Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

FUT Saç Ekim

FUT Saç Ekim

  FUT Saç Ekim; Saç dökülmesi, saç seyrekliği ve kellik problemlerinde sıklıkla tercih edilen saç ekimi tedavisinde kullanılan FUT Saç Ekim tekniği, saç köklerinin donör alandan bir şerit halinde çıkarılması ve ekim yapılacak alanda açılan kanallara ekilmesi şeklinde çalışan bir yöntem olup, FUT Saç Ekimi Yöntemi öncesinde merak edilen FUT Saç Ekimi Nasıl Yapılır, Kimlere Uygulanır ve Yöntemin Avantajları ile Dezavantajları hakkındaki konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Saç dökülme problemleri olan kişilerin sorunlarının kesin olarak çözüme kavuşturulması amacı ile tercih edilmekte olan saç ekimi işlemlerinde kullanılan FUT Saç Ekim tekniği, oldukça uzun zamanlardan beri kullanılan ve tercih edilen bir tekniktir. Ekilen saç köklerinin sağlıklı çıkmasına olanak sunan ve saç dökülme problemlerine kesin çözüm sunan bu yöntem cerrahi operasyon sınıfına dahil edilmektedir.

  FUT Saç Ekim

  Folliculer Unit Transplantation tekniği saç köklerinin donör alandan bir şerit halinde çıkarılması ile ekim yapılacak alandaki açılan kanallara ekilmesi prensibi ile çalışan bir yöntemdir. Saçlarını kısa kestirmeyenler ve kısa süreler içerisinde saç ekimi operasyonunu tamamlamak isteyenler için en uygun saç ektirme yöntemi olarak adlandırılan FUT tekniği için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  En ileri teknoloji ile desteklenen saç nakli yöntemleri arasında yerini alan FUT tekniği ile saç ekimi için randevu talebinde bulunmak ya da FUT Saç Ekim fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Robotik Saç Ekimi
  BENZER TEDAVİLER
  Robotik Saç Ekimi
  Saç dökülmesi, saç seyrekliği ve kellik durumlarında uygulanan saç ekimi tedavilerinde kullanılan Robotik Saç Ekimi yöntemi, saç köklerinin robot tarafından çıkarıldığı, kanal açma ve yerleştirme işleminin ise manuel olarak yapıldığı bir ekim yöntemidir.

  FUT Saç Ekimi Nedir?

  Folliculer Unit Transplantation yani FUT tekniği oldukça yaygın kullanılan ve en popüler saç ekimi tekniklerinden bir tanesidir. Bu teknik ense ya da kulaklar arasında bulunan ve genetik olarak dökülme eğiliminde olmayan güçlü köklere sahip saçlı deri şeridinin anestezi uygulanarak alınması ve daha sonrasında bu şeritlerin “greft” olarak adlandırılan saçlı birimlere ayrılarak saçsız bölgede açılan kanallara yerleştirilmesi işlemi olarak ifade edilebilmektedir.

  FUT Saç Ekim tekniği yukarıdan da anlaşılacağı üzere cerrahi bir operasyondur. Bu teknikte saç derisine kesi atılmaktadır. Saç köklerinin çoklu bir biçimde alınıp ekilmesi oldukça kısa sürelerde tamamlanmaktadır. FUT seanslarının hızlı ilerlemesi sonucunda ise bu teknik doğrultusunda saç ektirme yönteminin tercih edilme oranları da artmaktadır.

  FUT Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

  FUT saç ekimi tekniği birbirini takip eden detaylı ve incelikli prosedürlerin uygulamalarını içermektedir. Özellikle ekim yapılacak alanın hijyen koşullarına dikkat edilmekte ve teknolojik donanım olarak saç ekiminde gelişmiş en son teknolojiler tercih edilmektedir.

  Saç ekimi işlemlerinin ilk aşamasında ön kontrol esnasında talep edilen beklentiler değerlendirilmektedir. Saç ekimi uygulamalarının taleplere ve beklentilere göre şekillendirildiği unutulmamalıdır. Diğer estetik operasyonlar gibi kişiye özgü belirlenen parametreler doğrultusunda oluşturulan dizayn ile doğal görünümün yakalanması amaçlanmaktadır.

  Saç ekimi yapılacak alanların genişliğine bağlı olarak FUT Saç Ekim tekniği ile operasyon ortalama 4 ila 12 saat arasında sürebilmektedir. Bir gün içerisinde ekim yapılacak olan greftlerin sayısı 500 – 5000 arasında değişmektedir. Yani tek bir seans içerisinde ortalama 12.500 saç kökünün ekimi yapılabilmektedir.

  Operasyon başlamadan önce ilk olarak lokal anestezik ilaçlar aracılığı ile bölgenin uyuşması sağlanmaktadır. Bu ilaçlar araçlığı ile kafa derisinde hem donör alanlar hem de saç nakli yapılacak alanlar uyuşturularak işlemin daha konforlu ve acı ya da ağrı hissi oluşmadan gerçekleşmesi mümkün olmaktadır.

  Anetsezinin etkisinin görülmesi ile birlikte genetik olarak uzamaya programlı olan saçların bulunduğu alandan ortalama olarak 15 x 2 cm büyüklüğünde ince şeritler halinde kesi atılmaktadır. Kesilecek alanların büyüklüğü toplanacak olan saç kökü sayısına göre değişiklik göstermektedir. Saçlı deri şeritlerinin alınması ile birlikte bu şeritler, stereoskopik mikroskop aracılığı ile her bir tanesi 2 ila 3 saç kökü bulunduran greftlere ayrılmaktadır. Bu greftlerin her biri yaklaşık olarak 1 mm çapındadır.

  Greftlerin ayrılmasını takip eden işlemin sonrasında saç ekimi yapılacak bölgelerde bir takım iğneler ya da özel kesici aletler kullanılarak greftlerin yerleştirileceği ince kanallar açılmaktadır. Her bir kanala yerleştirilen greftlerin içerdikleri saç kökleri detaylı bir şekilde incelenerek sınıflandırılmakta ve saçların uzaması ile doğal bir görünümün elde edilebilmesi özenle bu kanallara yerleştirilmektedir.

  FUT Saç Ekim tekniği kullanılarak gerçekleştirilmiş olan saç ekimi operasyonlarından sonra saç şeritlerinin çıkarılmış olduğu donör bölgeye dikiş atılmakta ve pansuman ile kapatılmaktadır. Zaman içerisinde bu işlemin izleri giderek azalmaktadır. Ancak FUT tekniğinden sonra defa derisinde işleme dair iz kaldığı söylenebilmektedir.

  FUT Saç Ekim Tekniği Kimlere Uygulanır?

  FUT Saç Ekim yöntemi, saç ekimine uygun olan herkese uygulanabilir bir yöntemdir. Kalıcı saç dökülmesi türüne sahip, donör bölgesi yeterli olan, genel sağlık durumu iyi ve 22 yaşından büyük tüm kadın ve erkeklere uygulanabilmektedir.

  FUT Saç Ekimi Tekniği Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  FUT Saç Ekim tekniği sonrasında saç derisi bakımına dikkat edilmesi önerilmektedir. Özellikle greftler iyice tutunana dek şapka ve bere kullanımından kaçınılması gerekmektedir. Bununla birlikte iyileşme süreci boyunca denize ve havuza girilmemesi istenmektedir.

  Operasyondan sonraki gün kafa derisinde oluşan kabuklanmalar önerilen şampuan ya da losyonlar yardımı ile saç derisine bakı yapılmadan yıkanabilmektedir. Hassas davranılmaması halinde yerleştirilmiş olan greflerin kayabilme riskleri bulunmaktadır. Bu nedenle yıkama esnasında dikkatli olunması gerekmektedir.

  Saç Ekimi Sonrasında Görülen Etkiler

  FUT Saç Ekim operasyonundan 2 hafta sonra ekilen saçların dökülmeleri normaldir. Bu dökülmeler işlemin başarılı sonuçlar verdiğinin bir işaretidir. Bu dökülmelerin sonlanması ile birlikte hiç saç ekimi yapılmamış gibi eski görüntüye dönülmektedir. Ancak operasyondan 2 ila 4 hafta sonrasında ekim yapılan alanlarda saçlar kendilerini göstermeye başlamaktadır.

  Ortalama 1 – 2 yıl içerisinde geçirilen işleme bağlı olarak verimli sonuçlar alındığı görülmektedir. Özellikle kafa derisinde kellik durumunun yaşandığı alanlarda yeni saçlar ortaya çıkmakta; doğal ve gür görünümleri ile bu bölgelerde yerlerini almaktadırlar.

  FUT Tekniği Sonrasında Görülen Yan Etkiler

  Operasyon sonrasında ortalama 2 ila 3 gün boyunca saç ekimi yapılan bölgelerde şişlik, hassasiyet ya da hafif kızarıklıklar oluşabilmektedir. Nadir durumlarda ilerleyen zaman içerisinde bu durum yüz bölgesine yayılabilmektedir. Ancak bu yan etkiler ortalama 7 gün içerisinde kendiliğinden ortadan kaybolmaktadır. Bununla birlikte özellikle operasyon sonrasında donör bölgede gerginlik ya da hissizlik gibi durumlar yaşanabilmektedir. Bu durum beklenilen bir tablodur.

  FUT Saç Ekim Yönteminin Avantajları

  • FUT Saç Ekim tekniğinde greftlerin tek tek toplanmaması nedeni ile işlem oldukça hızlı gerçekleşmektedir.
  • Donör alanın yetersiz olduğu durumlarda saç ekimi operasyonunun yapılabilmesine olanak sunmaktadır.
  • Çok fazla greftin daha kısa süreler içerisinde toplanmasını sağlamaktadır.
  • Saçlar, traş edilmeden yani kısaltılmadan saç ekimi yapılabilmektedir.
  • Özellikle beyaz saçlı hastalarda donör bölgede oluşan iz kaybolmaktadır.
  • Saç traşı istemeyen ve saç ekimi yaptırmak isteyen kadınlarda ideal bir uygulamadır.

  FUT Saç Ekim Yönteminin Detavantajları

  • Saç ekimi sonrasında donör alanda yani ense bölgesinde kalıcı bir iz kalmaktadır.
  • Saçlı derinin alındığı bölgede hasar oluştuğu için operasyondan sonra uyuşma ya da hissizlik görülebilmektedir.
  • Toplanan saç köklerinde kayıplar olabilmektedir.
  • Diğer saç ekimi yöntemlerine kıyasla daha fazla kanama görülebilmektedir.
  • Ense bölgesinde kesiye bağlı dikiş olduğu için iyileşme süreci daha uzundur.
  • İkinci bir seansun uygulanabilmesi için ortalama olarak 6 ay gibi bir süre beklenmesi gerekmektedir.

  Saç ekimi esnasında şerit olarak alınan kısımda oluşan iz saç çok kısa kesilmedikçe herhangi bir şekilde görülmemektedir. Kafanın ve saç yapısının doğal bütünlüğünü bozmayan bu yöntem ile doğal sonuçlar elde edebilmek için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden FUT Saç Ekim fiyatları hakkında bilgi alabileceğiniz gibi, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  FUT Saç Ekim Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×