Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Fraksiyonel Lazer Tedavisi

Fraksiyonel Lazer Tedavisi

  Fraksiyonel Lazer Tedavisi; Çeşitli kullanım alanına sahip Fraksiyonel Lazer Tedavisi, cilt dokusunun genel yapısında iyileşme sağlamak amacıyla kullanılan, cilt yenileme, cilt gençleştirme özellikleri olan bir lazer sistemi olup, Fraksiyonel Lazer Tedavisi, Fraksiyonel Lazer Nasıl Etki Eder ve Uygulama Alanları ile ilgili konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Fraksiyonel Lazer cilt dokusunun genel yapısında iyileşme sağlanması amacı ile kullanılmakta olan, hızlı ve konforlu iyileşme sürecini hedefleyen bir lazer yöntemidir. Bu lazer yöntemi cilt yapısına, ihtiyaçlarına ve cildin beklentilerine göre planlanmaktadır. Özellikle sivilce izleri de dahil olmak üzere, cilt yenileme tedavilerinde, leke tedavilerinde, akne izleri tedavisinde ve kırışıklıkların giderilmesinde belirli oranlarda etkiye sahiptir.

  Fraksiyonel Lazer Tedavisi

  Fraksiyonel lazer, uzun yıllardır kullanılmakta olan en etkili lazer uygulamalarından bir tanesidir. Ciltteki epitel hücre ve kolajen yenilenmesine yönelik olarak geliştirilmiş bir lazer sistemi olduğunu ifade edebiliriz. Yani cildin hem üst hem de alt tabakasına etki ederek cildin yenilenmesine katkı sağlayarak tedavi etmektedir. Bu nedenle kliniğimizde tercih etmiş olduğumuz Fraksiyonel Lazer Tedavisi uygulamaları ile başarılı tedaviler sonrasında kusursuz bir cilt dokusunun ortaya çıktığını söylemek mümkündür.

  Sizlerde ücretsiz muayenemizden yararlanarak cilt tipinize ve cildinizin ihtiyacı olan tedaviye uygun fraksiyonel lazer uygulamalarının etkileri ve işlem detayları hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan iletişim formu üzerinden fraksiyonel lazer fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

  Fokuslu Ultrason İle Yüz Germe
  BENZER TEDAVİLER
  Fokuslu Ultrason İle Yüz Germe
  Fokuslu Ultrason İle Yüz Germe işlemi termal etkisi bulunan yüksek yoğunluklu ameliyatsız cilt tedavisi yöntemidir.

  Fraksiyonel Lazer Nedir? Nasıl Etki Eder?

  Fraksiyonel lazer uygulamalarında çok ince bir lazer ışığı kullanılmaktadır. Bu ışık aracılığı ile cilt üzerinde iğne deliğine benzer delikler açılmaktadır. Bu noktada ciltte yalnızca belli bir kısım lazer ışınlarına maruz kalmaktadır. Bu uygulama esnasında bu alan tahrip olmakta ve deliklerin aralarında kalan bu dokular herhangi bir şekilde zarar görmemektedir. Tahrip olmayan bu dokular cildin iyileşme sürecinin daha hızlı ilerlemesine katkı sağlamaktadır.

  Fraksiyonel Lazer Tedavisi cilt üzerinde hasar oluşturarak etki göstermektedir diyebiliriz. Herhangi bir nedenle meydana gelen cilt hasarlarında cilt dokusu iyileşme mekanizmasını faaliyete geçirmektedir. Bu amaçla; uygulama esnasında da hasar gören bölgelerin etrafındaki sağlam ve hasar görmemiş dokuların çoğaltılarak, kasılması ve sağlam dokunun etrafı kapatması sağlanmaktadır. Bu süreç içerisinde hasarlı deri üzerinde hızlı bir iyileşme elde edilmektedir.

  İyileşme sürecindeki lazer etki ise, yoğun kolajen oluşumunun tetiklenmesinden dolayı daha konforludur. Hatta cildin gerginleşmesine ve elastikiyetinin kazanmasına yardımcı olmaktadır. Bunun sonucunda da cilt üzerindeki akne izleri azalmakta, gözenekler sıkılaşmakta ve kırışıklıklar giderilerek daha canlı bir cilt dokusu elde edilmektedir.

  Fraksiyonel Lazer Tedavisinin Uygulama Alanları

  Epidermal dokunun soyulmadan ciltte mikro kanallar açılmasına olanak sunan bu tedavi yönteminde, cildin en üst tabakasında toparlanma ve sıkılaşmalar gözlemlenir. Özellikle kırışıklık ve sivilce izlerinde azalmalara katkı sağlayan bu yöntem, kolajen liflerinin yeniden oluşmasına ve yapılanmasına katkı sağlamaktadır. Bu nedenle cilt gençleştirme, ince kırışıklıkların giderilmesi, diren çizgilerin azaltılması gibi pek çok cilt sorununa yanıt vermektedir.

  Tedavi amaçlı kullanım alanlarında ise; sivilce izi, yara izi, yanık izi, ameliyat izi, yaşlılık izleri ve çatlak gibi iz tedavilerinde fraksiyonel lazer yöntemini tercih etmekteyiz.  Kırışıklık ve sarkmalarda, özellikle kol altı bölgesi, iç diz bölgesi, iç bacak bölgesi, popo, karın bölgesi, alt – üst göz kapaklarında, el, boyun ve dekolte bölgesi gençleştirme işlemlerinde kullanılmaktadır. Yaşlılık, çil, et beni ve güneş lekeleri ile birlikte selülit tedavisi, damarsal tedaviler ve deri kalınlaşmalarında için belirlenen tedavilerde fraksiyonel lazer uygulanmaktadır.

  Tüm bunların dışında Fraksiyonel Lazer Tedavisi; gözeneklerin sıkılaştırılması, gözaltı morluklarının tedavisi ve tedaviye dirençli siğillerin tedavisinde kullanılan etkili bir yöntemdir. Yaygın olarak sivilce izleri dâhil olmak üzere tüm izlerde, cilt yenileme ve leke tedavilerinde tercih edilmektedir. Vücudun hemen hemen her bölgesine uygulanabilen bir yöntemdir diyebiliriz. En yayın olarak tedavi edilen bölgeler ise; yüz, göğüs, boyun, eller, çatlaklar için ise kalça ve bacak bölgeleridir. Kliniğimizde uygulamış olduğumuz tedavilerin tümü şikayete neden olan bölgelere göre belirlenerek hastaya özel olanak planlanmaktadır.

  Fraksiyonel Lazer Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  Tedavi öncesinde çalışılacak cilt bölgesinin temizlenmesi gerekmektedir. Bu nedenle cildin makyaj kalıntılarından arındırılması ve enfeksiyonlardan korunması amacı ile solüsyonlar aracılığı ile temizleme işlemi yapılmaktadır. Daha sonrasında gözlerin lazer ışınlarından korunması amacı ile koruyucu gözlükler takılmaktadır.

  Fraksiyonel Lazer Tedavisi esnasında uygulama aparatı ile cilt üzerinde 2×2 cm’lik alanlarda tarayıcı aracılığı ile cilt dokusuna temas ettirilerek atışlar yapılmaktadır. Bu atışlar sayesinde lazer enerjisi cilt dokusuna gözenekli olarak verilmiş olmaktadır. Bu atışlarda cilt dokusu çarpmayı hissetmektedir. Bu çarpma işlemi tüm tedavi edilecek bölgeler için uygulanarak lazer ışınları ile tarama yapılmaya devam edilmektedir.

  Fraksiyonel Lazer Tedavisi Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

  30 ila 40 dakika arasında değişen tedavi süresi sonrasında güneşe karşı koruyucu önlemler alınmalıdır. Bu önlemler oldukça güvenli ve kolay uygulamalardır. Tedavi sonrasında aktarmış olduğumuz tüm detaylara dikkat edildiği sürece, cildin güneşe karşı oluşturabileceği hassasiyet ortadan kaldırılmaktadır. Ancak belirtmek gerekir ki, tedavi sonrasında güneşe maruz kalınmaması ve güneş hassasiyetinin ortadan kaldırılması için Fraksiyonel Lazer Tedavisi genellikle sonbahar ve kış aylarında önerilmektedir.

  Fraksiyonel Lazer Kaç Seans Uygulanır?

  Öncelikle belirtmek gerekir ki, yukarıda da ifade ettiğimiz gibi vücudun pek çok bölgesinde uygulanabilen bir yöntemdir. Bu nedenle seans sayısı ve süresi uygulama bölgesine ve amacına göre değişiklik göstermektedir. Bunun dışında şikayete neden olan lezyonların ve izlerin boyutuna ve derinliğine göre de bu süre değişmektedir. Ancak genel bir ifadeyle; sivilce gibi hafif olan izler için 1 ila 2 seans yeterli olurken, derin izler ve lezyonlar için 3 ila 5 seans gerekli olabilir diyebiliriz.

  Seans Sürelerini ve Sayılarını Belirleyen Etkenler

  Cilt sorunlarında Fraksiyonel Lazer Tedavisi uygulamalarından etkili bir sonuç elde edilmesi tedavi sonrasında cildin korunması amacı ile uygulamanın tekrarlanması öngörülebilmektedir. Özellikle yaşlanma kırışıklıklarında ve el gençleştirme uygulamalarında koruma işlemi için yapılan uygulama tekrarları etkinliğin arttırılması açısından olumlu yanıtlar vermektedir.

  Cilt kırışıklıkları ve sarkma için yapılan uygulamalarda, tedavi sonrasında cilt üzerinde belirgin bir şekilde değişiklikler gözlemlenmektedir. Cilt daha canlı ve parlak bir görünüme kavuşur. Yani uygulamanın etkisi hemen başlamaktadır. Bu etkinin kalıcılığı için tavsiye edilen koruma uygulamalarının tekrarlanmasında fayda vardır.

  Yanık, ameliyat izleri ve çatlaklarda lezyonların büyüklüğüne bağlı olarak seans ve uygulama sürelerinde değişiklikler vardır. Genel olarak lazer uygulamalarında seans sürelerinin 20 ila 30 dakika sürdüğünü belirtebiliriz.

  Unutulmamalıdır ki fraksiyonel lazer seanslar halinde uygulanan bir yöntemdir. Bu nedenle seans sayısı, uygulama süresi, izlerin ve lezyonların tedavi yöntemleri hakkında net bir ifade kullanılabilmesi için muayene gereklidir. Muayene esnasında uygulama yapılacak bölge incelenerek tedavi planlaması yapılmaktadır.

  Tedavi planlaması ve seans süreleri hakkında bilgi alabilmek için ücretsiz muayenemiz aracılığı ile kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan iletişim formu üzerinden Faksiyonel Lazer Tedavisi hakkında merak etmiş olduğunuz tüm sorularınıza yanıt alabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Fraksiyonel Lazer Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×