Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Göz Çevresi Botoks

Göz Çevresi Botoks

  Göz Çevresi Botoks; Anti aging cilt tedavisi uygulamaları içerisinde yer alan Göz Çevresi Botoks göz çevresinde ışın şeklindeki kırışıklıkların ve deformasyonların giderilmesi, geciktirilmesi ve önlenmesi amacıyla uygulanan enjeksiyon işlemi olup, işlem öncesinde merak edilen Göz Çevresi Botoksu Nasıl Uygulanır? Kimlere Uygulanır? ve Göz Çevresi Botuksu Kalıcılığı ve Etkinlik Süresi ile ilgili önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Yaşın ilerlemesi, cilt kalitesi, cilt sağlığı, genetik ve çevresel faktörler ve fazla mimik kullanımı sonrasında göz çevresinde hacim kayıpları ve buna bağlı olarak cilt kırışıklıkları oluşmaktadır. Kaz ayakları olarak da ifade edilen bu göz çevresi cilt kırışıklıkları, kişinin yaşının daha büyük gözükmesine yol açabildiği gibi hacim kaybı ile birlikte yorgun ve soluk bir ifade kazanmasına da yol açmaktadır.

  Göz Çevresi Botoks

  Cilt dokusu ve kas aktivitesinin fazla olması nedeni ile meydana gelen bu tablo, medikal estetik uygulamalar içerisinde en sık kullanılan botoks uygulamaları ile önlenebilmekte ve ortadan kaldırılabilmektedir. Göz çevresindeki kas hareketliliğinin kısıtlanması amacı ile kas dokusuna botoks enjeksiyonunun yapıldığı Göz Çevresi Botoks ile kaz ayakları azaltılmakta ve zaman içerisinde yok edilmektedir.

  Kalıcı ve zamanla derinleşen ışın şeklindeki göz çevresi kırışıklıklarında kullanılan botoks tedavisi öncesinde kırışıklıkların derinliklerinin, yoğunluğunun ve cilt kalitesinin değerlendirilebilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir; kullanılacak doz miktarının ve enjeksiyon alanlarının belirlenmesine olanak sunabilirsiniz.

  Kaz Ayakları Botoksu olarak da adlandırılan göz çevresi botoksu hakkında detaylı bilgi edinmek, ücretsiz muayene ve ön kontrol için randevu talebinde bulunmak ya da Göz Çevresi Botoks fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda yer alan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Göz Altı Işık Dolgusu
  BENZER TEDAVİLER
  Göz Altı Işık Dolgusu
  Göz Altı Işık Dolgusu gözaltı çukurunun doldurulması, göz çevresinin gençleştirilmesi, yapılandırılması ve morlukların giderilmesi amacı ile uygulanan enjeksiyon işlemidir.

  Göz Çevresi Botoks Nasıl Yapılır?

  Göz Çevresi Botoks uygulaması oldukça hızlı ve pratik bir işlemdir. İşlem öncesinde göz çevresindeki ışın şeklindeki ince cilt kırışıklıklar değerlendirilerek enjeksiyon alanları ve kullanılacak botoks oranı belirlenmektedir.

  Botoks maddesinin ince uçlu iğneler aracılığı ile cilt altına iletilmesi şeklinde uygulanan bu işlemin acısız, ağrısız ve daha konforlu gerçekleştirilebilmesi için uygulamadan önce bölgeye lokal anestezik sürülerek göz çevresi uyuşturulmaktadır. Daha sonrasında ince uçlu iğneler ile botoks cilt altındaki kas dokularına enjekte edilmektedir. Her iki göz çevresindeki enjeksiyon bölgelerine yapılan botoks iletimi sonrasında uygulama sonlanmış olmaktadır.

  Kesi, dikiş ya da herhangi bir cerrahi işlem olmaması nedeni ile botoks uygulaması sonrasında sosyal ve profesyonel hayata hemen dönülebilmektedir.

  Göz Çevresi Botoks Kalıcılığı ve Etki Süresi

  Göz çevresindeki kırışıklıkların oluşmasına neden olan kas haraketlerinin bloke edilmesi ve kırışıklıkların azaltılarak yok edilmesi amacı ile uygulanan Göz Çevresi Botoks kalıcı etkili bir işlem değildir. Uygulamanın etkisinin sürdürülebilmesi için düzenli periyotlar şeklinde uygulamanın tekrarlanması önerilmektedir. Aşırı mimik kullanımına sahip olan kişilerde uygulamanın etkisi ve kalıcılığı 4 ila 6 ay arasında iken genel olarak 6 – 12 ay arasında değişiklik de gösterebilmektedir. Tekrarlanabilir özelliğe sahip bu işlem ile elde edilen estetik görünümün korunması için bu etki süresi sonunda işlem tekrarlanmalıdır.

  Kimler Göz Çevresi Botoksu Yaptırabilir?

  Göz Çevresi Botoks 18 yaşını tamamlamış tüm kadın ve erkeklerde uygulanabilir özelliğe sahiptir. Derin göz çevresi kırışıklıklarına sahip ileri yaşlarda kişiler tarafından tercih edilen bir işlem gibi gözükse de göz çevresindeki kırışıklıkların önlenmesi ve oluşumunun geciktirilmesi için genç ve orta yaşlarda da sıklıkla tercih edilen oldukça güvenli bir uygulamadır.

  Göz Çevresi Botoks Zararlı Mıdır?

  Genç ve yetişkinler tarafından sıklıkla tercih edilen botoks, özel bir bakteriden elde edilmiş doğal ve saflaştırılmış protein içerikli bir toksindir.  sinir uçlarına iletimi sağlayan maddelerin salınımlarını engelleme özelliğine sahiptir. Yalnızca enjekte edildiği bölgede kasların ya da ter bezlerinin elektriksel iletimlerini bloke ederek diğer sistemik kaslara etki etmemektedir. Hem tedavi edici hem de koruycu özelliğinden yararlanılan botoks maddesinin enjeksiyonu sonrasında iğne giriş yerlerinde kızarıklık ve kabarıklık görülebilmektedir. Bu durum işlemden sonra görülmesi beklenen olası etkilerdir. 24 ila 48 saat sonrasında kendiliğinden düzelmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Göz Çevresi Botoks Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×