Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Erkekler İçin Botoks

Erkekler İçin Botoks

  Erkekler İçin Botoks; Erkek cilt tedavileri içerisinde yer alan Erkekler İçin Botoks olarak sınıflandırılan bu işlem erkeksi ifadenin ve maskülen görünümün korunmasını prensip edinen protokole sahip bir enjeksiyon işlemi olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Erkeklerde Botoks Uygulamaları Nasıldır?, Erkek Botoksu Özellikleri Nelerdir? ve Erkekler İçin Botoks Nasıl Uygulanır? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Hem kadınlarda hem erkeklerde görülen yaşlanma cildi fonksiyonel ve estetik açıdan etkileyen bir durumdur. İş ve dış pek çok etken sonucunda oluşan bu bozulmalar zamana bağlı olarak gelişen kronolojik yaşlanma ile birlikte güneşin zararlı etkileri, beslenme alışkanlıkları, sigara ve alkol tüketimi, yanlış kozmetik ürünlerinin ve bakım ürünlerinin kullanımı gibi çevresel dış faktörler sonucunda görülmektedir.

  Hücreler arasındaki sıvıda yer alan kollejen ve diğer proteinlerin parçalanmasında rol oynayan ana enzim gruplarının bozulmaları yaşlı görünmenin en temel nedenidir. Bağ dokusunun temel yapı bileşeni kollajen ve elastin hücreleri bozulduğunda cilt kalitesini kaybeder ve ciltte yaşlılık etkileri ve yaşlanma belirtileri görülmeye başlamaktadır.

  Erkekler İçin Botoks

  Estetik ve kozmetik görünüm her güzelliğin bir parçasıdır. Bu nedenle kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de cilt bakımı ve estetiği oldukça önemlidir. Cilt gençleştirme ve anti aging tedaviler ile genel ifadenin korunması amacı ile uygulanan tedaviler arasında en çok tercih edilen işlem Botoks enjeksiyonudur. Erkekler İçin Botoks uygulamaları yüz ve vücut cildinin sağlığının korunması ve yaşlanma etkilerinin yavaşlatılarak geciktirilmesi amacı ile uygulanmaktadır.

  Biyolojik ve dış etkenler sonucunda gelişen cilt deformasyonlarında antiaging etki yaratarak cilt yüzeyinde oluşacak mimik çizgilerinin ve cilt kırışıklıklarının önlenmesini ve hafifletilmesini sağlayan botoks enjeksiyonu öncesinde cilt analizi yaptırarak problemli alanlarda çalışılmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  En az kadınlar kadar cildine, cilt sağlığına ve estetiğine özen gösteren erkekler için uygulanan erkek botoks uygulamaları hakkında detaylı bilgi edinmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Erkekler İçin Botoks fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Cilt Dolgusu Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Cilt Dolgusu Tedavisi
  Cilt Dolgusu Tedavisi ciltteki ince ve derin kırışıklıkların, sarkmaların, yara izlerinin ve çukurların giderilmesi; dudakların, elmacık kemiklerinin ve burnun belirgin hatlara sahip olarak şekillendirilmesi amacı ile uygulanan çok yönlü enjeksiyon uygulamasıdır.

  Erkeklerde Botoks Uygulamaları

  Medikal estetik tedavilerde en popüler enjeksiyon uygulaması olan botoks tedavisi kadın ve erkeklerde farklı tedavi planlamalarına sahip bir işlemdir. Erkek ve kadın olarak birbirinden farklı özelliklere sahip olan bu botoks enjeksiyonu Erkekler İçin Botoks olarak sınıflandırılan ve erkeksi ifadenin korunmasını prensip edinen bir protokole sahiptir.

  Erkeklerin kas yapıları, kasların kuvveti, cilt karakterleri, yüz dinamiği ve oranları hatta yaşlanma belirtilerinin görüldüğü problemli alanlar kadınlara göre farklıdır. Bu nedenle erkek botoksu farklı dozlarda uygulanarak genel görünümün korunması, yaşlanma belirtilerinin yavaşlatılması ve amaçlanan tedaviden optimum başarının elde edilmesi hedeflenmektedir.

  Erkek Botoksu Özellikleri

  Erkekler İçin Botoks uygulamalarının en belirgin özelliği ifadedeki erkeksi görünümün korunmasıdır. Bu amaçla erkeklerin karakteristik yüz yapısını korumak için özel planlama yapılmaktadır. Bu planlamalar dahilinde yaşa, cilt problemlerine ve yüz dinamiğine uygun olacak şekillerde minimal dozlar ile uygulamalar yapılarken; bakışlarda ve yüzde donukluk, maskülen ifadeyi bozacak ya da erkeklerin yüzündeki keskin hatları silikleştirecek parametrelerden kaçınılmaktadır.

  Erkekler İçin Botoks Nasıl Uygulanır?

  Botoks enjeksiyon yöntemi ile uygulanan oldukça konforlu ve pratik bir işlemdir. “Clostridium Botulinum” adındaki bakteriden elde edilen bu madde cilt yaşlanmasının görüldüğü bölgelerde cilt altında enjekte edilmesi esası ile kullanılan bir ekzotoksindir. Sinir uçlarına giden iletimi bloke eden bu botoks maddesi Erkekler İçin Botoks uygulamalarında da mimik ve kas hareketlerine bağlı gelişen yüz çizgilerinin ve cilt deformasyonlarının giderilmesi amacı ile uygulanmaktadır.

  Erkek botoksu ilk olarak cilt analizi yapılarak planlanmaktadır. Cilt görüntüleme sistemleri ile yapılan bu analiz sonrasında cilt ve cilt altı dokuları detaylı olarak değerlendirilmektedir. Yaşlanma ile gelişen hasarlar, güneşin zararlı etkileri, derin ve yüzeyel cilt kırışıklıkları değerlendirilmektedir. Daha sonrasında mimiklerin kullanımı ile oluşan kırışıklıklar ve mimik kaslarının kuvveti tespit edilmektedir. Bu detaylı klinik değerlendirmenin ardından enjeksiyon alanları belirlenmektedir.

  İşlem öncesinde enjeksiyon alanları solüsyon ile temizlenerek cilt kir ve mevcut ise kozmetiklerden arındırılmaktadır. Daha sonrasında lokal anestezik krem sürülerek uyuşma elde edilmektedir. Yeterli uyuşmanın elde edilmesinin ardından ince uçlu iğneler ya da kanüller kullanılarak botoks maddesi kaç içerisine iletilmektedir.

  İşlem esnasında herhangi bir acı, ağrı, kramp ya da hassasiyet oluşmamaktadır. 15 ila 30 dakika gibi çok kısa bir işlem süresi sonrasında enjeksiyon işlemi sonlanmış olmaktadır. İşlem sonunda iyileşme sürecine ihtiyaç yoktur, sosyal ve profesyonel hayata kesintisiz devam etmek mümkündür.

  Erkek Botoksu Uygulama Bölgeleri

  Erkekler İçin Botoks kadınlara uygulanan klasik botoks enjeksiyonlarından farklı özelliklere sahip olmasının yanı sıra uygulama bölgeleri de değişiklik göstermektedir. Özellikle göz çevresi botoks pek fazla tercih edilen erkek botoksu bölgeleri içerisinde yer almamaktadır.

  Erkek ciltleri kadın cildine göre kalın bir yapıya sahip olduğu için bu bölgede ışınlı kazayağı çizgileri pek fazla görülmemektedir. Ancak alın bölgesindeki yatay mimik çizgileri, gözaltında hacim kaybına bağlı gelişen torbalanmalar ve gülme kaslarının neden olduğu mimik kırışıklıkları genel olarak erkeklerde yaygın cilt problemleridir.

  Erkekler İçin Botoks uygulamalarında kazayağı ve göz çevresi botoksu gereklilik ve istek üzerine uygulanmakta olup; kaş ortası botoks, alın botoksu, nazolabial botoks, dudak üstünde sigara çizgilerine uygulanan botoks olarak farklı uygulama bölgelerine sahiptir. Ayrıca aşırı terleme ve baş ağrısı şikayeti olan erkeklerde de terleme botoksu olarak adlandırılan koltukaltı botoksu ve migren botoksu da uygulanmaktadır.

  Erkekler İçin Botoks Sonrasında Görülen Etkiler

  Botoks sinir uçlarına iletimin durdurulmasını ve kasların bloke edilmesini sağlayarak etkinliğini göstermektedir. Sinirlerin uyardığı kasların arasındaki elektriksel iletimi geçici olarak bloke eden bu etki yalnızca enjekte edildiği bölgede görülmektedir.

  Erkekler İçin Botoks işleminin ilk etkileri ise ortalama olarak 48 ila 72 saatte görülmeye başlamaktadır. 10 ila 14 gün içerisinde de maksimum etkiye ulaşmaktadır. Bu maksimum etki sonunda mimik kaslarının kullanımı sonucunda oluşan cilt kırışıklıklarında ve yüz dinamiğindeki deformasyonlarda belirgin derecede açılmalar görülmektedir.

  Kasların aşırı çalışmasının durdurulması ile beraber kas hareketleri ile oluşan cilt çizgileri azaltılmış olmaktadır. Ayrıca aşırı mimik kullanımı ile gelişebilecek yeni cilt problemleri de geciktirilmiş olmakta; antiaging etki yaratmaktadır.

  Erkek Botoksu Kalıcılık ve Etki Süresi

  Diğer tüm botoks enjeksiyonlarında olduğu gibi Erkekler İçin Botoks tedavisi de kalıcı etkili bir işlem değildir. Tekrarlanabilir özelliğe sahip olan bu enjeksiyon işleminin kalıcılık ve etki süresi kullanılan botoks dozuna, mimik kaslarının kullanım yoğunluğuna, cilt kalitesine ve uygulama bölgesine göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama olarak 4 ila 7 ay arasındadır. Etki süresi sonunda botoks tedavisinin tekrarlanması halinde etki süresi 8 ila 10 aya kadar uzamaktadır.

  Erkekler İçin Botoks Riskli Midir?

  Erkekler İçin Botoks uygulamasında kullanılan madde bir ilaçtır. Özel bir bakteriden üretilen saflaştırılmış protein esaslı doğal bir ilaç olması nedeni ile enjekte edildiği bölgede herhangi bir risk teşkil etmemektedir. Bu nedenle tedavi ve estetik amaçlı uygulamalarda güvenle tercih edilmektedir.

  Erkek Botoksu Yan Etkileri Nelerdir?

  Botoks enjeksiyon tekniği ile uygulandığı için Erkekler İçin Botoks işlemi sonrasında olası geçici yan etkiler görülebilmektedir. Enjeksiyon alanlarında mikro kanamalar, kızarıklık ve kabarıklık oluşabilmektedir. 24 ila 48 saat içerisinde herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan hafifleyerek kaybolmaktadır.

  Brotoks olarak da adlandırılan erkek botuksu uygulamaları ile erkeksi görünümü ve yüzdeki maksülen dinamiği kaybetmeden yaşlanma belirtilerini hafifletmek ve geciktirmek için ücretsiz muayenemizden yararlanarak cilt analizi yaptırabilir, klinik değerlendirme ile kişiselleştirilmiş tedavi planlamanızın oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz.

  Aşırı mimik kullanımı sonrasında oluşan cilt yaşlanmasını kasların aşırı hareketliliğini bloke ederek geciktiren erkek botoksu hakkında detaylı bilgi edinmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Erkekler İçin Botoks fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Erkekler İçin Botoks Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×