Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Güneş Lekesi Tedavisi

Güneş Lekesi Tedavisi

  Güneş Lekesi Tedavisi; Cilt tonu eşitsizliğine neden olan güneş lekesi problemlerinde tercih edilen Güneş Lekesi Tedavisi cildin UV ışınlarına maruz kalması ile oluşan melanin kaynaklı cilt lekelerinin yok edilmesini hedefleyen tedavi yöntemi olup, Güneş Lekesi Tedavi Yöntemleri Nelerdir? Nasıl Uygulanır gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Güneş lekeleri, cildin UV ışınlarına maruz kalması ile kahverengiden sarıya kadar değişen pigment lezyonlarıdır. Malezma olarak da adlandırılan bu güneş lekeleri genetik, hormonal, kullanılan ilaçlar ve diğer pek çok etken sonucunda da artarak yayılabilmektedir.

  Güneş ışınlarına maruz kalınması halinde daha da koyulaşarak cilt pigmentasyonunda eşitsizliğe yol açan güneş lekeleri estetik ve kozmetik sorunlara yol açarken aynı anda psikolojik problemleri de beraberinde getirmektedir. Bu nedenle güneş kaynaklı bu cilt probleminin tedavisine gidilmektedir.

  Güneş Lekesi Tedavisi

  Günümüzde güneş lekeleri için kullanılan pek çok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Ancak kullanılan bu tedavilerin pek çoğu cilt lekesi probleminin artmasına ve güneş lekelerinin daha derin cilt lekelerine dönüşmesine yol açabilmektedir. Bu nedenle güneş lekelerinin cilt tipine, lekenin rengine, güneş lekesinin derinliğine ve yaygınlığına göre uygulanarak başarılı sonuçların elde edilmesi gerekmektedir.

  Lekenin oluşma mekanizmasına ve karakterine göre kişiye özel tedavi planlaması oluşturularak uygulanan Leke Tedavisi öncesinde ön kontrol gerçekleştirerek cilt görüntüleme sistemlerimiz ile cilt analizi yaptırmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz. Böylece daha etkin ve doğru tedavi ile sağlıklı ve eşit bir cilde sahip olabilirsiniz.

  Güneş lekesi tedavisinde kullanılan soyma, lazer tedavisi ve melanosit hücrelerini hedef alan diğer yöntemlerimiz hakkında detaylı bilgi almak, sorularınızı iletmek, ücretsiz muayene ve ön kontrol için randevu talebinde bulunmak ya da Güneş Lekesi Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Lazerle Leke Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Lazerle Leke Tedavisi
  Lazerle Leke Tedavisi lazer ışınlarının cilt katmanları ve hücreleri üzerindeki olumlu etkilerinden yararlanıldığı güvenli ve etkili bir cilt tedavisi yöntemidir.

  Güneş Lekesi Tedavisi Yöntemleri

  Güneş Lekesi Tedavisi yöntemleri lekenin derinliklerine, yaygınlıklarına ve güneş lekesinin bulunduğu bölgelere göre tercih edilmekte ve uygulanmaktadır. Aşağıda yer alan bu tedavi yöntemleri ile lekenin etki ve oluşum mekanizmasının yanı sıra altında yatan faktörler de ortadan kaldırılarak daha başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.

  Lazer ile Güneş Lekesi Tedavisi

  Cilt üzerinde güneş kaynaklı görülen pigmentasyon sorunları, cildin belirli bölgelerinde pigment hücrelerinden kaynaklı anormal renk değişiklikleri olarak ifade edilmektedir. Güneşe uzun süre maruz kalınması ile ortaya çıkan bu tablo lazer teknolojisi ile tedavi edildiğinde başarılı sonuçlar vermektedir. Lazer ile Güneş Lekesi Tedavisi lazer enerjisinin cilt dokusundaki melanin içeren renk hücreleri tarafından emilmesi ile etkisini göstermektedir. Diğer cilt rengi hücrelerinde herhangi bir etki göstermeden emilim gerçekleştiren bu tedavi ile hızlı ve başarılı sonuçlar alınmaktadır.

  Kimyasal Peeling ile Güneş Lekesi Tedavisi

  Peeling, cildin hasar görmüş en üst tabakasını kontrollü bir şekilde soyulmasıdır. Derin olmayan güneş lekelerinde tercih edilen Kimyasal Peeling ile Güneş Lekesi Tedavisi ile daha sağlıklı ve genç doku hücreleri oluşturularak pürüzsüz, eşit ve parlak bir cilt tonu oluşturulması hedeflenmektedir. Yumuşak bir soyma işlemi ile cildin en üst tabakasındaki ölü hücreleri ve deri atıklarını arındıran bu kimyasal peeling uygulaması, farklı ürün konsantrasyonlarından oluşturulmuştur. İstenilen derinliğe göre soyma etkisi gösteren bu uygulama ile güneş lekelerinden sivilce izlerine kadar pek çok cilt leke problemlerini ortadan kaldırmak mümkündür.

  Mezolift ile Güneş Lekesi Tedavisi

  Cilt lekeleri ve tedavileri içerisinde en yaygın kullanılan Mezolift ile Güneş Lekesi Tedavisi, bir enjeksiyon işlemidir. İnce uçlu iğneler aracılığı ile cilt altına vitamin ve minerallerin enjekte edilmesi esasına dayanan bu işlemdeki farklı ürün ve formülasyonlar cilt altındaki hasarların giderilmesini sağlayarak doku hücrelerini aktive eden proteinlerin tetiklenmesini ve sentezlenmesini arttırmaktadır. Böylece cilt ve cilt altı dokularını destekleyerek ve onararak derin güneş hasarlarını gidermektedir. Ayrıca zengin vitamin ve minerallerden oluşmuş formülasyonu sayesinde sıkı, parlak, canlı ve nemli bir doku oluşumuna katkı sağlamaktadır.

  PRP ile Güneş Lekesi Tedavisi

  Platelet Rich Plasma yani PRP Tedavisi, trombosit hücrelerince zengin kandır. Kişinin kendi kanının alınması ve santrifüj yöntemi ile ayrıştırılması sonrasında elde edilen platelet hücreleri ve büyüme faktörlerinden zengin plazma sıvısının kullanıldığı güvenli bir uygulamadır. Yara izi, sivilce izi, cilt kırışıklıkları, eklem ağrıları gibi pek çok alanda kullanılan bu yöntem Güneş Lekesi Tedavisi içerisinde de başarısını kanıtlamış bir enjeksiyondur. Cilt ve cilt altı dokularındaki tedavi sürecini hızlandıran ve kalıcı sonuçlar ortaya çıkaran PRP, cildin onarım ve yenilenme sürecini tetiklemektedir. Tek başına ya da kombine tedavi şeklinde uygulanabilen bu enjeksiyon uygulaması sonrasında cilt renginde belirgin derecede eşitlenme, parlaklık ve canlılık oluşmaktadır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Güneş Lekesi Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×