Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

FUE Saç Ekim

FUE Saç Ekim

  FUE Saç Ekim; Saç dökülmesi, saç seyrekliği ve kellik durumlarında uygulanan Saç Ekimi tedavilerinde kullanılan Fue Saç Ekim yöntemi vücudun farklı bölgelerinden de saç ekimine donör alan olarak kullanılmasına olanak sunan bir yöntem olup, işlem öncesinde FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır, FUE Saç Ekim İşlemini Kimler Yaptırabilir ve FUE Saç Ekim Yöntemi Sonuçları hakkında merak edilen konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Saç ekimi saçlı derinin donör yani verici bölgesindeki saç köklerinin teknolojik yöntemler yardımı ile alınması ve kafanın saçsız deri alanına yani alıcı bölgeye implant edilmesi işlemidir. Bu işlem esnasında kullanılan teknikler teknolojinin gelişim seyrine bağlı olarak hızlı bir gelişim göstermektedir.

  FUE Saç Ekim

  Saç ekimi uygulamaları esnasında pek çok özel teknik kullanılmaktadır. Bu uygulamalarda donör saha adı verilen saçlı bölgeden saç kökleri alınmakta ve bu saç kökleri seyrek olan ya da saçsız kalmış deriye trasfer edilmektedir. Ancak günümüzde daha konforlu olması nedeni FUE Saç Ekim tekniği yani “Foliküler Ünite Ekstraksiyonu” kullanılarak saç ekimi işlemi yapılmaktadır.

  FUE tekniği hem kolay uygulanabilen hem de ihtiyaç duyulan saç köklerinin daha fazla bölgeden alınmasını sağlayan bir tekniktir. Diğer saç ekim yöntemlerine kıyasla daha konforlu ve rahat olan FUE yönteminde saç ekimi esnasında donör alandan kesi yapılmadığı için herhangi bir dikiş gerektirmemekte ve bu nedenle saç ekimi esnasında kalıcı bir iz oluşmamaktadır.

  FUE Saç Ekim işlemi vücudun farklı bölgelerinden de saç ekimine donör alan olarak kullanılmasına olanak sunan bir yöntemdir. Hızla yaygınlaşan doğal ve izsiz saç ekimi avantajı sağlayan FUE için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Saç köklerinin küçük hamleler ile bulundukları bölgelerden çıkarılarak saç ekimine hazır hale geldiği bu tedavi için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden randevu talebinde bulunabileceğiniz gibi, FUE Saç Ekim Fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

  FUT Saç Ekim
  BENZER TEDAVİLER
  FUT Saç Ekim
  FUT Saç Ekim tekniği, saç köklerinin donör alandan bir şerit halinde çıkarılması ve ekim yapılacak alanda açılan kanallara greftlerin ekilmesi şeklinde çalışan bir yöntemdir.

  FUE Saç Ekimi

  FUE Saç Ekim işlemi günümüz estetik anlayışı ile ortaya çıkan ihtiyaçlar ile geliştirilen tıbbi bir yöntemdir.  Foliküler Ünite Ekstraksiyonu olarak adlandırılan bu FUE yöntemi bir kulaktan diğer kulağa kadar olan ense bölgesindeki saç köklerinin saçsız kafa derisine uygulanması şeklinde gerçekleştirilmektedir.

  FUE yönteminde özel olarak geliştirilmiş olan küçük motorlar kullanılmaktadır. Bu motorlar yardımı ile saç kökleri yerlerinden alınmaktadır. Özel uçlar yardımı ile yerlerinden yani verici bölgeden alınan her bir saç folikülü greft olarak adlandırılmakta ve her bir greft 2’li ya da 3’lü saç hücresi içerebilmektedir.

  FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

  İlk olarak saç ekimi için en sağlıklı saç köklerinin bulunduğu alanlar tespit edilmektedir. Daha sonrasında saç ekimi yapılacak alanların doğal bir görünüm ortaya çıkarabilmesi için planlama yapılmaktadır. Bu işlemin ardından mevcut saçlar incelenerek ne kadar saç kökünün alınacağı hesaplanmakta ve FUE yönteme geçilmektedir.

  FUE Saç Ekim işlemi yapılırken ekilecek saç köklerinin alınacağı bölgedeki saçlar işlemden hemen önce çok kısa bir şekilde kesilmektedir. Bu bölgeden 0,5 –  mm arasındaki özel uçlara sahip mini motorlar kullanılarak kafa derisinden alınan ve bir ya da birden fazla saç kökünü içeren mikro greftler bir araya getirilerek mikroskop altında incelenmektedir. Bu inceleme esnasında kökler kategorilere ayrılmaktadır. Daha sonrasında ise donör bölgeden toplanan sağlıklı saç kökleri sabit bir ısıda çözelti içerisinde bekletilerek canlılığını koruması ve zarar görmemesi sağlanmaktadır.

  Mikro greftler, ekim yapılacak saçsız direye uygulanan lokal anestezi sonrasında minik yarıklar açılarak greftlerin kalınlığına ve derinliğine uygun olacak şekilde kanallara yerleştirilmektedir. Bu işlem, saçların çıkacak olduğu yöne göre özel olarak gerçekleştirilmekte ve kökler bu yöne göre yerleştirilmektedir.

  Saçların uzaması sonrasında alacağı şeklin estetik olmasını hedefleyen bu uygulama mikro motorlar kullanılarak hızlı bir şekilde ve saç ekimi sonrasında hasta memnuniyetini tam anlamı ile sağlaması amacı ile teker teker yerleştirilmektedir.

  Mikrogreftlerin alınmasını oluşturan ilk aşama birkaç saat sürmektedir. Daha sonrasında her bir mikrogreftlerin ekiminin yapılacağı alana yerleştirilmesi ortalama 2 ila 4 saat sürmektedir. Bu sürenin uzunluğu saç ekimi yapılacak olan bölgelerin genişliğine ve ekilecek köklerin sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. İşlem esnasında uygulama bölgesi lokal anestezi ile uyuşturulduğu için, hasta tüm aşamalara bilinci açık bir şekilde tanık olmaktadır.

  Ekim işleminin tamamlanmasının ardından saç köklerinin yerleştirildiği alan açık bırakılmakta ve köklerin alındığı bölge pansuman yapılarak kapatılmaktadır. Böylece FUE Saç Ekim işlemi kesiksiz, izsiz ve dikişsiz bir şekilde sonlandırılmış olmaktadır.

  FUE Saç Ekim İşlemini Kimler Yaptırabilir?

  FUE saç ekimini saç dökülmesi tamamlanmış olan tüm kadın ve erkekler yaptırabilmektedir. Ancak saç dökülmesi tamamlanmamış ise, saç ekimi yapılsa da ileri dönemlerde istenen ve beklenen sonuç alınmayacağı için bu grupta kesin çözüm olarak değerlendirilmemesi gerekmektedir.

  Kaza ya da hastalık sonucunda saçsız kalan bireylere de uygulanabilen FUE uygulamasının başarısı ve tedavi sonrasında elde edilen başarılar tecrübe ve deneyimden geçmektedir.

  FUE Saç Ekimi Sonrasında Yapılması Gerekenler

  • Uygulama sonrasındaki ilk 7 ila 10 gün içerisinde işlem bölgesinin çarpma ya da vurma gibi travmalardan korunmalıdır.
  • İlk 15 günlük süre içerisinde havuza ve denize girilmemesi ve saunaya gidilmemesi gerekmektedir.
  • İlk bir haftalık süre içerisinde sırt üstü yatma pozisyonu tercih edilmelidir. Ekim yapılan bölgenin sürtünmeye maruz kalmamasına ve kaşınmamasına özen gösterilmelidir.
  • FUE Saç Ekim operasyonundan sonra verici alandaki saç köklerinin alındığı yere yapılan pansuman ertesi gün ya da ikinci gün alınmalıdır.
  • İlk bir aylık süre içerisinde operasyon bölgesinin güneş ışığına karşı korunmasına özen gösterilmelidir. Bu nedenle bu süreç içerisinde şapka kullanımı önerilmektedir.
  • Saçlar saç ekim işleminden 3 gün sonra yıkanmalıdır. Yıkama her gün ve günde bir kez olacak biçimde yapılmalıdır.
  • İşlem bölgelerinde kendini gösteren kabuklanmalar 10 günün sonunda kendiliğinden düşmelidir. Bu sürecin sonrasında kabuklanmaların devam etmesi iyileşme sürecini olumsuz yönde etkilemektedir. Bu nedenle 15 gün sonunda geçmeyen kabuklanmalarda bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

  FUE Saç Ekimi Sonuçları

  FUE Saç Ekim işlemi esnasında saç köklerinin yerleştirilmesi için açılan kesiler minimal seviyelerde açılmaktadır. Bununla birlikte saç ekiminde kullanılan diğer yöntemlere göre kesi ve dikiş olmamasından dolayı daha az komplikasyon riski içermektedir. Ayrıca cerrahi bir işlem olmaması nedeni ile iyileşme süreci oldukça kısadır.

  Operasyon sonrasında saçların uzaması ve iyileşme sürecinin tam anlamı ile sonlanması halinde saç ekimi yapıldığına dair herhangi bir belirti gözlenmemektedir. Saçlar doğal bir duruş sergilerken, istenilen şekil verilebilmektedir.

  FUE saç ekimi yönteminde saç kökleri yalnızca enseden değil, kulakların üst kasımlarında da alınabilmektedir. Ayrıca bir uygulama seansı içerisinde ortalama 2000 ila 5000 greft nakli gerçekleştirilebilmektedir. Ancak bu sayı ekim yapılacak olan alanın genişliğine ve ekim esnasında kullanılacak aletlerin özelliklerine göre değişebilmektedir.

  Günümüzde geliştirilmiş olan en ideal saç ekim yöntemi olan FUE tekniği ile saç ekiminden bir gün sonra sosyal ve profesyonel hayata dönmek mümkündür. Diğer yöntemlere kıyasla çok avantaja sahip bu işlem için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  FUE saç ekimi yöntemi detaylı bir planlama ve inceleme gerektiren bir süreçtir. Titizlikle ve profesyonel bir yaklaşımla kişilerin talepleri değerlendirilmeden bu uygulamanın gerçekleştirilmemesi gerekmektedir. Bu nedenle detaylı bir planlama ile ömür boyu uzayan saçlar için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden randevu talebinde bulunabilir ve yine bu iletişim formu üzerinden FUE Saç Ekim fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  FUE Saç Ekim Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×