Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

HydraFacial Cilt Yenileme

HydraFacial Cilt Yenileme

  HydraFacial Cilt Yenileme; Bir cilt yenileme ve gençleştirme prosedürü olan HydraFacial Cilt Yenileme işlemi, son dönemlerde popüler olan ve estetik dermatoloji uygulamalarında en sık tercih edilen işlemlerden bir tanesi olup, HydraFacial Cilt Yenileme Aşamaları Nelerdir, HydraFacial Uygulamasında Neler Yapılır ve Cilt Yenileme Seans Süreleri ve Sayıları hakkında merak edilen konu başlıklarına tedavi planlaması öncesinde yazımız içerisinden ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

  Cilt Yenileme, son dönemlerde popüler olan ve estetik dermatoloji uygulamalarında en sık tercih edilen işlemlerden bir tanesidir. Cilt bakımı yapılırken aynı anda cildi gençleştiren ve ciltteki problemleri gideren bir antiaging bakım sistemi olan bu işlem esnasında cilt yüzeyine basınç uygulanmaktadır.

  Basınçla püskürtülen vakumlu bir başlık aracılığı ile ölü dokular aspire edilmektedir. Bu aspirasyon işlemi esnasında cilt yüzeyi temizlenmekte ve cilt dokusu altına hyalüronik asit, peptidler ve antioksidanlar pompalanarak cilt yenilenmektedir.

  HydraFacial Cilt Yenileme

  HdyraFacial cilt bakım işlemi esnasında ağrı, acı ya da yanma hissi oluşmamaktadır. Diğer cilt yenileme uygulamalarına kıyasla iyileşme süreci gerektirmemesi ve konforlu bir uygulama olması nedeni ile avantaj sağlamaktadır. Bununla birlikte uygulama sonrasında ciltte parlaklık ve canlılık belirtileri hemen ortaya çıkmakta ve uzun süre devam etmektedir.

  Her yaş grubuna ve cilt ihtiyacına farklı yanıtlar veren HydraFacial Cilt Yenileme işlemi için uygun tedavi parametrelerinin oluşturulabilmesi için ön kontrol gereklidir. Bu nedenle uygulama öncesinde kliniğimizi ziyaret ederek ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir ve tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz. Bununla birlikte HydraFacial cilt yenileme fiyatları hakkında bilgi almak ve randevu talebinde bulunmak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Cilt Terapisi
  BENZER TEDAVİLER
  Cilt Terapisi
  Oksijen terapisi olarak da adlandırılan Cilt Terapisi vücudun ve cilt katmanlarının ihtiyaç duyduğu oksijen açığı kapatılarak kan dolaşımının hızlandırılması ve hücre yenilenmesinin aktive edilmesi sağlanmaktadır.

  HydraFacial Cilt Yenileme Nasıl Uygulanır?

  Cilt yenileme, leke ve akne tedavilerinde mükemmel sonuçlar ortaya çıkaran HydraFacial güvenli ve hızlı bir cilt yenileme imkanı sunmaktadır. Cilt yüzeyinde hasar oluşturmadan iyileştiren ve cilt bakımlarında etkinliğini kanıtlayan bu uygulama; daha aydınlık, parlak, genç ve güzel bir cilt dokusuna konforlu bir şekilde ulaşmayı sağlamaktadır.

  HydraFacial Cilt Yenileme işlemi; temizleme, soyma, nemlendirme, yenileme, antioksidanlardan koruma ve akne tedavisi işlemlerinin bir araya getirilerek kombine edildiği bir sistemdir. Bu sistem sayesinde uzun süreli ve kalıcı etkiler ortaya çıkarken, anında hissedilebilecek sonuçlar tek seansta elde edilmektedir.

  Zengin antioksidan, cilde dolgunluğunu kazandıran hyalüronik asit, kollajen ve elastin üretimini tetikleyen peptidler içererek cilt hücrelerini yaşlanmaya karşı koruma altına alan etkili bir antiaging tedavi olan HydraFacial, herhangi bir iğne enjeksiyonu olmadan uygulanmaktadır. Yalnızca vakumlama yöntemi ile gerçekleştirilen bu işlem ile sorunlu cilt bölgelerine müdahale edilmektedir.

  HydraFacial Cilt Yenileme Aşamaları Nelerdir?

  HydraFacial Cilt Yenileme işlemi dört aşamalı vortex – fusion teknolojisi ile yapılan bir cilt bakım yöntemidir. Bu dört aşamalı işlem ise diğer cilt yenileme uygulamalarından ayırt edici özelliğini oluşturmaktadır.

  Lenfdrenaj, Temizleme ve Peeling Aşaması

  HydraFacial Cilt Yenileme işleminin ilk aşamasında ilk olarak lenfatik damarlardaki dolaşımın düzenlenmesi hedeflenmektedir. Bu amaçla lenfdrenaj uygulaması yapılmaktadır. Daha sonrasında yumuşak ve hafifletici bir peeling uygulaması ile cilt yüzeyinin ölü katmanı temizlenmektedir. Böylece taze ve yeni bir cilt katmanının ortaya çıkması sağlanmaktadır.

  Ekstraksyon ve Nemlendirme

  İkinci aşamada temizlenmiş cilt yüzeyindeki gözenekler nazik bir vakum yardımı ile temizlenmektedir. Akne ve sivilce problemlerine meyilli olan ciltlerdeki siyah noktaların pek çoğu bu ikinci aşamada ortadan kalkmaktadır. Akne ve sivilcelerinden arındırılmış cildin hyalüronik asit bileşenleri ile güçlü bir şekilde nemlendirilmesi sağlanmaktadır.

  Onarma ve Koruma

  HydraFacial Cilt Yenileme işleminin üçüncü aşaması onarma ve korumadır. Bu aşama cildin ışıltısını ve sağlığını en maksimum seviyeye çıkartmak, kırışıklık ve leke problemleri ile savaşabilmek için cilt dokusunu besleyen peptidler ve antioksidanlar kullanılmaktadır.

  Led Tedavisi

  Dördüncü aşamada led tedavisi uygulanmaktadır. Bu aşamada kullanılan farklı dalga boylarındaki ışıklar ile cilt dokusunun uyarılması amaçlanmaktadır. Kırmızı led ışık, rejenerasyon etkisi sağlayarak cilt dokusunun kendini yenilemesini desteklemektedir. Mavi led ise; aşırı hassas cilt yapılarında yatıştırıcı bir etki göstermekte ve koruma sağlamaktadır.

  HydraFacial Cilt Yenileme Uygulamasında Neler Yapılır?

  Kuru ve nemsiz ciltlere gerekli nem ihtiyacını kazandırmak, yağlı cilt problemlerinin önüne geçmek, akne tedavisi, güneş hasarlarının azaltılması, tıkalı ve genişlemiş gözenek problemleri, ince çizgiler ve pigmentasyon sorunları gibi pek çok cilt problemine etki eden bu HydraFacial işlemi esnasında cilt vakum sistemi ile derinlemesine temizlenmektedir. Daha sonrasında sıvı ve vakum yöntemi ile peeling işlemi yapılarak lekeli, akne izli ve gözenekli cilt tiplerinde tahrişe yol açmadan mikrodermabrazyon sağlanmaktadır.

  Leke, sivilce ya da kırışıklık gibi cilt sorunlarına özel serumlar uygulanmaktadır. İnce kırışıklıklar ve kuru cilt problemlerinde hyalüronik asit içerikli serumlar kullanılırken, genişlemiş gözenekler, siyah nokta ve aşırı yağ bulunan T bölgeleri için yağ dengeleyici serum uygulaması yapılmaktadır.

  HydraFacial Cilt Yenileme uygulamasındaki nemlendirme işlemi esnasında özel spiral sistemi sayesinde nemlendirici solüsyonlar tedavi edilen cilt yüzeyine uygulanarak, cildin kaybetmiş olduğu nem tekrar kazandırılmaktadır. Daha sonrasında led tedaviye geçilerek tedavinin etkinliği arttırılmaktadır. Sivilce problemlerinde mavi ışıklı led bakterileri yok ederek porları temizlemektedir. Kırmızı led ise elastin ve kollajen lifleri uyararak yenilerinin sentezlenmişini sağlamakta ve cildi sıkılaştırmaktadır.

  Vakumlama yöntemi ile çalışan bu sistemde antioksidanlar, piptidlerden zengin serumlar ve hyalüronik asit cilt yüzeyine vakumlu başlık aracılığı ile püskürtülmektedir. Püskürtme esasına dayanarak çalışan bu sistem ile cilt ölü hücrelerden arındırılmakta; siyah nokta ve yağlanma probleminin önüne geçilmektedir. Bu esnada cilt yüzeyinde mikro düzeyde soyulma olmaktadır. Ayrıca cilt problemine uygun serumlar kullanılarak ince çizgi, cilt tonu düzensizlikleri ve leke gibi cilt sorunları tedavi edilmektedir.

  HydraFacial Cilt Yenileme Seans Süreleri ve Sayıları

  Genel cilt bakımı, ince kırışıklıkların tedavisi, yağlı ve akneli cilt tiplerinde siyah noktaların tedavisi, genişlemiş gözenek tedavisi, cilt kalitesinin arttırılması, güneş lekesi tedavisi, kuru cilt tiplerinin nem dengesinin düzenlenmesi ve kısmi lifting etkileri bulunan HydraFacial uygulaması ortalama 30 ila 40 dakika gibi bir sürede tamamlanan seanslar şeklinde uygulanmaktadır. Tedavi amaçlı uygulamaların seans sayıları ve süreleri birbirinden değişiklik göstermektedir.

  Hydra Facial Uygulama Kimlere Yapılabilir?

  Yüz, boyun ve dekolte bölgelerine rahatlıkla uygulanabilen HydraFacial Cilt Yenileme işlemi her yaşta ve kadın erkek gözetmeksizin uygulanan bir yöntemdir. İlk seanstan itibaren gözle görülür bir gelişme gösteren bu uygulama, en hassas cilt tiplerinde dahil her mevsimde uygulanabilmektedir.

  Hiçbir yan etkisi bulunmayan ve kombine bir bakım işlemi olarak adlandırılan HydraFacial yöntemi sonrasında cilt yüzeyinde herhangi bir morarma, kızarma, ödem oluşmamaktadır. Böylece sosyal ve profesyonel hayata hemen dönmek mümkündür.

  Son derece konforlu, güvenli, acısız ve pratik bir yöntem olan HydraFacial işlemi cildin ihtiyacına göre planlanan bir yöntem olması nedeni ile işlem öncesinde ön kontrol gereklidir. Bu nedenle ücretsiz muayenemizden yararlanarak cilt problemine uygun tedavi planlamasının yapılmasına olanak sunabilirsiniz.

  HydraFacial Cilt Yenileme ücretleri hakkında bilgi almak ve uygulamaya ilişkin merak edilen tüm sorularınızı bize iletmek için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  HydraFacial Cilt Yenileme Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×