Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Favori Bölgesi Lazer Epilasyon

Favori Bölgesi Lazer Epilasyon

  Favori Bölgesi Lazer Epilasyon; En sık tercih edilen epilasyon bölgelerinden olan Favori Bölgesi Lazer Epilasyon kulak önü çizgisindeki istenmeyen tüylerin epilasyon cihazları ile yok edilmesini ya da azaltılmasını amaçlayan güvenli epilasyon yöntemi olup, test atımı, cihaz seçimi ve kişisel seans planlaması öncesinde merak edilen Favori Bölgesi Lazer Epilasyonda Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar ve Favori Lazer Epilasyon Seans Sayısı ve Seans Aralıkları gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Cilt yüzeyinde çıkan tüyler hem kadınların hem de erkeklerin en büyük estetik ve kozmetik sorunlarından bir tanesidir. Ancak bu tüylenme problemleri genetik olabildiği gibi bazı hormonal düzensizliklerde de kadınlarda erkek tipi kıllanma problemleri görülebilmektedir. Androjen hormonundan kaynaklı bu aşırı tüylenme problemleri modern yöntemler ile çok kısa bir süre içerisinde kontrol altına alınabilmektedir.

  Hormonal problemlerin ortadan kaldırılmasının ardından erkek tipi kıllanma görülen bölgelerdeki tüylerin klasik yöntemler ile alınması bölgedeki kılların yoğunluğunun artmasına ve hatta tetiklenmesine yol açabilmektedir. Bu nedenle özellikle yüz bölgesinde hormonal ya da genetik kaynaklı oluşan tüylerin klasik yöntemler ile alınmaması önerilmektedir. Özellikle favori olarak adlandırılan saç çizgisinden kulak önüne hatta çeneye kadar inen tüylerin kalıcı etki ile yok edilmesi için Favori Bölgesi Lazer Epilasyon en ideal tedavi yöntemidir.

  Favori Bölgesi Lazer Epilasyon

  Kadın Lazer Epilasyon bölgelerinden olan favori lazer epilasyon işlemi ile kulak çizgisinden çeneye kadar inen ince karakterli yüz tüylerinden en güvenli ve en etkili lazer epilasyon cihazları ile kurtulmak mümkündür. Estetik, kozmetik ve genel görünümde problemlere neden olan favori tüylerinin lazer teknolojileri ile yok edilmesine olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak test atışı yaptırabilir, özelleştirilmiş tedavi seanslarının oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz.

  Yüz epilasyon uygulamalarında en kritik alanlardan olan favori bölgesindeki kılların ve tüylenme probleminin lazerin kıl köklerini tahrip etme etkisinden yararlanarak yok edildiği lazer epilasyon tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve test atışı için randevu talebinde bulunmak ya da Favori Bölgesi Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Kulak Lazer Epilasyon
  BENZER TEDAVİLER
  Kulak Lazer Epilasyon
  Estetik ve hijyenik sorunlara neden olan kulak kıllarında tercih edilen Kulak Lazer Epilasyon kulak kepçesi, kulak memesi, tragus, kıkırdak ve çevresindeki kılları lazer ışınları ile ortadan kaldıran epilasyon yöntemidir.

  Favori Bölgesi Lazer Epilasyonda Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Yüz epilasyon tedavileri içerisinde en çok tercih edilen Favori Bölgesi Lazer Epilasyon işleminin etkinliği ve başarısı için uygulama öncesinde bazı hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Favori bölgesinde görülen tüyler genetik kaynaklı olabildiği gibi androjen hormonunun baskın olması sonucunda da görülebilmektedir. Bu nedenle lazer epilasyon işlemi öncesinde ilk olarak hormonal etkenlerin tespit edilerek tedavisinin uygulanması gerekmektedir.

  Hormonal faktörlerin ortadan kaldırılması halinde favori bölgesinin duyarlılığı ve kılların uzama evresi hızlı olduğunda en etkin ve ideal lazer epilasyon cihazının seçilmesi gerekmektedir. Bu nedenle işlem öncesinde klinik muayene ve test atışı oldukça önemlidir. Kıl tipi, kıl yoğunluğu, kıl rengi, cilt tipi ve cilt rengi gibi parametreler değerlendirilerek tercih edilen lazer epilasyon cihazı ile test atışı yapılarak kıl, kıl köklerinin ve cildin lazer ışınına vermiş olduğu yanıtın doğru değerlendirilmesi gerekmektedir. Bu değerlendirmeler sonrasında da kişiselleştirilmiş Favori Bölgesi Lazer Epilasyon seans planlamasının düzenlenmesi önemlidir.

  Favori Bölgesi Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

  Klinik muayene ve test atışı esnasında belirlenen lazer epilasyon cihazında sistem ve doz ayarlamaları yapılarak favori bölgesine uygun sistem başlığı seçilmektedir. Yüz hassas bir bölge olduğu için işlemden hemen önce cilt kozmetiklerden ve makyaj kalıntılarından arındırılmak için temizlenmektedir. Daha sonrasında lokal anestezik krem sürülerek uyuşturulmaktadır. Yeterli uyuşmanın elde edilmesi ile sistem başlığı kullanılarak her iki favori bölgesine düzenli ve kontrollü tekli atışlar yapılmaktadır. Her iki bölgenin de taranmasının ardından favori lazer epilasyon seansı tamamlanmış olmaktadır.

  Favori Bölgesi Lazer Epilasyon Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Favori Bölgesi Lazer Epilasyon seans sayısı ve seans aralıkları vücut lazer epilasyon seanslarından faklıdır. Yüz bölgesindeki kılların uzama döngüsü hızlı olduğu için ortalama 8 ila 10 seansa ihtiyaç duyulmaktadır. Bu süre kıl yoğunluğuna ve kıl köklerinin lazer ışınlarına vermiş olduğu yanıta göre arttırılabilmektedir. Seans sıklığı ise 1 aydır. Seans aralarında favori bölgesindeki kılların ağda, cımbız, ip ve epilatör gibi klasik yöntemler ile alınmaması tedavinin başarısı ve etkinliği açısından oldukça önemlidir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Favori Bölgesi Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×