Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Göz Çevresi Dolgusu

Göz Çevresi Dolgusu

  Göz Çevresi Dolgusu; Cilt gençleştirme ve kırışıklık tedavileri içerisinde yer alan Göz Çevresi Dolgusu göz çevresindeki cilt sorunlarının onarılmasını ve geciktirilmesini sağlayan hyalüronik asit içerikli dolgu enjeksiyonu işlemi olup, cilt ve vücut analizi ile klinik değerlendirme öncesinde merak edilen Hyalüronik Asit Dolgu Tedavisi Nedir? Göz Çevresi Dolgusu Nasıl Uygulanır? ve Kalıcılık Süresi hakkındaki detaylara yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz..

  Göz çevresindeki cilt dokusunun yapısı ve fizyolojisi yüz ve diğer vücut bölgelerinden farklı bir yapıdadır. Yüz bölgesi vücudun açıkta kalan ve savunmasız olan bir alanı olduğu için bu bölgenin kendini koruyan bir bariyeri bulunmaktadır. Ancak kronolojik yaşlanma, genetik faktörler ve çevresel faktörler sonucunda bu bariyerin savunma mekanizması azalmakta ve cildin yaşlandığı gözlemlenmektedir.

  Yüz ve özellikle göz çevresinin spesifik yapısı, göz çevresi cildinin yüz cildinden 1/3 oranında daha ince yapılı olması ve yağ/ter bezi seviyesinin az olması sebebi ile göz çevresi yüze göre yaşlanma belirtilerini göstermeye daha elverişli ve yatkındır. Bu nedenle yaşın ilerlemesi ile birlikte; çevresel faktörler ve genetik faktörler sonucunda ince yapılı göz çevresi derisinde kırışma, kaz ayaklarında ışınsal çizgiler, elastikiyet kaybı, aşağı doğru sarkma, göz kapaklarında torbalanmalar ve göz altında hacim kayıpları ve çukurlaşmalar oluşmaktadır.

  Göz Çevresi Dolgusu

  İnce ve hassas yapılı göz çevresinin zaman içerisinde savunmasının azalarak hasarlar ve deformasyonlar sonucunda ifadenin, estetiğin ve genel görünümün bozulmasına neden olduğu problemlerin onarılmasını ve geciktirilmesini sağlayan çeşitli tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Özelikle cilt ve cilt altı dokuların kalitesini arttırmayı hedefleyerek cildin koruma, yenilenme ve dayanıklılık gücünü arttırmayı hedefleyen bu tedavi yöntemleri arasında Göz Çevresi Dolgusu enjeksiyonu bulunmaktadır.

  Cerrahi herhangi bir prosedür gerektirmeden enjeksiyon yöntemi ile cilt altına uygulanan hyalüronik asit içerikli dolgu maddesi ile göz çevresindeki karışıklıkların, hacim kayıplarının ve mat görünümün giderilmesini sağlayan göz çevresi dolgu tedavisi öncesinde klinik değerlendirme ve cilt analizi yaptırarak enjeksiyon alanlarının ve kullanılacak dolgu dozu miktarının belirlenmesine olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Göz çevresindeki cilt kalitesinin ve savunmasının arttırılmasını hedeflemenin yanı sıra yaşlanma etkilerini minimuma indirmeyi amaçlayan dolgu tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz klinik muayene ve cilt analizi için randevu almak ya da Göz Çevresi Dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Nazolabial Dolgu
  BENZER TEDAVİLER
  Nazolabial Dolgu
  Daha genç, daha diri ve sarkıklığı ortadan kaldırılmış bir yüz ifadesi oluşturmak ve yaşla birlikte belirginleşen gülme çizgilerinin giderilmesi amacı ile nazolabial oluğa uygulanan dolgu işlemidir.

  Hyalüronik Asit Dolgu Tedavisi Nedir?

  İnsan vücudunda doğuştan var olan ve iyileştirme, gelişim ve bakım üzerinde görevleri bulunan hyalüronik asit cilt katmanlarında dokuların esnekliğini korumasını, hacimlerini muhafaza etmesini ve kollajen liflerinin oluşumlarında bakım görevlerini sürdürmektedir. Kollajen lifleri cildin elastikiyet ve esnekliğinde rol almaktadır.

  Hyalüronik asitin en belirgin özelliği ise yüksek su tutma kapasitesidir. Yoğun nemlendirici etkisi bulunan ve cilt sağlığının yapı taşlarından biri olan bu madde, kendi ağırlığının 1000 katı kadar su molekülünü taşıyabildiği için göz çevresindeki hassas cilt dokusunun nem dengesinin korunmasında önemli rol oynamaktadır. Ancak yaşın ilerlemesi ile vücutta üretilen hyalüronik asit miktarı azalmakta ve cilt kuruyarak hacmini, elastikiyetini ve kalitesini kaybetmektedir.

  Göz Çevresi Dolgusu Nasıl Uygulanmaktadır?

  Göz Çevresi Dolgusu estetik cerrahi prosedürlerine göre oldukça kısa sürede gerçekleştiren pratik ve konforlu non – invaziv bir tedavidir. İnce uçlu iğneler kullanılarak cilt altında hyalüronik asit içerikli dolgu maddesinin enjekte edilmesi esasına dayanan bu işlem öncesinde göz çevresindeki cilt dokusu cilt analizi ile değerlendirilmekte ve kullanılacak dolgu dozu miktarının belirlenmesinin ardından işleme geçilmektedir.

  Enjeksiyon öncesinde göz çevresi solüsyonlar ile temizlenerek makyaj, kir ve kozmetiklerden arındırılmaktadır. Daha sonrasında iğne girişi esnasında duyulacak batma hissinin en aza indirilebilmesi için lokal anestezik krem sürülebilmektedir. Yeterli uyuşmanın elde edilmesinin ardından göz çevresine düşük dozlarda ve belirli aralıklarda dolgu maddesi enjekte edilmektedir.

  Göz Çevresi Dolgusu Sonrası Görülen Etkiler

  Uygulama alanının genişliğine bağlı olarak 15 ila 30 dakikalık işlem süresine sahip olan Göz Çevresi Dolgusu sonrasında tedavinin ilk etkilerini görmek mümkündür. Tamamen doğal ve emilebilir özelliğe sahip olan hyalüronik asit içerikli dolgu maddesinin enjeksiyonu sonrasında göz alt ve kaz ayaklarındaki hasarlar doğal bir görünüm elde edilerek düzeltilmektedir.

  Belirli aralıklar ile uygun dozlarda yapılan enjeksiyon sonrasında kaz ayaklarındaki ışınlı çizgiler hafiflerken, göz altındaki hacim kayıplarına bağlı çukurluklar, morluklar ve mat görünüm düzelmektedir. Daha dolgun, canlı ve parlak bir maksimum görünüm ise dolgunun yerleşmesi sonrasında daha belirgin hale gelmektedir.

  Göz Çevresi Dolgusu Kalıcılık Süresi

  Hyalüronik asit içerikli dolgu maddelerinin kullanıldığı estetik prosedürler kalıcı etkili olmayan ve tekrarlanabilir özelliğe sahip işlemlerdir. Bu nedenle Göz Çevresi Dolgusu sonrasında elde edilen olumlu sonuçların ve gençleştirici etkilerin sürdürülebilmesi için kalıcılık süresi sonunda işlemin tekrarlanması önerilmektedir.

  Tedavinin kalıcılığı ise hastanın cilt tipine, cilt sağlığına, problemlerin derinliğine ve kullanılan dolgu dozuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ancak optimum başarılı etki 6 ila 18 ay arasında etki göstermektedir. Tekrarlanan dolgularda cilt kalitesi ve problemler düzenlendiği için bir sonraki tedavinin kalıcılık süresi paralel olarak artış gösterecektir.

  Göz Çevresi Dolgusu Yan Etkileri Var Mıdır?

  Göz Çevresi Dolgusu oldukça konforlu, pratik ve iyileşme süreci gerektirmeyen bir prosedürdür. Kesi, dikiş ya da anestezi gerektirmeyen bu tedavi sonrasında komplikasyon riski oldukça düşüktür. Ancak bir enjeksiyon tedavisi olduğu için tedaviden sonra enjeksiyon giriş bölgelerinde hassasiyet, kızarıklık, ödem ve ender durumlarda morarma oluşabilmektedir. Bu yan etkiler tedaviden sonra görülmesi beklenen olası geçici yan etkilerdir. Tedavi sonrasında buz uygulaması yapılması ile birkaç gün içerisinde hafifleyerek kaybolmaktadır.

  Göz Çevresi Dolgusu Uygulama Alanları

  Göz çevresi mimik kaslarının kullanımı sonrasında daha fazla hareket etmektedir. Bunun sonucunda ise kırışıklıklar ve sarkmalar gözlemlenmektedir. Tüm bunlara ek olarak cilt kuruluğu, zayıflamış kas dokuları, yağ ve ter bezi seviyesinin oldukça azalması sonucunda da çukurlaşmalar ve yorgun görünüme neden olan mor halkalar oluşmaktadır. Zaman içerisinde daha da belirginleşerek ifadenin bozulmasına neden olan bu hasarlarda kullanılan dolgu enjeksiyonları ise aşağıda yer almaktadır.

  Gözaltı Işık Dolgusu

  Gözaltı morlukları, kronolojik yaşlanma ile hacim kaybının gelişmesinin neden olduğu çukurluklar bakışın ve ifadenin gölgelenmesine neden olan önemli bir problemdir. Göz Çevresi Dolgusu uygulamalarında en çok tercih edilen Göz Altı Işık Dolgusu yöntemi ile bu estetik ve genel görünümü etkileyen problemler giderilerek göz altı morlukları ve çukurlar 15 ila 20 dakika arasında hafifletilmekte, iyileştirilmekte ve doğal görünüm yeniden kazanılmaktadır.

  Kaz Ayakları Dolgusu

  Göz Çevresi Dolgusu uygulama alanları içerisinde yer alan Kaz Ayakları Dolgusu, göz çevresinde gözlerin yanından dışarı doğru yayılan ince ışınlı çizgilere yani kaz ayaklarına uygulanan dolgu enjeksiyonudur. Mimik hareketlerinin aşırı kullanılması ve gülme ile daha da belirginleşen bu cilt katlanmalarının neden olduğu yaşlı ve yorgun ifadenin düzeltilmesini sağlayan bu enjeksiyon yöntemi ile göz kenarlarındaki cilt yaşlanması onarılmakta, cilt kalitesi iyileştirilmektedir.

  Göz çevresindeki hassas cilt dokusunu ve fizyolojisini hyalüronik asit içerikli dolgu maddesi ile destekleyen enjeksiyon tedavileri öncesinde cilt ve yüz analizi yaptırarak ideal tedavi planlamasının oluşturulmasına ve kullanacak dolgu dozu miktarının belirlenmesine olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Yüksek su tutma kapasitesi ile farklı fizyolojideki göz çevresi cilt dokusunun hasarlarını minimuma indirmeyi hedefleyen ve doğal görünümü yeniden kazanmayı sağlayan göz çevresi dolgu tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve analiz için randevu talebinde bulunmak ya da Göz Çevresi Dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Göz Çevresi Dolgusu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×