Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Fibrocell Kök Hücre Tedavisi

Fibrocell Kök Hücre Tedavisi

  Fibrocell Kök Hücre Tedavisi; Cilt yenileme, cilt gençleştirme, cilt sıkılaştırma ve cilt lekesi tedavisi gibi çeşitli alanlarda kullanılan Fibrocell ile Kök Hücre Tedavisi kişiden alınan doku ve kan ile fibroblast kaynaklı hücrelerin laboratuvarda çoğaltılarak kullanıldığı bir tedavi prosedürü olup, uygulama öncesi merak edilen Fibrocell Hücre Kültürü Nedir? ve Fibrocell Kök Hücre Tedavisi Nasıl Uygulanır? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Fibrocell Kök Hücre Tedavisi ile cilt gençleştirme tedavisini kök hücre tedavisine benzeyen bir otolog hücre tedavisi olarak tanımlamak mümkündür. Bu tedavi yönteminde cilt dokusu üzerindeki çeşitli problemlerin çözümlenmesi sağlanmakta ve gençleşmiş bir cilt dokusunun ortaya çıkması amaçlanmaktadır.

  Fibrocell Kök Hücre Tedavisi

  Özellikle göz çevresi, gıdı bölgesi ve dudak çevresi gibi cilt kırışıklıklarının, sarkmalarının ve bu bölgelerde oluşan ince çizgilerin başarılı bir şekilde hafifletilerek azaltılmasını hatta geciktirilmesini sağlayan bu tedavi, çoğaltılmış olan fibroblastların cildin dermis katmanında çalışması ile birlikte kollajen ve elastin sentezinin tetiklenmesini sağlamak amacı ile uygulanmaktadır.

  Yaşla birlikte sayıca azalan fibroblastlara bağlı olarak kollajen ve elastin sentezinin azalması sonucunda yer çekimi, çevresel faktörler ve yaş ile birlikte ortaya çıkan cilt deformasyonlarının önüne geçilmesini ve belirgin cilt problemlerinin hafifletilmesini sağlamak amacı ile ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir, tedavi için enjeksiyon bölgelerinin belirlenmesini sağlayabilirsiniz.

  Fibroblast sayısının artması ile cildin yapı taşı kollajen üretimini tetikleyerek herhangi bir yan etki oluşturmadan cildi gençleştiren, sıkılaştıran ve sağlığını yeniden kazandıran tedavi öncesinde ön kontrol gerçekleştirmek için randevu talebinde bulunmak ya da Fibrocell Kök Hücre Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Gençlik Aşısı
  BENZER TEDAVİLER
  Gençlik Aşısı
  Gençlik Aşısı yüksek oranlarda hyalüronik asitin, kollajen üretimini tetikleyen peptitlerin, antioksidanların ve aminoasitlerin bulunduğu formülasyonların mikroenjeksiyon yöntemi ile uygulanan mezoterapi türüdür.

  Fibrocell – Fibroblast Hücre Kültürü Nedir?

  Fibrocell Kök Hücre Tedavisi olarak adlandırılan “Fibroblast Hücre Kültürü” uygulaması kişinin kulak arkasından ya da kol içerisinden alınan doku ile kanın laboratuvar ortamında çoğaltılarak, çoğalan kök hücrelerin yeniden kişiye enjekte edilmesi esasına dayanan bir cilt gençleştirme tedavisidir. Tedavi fibroblast kaynaklı hücrelerin kullanıldığı ve bu hücrelerin çoğaltıldığı bir tedavi olması nedeni ile de “Fibrocell” adını almaktadır.

  Fibrocell Kök Hücre Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Fibrocell Kök Hücre Tedavisi öncesinde ilk olarak fibrocellin etken maddesinin elde edilmesi gerekmektedir. Bu nedenle ilk olarak donör olarak seçilen bölgeden mikro boyutta steril koşullarda bir deri parçası alınmaktadır. Dönor bölge ise genellikle kulak arkası veya koldur. Bu alanlar az güneş gören ve fibroblastlardan zengin olduğu düşünülen alanlardır.

  Bu işleme ek olarak PRP Tedavisi içerisinde de olduğu gibi kişinin kendisinden kan alınmakta ve bu kan ile parça laboratuvar ortamında laboratuvar kültüründen geçirilerek birçok hücre elde edilmektedir. Özel bir kültür ortamında üretime alınması ile birlikte işleme özgü üretim tekniği doğrultusunda Fibrocell Kök Hücre Tedavisi için gerekli olan kök hücreler yani etken madde hazır hale getirilmiş olmaktadır.

  Ortalama 1 ay gibi bir süre içerisinde sayısal olarak istenilen fibroblast hücre sayısına ve yoğunluğuna ulaşıldığında ise soğuk zincir içerisinde saklanan etken madde hedef dokuya enjekte edilmek amacı ile tedaviye geçilmektedir.

  Daha sonrasında elde edilen bu etken madde PRP tedavisi gibi uygulanmaktadır. İnce uçlu iğneler aracılığı ile ön kontrol esnasında belirlenen alanlara mikro enjeksiyonlar şeklinde yüzeyel uygulanmakta ve enjeksiyon işleminin sonlanması ile birlikte tedavi tamamlanmaktadır.

  Yapılan tüm işlemler öncesinde hem donör alan hem de tedavi alanı uyuşturulmaktadır. Böylece işlem esnasında herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmeden hasta konforu en üst seviyeye çıkarılarak tedavi gerçekleştirilmiş olmaktadır.

  Fibrocell Kullanılan Cilt Problemleri

  • Kırışıklıklar
  • Kilo alma – verme ya da hamilelik sonrasında oluşan cilt çatlakları
  • Cilt rengi eşitsizlikleri ve matlığı
  • Yağlanma
  • Yara, akne ve sivilce izleri
  • Kaza ve doğum kaynaklı doku kayıpları
  • Kapanmayan kronik yaralar
  • Yanık izleri
  • Cerrahi sonrası oluşan skar izleri

  Fibrocell Kimler İçin Uygundur?

  Fibrocell Kök Hücre Tedavisi cilt dokusunu gençleştirmek isteyen ya da cilt dokusu üzerindeki bir takım deformasyonları geciktirmek isteyen tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir özelliktedir. Kişinin kendi kan ve dokusunun alınması esasına dayanan bir tedavi yöntemi olması nedeni ile de herkes tarafından güvenle tercih edilebilmektedir. Ancak cilt gençleştirme etkisi için 30 ila 40’lı yaşlarda çok daha başarılı sonuçlar vermektedir.

  Fibrocell Kök Hücre Tedavisi Seans Süresi ve Sayısı

  Seans şeklinde uygulanan bu tedavinin seans süresi ve seans sayısı cilt problemine, yaşa ve uygulanacak bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Ancak en az 2 seans yapılması önerilmekle birlikte cilt ihtiyacına göre ortalama 3 ila 4 seans yapılabilmektedir. Seans sıklığı ise 4 hafta arayla 3 seans şeklindedir.

  Fibrocell Tedavisi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Her medikal estetik uygulama sonrasında olduğu gibi Fibrocell Kök Hücre Tedavisi sonrasında da cildin güneş ve güneşin zararlı etkilerinden korunması oldukça önemlidir. Bununla birlikte donör alanın bakımına ve hijyenine dikkat edilmesi de oldukça önemlidir. Hem tedavi bölgesinin hem de donör alanın kimyasal ürünlere temas etmemesine özen gösterilmeli ve 3 gün süre ile bu bölgelerin su ile temasından kaçınılması gerekmektedir.

  Fibrocell Kök Hücre Tedavisi Sonrasında Görülen Etkiler

  İşlem sonrasında genç ve taze fibroblast hücrelerinin bırakıldıkları bölgelerde kollajen ve elastin üretimini faaliyete geçirmesi ile birlikte genç, dinamik ve canlanmış bir cilt dokusu ortaya çıkmaktadır. Özellikle cilt ve cilt altı dokuları hücre bakımından zenginleştiği için kollajen üretimi tetiklenmekte ve bu kollajen üretimi ile birlikte dolgu etkisi göstermektedir.

  Kollajen üretiminin tetiklenmesine bağlı olarak elastikiyet kaybını ortadan kaldırmakta ve cildin elastikiyet ve direncini sağlayan kollajen ve elastin liflerinin yenilenmesini sağlayarak fibroblast hücrelerinin artması ile birlikte daha gergin ve sıkı bir cilt dokusunun oluşmasına katkı sağlamaktadır. Bu nedenle ciltte kuvvetli bir antiaging etkisi gösterdiğini söylememiz mümkündür.

  İlk seanstan itibaren etkisi gösteren bu işlem cildin mat görüntüsünü azaltarak parlaklığını yeniden kazanmasına yardımcı olmakta ve aydınlık, pigmentasyon sorunu çözümlenmiş ve renk eşitsizlikleri giderilmiş bir görünüme sahip olunmaktadır.

  Tedavinin maksimum etkileri ise belirlenen seansların tamamlanmasının ardından gözlemlenmektedir. Bu tedavi sonrasında görülen etkilerin süresi ise ortalama olarak 3 ila 5 yıl arasında değişiklik göstermektedir.

  Fibrocell ile Cilt Tedavisi Sonrasında Görülen Yan Etkiler

  Hastanın kendi dokusundan ve kanından elde edilen kök hücreler aracılığı ile gerçekleştirilen Fibrocell Kök Hücre Tedavisi, herhangi bir kimyasal ilaç ile karıştırılmadan hazırlandığı ve laboratuvar kültüründen geçirilmesinin hemen ardından tekrar hastaya enjekte edildiği için oldukça güvenli bir uygulamadır.

  Mikro enjeksiyon yöntemi ile uygulanan bir tedavi olması nedeni ile enjeksiyon bölgelerinde kızarıklık, şişlik ya da morarma gibi etkiler görülebilmekle birlikte tamamen beklenilen bir durumdur. Bu etkiler herhangi bir uygulama yapmadan 1 ila 2 saat içerisinde kendiliğinden geçmektedir.

  Kişinin kendi hücreleri kullanılarak uygulanan fibroblast hücre kültürü esasına dayanan tedavi öncesinde cilt deformasyonlarının belirlenmesi ve tedavi alanlarının incelenerek cildin ihtiyacına uygun seans süresi ve seans sıklığı gibi tedavi planlamasının oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Kollajen ve elastin üretimini arttırması nedeni ile cildi yenileyerek gençleştiren, kırışıklıkları hafifleterek azaltan ve akne izi gibi cilt lekelerini ortadan kaldırarak pigmentasyon sorunun önüne geçen kök hücre tedavisi öncesinde ön kontrol için randevu talebinde bulunmak ya da Fibrocell Kök Hücre Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Fibrocell Kök Hücre Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×