Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Göğüs Lazer Epilasyon

Göğüs Lazer Epilasyon

  Göğüs Lazer Epilasyon; Kadınlarda ve erkeklerde estetik problemlere yol açan göğüs kıllarının kalıcı etki ile yok edildiği ya da azaltıldığı güvenli epilasyon yöntemi Göğüs Lazer Epilasyon tedavisinde cihaz seçimi ve seans planlaması öncesinde merak edilen Göğüz Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?, Seans Süresi, Sayısı ve Seans Aralıkları hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Kıllanma fizyolojik bir durumdur. Tüm vücudu kaplayan kıl kökleri bulunmaktadır. Her birinin belirli fonksiyonları olan bu kıl kökleri kadınlara kıyasla erkeklerde daha sık, sert ve koyu renklidir. Özellikle erkeklerde ergenlik sonrasında kıl gelişimi ile kendini gösteren göğüs kılları rahatsız eden bir tabloya dönüşmektedir.

  Kadınlardan daha farklı kıl köklerine sahip olan erkekler, göğüs bölgesindeki kıllardan kurtulmak için çok farklı yöntemler tercih etmektedirler. Hassas cilt dokusunun ve hassas meme ucu çevresinin bulunduğu bu bölgedeki kılların gelişim aşamalarının hızlı ve sert yapıda olmaları nedeni ile klasik yöntemler oldukça acılı ve zahmetli olmaktadır.

  Göğüs Lazer Epilasyon

  Göğüs bölgesindeki kılları kalıcı etki ile yok ede en ideal tedavi yönteminin erkek lazer epilasyon bölgesi olan Göğüs Lazer Epilasyon olduğunu ifade edebiliriz. Estetik açıdan rahatsızlık veren göğüs kıllarını kıl kökü kalınlığına ve cilt tipine uygun cihazlar ile yok eden bu uygulama öncesinde doğru doz ve doğru cihaz ile etkin seans planlamalarının oluşturulabilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir, test atışları yapılmasına olanak sunabilirsiniz.

  Göğüs bölgesindeki kılları tamamen yok eden veya isteğe göre seyreltebilen göğüs bölgesi lazer epilasyon uygulaması hakkında merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene ile test atışı yaptırmak ya da Göğüs Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Göğüs Ucu Lazer Epilasyon
  BENZER TEDAVİLER
  Göğüs Ucu Lazer Epilasyon
  Kadın ve Erkek Lazer Epilasyon bölgelerinden olan Göğüs Ucu Lazer Epilasyon, göğüs ucu ve çevresindeki sert ve siyah veya ince yapılı tüyleri lazerle tahrip ederek ortadan kaldıran epilasyon yöntemidir.

  Göğüs Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

  Göğüs Lazer Epilasyon uygulaması ilk olarak doğru cihaz seçiminin yapılması ile başlamaktadır. Bu aşamada Alexandrite Lazer Epilasyon, Nd Yag Lazer Epilasyon, Tarama Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon ve Diode Lazer Epilasyon cihazlarından hangisinin kullanılacağı; cilt rengi, kıl rengi ve cinsiyet gibi parametrelere bakılarak test atışları yapılmaktadır. Test atışları sonrasında kılın ve cildin lazer ışınına vermiş olduğu yanıta göre işleme geçilmektedir.

  Seanslar halinde uygulanan tedavi göğüs kıllarının kısaltılması ile başlamaktadır. Lazer ışınlarının kıl kökleri tarafından emilerek etkinliğini gösterdiği bu uygulamadan 1 ay önce ağda, cımbız, epilatör ve ip gibi kıl köklerini koparan uygulamalardan kaçınılması gerekmektedir. Makas ya da jilet yardımı ile kısaltılan göğüs kıllarına lazer sistem başlığı ile tekli atışlar yapılmaktadır.

  Düzenli ve kontrollü atışlar şeklinde uygulanan bu lazer epilasyon esnasında kıl köklerinde oluşan ısı enerjisi ile doğru orantılı olarak hafif batma hissi oluşabilmektedir. Cihazlardaki soğutma sistemi ve uygulama öncesinde kullanılacak lokal anestezik kremler ile bu hassasiyet artışı en aza indirilerek, işlem daha konforlu sürdürülebilmektedir.

  Göğüs Lazer Epilasyon Seans Sayısı ve Seans Sıklığı

  Göğüs yoğun kılların bulunduğu bir bölgedir. Erkek kıl köklerinin daha kalın ve sert yapıda olduğu düşünüldüğünde seans sayısının ve seans sıklığının diğer lazer epilasyon bölgelerine kıyasla daha fazla olduğunu söyleyebiliriz. Genel olarak 6 ila 10 seans arasında uygulanan Göğüs Lazer Epilasyon işleminin seans sıklığı ise 1 aydır.

  Göğüs Lazer Epilasyon Sonrası Yapılması Gerekenler

  Cilt altındaki kıl köklerini ve kıl köklerine rengini veren melanin hücrelerini direkt olarak etkileyen lazer ışınları, kıl kökleri ve melanositler tarafından emilirken cilt altında ısı artışına yol açmaktadır. Ani batma hissi şeklinde hissedilen bu durum sonrasında kıl köklerinin çevresinde kızarıklık ve hassasiyet gelişebilmektedir. Bu olası geçici etkilerin hafifletilmesi için göğüs bölgesine 15 dakika aralıklar ile buz uygulaması önerilmektedir. Ortalama 1 ila 2 saat içerisinde de bu etki hafifleyerek kaybolmaktadır.

  Ciltte ısı hassasiyetinin artması ve tahriş oluşumunun önüne geçilmesi için ilk 24 saat göğüs bölgesinin sıcak su ile temasından kaçınılması gerekmektedir. Ayrıca güneşin zararlı etkilerinden korunmak için güneş koruyucu kremler sürülmesi önerilir.

  Göğüs Lazer Epilasyon Yan Etkisi Var Mı?

  Pek çok cilt tedavisinde üstün etkili sonuçlar ortaya çıkararak hem iyileştirici hem tedavi edici hem de önleyici etkilerinden yararlanılan lazer epilasyon teknolojisinin cilt ve cilt altı dokularında bilinen bir yan etkisi yoktur. Ancak yanlış doz, yanlış cihaz ve yanlış seans planlaması sonrasında kıl yoğunluğunda artış, cilt lekeleri ve cilt yanıkları oluşabilmektedir. Bu nedenle Göğüs Lazer Epilasyon uygulaması öncesinde oldukça özverili değerlendirmeler yaparak, etkili ve kalıcı sonuçlar ortaya çıkarmaktayız.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Göğüs Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×