Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Hifu İle Cilt Germe

Hifu İle Cilt Germe

  Hifu İle Cilt Germe; Hifu Fokuslu Ultrasyon ile Yüz Germe tedavisi yaşlanma ve yer çekimine bağlı ciltte ortaya çıkan sarkma, gevşeme ve hacim küçültme ihtiyaçlarını karşılayan etkin bir işlem olup, yazımız içerisinde Hifu ile Cilt Germe Nasıl Yapılır, Hifu Teknolojisi Kimlere Uygulanabilir ve Hifu Hangi Amaçlar İçin Kullanılır gibi merak edilen konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  High İntensity Focused Ultrasound yani Hifu, yüksek yoğunluklu yani odaklanmış ultrason teknolojisidir. Fokal nokta yani fokus ile termal etkisi bulunan bir tedavi şeklidir. Cilt dokusu içine enerji verilerek etki mekanizması çalışan Hifu teknolojisi medikal estetik alanında özellikle ameliyatsız yüz germe uygulamalarında yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

  Herhangi bir cerrahi işleme başvurulmadan ameliyatsız yüz germe uygulamalarına olanak sunan Hifu, bir cilt sıkılaştırma teknolojisidir. Yaşlanma ve yer çekimine bağlı olarak cilt dokusu üzerinde ortaya çıkan sarkma, gevşeme ve hacim küçültme ihtiyaçları Hifu İle Cilt Germe tedavisi sonrasında karşılanabilmektedir.

  Yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason enerjisinin kullanıldığı Hifu teknolojisinde, ses dalgaları kullanılmaktadır. Bu ses dalgaları cilt altı dokularında kollajen üretimi arttırarak, deride sıkılaşma ve gerilme sağlamaktadır. Yüksek bir ses enerjisinin kullanıldığı bu sistemde deri altı doku yüksek ısılara ulaşarak kontrollü ve nokta şeklinde yanık alanlarının oluşmasına sağlamaktadır. Cilt yüzeyi üzerinde herhangi bir etki oluşturmadan, direkt olarak istenilen derinlikteki hedefe nokta atışı yapılması ile dermis ve kasları saran fasyal tabaka üzerinde iyileşme odağı yaratmaktadır.

  Hifu İle Cilt Germe

  Demal ve fasyal tabaka üzerinde oluşan bu iyileşme odakları ile yenilenme ve gerilme etkisi kendini göstermektedir. Büzüşme yani kontraksiyon etkisi ile iyileşen cilt üzerinde lifting etkisi yaratan Hifu teknolojisi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Uyarılmış kollajen üretimi ile sıkılaşmış ve gerilmiş bir cilt sağlamak için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden randevu talebinde bulunabileceğiniz gibi, Hifu İle Cilt Germe fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

  Fokuslu Ultrason İle Yüz Germe
  BENZER TEDAVİLER
  Fokuslu Ultrason İle Yüz Germe
  Fokuslu Ultrason İle Yüz Germe işlemi termal etkisi bulunan yüksek yoğunluklu ameliyatsız cilt tedavisi yöntemidir.

  Hifu ile Cilt Germe Nedir?

  Hifu İle Cilt Germe cilt dokusunun derinlerinde bulunan en alt katmanlarında dahi kontrollü yüksek yoğunlukta bir ısı ile etki ederek, yara iyileşmesini tetikleyen ve sınırlı bir sıkılaşma etkisi gösteren bir tedavi yöntemidir. Odaklanma özelliği ile cilt germe uygulamalarında farklı cilt katmanlarına inilmesi ile etkili sonuçlar alınmaktadır.

  Hifu teknolojisi gevşemiş ve sarkmış durumda olan cilt dokularının gerilmesi ve yenilenmesi açısından oldukça başarılı bir uygulamadır. Ses dalgalarının kullanılmakta olduğu bu tedavi cildin üst ve orta tabakalarında kollajen sentezini tetikleyerek her cilt dokusu üzerinde belirgin bir seviyede germe etkisi gösterirken, aynı esnada gençleşme sağlamaktadır. Böylece gergin ve daha genç bir cilt yüzeyi ortaya çıkmış olmaktadır.

  Hifu ile Cilt Germe Nasıl Yapılır?

  Tek seans şeklinde uygulanan bu tedavi öncesinde tedavi yüz bölgesine uygulanacak ise makyaj, kapatıcı, güneş koruyucuları ve kremler cilt üzerinden silinerek cildin kaygan olmasını sağlamak amacı ile soğutucu etkisi olan jel sürülmektedir. Hifu İle Cilt Germe tedavisinin uygulanacağı bölgeye göre seçilen başlık, ön kontrol esnasında belirlenen ve planlanan hedefler doğrultusunda cilt dokusu üzerinde gezdirilerek işlem tamamlanmaktadır.

  Tedavi süresi uygulamanın gerçekleştirileceği bölgeye ve bölgenin genişliğine bağlı olarak ortalama 20 ila 30 dakika arasında sürmektedir. Uygulama sonrasında ortaya çıkan hafif kızarıklık etkisi bulunmaktadır. Bu etki için yatıştırıcı bir nemlendirici ya da maske kullanılarak cilt yatıştırılmaktadır.

  Cilt germe tedavisi sonrasında güneşli ortamlardan kaçınılması önerilmektedir. Tedavi bölgesinin tahriş edilmemesi ve aşırı sıcak alanlardan sakınılması istenilmektedir.

  Hifu Teknolojisi Kimlere Uygulanabilir?

  Hifu ile yüz germe uygulamaları özellikle yüzü çok ince olan ve yağ dokusu az bulunan kişiler için uygun değildir. Ağır ve yağlı cilt dokusuna sahip olmayan ya da sigara cildi olarak adlandırılan kuru ve incelmiş cilt tiplerinde etkiler belirgin seviyede kendini göstermektedir.

  Hifu Teknolojisinin Kullanıldığı Vücut Bölgeleri

  Hifu İle Cilt Germe uygulamasında hem beden hem de yüz için özel başlıklar bulunmaktadır. Bu başlıklar uygulama bölgesine ve cilt kalınlığına göre tercih edilmektedir. Derinin ince olduğu kaş ve göz çevresi de dahil olmak üzere, yanaklar, çene, boyun, dekolte, el sırtı, kol, bacak, meme, karın ve basen bölgelerinde sıkılaştırma amacı ile tercih edilmektedir.

  Hifu Hangi Amaçlar İçin Kullanılır?

  • İnce çizgiler ve kırışıklıkları
  • Göz kapağı sarkması
  • Kaz ayakları
  • Çene sarkmaları
  • Gıdı sarkması
  • Alt çene hattının belirginliğindeki azalmalar
  • Gevşek boyun kıvrımları
  • Yanaklardaki sarkmalar
  • Ağız etrafındaki sarkmalar
  • Uyluk içi sarkmaları
  • Kol içi sarkmaları
  • Göbek sarkmaları

  Hifu Teknolojisinin Etki Mekanizması

  Hifu İle Cilt Germe tedavisi, cildin 3 ila 4,5 mm altında etkisini göstermektedir. Bu teknoloji ile cilt dokusunun 4,5 mm altında bulunan fasya dokusuna ulaşabilmektedir. Bu fasya dokusu cilt germe operasyonlarında cildin toparlanması amacı ile müdahale edilen katmandır. Fokuslu ultrason tedavisi ile bu fasya dokusuna kadar ulaşılarak odaklanan fokus teknolojisi ile bu dokuyu küçültebilen yani büzebilen ısı alanları oluşturulmaktadır.

  Fasya dokusunda ortaya çıkan küçülmeler cilt dokusu üzerindeki sarkmalarda ve gevşemelerde toparlanma olarak kendini göstermektedir. Sıkılaşma etkisinin yanı sıra ciltteki kollajen ve alestin üretimini tetiklemesi ile birlikte ciltteki toparlanma uygulamadan sonra devam ederek 2 hafta sonrasında ilk etkiler kendini gösterirken, ortalama 3 ayın sonunda maksimum etkilere ulaşmaktadır.

  Kalıcı etkilere sahip olan bu yöntem uzun ömürlü bir uygulamadır. Ancak yaşlanmanın devam etmesinden kaynaklı olarak ortalama 1.5 ila 2 yıl etkisini sürdürmektedir. Yani bu uygulama ile yaşlılık belirtilerinin kalıcı olarak ötelenebilir olduğunu ifade edebiliriz.

  Hifu ile Cilt Germe Yan Etkileri

  Hifu İle Cilt Germe tedavisi sonrasında görülen herhangi bir yan etki bulunmamaktadır. Bu nedenle uygulamadan hemen sonra sosyal ve profesyonel hayata hemen dönmek mümkündür. Ayrıca cildin dşında soyulma yapmaması nedeni ile her mevsimde uygulanabilir özellikte olmasının yanı sıra işlem sonrasında yüz uygulamalarında makyaj yapılmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

  Hifu cildin dokusunun derin tabakalarına kadar etki etmesinden ötürü, sinirlerin geçtiği bölgelere uygulama yapılmamaktadır. Abartılı ve kontrolsüz yapılan Hifu İle Cilt Germe uygulamaları kemik üstü bölgelerde yağ erimesine yol açabilmektedir. Bu nedenle tedavinin protokolüne uygun yapılması gerekmektedir.

  Ameliyatsız yüz germe ve cilt gençleştirme uygulamaları arasında en sık tercih edilen yöntemlerden biri olan Hifu teknolojisi ile yaşlanmaya bağlı ortaya çıkan kırışıklık, gevşeklik ve sarkmaların giderilebilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak kişiye özel planlanan tedavi parametrelerinin oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz.

  Kaş kaldırma, yanak ve çene sarkması ve çene altı gıdının eritilmesi gibi pek çok yaşlanma belirtilerini ve cilt sarkmalarını etkili bir şekilde çözüme kavuşturan hifu teknolojisi için randevu talebinde bulunmak ya da Hifu İle Cilt Germe fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Hifu İle Cilt Germe Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×