Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Göğüs Ucu Lazer Epilasyon

Göğüs Ucu Lazer Epilasyon

  Göğüs Ucu Lazer Epilasyon; Kadın ve Erkek Lazer Epilasyon bölgelerinden olan Göğüs Ucu Lazer Epilasyon, göğüs ucu ve çevresindeki sert ve siyah veya ince yapılı tüyleri lazerle tahrip ederek ortadan kaldıran epilasyon yöntemi olup, cihaz seçimi ve seans planlaması öncesinde merak edilen Meme Ucu Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır? Seans Sayısı, Süresi ve Seans Aralıkları hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Göğüs ucundaki kıllar, fizyolojik bir durumdur. Genellikle erkek fizyolojisinde görülen bu durum kadınlarda da görülebilmektedir. Genellikle genetik, hormonal ya da bazı hastalıklardan kaynaklanan bu tüylenme problemi, sert ve siyah kıl formunda kendini göstermektedir. Yine de meme ucunda oluşan kıllar doğal oluşum olarak ele alınsa da estetik, kozmetik ve sakıncalı durumlara yol açabilmektedir.

  Göğüs Ucu Lazer Epilasyon

  Meme ucu ve çevresinde oluşan kılların cımbız, ağda, epilatör ya da tüy dökücü kremler kullanılarak alınması veya köklerinden koparılması hassas yapıdaki göğüs ucunun mikrop kapmasına, iltihaplanmasına ya da bir takım meme hastalıklarının oluşmasına yol açabilmekte hatta kıl probleminin artmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle göğüs ucu kıllarından kurtulmanın en etkili ve en güvenli yolun Göğüs Ucu Lazer Epilasyon olduğunu söyleyebiliriz.

  Göğüs ucundaki ve çevresindeki sert ve siyah kıllardan ince yapılı tüylere kadar etkinliğini göstererek yan etki ve komplikasyon oluşmadan etkili ve kalıcı çözümler sunan meme ucu lazer epilasyon öncesinde cilt tipine, göğüs ucundaki kıl karakterine ve rengine göre doğru cihaz seçiminin yapılması ve seans planlamasının oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir, test atışları yapılmasına olanak sunabilirsiniz.

  Acılı, zahmetli ve riskli kıl alma yöntemleri yerine güvenli ve kalıcı sonuçlar ortaya çıkaran meme ucu lazer epilasyon tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Göğüs Ucu Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Göğüs Arası Lazer Epilasyon
  BENZER TEDAVİLER
  Göğüs Arası Lazer Epilasyon
  Göğüs Arası Lazer Epilasyon kadınlarda ve erkeklerde estetik ve kozmetik sorunlara neden olan farklı karakterlerdeki göğüs arası kıllarının azaltılmasında ya da hafifletilmesinde tercih edilen güvenli epilasyon tedavisidir.

  Göğüs Ucu Lazer Epilasyon Cihaz Seçimi Nasıl Yapılır?

  Kadınları rahatsız eden meme uçlarındaki kıllanma ve tüylenme problemi, lazer ışınlarının etkinliği ile kıl kökleri hedef alınarak kalıcı bir etki ile yok edilmektedir. Genellikle sert ve siyah yapıdaki bu kıllarda etkinlik oranı yüksek olan Göğüs Ucu Lazer Epilasyon, ilk olarak doğru lazer epilasyon cihazı seçimi ile başlamaktadır.

  İşlem öncesinde ilk olarak kişinin cilt rengi değerlendirilmektedir. Açık tenli kişilerde toz ayarlamaları rahatlıkla yapılabildiği için doz artışı daha rahat yapılabilmektedir. Lazer cihazının dozu ne kadar yüksek ise başarı oranı da artmaktadır. Bununla birlikte seçilen cihazın koyu cilt tiplerinde uygulama sonrasında leke oluşumunun önüne geçilmektedir.

  Cilt renginin belirlenmesinin ardından göğüs ucundaki kılın karakteri ve rengi analiz edilmektedir. Alexandrite Lazer Epilasyon, Nd Yag Lazer Epilasyon, Tarama Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon ve Diode Lazer Epilasyon çeşitleri bulunan bu cihazlar, kalın ve ince tüylerde farklı etkinlikleri bulunan özelliklere sahiptir. Bu nedenle uygulama öncesinde test atışları yapılarak kılın lazer epilasyona vermiş olduğu yanıt gözlemlenmektedir.

  Son olarak cihaz seçiminde ele alınan en önemli kriterin cinsiyet olduğunu ifade edebiliriz. Tüm bölgeler dahil Göğüs Ucu Lazer Epilasyon uygulamalarında kadınlar erkeklerden daha avantajlıdır. Kadınların kıl yoğunluğunun ve kıl derinliklerinin erkeklere oranla daha az olduğu düşünüldüğünde, göğüs ucundaki tüylenme probleminin altında yatan hormonal etkiler tedavi edildiğinde başarılı ve kalıcı sonuçlar elde edilmektedir.

  Göğüs Ucu Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

  Göğüs Ucu Lazer Epilasyon uygulaması öncesinde meme ucundaki kılların hem iltihap ve enfeksiyon oluşmaması hem de lazer ışınlarının etkinliğinin arttırılması için kökünden koparılmaması gerekmektedir. Kılların makas yardımı ile kısaltılması sonrasında uygulamaya geçilmektedir.

  Seçilen cihazın sistem başlığı ile lazer ışınları meme ucundan tekli atışlar halinde kıl köklerine iletilmektedir. Tarama şeklinde uygulanan bu atışlar kılın siyah rengini almasını sağlayan melanosit hücreleri ve kıl köklerini besleyen damarlar tarafından emilmektedir. Hafif bir iğne batması şeklinde his oluşturan bu atışların, tüm meme ucu ve çevresinde yapılmasının ardından uygulama sonlandırılmaktadır.

  Göğüs Ucu Lazer Epilasyon Seans Sayısı ve Seans Sıklığı

  Göğüs Ucu Lazer Epilasyon uygulamasının ortalama seans sayısı 6 ila 8 arasında değişiklik göstermektedir. 2 ila 2,5 ay seans aralığında uygulanan tedavinin etkinliğine göre seans sayısı azaltılabildiği gibi gereklilik halinde arttırılabilmektedir.

  Göğüs Ucu Lazer Epilasyon Yan Etkileri

  Vücut bölgesinde kirpik dipleri hariç kıl ve tüylenme sorunun bulunduğu her alanda kullanılabilen lazer epilasyon teknolojisinin bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur. Süt kanallarının bulunduğu ve hassas yapılı memeleri etkilemeden yalnızca kıl köklerini tahrip eden bu işlem; cilt, cilt altı ve çevre dokulara zarar vermemektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Göğüs Ucu Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×