Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma

Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma

    Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma; Ameliyatsız cilt germe ve asma yöntemlerinden olan Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma içi polyester dışı silikon özellikli esnek ipliklerin cilt altına yerleştirilerek kaş formunun ve çevre cilt dokusunun yeniden düzenlendiği güvenli cilt germe yöntemi olup, yüz analizi, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Fransız Askısı Nedir? Nasıl Uygulanır? Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma Etkileri Nelerdir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

    Zaman içerisinde cilt yaşlanmaktadır. Cilt yaşlanması ile birlikte cilt altı doku hücrelerinde azalma, kollajen ve elastin liflerinde bozulma, kalınlaşma ve bükülmeler görülmektedir. Bu olumsuz etkilerin yanı sıra hyalüronik asit miktarında azalmalar, bu azalmalara bağlı olarak da cilt derisinde incelme, kırışıklık, sarkma ve kuruluklar oluşmaktadır. Cilt altı yağ katmanlarındaki kayıplar ile birlikte yüz dinamiği, ifade ve estetik görünüm bozulmaktadır.

    Hem kadınlar hem de erkekler için büyük bir estetik problem olan cilt yaşlanması ilk olarak göz, kaş ve alın bölgesinde belirgin hale gelmektedir. Yer çekiminin etkisi ile alın bölgesindeki cilt dokusunun sarkması kaş düşüklüğüne yol açarken yorgun ve yaşlı görünüme neden olmaktadır. Bu amaçla cilt yaşlanmasının belirtilerinin hafifletilmesi ve geciktirilmesi için pek çok cerrahi ya da cerrahi olmayan medikal estetik uygulamalar bulunmaktadır.

    Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma

    Estetik cerrahi tercih etmeyen kişiler için alternatif olarak kabul edilebilen kaş kaldırma teknikleri arasında yerini alan Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma işlemi zaman içerisinde yaşlanmanın etkilerini önlemede ve cilt doku hücrelerinin yeniden aktive edilerek eski dinamik görünümün yeniden kazanılmasında optimum başarıları olan güvenli ve pratik bir uygulamadır.

    Bir ameliyatsız cilt germe işlemi olarak da adlandırılabilen Fransız Askısı işlemi hem kadınların hem de erkeklerin zamanda geriye gitmesine ve yaşlanmayı geciktirici etki ile canlı cilt dokusunu korumasına olanak sunan askılama tedavisi öncesinde kaş ve göz çevresindeki sarkma ve kırışıklık derecesine göre özelleştirilmiş tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

    Yanaklar, çene altı, yüzün ovalleştirilmesi, boyun kırışıklıkları, meme kaldırma, kol sarkması, kol ve bacak bölgeleri gibi uygulama alanlarına sahip olan Fransız Askılama işlemi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, kaş kaldırma işlemi öncesinde ücretsiz muayene ve klinik değerlendirme için randevu talep etmek ya da Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

    Örümcek Ağı Estetiği
    BENZER TEDAVİLER
    Örümcek Ağı Estetiği
    Ameliyatsız cilt germe ve cilt gençleştirme yöntemi olan Örümcek Ağı Estetiği kırışıklık, ince çizgi ve sarkma gibi deformasyonların giderilmesini sağlayan medikal iplerin cilt altına yerleştirildiği başarılı ve etkin cilt tedavisi yöntemidir.

    Fransız Askısı Nedir?

    Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma bir cilt germe tekniğidir. Adından da anlaşılacağı üzere Fransa’da geliştirilmiş olan bu teknik, cerrahi cilt germe operasyonlarına alternatif olarak uygulanmaktadır. Bu nedenle ameliyatsız yüz ya da cilt germe tedavisi olarak da adlandırılmaktadır.

    Fransız Askısı işleminde içi polyester dışı silikon özellikli esnek ipliklerden yararlanılmaktadır. Bu iplikler yerleştirildikleri bölgelerde lifting etkisi yaparak sarkan ve gevşeyen cilt dokusunu yukarı kaldırmaktadır. Ayrıca biyolojik olarak insan vücudu ile uyumlu bir yapıya sahip oldukları için yıllar boyunca herhangi bir komplikasyon oluşturmadan cilt altında kalabilme özelliğine sahiptirler.

    Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma Nasıl Uygulanır?

    Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma işlemi yaklaşık 45 ila 60 dakika gibi çok kısa bir sürede tamamlanan konforlu bir işlemdir. Lokal anestezi eşliğinde uygulanan bu tedavi öncesinde cilt analizi, klinik muayene ve değerlendirme oldukça önemlidir. Bu muayene ve değerlendirme esnasında alın, kaş ve göz çevresindeki cilt dokusundaki problemler, sarkma ve gevşeme derecesi, kaş dinamiği ve formu detaylı olarak incelenerek iplerin yerleştirileceği bölgeler yüz yapısına uygun olarak belirlenmekte ve çalışılacak alanlar tespit edilmektedir.

    Gerekli klinik değerlendirmenin yapılmasının ardından cilt kir ve makyaj kalıntılarından arındırılmak için solüsyonlar ile temizlenmektedir. Cildin arındırılmasının ardından lokal anestezi yapılarak işlem esnasındaki batma hissinin en aza indirilmesi ve hasta konforunun maksimum seviyeye çıkarılması sağlanmaktadır. Yeterli uyuşmanın elde edilmesi ile birlikte klinik değerlendirmede belirlenen alanlar cilt altına yerleştirilmektedir.

    Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma işlemi sırasında iplerin tutturulduğu bölgeler saçlı deri bölgesi ya da kulak üstü olarak tercih edilmektedir. İplerin kaş ortalarından ya da kaşın yan kuyruklarından kaldırılarak gerdirilmesinin ardından dikiş atılmasına ihtiyaç duyulmadan saçlı deri içerisinde ipler gizlenmektedir. Her iki kaş için de aynı tedavi protokolünün uygulanması ile sosyal ve günlük yaşam aktivitelerine dönülebilmektedir.

    Fransız Kaş Askılama İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

    Fransız askılama ile kaş kaldırma prosedürü öncesinde herhangi bir işlem yapılmasına gerek yoktur. Tedavi öncesinde işlem tekniğine ve prosedür detaylarına ilişkin bilgiler klinik muayene esnasında aktarılmaktadır. İşlem sonrasında ise tedavinin etkinliğinin ve başarı oranının maksimum seviyede tutulabilmesi için dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar bulunmaktadır.

    Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma işlemi sonrasında birkaç gün istirahat edilmesi ve yüzde basınç oluşturulacak aktivitelerden kaçınılması istenmektedir. Bununla birlikte kaş, göz ve alnın kullanılacağı aşırı mimik hareketlerinin en aza indirilmesi birkaç gün için oldukça önemlidir. Ayrıca ip gerginliklerinin ve cilt altındaki etkinliğinin sürdürülebilmesi için işlemden sonra 48 saatlik süre ile yüz üstü yatılmaması, makyaj ve kozmetik ürünlerinin kullanımının durdurulması ve yüzün yıkanması esnasında kaş ve göz çevresinin yukarı doğru hareketler uygulanarak yıkanması istenmektedir. Cilde masaj ve ovalama gibi basınç uygulayacak hareketler yapılmamasına dikkat edilmelidir.

    Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma Etkileri

    Fransız askılama ile kaş kaldırma işlemi medikal estetik uygulamalar içerisinde en popüler ve en çok tercih edilen tedavilerden bir tanesidir. Sosyal ve günlük aktivitelere ara vermeden ve iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmadan üstün etkili sonuçlar ortaya çıkaran bu işlemden sonra yaşlanma ile birlikte oluşan cilt problemlerinin cilt germe etkisi ile hafiflediğini hatta ortadan kalktığını söylemek mümkündür.

    Göz, kaş ve alın bölgesinde görülen cilt sarkması, kırışıklık, elastikiyet kaybı gibi yorgun, mutsuz ve sinirli görünüme neden olurken, işlem sonrasında yüz dinamiğine uygun bir kaş yapısı elde edilerek daha genç ve estetik bir ifade oluşmaktadır. Tüm bunların yanı sıra mimik kullanımına bağlı oluşan kaz ayaklarını da hafifleterek gençleştirici ve sıkılaştırıcı optimum sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

    Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma Riskleri ve Yan Etkileri

    Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma işlemi lokal anestezi altında kesi ya da dikiş yapılmadan gerçekleştirilen basit, güvenli ve konforlu bir cilt germe işlemidir. Lokal anestezi altında yapılan bir tedavi protokolüne sahip olduğu için ağrı ya da acı hissi oluşturmamaktadır. Bununla birlikte estetik cerrahi operasyonlarında görülen komplikasyon risklerini de içerisinde barındırmamaktadır.

    Tüm bunların yanı sıra kaş kaldırma işlemi esnasında kullanılan ipler cilt dokusu ile uyumlu özelliğe sahiptir. Risk ve yan etki olasılığı bulunmayan bu ipler içi polyester dışı silikon özelliklidir. Biyolojik olarak insan vücuduna uyumlu olduğu için göz ve kaş bölgesine yerleştirildikten sonra insan sağlığına herhangi bir zararlı etki oluşturmamaktadır.

    Estetik cerrahi çözümlere başvurmak istemeyen kadınlar ve erkekler için alternatif cilt germe prosedürü olan ve modern estetik işlemler arasında en çok tercih edilen Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma işlemi öncesinde tedavi ideal ve etkin tedavi planlamasının oluşturulması ve çalışma alanlarının belirlenmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

    Kaş dinamiğini ve formunu yeniden şekillendirerek cilt yaşlanması ile birlikte gelişen yorgun, solgun ve yaşlı görünümü ortadan kaldıran kaş kaldırma estetiği hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

    Fiyat Teklif ve Randevu Formu
    Fransız Askısı ile Kaş Kaldırma Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

      Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
      Call Now Button
      ×