Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Gözaltı Morluk Tedavisi

Gözaltı Morluk Tedavisi

  Gözaltı Morluk Tedavisi; Gözaltındaki pigmentasyon problemlerinde kullanılan Gözaltı Morluk Tedavisi morluğun gelişim nedenlerine bağlı olarak kişiye özgü planlanan tedavi yöntemleriyle şikayetin kaldırılması için uygulanan etkin bir işlem olup, yazımız içerisinde Gözaltı Morluğu Neden Oluşur, Lazerle Gözaltı Morluk Tedavisi ve Gözaltı Işık Dolgusu gibi en sık tercih edilen yöntemlere ilişkin konu başlıklarına ulaşabilirsiniz.

  Gözaltı morlukları hemen hemen pek çok kişide rastlanan ve estetik probleme yol açabilen bir pigmentasyon sorunu olarak değerlendirilmektedir. Gözaltı bölgesi cilt dokusunda melanin olarak adlandırılan renk hücrelerinin artmasıyla yaygın bir morluk olarak kendini göstermektedir. Bununla birlikte yorgun, şiş ve karanlık bir görüntüye yol açan bu morluklar cilt altı dokusundaki yağ katmanının azalmasından da kaynaklanır. Böylece derinin incelmesine bağlı olarak göz bölgesinin altında çukurlaşma, gölge ve morluklar oluşmaktadır.

  Gözaltı Morluk Tedavisi

  Gözaltı dışında kirpik bölgesinden göz kapağına kadar yaygınlaşabilen morluklar kozmetik sorunlara yol açmaktadır. Kişinin yorgun, uykusuz, depresif ve yaşlı görünmesine yol açan bu tablo estetik problemler ile birlikte psikolojik sorunlara da neden olabilmektedir. Bu nedenle Gözaltı Morluk Tedavisi başlığı altında söz konusu morlukların hafifletilebilmesi ve tedaviden fayda sağlanması için pek çok alternatif yöntemin kullanıldığını söyleyebiliriz. Ancak bu tedavi yöntemlerinden elde edilen başarı oranları oldukça düşüktür.

  Kliniğimizde uygulamış olduğumuz Gözaltı Morluk Tedavisi morluğun gelişim nedenlerine bağlı olarak uygulanmaktadır. Böylece kişiye özel planlanan tedavi yöntemleri ile gözaltı morluğu şikayetlerine yönelik sorunların çözümlenmesi sağlanmaktadır. Maksimum faydanın elde edilmesi amacı ile sorunun kaynağının araştırılması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca gözaltı morluğu tedavileri hakkında bilgi almak ve gözaltı morluk tedavisi fiyatlarını öğrenmek için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Göz Altı Işık Dolgusu
  BENZER TEDAVİLER
  Göz Altı Işık Dolgusu
  Göz Altı Işık Dolgusu gözaltı çukurunun doldurulması, göz çevresinin gençleştirilmesi, yapılandırılması ve morlukların giderilmesi amacı ile uygulanan enjeksiyon işlemidir.

  Gözaltı Morluğu Neden Oluşur?

  Gözaltında koyu halka şeklinde kendini gösteren morluklar çeşitli nedenler ile oluşmaktadır. Ancak gözaltı bölgesinde ortaya çıkan pigmentasyon sorunu en sık görülen nedenler arasındadır. Gözaltı damarlarında görülen damar genişlemeleri, genetik ve çevresel faktörler ile koyu ten gibi yapısal farklılıklar da bu nedenler içerisinde yerini almaktadır.

  Göz çevresindeki cilt dokusunun ince bir yapıda olması ve yaşlanmaya bağlı olarak yağ dokusunun azalması morlukların ortaya çıkmasında ele alınan diğer faktörlerdir. Göz çevresindeki yağ dokusunun azalmasına bağlı olarak gözaltı bölgesinde oluşan koyulaşmalar ve göz torbaları gözün çevresinde koyuluğun artmasına yol açmaktadır. Yaşla birlikte ortaya çıkan bu tablo genellikle yaş ve güneşe bağlı oluşan hasarlar olarak değerlendirilmektedir.

  Tüm bunların dışında yorgunluk, düzensiz uyku, uzun süre televizyon ve bilgisayar ekranına bakmak gibi yüklenici faktörlerin de gözaltı morluğu nedenleri içerisinde olduğunu söyleyebiliriz. Oluşma nedenlerine göre sınıflandırılan bu koyulaşmaların nedenleri tedavinin desteklenmesi aşamasında oldukça önemlidir. Özellikle bazı türlerde Gözaltı Morluk Tedavisi aşamasında lazer ve dolgu uygulamalarının birlikte yapılması daha başarılı sonuçlar vermektedir.

  Gözaltı Morluk Tedavisi

  Gözaltı morlukları için uygulanacak tedavi yöntemleri cilt altı dokusunu ve damar ağını destekleyerek cilt tonunu açmayı hedeflemektedir. Bu tedavi kombinasyonlarında gözaltındaki morluk sorunları hedef alınarak tedaviden başarılı sonuçlar elde edilmeye çalışılmaktadır.

  Kliniğimizde Gözaltı Morluk Tedavisi kapsamında sorunun çözümlenmesine fayda sağlamak amacı ile farklı yöntemler sunmaktayız. Bu amaçla morlukların gelişim nedenlerine bağlı olarak değişen ve kişiden kişiye farklılık gösteren tedaviler uygulanmaktadır. Bu uygulamalar için ön kontrol esnasında sorunun kaynağı araştırılmakta ve tetikleyici nedenler doğrultusunda lazer tedavisi, kimyasal peeling ya da cilt dolgu tedavisi planlaması yapılmaktadır.

  Lazerle Gözaltı Morluk Tedavisi

  Gözaltında şişme ve torbalama ile birlikte ortaya çıkan morarmalarda uygulanan en etkili ve kalıcı tedavi yöntemi lazerdir. Özellikle kan damarlarının mor görüntüye neden olduğu tablolarda cilt renginin diğer bölgeler ile eşitlenmesinde faydalıdır.

  Gözaltı Morluk Tedavisi içerisinde kullanılan lazer yöntemi ile morlukların rengi açılırken, gözaltı bağ dokusu da güçlenmektedir. Böylece şişme ve torbalanma gibi şikayetlere yol açan cilt dokusunda kalınlaşmalar gözlemlenirken, morluklarda belirgin seviyede azalmalar sağlanmaktadır. Seans şeklinde uygulanan bu yöntem sonrasında tedavinin sonuçlarını hızlı bir şekilde görmek mümkündür.

  Kimyasal Peeling İle Gözaltı Morluk Tedavisi

  Lazer tedavisi ile birlikte uygulanabilen kimyasal peeling işlemi sorunlu olan bölgelerde kollajen artışının elde edilmesi amacı ile uygulanmaktadır. Cilt yenileyici ve renk düzenleyici bu uygulama sonrasında cilt altı dokusunda elde edilen kollajen artışı ile birlikte cilt kalitesinde iyileşme elde edilirken, morlukların giderilmesi sağlanmaktadır.

  Kimyasal peeling ile Gözaltı Morluk Tedavisi hastanın göz çevresine ve göz kapağına uygulanan bir yöntemdir. Tüp cilt tiplerinde kolaylıkla uygulanabilen özelliktedir. Gözaltı derisinin hassas yapısına uygun olarak formüle edilmiş peeling ile gözaltı morluklarında ve torbalanmalarında başarı elde edilirken, hassas göz çevresinde herhangi bir sorun ya da tahriş oluşturmamaktadır.

  Gözaltı Işık Dolgusu Tedavisi

  Gözaltı cilt dokusunun incelmesine bağlı olarak meydana gelen çökme ve koyulaşma tablolarında uygulanan Gözaltı Morluk Tedavisi içerisinde bulunan dolgu tedavisi, enjeksiyon yöntemi ile sorunu gidermeyi amaçlamaktadır. Bu yöntemde yağ enjeksiyonu ve hyalüronik asit gibi dolgular kullanılmaktadır.

  Bu dolgular gözaltında ve çevresinde oluşan koyulaşmaların düzeltilmesinde başarılı sonuçlar vermektedir. Özellikle gözaltı çukurunun ve üst yanak bölgesinin incelmiş cilt altı dokusunun dolgunlaşmasına katkı sağlayan bu dolgu yöntemi sonrasında söz konusu bölgelere hacim kazandırılarak gözaltındaki morluklar giderilmektedir.

  Kişinin bölgesel yağlarından alınarak kök hücreden zenginleştirilmiş yağ enjeksiyonları ise Gözaltı Morluk Tedavisi içerisinde kullanılan en etkili yöntemlerden bir tanesidir. Kalıcı bir işlem olmakla birlikte kök hücreden zengin bir enjeksiyon olması nedeni ile oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Ayrıca yağ transferi esnasında üst yanak bölgelerinin de dolgunlaştırılması sağlanarak göz çevresine daha dinamik ve canlı bir görünüm kazandırılmaktadır.

  Gözaltı Morluk Tedavisi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar

  Gözaltı morlukları tedavisi sonrasında elde edilen sonuçlar cildin korunmasına ve tetikleyici nedenlere dikkat edilmesine bağlı olarak kalıcılığını sürdürmektedir. Yetersiz ve dengesiz uyku, dengesiz beslenme, güneş ve diğer dış etkenler tedavi sonrasında gözaltı morluklarının yeniden ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle tedavi sonrasında morluk oluşumunun önüne geçebilmek için uyku düzeni ve dengeli beslenme gibi püf noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir.

  Yaşa, yaşlanmaya, çevresel ve genetik faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan gözaltı morlukları nedeni ile kozmetik sorunlara yol açan problemlerde etkili sonuçlar sunan kliniğimiz aracılığı ile onarıcı yöntemler kullanılarak gözaltı morluklarınızdan kurtulmak istiyorsanız ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz. Ayrıca Gözaltı Morluk Tedavisi hakkında bilgi ve tedaviye ilişkin ücret bilgisi almak için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Gözaltı Morluk Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×