Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu

  Göz Altı Işık Dolgusu; Ameliyatsız Göz Çevresi Estetiği işlemlerinde kullanılan Göz Altı Işık Dolgusu gözaltı çukurunun doldurulması, göz çevresinin gençleştirilmesi, yapılandırılması ve morlukların giderilmesi amacı ile uygulanmakta olup, enjeksiyon işlemi öncesinde merak edilen Gözaltı Işık Dolgusu Nedir?, Gözaltı Işık Dolgusu Nasıl Uygulanır? ve Gözaltı Işık Dolgusu Kimlere Uygulanabilir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Göz çevresi özel bir yağ dokusu ile çevrilidir. Genetik, çevresel ya da yaşa bağlı nedenler sonucunda göz çevresindeki yağ dokusunda meydana gelen değişiklikler gözaltı torbalanması ve morluk gibi problemlere neden olabilmektedir.

  Pek çok kadın ve erkek için estetik soruna neden olan bu problemlere cilt dokusunun incelenmesi de eşlik edebilmektedir. Bunun sonucunda da göz altlarında içeriye doğru çökme ya da çukurlaşma gibi şikayetler kendini göstermekte ve daha yaşlı bir ifadenin ortaya çıkması kaçınılmaz olmaktadır.

  Göz Altı Işık Dolgusu

  Gözaltındaki morluk, torbalanma ve çöküklük gibi etkiler söz konusu göz çevresinde gölgeler oluşturmaktadır. Bu gölge tablosu ise morlukların daha derin ve koyu renkte görünmesine yol açmaktadır. Kişinin daha yaşlı gözükmesine ve göz altlarında mat bir koyuluk ortaya çıkmasına neden olan bu tablo Göz Altı Işık Dolgusu ile giderilerek morluklar hafifletilmekte ve göz çevresindeki çöküklükler doldurularak daha genç bir ifade ortaya çıkarılmaktadır.

  Esas içeriği hyalüronik asit olan ve gözaltına ışığı yansıtma kapasitesini yeniden kazandırmak için uygulanan ışık dolgusu öncesinde ön kontrol gerçekleştirerek cildin nem ve elastikiyetini yeniden arttırmak ve parlak bir göz altı ortaya çıkarmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Göz çevresini gençleştirme, halka ve morlukları giderme etkisine sahip olan gözaltı ışık dolgusu uygulaması için randevu talebinde bulunmak ve Göz Altı Işık Dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Dudak Dolgusu
  BENZER TEDAVİLER
  Dudak Dolgusu
  Dudak Dolgusu, ince dudaklara hacim kazandırmak ya da dudak yapısını yeniden şekillendirmek üzere dudakların iç ve çevre kısımlarına dermal dolgu enjeksiyonudur.

  Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

  Göz altı ışık dolgusu, göz altındaki cilt dokusunun derinliğindeki hidrasyon (su, sıvı desteği) seviyesini arttıran, cilt rengini güzelleştiren ve cilt dokusunun esnekliğini, sertliğini ve pürüzsüzlüğünü arttırarak ışığı yansıtmasını sağlayan bir tedavi yöntemidir. Bu uygulama sayesinde göz altı ve yanaklar arasındaki pigmentasyon farkları giderilmektedir. Bununla birlikte göz altında oluşan çukurluklar ve çökmeler yanaklar ile aynı seviyeye getirilmektedir. Böylece Göz Altı Işık Dolgusu ile göz altında ve çevresinde gerekli oranlarda hacim artışı elde edilerek bir yükselme sağlanmaktadır.

  Gözaltı Işık Dolgusunda Kullanılan Maddenin Özelliği

  Gözaltı ışık dolgusunda kullanılan dolgu maddesinin özelliği diğer yüz dolgularında da olduğu gibi hyalüronik asit içeriklidir. Ancak bu maddenin farklı olarak özel bir içeriği bulunmaktadır. Maddenin formülasyonunda; cildin güzelleşmesi, parlaklaşması ve cildin beslenerek, neminin arttırılması amacı ile hiyalüronik asit ve antioksidan, amino asit, vitamin B6 ve proteinlerden oluşan bir özel karışım bulunmaktadır.

  Gözaltı Işık Dolgusu Nasıl Uygulanır?

  İşlem öncesinde göz altında lokal anestezik krem sürülerek tedavinin daha konforlu ve uygulama sürecinin daha rahat geçmesi sağlanmaktadır. Anestezi etkilerinin görülmesi ile birlikte Göz Altı Işık Dolgusu işlemine ince uçlu iğneler kullanılarak geçilmektedir. Bu iğneler aracılığı ile dolgu maddesi ortalama 15 dakika gibi çok kısa bir süre içerisinde göz altına enjekte edilmektedir. Uygulama esnasında ışık dolgusu çok yavaş ve eşit bir şekilde enjekte edilerek, göz altında yükselme takip edilmekte ve mor görünümün ortadan kalkması sağlanmaktadır.

  Gözaltı Işık Dolgusu Kimlere Uygulanabilir?

  Gözaltı morluğu, göz torbalanması ve göz altı çökmesi gibi şikayetleri bulunan her yaştaki kadın ve erkek hastalar bu tedaviden rahatlıkla yararlanabilmektedirler. Gözaltı kırışıklığı bulunmayan ancak gözaltındaki halkalar nedeni ile olduğundan daha yaşlı ve yorgun görünen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen bu uygulama, özellikle göz altı çukuru belirgin olan kişiler için ideal bir tedavidir.

  Gözaltı Işık Dolgusu Etkileri

  Göz Altı Işık Dolgusu içerisinde kullanılan aktif madde, yüz dolgularında kullanılan maddelerde olduğu gibi hyalüronik asittir. Ancak diğer dolgu maddelerinden farklı olarak ışık dolgusunda bulunan hyalüronik asidin çapraz bağları değiştirilmiştir. Bu nedenle tedavi sonrasında enjekte edildiği yerde homojen bir şekilde yayılarak ışık etkisini göstermektedir.

  Göz altı ışık dolgusu ilk olarak gözaltındaki çukurun güvenli bir şekilde düzeltilmesini sağlamaktadır. Ayrıca dolgu maddesinin içeriğindeki yeniden yapılandırma kompleksi aracılığı ile göz çevresindeki cilt dokusunun kalitesini maksimum seviyede arttırmaktadır. Bunun sonucunda da morluk, halka ve mat görünüme neden olan göz altı cilt problemleri giderilmektedir.

  Işık dolgusunun en önemli özelliği anti – aging tedavi etkisine sahip olmasıdır. Göz Altı Işık Dolgusu maddesinin formülü içerisinde bulunan vitaminler, proteinler, aminoasitler ve antioksidanlar gözaltındaki hassas ve incelmiş cilt dokusunu güçlendirmekte ve yaşlanma etkilerine karşı dirençli bir hale getirmektedir.

  Gözaltı Işık Dolgusu Kalıcılığı

  Gözaltı ışık tedavisinin etkileri kalıcı değildir. Hyalüronik asit içerikli dolgu maddesinin etkinliği ortalama 8 ila 12 ay arasında devam etmektedir. Bu sürenin tamamlanmasının ardından uygulamanın tekrarlanması gerekmektedir. Tekrar yapılan uygulamalar sonrasında tedavinin kalıcılık süresinde artış gözlemlenmektedir.

  Gözaltı Işık Dolgusu Yan Etkileri

  Göz Altı Işık Dolgusu, gözaltlarında sıklıkla görülen sorunlara güvenli, hızlı ve yan etkisi olmayan bir çözüm olanağı sunmaktadır. Ancak işlem sonrasında enjeksiyon bölgelerinde ya da göz altlarında hafif bir ödem görülebilmektedir. Bu ödem birkaç gün içerisinde herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan kendiliğinden geçmektedir.

  Tedavinin hemen ardından cilt yüzeyinde özellikle hassas cilt tiplerinde kızarıklıklar oluşabilmektedir. Bu etkiler tedavi sonrasında gelişmesi beklenen muhtemel etkilerdir. Enjeksiyon bölgelerinde görülen bu kızarıklıklar da 3 – 4 saat içerisinde kendiliğinden geçmektedir. Bu süre içerisinde enjeksiyon yapılan bölgelere müdahale edilmemesi, krem ya da kozmetik ürün sürülmemesi ya da ovuşturulmaması gerekmektedir. Ortalama 4 saat sonrasında cilt normale dönmekte ve tedavinin yan etkileri ortadan kalkmaktadır.

  Gözaltı çukurunun doldurulması, göz çevresindeki cilt dokusunun gençleştirilmesi, yeniden yapılandırılması ve morluklar ya da halkaların giderilmesi amacı ile uygulanan gözaltı dolgusu hakkında bilgi almak ve tedavi öncesi ön kontrol gerçekleştirerek tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Gözaltındaki cilt dokusunun nemini geri kazandıran, doğal ve daha sağlıklı bir görünümün oluşmasına olanak sunan dolgu uygulaması için randevu talebinde bulunmak ve Göz Altı Işık Dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Göz Altı Işık Dolgusu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×