Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Erkek Cilt Bakımı

Erkek Cilt Bakımı

  Erkek Cilt Bakımı; Cilt sağlığına, hijyenine ve cilt kalitesine özen gösteren erkeklerin tercih etmiş olduğu Erkek Cilt Bakımı uygulamaları cildin arındırılması, nemlendirilmesi ve cilt sağlığının desteklenmesi amacı ile uygulanan profesyonel cilt bakım işlemlerinin tümü olup, bakım planlaması öncesinde merak edilen Erkekler İçin Cilt Bakım Uygulamaları Nelerdir ve Nasıl Uygulanır? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Cilt bakımı kadınlar kadar en az erkekler için de önemlidir. Erkekler için cilt bakımı denildiğinde ilk akla gelen ürünler ve bakım yöntemleri tıraş ve tıraş sonrası uygulamalar olsa da cilt dokusunun arındırılması, nemlendirilmesi ve desteklenmesi gerekmektedir.

  Kişisel bakımına, cildine ve hijyenine özen gösteren erkekler tarafından tercih edilen Erkek Cilt Bakımı uygulamaları, sakal bölgesi ile birlikte bu bölge dışında kalan elmacık kemiği, göz altı ve alın gibi bölgelere uygulanan işlemlerdir. Cildin temizlenmesi, arındırılması ve nemlendirilmesi amacı ile uygulanan bu işlemler sonrasında tıraş sonrasında görülen tahriş, cilt hassasiyetleri ve cilt dokusundaki problemler giderilmektedir.

  Erkek Cilt Bakımı

  Bakımlı ve hijyenik bir görünüme sahip olmak isteyen erkeklerin sıklıkla tercih ettiği erkek medikal cilt bakımı uygulamaları cilt dokusunda sıkılığı sağlayan, kollajen ve elastin liflerinin tetiklenmesini destekleyen bakım bütünüdür. Ayrıca erkek cilt tipleri kadın cilt tiplerine kıyasla daha yağlı olduğu için yağ, akne ve siyah nokta gibi problemlerinde azaltılarak ortadan kaldırılmasına olanak sunmaktadır.

  Yeni nesil teknolojik sistemler ve medikal cilt bakımı ürünlerinin kullanıldığı uygulamalar ile cildin temizlenmesine, arınmasına, tekrar dengesini kazanmasına ve desteklenmesine olanak sunan erkekler için cilt bakımı işlemleri öncesinde ücretsiz muayenemizden yararlanarak cilt analizi yaptırabilirsiniz. Cilt ve cilt altı dokularındaki deformasyonlar ve cildin ihtiyacı olan takviyeler değerlendirilerek özelleştirilmiş bakım planı oluşturulmaktadır.

  Cildi destekleyerek mat ve soluk görünümünden kurtaran; daha canlı, PH dengesini sağlamış, temiz ve parlak bir doku oluşumunu tetikleyen cilt bakımı uygulamaları ve yöntemleri hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Erkek Cilt Bakımı fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Erkekler İçin Botoks
  BENZER TEDAVİLER
  Erkekler İçin Botoks
  Erkekler İçin Botoks olarak sınıflandırılan bu işlem erkeksi ifadenin ve maskülen görünümün korunmasını prensip edinen protokole sahip bir enjeksiyon işlemidir.

  Erkek Cilt Bakım Uygulamaları

  Sağlıklı ve parlak bir cilt dokusu önemli olan cilt bakımı evde klasik yöntemler ile yapılsa dahi cilt ve cilt altının desteklenmesi aşamasında tek başına yeterli olamamaktadır. Bu nedenle daha etkili ve üstün başarılı sonuçların sağlanabilmesi için profesyonel cilt bakım uygulamaları ile cilt ve cilt altındaki problemlere uygun profesyonel ve medikal cilt bakım uygulamalarının yapılması gerekmektedir.

  Hem estetik hem de cilt sağlığı için en çok tercih edilen Erkek Cilt Bakımı uygulamaları aşağıda yer almaktadır;

  HydraFacial Erkek Cilt Bakımı

  Erkek Cilt Bakımı uygulamaları arasında en etkili cilt bakım yöntemi olarak ifade edebileceğimiz Hydrafacial, vakum yöntemiyle çalışan ve ciltteki gözenekleri derinlemesine temizleyen bir sistemdir. Acısız ve ağrısız olarak gerçekleştirilen bu bakım yöntemi, derinlemesine temizlik yaparken aynı zamanda yaşlanma karşıtı bir etki oluşturarak cilt dokusunun yenilenmesini de sağlamaktadır. Daha sağlıklı bir cilt dokusu oluşturan HydraFacial yöntemi ile tek bir seansta cilt derinlemesine temizlenirken aynı anda antioksidanlardan korunmakta ve nemlenmektedir.

  Oldukça basit uygulama olanağına sahip olan işlem, cilt tipine uygun solüsyon seçilmesi ile cilt yumuşatılmaktadır. Daha sonrasında da sistem başlığındaki vakum etkisi kullanılarak gözenekler temizlenmektedir. Her yaştan kişiye rahatlıkla uygulanabilen bu bakım sonrasında cildin nem dengesi korunurken onarımı ve yenilenmesi de tetiklenmiş olmaktadır.

  Kimyasal Peeling ile Erkek Cilt Bakımı

  Kimyasal Peeling, farklı konsantrasyona sahip olan kimyasal ajanların cilt üzerine istenilen derinliğe uygun olarak uygulandığı bir cilt bakımı işlemidir. Erkekler ve kadınlar tarafından yaygınlıkla tercih edilen bu işlem, özellikle tıraş sonrasında ciltte oluşan batık ve lezyonların tedavisinde etkili sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

  Bir tür soyma işlemi olarak adlandırılan peeling, cilt tabakasına derinlemesine temizlerken aynı anda doku hücrelerinde rejenerasyon yani dokunun kendi kendini iyileştirme özelliğini aktif etmektedir. Böylece özellikle tıraştan sonra tahriş olan bölgelerde oluşan izlerin giderilmesine de olanak sunmaktadır.

  Karbon Peeling ile Erkek Cilt Bakımı

  Karbon Peeling, aktif karbon kömürünün cilt yüzeyine sürülmesinin ardından lazer ışınları ile patlatılması işlemidir. Erkek Cilt Bakımı uygulamalarında sıklıkla tercih edilen bu popüler ve yaygın işlem, cilt dokusunun en üst kısmındaki hasarlı katmanı soyulma etkisi ile arındırırken aynı anda hasarlı bölümdeki cilt problemlerinin de iyileşmesini sağlayarak cilt yenilenme etkisi ortaya çıkarmaktadır. Tüm bunların dışında cilt yüzeyine sürülen karbon parçacıkları cilt tarafından emildiğinde yağ ve akne ile dolu olan gözeneklerin içerisine nüfuz etmektedir. Bu emilim sonrasında lazer ışını ile patlatıldığında gözeneklerin sıkılaşmasını sağlamakta ve cildin toparlanarak sıkılaşmasına yol açmaktadır.

  Altın Maske Erkek Cilt Bakımı

  Medikal cilt bakımları içerisinde yer alan ve son dönemde erkekler tarafından da tercih edilen Altın Maske, cilt dokusundaki nem dengesini koruyan özelliğe sahiptir. Cilt ve cilt altı dokularına temizlik, arında ve sağlık kazandırırken aynı anda cilt dokusundaki problemlerin onarılmasında da üstün etkili sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

  Cilt lekelerinin giderilmesini, sivilce ve akne problemlerinin azalmasını sağlayan bu Erkek Cilt Bakımı uygulamasının en belirgin özelliği ise cildi yoğun olarak sıkılaştırmasıdır. İçeriğinde bulunan altın tozları ile bakım sonrasında cildin ph oranını korurken, ciltte hasarlı olan ölü doku hücrelerini de aktive ederek antiagign bir etki oluşturmaktadır. Böylece arındırılmış bir cilt dokusu ile beraber daha dinamik bir görünüm sağlamaktadır.

  Oksijen Terapisi ile Erkek Cilt Bakımı

  Özellikle cildin temizlenmesi amacı ile uygulanan Oksijen Terapisi, cildi temizleyip arındırırken aynı zamanda cilt katmanlarındaki oksijen açığını da kapatmaktadır. Bu etkisi ile cilt katmanlarındaki kan dolaşımını hızlandırarak dokuların tazelenmesine yardımcı olmaktadır. Atmosferdeki havadan üretilen oksijenle uygulanan bu konforlu işlem, akne ve sivilce sorunlarından cilt kırışıklıklarına kadar pek çok derin cilt problemlerinde başarılı sonuçlar çıkarmaktadır. Yüksek basınçlı oksijenin cilde uygulanması ya da cilt problemine göre enjekte edilmesi şeklinde uygulanan bu işlem sonrasında daha parlak, temiz ve yenilenmiş bir cilt dokusu oluşmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Erkek Cilt Bakımı Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×