Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Fransız Askısı

Fransız Askısı

  Fransız Askısı; Ameliyatsız cilt germe tedavileri içerisinde yer alan Fransız Askısı, elastikiyet kayıplarının ve gevşemelerin bulunduğu noktaları hedef alarak medikal ipler yardımı ile cildi askılayan bir cilt germe prosedürü olup, cilt ve yüz analizi ile kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Fransız Askısı Nasıl Uygulanır?, Kimler Dinamik Yüz Askılama Yaptırabilir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Genetik ve çevresel faktörlerin etkisi ile oluşan yüz yaşlanması yalnızca cilt dokusunu değil bu doku katmanları ile birlikte yağ dokusu, bağ dokuları ve kemik yapıları da içerisine almaktadır. Bağ ve yağ doku kaybına bağlı olarak gelişen hacim kayıpları, kollajen desteğinin azalmasıyla birlikte görülen cilt incelmesi, kuruluklar ve elastikiyet kaybı gibi deformasyonlar yüz ifadesindeki estetiğin ve dinamin azalmasına da neden olmaktadır.

  Yüz formundaki dengeyi bozarak kişilerin daha yaşlı, daha yorgun ve mat bir görünümde olmasına neden olan yüz yaşlanmalarında kullanılan pek çok cerrahi işlem ve ameliyatsız yüz germe tedavisi bulunmaktadır. Bu nedenle günümüzde cerrahi ameliyatların kesi, dikiş, ağrı ve iyileşme süreci gibi prosedürleri ile uğraşmak yerine ameliyatsız medikal estetik uygulamalar daha sık tercih edilerek güz güldürücü sonuçlar alınmaktadır.

  Fransız Askısı

  Yüz yaşlanmasında sıklıkla tercih edilen ve bir ameliyatsız yüz germe işlemi olan Fransız Askısı da en popüler yüz gençleştirme işlemidir. Yüz yaşlanmasında üstün etkili sonuçlar ortaya çıkaran bu dinamik yüz askılama uygulaması yüzdeki elastikiyet kayıplarının ve gevşemelerin bulunduğu noktaları hedef alarak cildi askılayan bir estetik prosedürdür.

  Cerrahi ameliyatlar yerine ameliyatsız estetik işlemler ile yüzündeki cilt deformasyonlarını gidermek ve daha genç bir görünüme sahip olmak isteyen kişilerin tercih emiş olduğu dinamik yüz askılama yöntemi için cilt analizi yaptırmak ve ideal tedavi planlamanızın oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Yüz sarkması, cilt kırışıklıkları, derin cilt çizgileri, kaz ayağı, dudak üstü kırışıklıkları gibi cilt deformasyonlarında sıklıkla başvurulan yüz askılama işlemi hakkında merak ettiğiniz tüm soruları iletmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu talebinde bulunmak, Fransız Askısı fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Örümcek Ağı Estetiği
  BENZER TEDAVİLER
  Örümcek Ağı Estetiği
  Ameliyatsız cilt germe ve cilt gençleştirme yöntemi olan Örümcek Ağı Estetiği kırışıklık, ince çizgi ve sarkma gibi deformasyonların giderilmesini sağlayan medikal iplerin cilt altına yerleştirildiği başarılı ve etkin cilt tedavisi yöntemidir.

  Fransız Askısı Nedir?

  Medikal estetik uygulamalar içerisinde yer alan Fransız Askısı bir cilt germe tedavisidir. Yüz askılama olarak da adlandırılan bu dinamik yüz askılama Fransa’da geliştirilmiştir. Dışı silikon kaplı içi ise polyester yapılı esnek iplerle yanak, elmacık kemiği, çene altı, boyun, göğüs, kalça, kollar ve bacaklarda oluşan deformasyonların toparlanılarak gerdirilmesi esasına dayalı bir işlemdir.

  Yüz formundaki deformasyonlardan şikayetçi olanlar, kırışıklık ve sarkma şikayetleri bulunanlar ve kısmi felç geçirilmesi nedeni ile yüz orantısında problem bulunan kişilere uygulanabilen bir tedavi edici uygulama olarak tercih edilmektedir.

  Fransız Askısı – Dinamik Yüz Askılama Nasıl Yapılır?

  Ameliyatsız cilt tedavisi olan ve mimik kasları üzerinde etkinliği bulunmayan bu Fransız Askısı işlemi, lokal anestezi eşliğinde uygulanmaktadır. Cilt analizi esnasında yapılan değerlendirmeler ve detaylı incelemeler sonrasında askılama yapılacak ve çalışılacak bölgeler belirlenmiş olmaktadır.

  İşlem bölgelerinde yeterli uyuşmanın elde edilmesinin ardından ipler cilt altına yerleştirilmektedir. İplerin tutunma alanları yüz hattında görünür bölgelerde değildir. Ortalama 40 ila 60 dakika gibi çok kısa bir sürede gerçekleştirilen bu dinamik yüz askılamada ipler saçlı deri hattı ya da kulak üzerinden tutunma sağlaması nedeni ile kesi ya da dikişe ihtiyaç duyulmadan işlem sonlandırılmış olmaktadır.

  Kimler Dinamik Yüz Askılama Yaptırabilir?

  Yüz ve cilt yaşlanması nedeni ile cilt kırışıklıkları, elastikiyet kaybı, hacim kaybı ve cilt inceliği gibi şikayetleri bulunan kişilerin cerrahi prosedürlerin getirdiği anestezi, kesi, dikiş ve iyileşme sürecini istememesi halinde tercih edebileceği en ideal cilt germe tedavisi olan Fransız Askısı yaşlanma sürecini geciktirmek isteyen tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir özelliğe sahiptir. Yüz formundan şikayetçi olan, cildinde sarkma ve kırışıklıkları bulunan kişilere uygulanabilen bu tedavi aynı zamanda kısmi felç geçirmesi nedeni ile yüzünde orantısızlık bulunan kişilere tedavi amacı ile uygulanabilir bir işlemdir.

  Fransız Askısında Kullanılan İplerin Özellikleri

  Fransız Askısı işleminde kullanılan askılama ipleri biyolojik olarak insan vücuduna uyumlu yapılardadır. İç yapısı polyester olan ve dış hattı silikon malzemeden üretilmiş olan esnek iplerin içerikleri tamamen insan vücuduna uyumlu yapılardadır. Geçmiş dönemlerden günümüze kadar implant ameliyatlarında dahi yaygın olarak kullanılmakta ve tedavilerde istenilen üstün etkili sonuçlar ile başarı sağlamaktadır.

  Fransız Askısı Etkileri Nelerdir?

  Askılama tedavi sonrasında iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmamaktadır. Uygulamadan hemen sonra sosyal ve günlük hayata dönülebileceği gibi işlemin ilk etkileri de ortaya çıkmaktadır. Askılama yapılan bölgelerde cilt belirgin bir şekilde kendini toparlamaktadır. Son genel görünüm ortalama bir iki hafta içerisinde kendini gösterip cilt ile ipler uyum sağladıktan sonra da gerginleşme ve yüz hatlarında dinç bir ifade belirginleşmektedir.

  Kırışıklıkların açılması, cildin yukarı doğru toparlanması, kaz ayaklarındaki ışınlı çizgilerin hafiflemesi gibi yüz gençleştirici ve gerdirici etkisinin yanı sıra kaşlarda zamanla oluşan şekil bozukluklarına yol açan göz kapaklarının mesafesini de yaklaştırmaktadır. Bu nedenle gençleştirici etki ile birlikte yüz simetrisini de dengelemektedir.

  Fransız Askısı Etkinliği ve Kalıcılık Süresi

  Fransız askılama tedavisi uzun yıllar boyunca etkinliğini gösteren bir işlemdir. İşlem esnasında kullanılan ipler yıllarca cilt altında kalabildiği için genel görünümü korurken aynı anda yaşlanma sürecini de geciktirmiş olmaktadır. 5 ila 10 yıl arasında kalıcılığını gösteren ipler ile yaşlanma karşıtı bir etki elde edilmektedir. Ancak mimik hareketlerinin kullanımı, yaş ve beslenme gibi etkenlere bağlı olarak cilt altındaki ipler de deformasyonlar görülebilmektedir. Bu nedenle işlem sonrasında hekim tarafından önerilen hususlara dikkat edilmesi tedavinin etkinliği ve kalıcılık süreci açısından önemlidir.

  Fransız Askısı Risli Midir? Yan Etkileri Nelerdir?

  Lokal anestezi eşliğinde konforlu bir şekilde uygulanan Fransız Askısı işlemindeki ipler cilt ile uyumlu yapılardadır. Cilt altındaki dokulara uyum sağlayabilen bu iplerin kopma riskleri de bulunmamaktadır. Mimiklerin donuklaşmasına yol açmayan ve esnek olması sebebi ile rahatlıkla kullanılabilen bu ipler güvenle tercih edilebilmektedir.

  İşlem sonrasında günlük hayata hemen dönebilmek mümkündür. Ancak uygulamadan sora görülmesi beklenen olası geçici yan etkiler bulunmaktadır. Cilt altında bölgesel alanlarda sertleşme, ödem ve morarma gibi şikayetler olabilmektedir. Bu olası geçici yan etkilerin her biri çok kısa süre içerisinde hafifleyerek kendiliğinden kaybolmaktadır. Ayrıca ciltte noktasal kanamalarda oluşabilmektedir. Bu kanamalar ise birkaç gün içinde herhangi bir müdahale olmadan durmaktadır.

  Fransız Askısı Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Fransız Askısı bir cerrahi prosedür olmasa da işlem etkinliğinin arttırılması ve cilt hassasiyetinin arttırılmaması için uygulamadan sonra birkaç gün dinlenilmesi önerilmektedir. Daha sonrasında dikkat edilmesi gereken en önemli husus çene hareketleridir. Çene hareketleri yüz kaslarının aşırı çalışmasına neden olduğu için iplerin tutunum alanlarında problem oluşturulmaması için çene hareketlerinin kısıtlanması önerilmektedir. Bununla birlikte yine iplerin tutunumunu engelleyecek masaj hareketleri yapılmamalı ve yüz üstü yatılmamalıdır.

  Doğal görünümü bozmayan, mimik hareketlerini destekleyen ve dışarıdan hiçbir şekilde fark edilmeyen bu ameliyatsız cilt germe tedavisi öncesinde cilt analizi yaptırarak çalışma alanlarının belirlenmesine olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Cerrahi prosedürlerin getirdiği anestezi, kesi, dikiş ve iyileşme süreci olmadan ciltte gerginlik ve genel görünümde dinamik bir form oluşturan askılama yöntemi hakkında merak ettiğiniz tüm soruları iletmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Fransız Askısı fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Fransız Askısı Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×