Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Genital Bölge Lazer Epilasyon

Genital Bölge Lazer Epilasyon

  Genital Bölge Lazer Epilasyon; Estetik ve hijyen açısından tercih edilen Genital Bölge Lazer Epilasyon, genital bölgedeki istenmeyen kılları lazer ışını ile tahrip ederek kalıcı etki gösteren güvenli bir epilasyon yöntemi olup, cihaz seçimi ve seans planlaması öncesi merak edilen Genital Bölge Lazer Epilasyon Tedavisinde Kullanılan Cihazlar Nelerdir?, Genital Bölge Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?, Seans Sayısı, Süresi ve Aralıkları hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz .

  Genital bölgede yani özel bölgede görülen tüylenme durumu kendine has bir takım estetik sorunlara yol açabilirken; aynı esnada hijyen sorunlarını da beraberinde getirmektedir. Ağda, traj, epilatör ya da tüy dökücü gibi klasik yöntemler ile bu tüylenme sorunu ortadan kaldırılmak istenilirken uğraştırıcı, zahmetli ve kalıcı uygulamalar olmaması nedeni ile kişilerin tüylenme problemini tümü ile ortadan kaldırıcak kalıcı yöntemlere yönlenmesi kaçınılmaz olmaktadır.

  Genital Bölge Lazer Epilasyon

  Genital bölgedeki kıllarının zahmetli ve uğraştırıcı yöntemler yerine daha etkili ve kalıcı uygulamalar ile büyüme özelliklerinin yitirilerek daha hijyenik ve estetik bir görünüme kavuşmasını sağlayan yöntemler içerisinde Genital Bölge Lazer Epilasyon tedavisinin olduğunu söyleyebiliriz. Bu tedavi, lazer ışınlarının yalnızca kıl köklerini hedef alarak bu kıl foliküllerinin yapılarının bozulması ile etki mekanizmasını çalıştırmaktadır. Bunun sonucunda da büyüme özelliğini yitiren kıllar dökülerek daha pürüzsüz bir cilt ortaya çıkmaktadır.

  Yalnızca kıl kökünü hedefleyerek özel bölge temizliğini uzun vadede kalıcı etkiler ile sağlayan lazer epilasyon tedavisi öncesinde cilt tipi, kıl yoğunluğu ve kıl karakteri gibi parametreler doğrultusunda oluşturulacak seans süreleri ve aralıkları hakkında bilgi almak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir, test atışlarının yapılmasına olanak sunabilirsiniz.

  Özel bölge lazer epilasyon tedavileri hakkında merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi iletmek, kullanılan cihazları ve teknolojik sistemleri öğrenmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak veya Genital Bölge Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon
  BENZER TEDAVİLER
  Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon
  Kadın Lazer Epilasyon bölgelerinden olan Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon vücudun hassas bölgelerinden olan bikini bölgesindeki kılları lazer ışınıyla tahrip eden güvenli bir epilasyon yöntemidir.

  Genital Bölge Lazer Epilasyon Tedavisinde Kullanılan Cihazlar

  Lazer epilasyon tedavileri içerisinde kullanılan cihazlar cilt tipi, cilt rengi, kıl kalınlığı, kıl yoğunluğu, uygulama bölgesinin genişliği, cilt ve kıl köklerinin test atışlarına vermiş olduğu yanıtlara göre tercih edilmektedir. Ancak Genital Bölge Lazer Epilasyon tedavisinde tercih edilen cihazlar bölgenin diğer vücut bölgelerine kıyasla oldukça hassas yapıda olması nedeni ile farklılık gösterebilmektedir. Bu amaçla genel olarak ağrı ve acı hassasiyetini en düşük seviyeye çeken Buz Lazer Epilasyon teknolojisinden yararlanıldığını ifade etmek mümkündür. Ancak, yukarıda da ifade edildiği gibi lazer epilasyon tedavisinden belirlenen seans süresi ve aralığı içerisinde istenilen sonucun elde edilebilmesi amacı ile aşağıda bulunan diğer lazer teknolojilerinden de yararlanılabilmektedir.

  Genital Bölge Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

  Genital Bölge Lazer Epilasyon işlemi öncesinde bölgede bulunan kılların ağda, cımbız ya da epilatör epilatör gibi uygulamalar ile köklerinden alınmaması gerekmektedir. Bu nedenle uygulamadan 2 ila 4 gün önce jilet yardımı ile kısaltılarak ön hazırlık yapılması istenmektedir.

  Oldukça hızlı ve kısa sürede tamamlanan özel bölge lazer epilasyon tedavisi tercih edilen cihaza göre jel sürülerek ya da jelsiz bir şekilde sistem başlığı ile yapılan atışlar eşliğinde uygulanmaktadır. Tüm genital bölgenin taranmasının ardından işlem sonlanmaktadır.

  Genital Bölge Seans Süresi ve Seans Aralıkları

  Son dönemlerde lazer epilasyon tedavilerinde en çok tercih edilen bölge olan Genital Bölge Lazer Epilasyon tedavilerinin seans süreleri ve seans aralıkları kıl yoğunluğuna ve kılların uzama süresine göre değişiklik gösterse de; ortalama 10 dakika gibi kısa bir süre 4 ila 6 seans uygulanan bir işlemdir.

  Genital Bölge Lazer Epilasyon Tedavisi Zararlı Mıdır?

  Genital bölgedeki kıllardan kalıcı olarak kurtulma yöntemi olan lazer epilasyon tedavisi öncesinde pek çok kişinin bu bölgenin hassasiyeti ve yumurtalık ve rahim gibi iç organlara yakınlığı açısından risk taşıyıp taşımadığı hususunda çekinceleri olduğunu görülebilmektedir. Ancak lazer epilasyon tedavisinin yalnızca kıl kökünü hedef alan bir ışık tedavisi olduğu bilinmelidir.

  Lazer ışınları vücutta yayılmadan yalnızca uygulanmış olduğu bölgedeki kıl folikülleri tarafından emilerek reaksiyon göstermektedir. Bunun sonucunda da Genital Bölge Lazer Epilasyon vücutta ya da genital bölgeye yakın iç organlarda herhangi bir zarar teşkil etmeden kıl köklerinin yapılarının bozulmasını sağlayarak tüylenme probleminin önüne geçmektedirler.

  Bir diğer merak edilen ve araştırılan konu ise lazer epilasyon tedavisinin kısırlığa yol açıp açmadığı ile ilgilidir. Yukarıda da ifade edildiği gibi lazer epilasyon ışınları kıl köklerini hedef alabilmek için cildin yalnızca birkaç milimetre derinliğine inmektedir. Bu ışın derinlikleri hedef kıl köklerini geçmemesi ve iç organlara ulaşmaması sebebi ile yumurtalıklara zarar vermemekte; kısırlığa yol açmamaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Genital Bölge Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×