Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Fokuslu Ultrason İle Yüz Germe

Fokuslu Ultrason İle Yüz Germe

  Fokuslu Ultrason İle Yüz Germe; Ultrasonik ses dalgalarının kullanıldığı Fokuslu Ultrason İle Yüz Germe ses dalgalarının cilt altına odaklanarak fokuslanması şeklinde uygulanan bir cilt yenileme ve germe uygulaması olup, Fokuslu Ultrasonun Kullanıldığı Cilt Problemleri, Fokuslu Ultrason ile Ameliyatsız Yüz Germe Nasıl Yapılır ve Fokuslu Ultrason ile Cilt Germe İşleminin Etkileri gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Fokuslu Ultrason İle Yüz Germe işlemi, cildin en alt tabakasındaki taşıyıcı dokulara odaklanmış ses dalgaları kullanılarak kollajen üretimini tetiklemesi ile cilt dokusunda yenilenme, toparlanma ve sıkılaşma sağlayan bir uygulamadır.

  Yüksek yoğunluklu fokuslu yani odaklanmış ultrason ile yüz germe yöntemi herhangi bir cerrahi işleme gerek duyulmadan cilt sıkılaşmasına olanak sunmaktadır.

  Hacim küçültmek, gevşeme ve sarkma sorunlarını düzeltmek amacı uygulanan bu teknoloji hakkında detaylı bilgi almak ve ön kontrol gerçekleştirmek için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz. Ayrıca kliniğimizi ziyaret etmek ve Fokuslu Ultrason İle Yüz Germe fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden bizimle iletişim kurabilirsiniz.

  Ameliyatsız Yüz Germe
  BENZER TEDAVİLER
  Ameliyatsız Yüz Germe
  Ameliyatsız Yüz Germe, herhangi bir cerrahi işlem ya da operasyon olmadan gevşemiş veya sarkmış cilt dokusunu lifting etkisi ile toparlayan enjeksiyon uygulamalarını ve sistemlerini kapsayan tedaviler bütünüdür.

  Fokuslu Ultrason İle Yüz Germe

  Fokuslu Ultrason İle Yüz Germe teknolojisi termal etkisi bulunan yüksek yoğunluklu bir tedavidir. Farklı tıp alanlarında ve tedavilerde başarı ile kullanılmakta olan bu teknoloji, medikal estetik alanında da özellikle ameliyatsız yüz germe uygulamalarında etkinliğini kanıtlamıştır.

  Focus USG teknolojisi olarak da adlandırılan fokuslu ultrason odaklanmış ses dalgaları anlamına gelmektedir. İleri odaklanma tekniğinin bulunduğu bu teknoloji, ultrasonik ses dalgalarının cilt altında belli bir noktaya odaklanarak fokuslanması ve söz konusu bölgelerde kontrollü ısı artışının elde edilmesi esasına göre çalışmaktadır. Yani cilt dokusuna ultrason enerjisi verilerek etkinliğini göstermektedir.

  Ses dalgalarının odaklanmış olduğu noktalara fokuslanması, cilt altındaki etkiyi hızlandırmaktadır. Böylece ses dalgalarının cilt katmanlarında kollajen üretimi hızlanmakta ve cildin dermis katmanında yapılandırma sağlanmaktadır.

  Fokuslu Ultrasonun Kullanıldığı Cilt Problemleri

  Fokuslu ultrason yardımı ile kaşlardaki düşüklük, boyun ve göz çevresindeki sarkmalar, çene bölgesindeki gevşeklikler, çene çizgi kayıpları, yanak sarkmaları ve ağız köşelerinin aşağı dönmesi gibi cilt dokusu üzerinde oluşan sorunlar giderilmektedir. Cilt sarkmalarının yanı sıra, kaş, yanak, alın, ağız kenarı, çene hattı, göz çevresi ve gıdı bölgesi gibi alanlarda meydana gelen kırışıklıkların giderilmesini sağlamaktadır.

  Fokuslu Ultrason ile Yüz Germe

  Anti – aging etkisi bulanan Fokuslu Ultrason İle Yüz Germe işlemi, özel tasarlanmış cihaz yardımı ile ultrasonik ses dalgalarının cilt altına belli bir noktaya odaklanarak fokuslanması şeklinde uygulanmaktadır.

  İşlem için özel tasarlanmış ultrasound başlığı sorunlu cilt bölgesine temas ettirilerek noktasal fokuslanma sağlanmaktadır. Farklı cilt derinliklerine ulaşan başlıklar aracılığı ile cilt katmanının 1,5 mm, 3 mm, 4 mm, 6 mm ve 9 mm altına fokuslanmış termal etki gönderilebilmektedir. Böylece cilt dokusu içerisinde doku hücreleri termal etki ile aktive edilmiş olmaktadır.

  Fokuslu Ultrason ile Ameliyatsız Yüz Germe Nasıl Yapılır?

  Yüz bölgesi için ilk olarak 4 mm’lik başlık kullanılarak derin katmanlara atışlar yapılmaktadır.Daha sorasında 3 mm’lik başlıklar ile daha yüzeyel atışlar yapılmakta ve 1,5 mm’lik başlıklar ile de en yüzeyel katmanlara atış yapılmaktadır. Bu atışlar sayesinde cildin tüm katmanında iyileşme odakları sağlanmakta ve cilt dokusunda toparlanma etkisi elde edilmektedir. Fokuslu Ultrason İle Yüz Germe işleminde vücudun farklı bölgelerine göre tercih edilen başlıklar ve atış derinlikleri ile ciltteki toparlanma etkisini elde etmek mümkündür.

  İşlem sonunda cilt ve cilt altı dokusuna ulaşan enerji sayesinde cilt katmanlarında uyarılma olmaktadır. Böylece yeni kollajen oluşumu sağlanmakta ve güçlü bir sıkılaşma elde edilmektedir. Yani cerrahi olmayan bir yüz germe etkisi ortaya çıkmaktadır.

  Cilt dokusundaki elastikiyet kayıplarında, kaş, yanak, ağız kenarı, yüz konturu, çene hattı ve gıdı bölgesindeki sarkmalarda etkili olan bu tedavi ortalama 30 dakika gibi çok kısa bir sürede yapılmaktadır. Ancak bu süre uygulamanın yapıldığı bölgeye göre azalmakta ya da artmaktadır.

  İşlem esnasında cilt yüzeyi uygulamadan etkilenmemektedir. Ancak işlem sonrasında cilt üzerinde hafif pembelikler oluşabilmektedir. Bu görünüm korkulacak ya da cilt üzerinde iz bırakacak bir etki değildir. İşlemin sonlandırılmasının ardından cildin sakinleşmesi ile bu etki giderek azalmakta ve yok olmaktadır.

  Ultraskin ile Yüz Germe Kimlere Uygulanabilir?

  Yüz ve çevresinde sarkma meydana gelen herkeste uygulanabilen bu tedavi, ortalama 40 ila 65 yaşlarında ciltteki kollajen etkisinin azalması nedeni ile ciltte oluşan sarkmalarda ve gevşemelerde daha etkilidir. Yani bu yaş gruplarında uygulanan tedavi, gevşemelerin fazlası ile belirgin olması nedeni ile etkinliğini daha yoğun bir şekilde göstermekte diyebiliriz. Fasya dokusundaki küçülmeler sonrasında cildin sarkma bölgelerinde hemen toparlanma gözlemlenmektedir.

  Fokuslu Ultrason ile Yüz Germe İşleminin Etkileri

  Fokuslu Ultrason İle Yüz Germe işlemi, belirlenen uygulama bölgelerinde cildin alt katmanlarına odaklanmış ses dalgaları aracılığı ile bu bölgelerde kollajen üretimini uyarmakta ve ısı hasarları oluşturarak yeni kollajen yapımını tetiklemektedir. Böylece tedavinin sıkılaşma etkisi meydana gelmiş olmaktadır. Bu nedenle tek seanslık bir uygulamanın ardından etki hemen başlamaktadır.

  Fokuslu ultrason tedavisi cilt dokusunun alt katmanlarında bulunan fasya dokusuna kadar ulaşabilmektedir. Bu fasya dokusu cilt germe operasyonlarında cildin toparlanması için müdahale edilen bölgedir. Fokuslu ultrason tedavisi ile cildin alt katmanındaki fasya dokusuna müdahale edilerek ısı alanları oluşturularak küçültülmektedir.

  Tedaviden beklenilen etkiler ilk seans sonrasında görülebildiği gibi uygulama sonrasındaki tüm etkiler yavaş yavaş kendini gösterdiği için istenilen etkilerin maksimum düzeye çıkması ortalama 6 ay sürmektedir. Yüz germe işleminin uygulanmasının ardından rejenerasyon süreci başlamakta ve ilk andan itibaren hafif gerilme etkileri görülmektedir. Tedavinin ardından geçen her süre sonrasında gerilme ve sıkılaşma etkileri daha net bir şekilde ortaya çıkmaktadır.

  Germe ve seramik etkisi elde edilen Fokuslu Ultrason İle Yüz Germe tedavisinde pürüzsüz, parlak, sıkı ve belirgin yüz konturuna sahip bir görünüm elde edilmektedir. Tedavinin planlaması ve süresi uygulamanın yapılacağı bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle tedavi öncesinde ön kontrol gereklidir.

  Yüz ifadesinin kaybolmadan gerilmesine ve sarkmaların yavaşlatılmasına olanak sunan bu tedavinin ön kontrolü için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz. Ayrıca tedavi fiyatları hakkında bilgi almak ve merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt almak için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Fokuslu Ultrason ile Yüz Germe Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×