Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

IceGraft Yöntemi ile Saç Ekimi

IceGraft Yöntemi ile Saç Ekimi

  IceGraft Yöntemi ile Saç Ekimi; Saç ekimi işlemlerinde kullanılan IceGraft Yöntemi ile Saç Ekimi uygulamasında greft kayıpları en aza indirgenerek daha başarılı saç ekimi işlemlerin yapılması sağlanmakta olup, IceGraft Yöntemi ile Saç Ekimi Nasıl Yapılır, Solüsyonun Özellikleri Nedir ve IceGraft Yöntemi Kimlere Uygulanabilir gibi merak edilen önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Saç dökülmesi ilk olarak estetik kaygılara yol açarken daha sonrasında psikolojik sorunlara ve özgüven eksikliğine yol açmaktadır. Bu sorunların önüne geçebilmek amacı ile medikal teknikler üzerinde yapılan çalışmalar sonrasında saç ekimi uygulamalarında farklı yöntemler geliştirilmiş ve bu yöntemler uygulanmaya başlanmıştır.

  IceGraft Yöntemi ile Saç Ekimi

  Saç ekimi yöntemleri, estetik ve dinamik bir görünüme ihtiyaç duyan kişiler tarafından popülaritesi oldukça yüksek bir konudur. Bu konular içerisinde yerini alan ve gündeme yeni gelmeye başlayan teknik ise IceGraft Yöntemi ile Saç Ekimi işlemidir.

  Saklama yöntemi ile ekilen saç köklerinin daha canlı ve sağlıklı olmasını sağlayan bu yöntem ile daha az saç kökü kaybı yaşanarak daha başarılı saç ekimi sonuçları alabilmek için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca saç köklerini güçlendiren IceGraft Yöntemi ile Saç Ekimi fiyatları hakkında bilgi almak ve randevu talebinde bulunmak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  FUE Saç Ekim
  BENZER TEDAVİLER
  FUE Saç Ekim
  Saç Ekimi tedavilerinde kullanılan Fue Saç Ekim yöntemi vücudun farklı bölgelerinin de saç ekiminde donör alan olarak kullanılmasına olanak sunan bir yöntemdir.

  IceGraft Yöntemi ile Saç Ekimi Nedir?

  Gelişen teknoloji ve saç ekiminde geliştirilen yöntemler sonucunda kullanılmaya başlayan IceFue olarak da adlandırılan IceGraft yöntemi, klasik saç ekimi yöntemlerinden farklı olarak saçlı deriden alınan greflerin canlılığını arttırıcı solisyonlarda bekletilmesi ve soğutulması işlemidir. Bu işlem sayesinde hücre ve doku kayıplarının önüne geçilmektedir.

  IceGraft yeni bir saç ekim yöntemi değildir. Bu teknik FUE saç ekim yönteminin yeni ek bir uygulamayla geliştirilmiş hali olarak ifade edilebilmektedir. IceGraft Yöntemi ile Saç Ekimi sayesinde ense bölgesinden alınan saç kökleri sağlıklı bölgelere nakledilmektedir. Bu nakil işlemi esnasında greftlerin solüsyonda bekletilmesi ile tüm saç köklerinin canlı kalması ve başarılı sonuç elde edilmesi sağlanmaktadır.

  IceGraft Yönteminde Kullanılan Solüsyon Nedir?

  Doku ve organ nakilleri esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli konu nakil edilecek parçaların dış ortamda bulunduğu süre içinde en iyi şekilde saklanması, korunması ve bekletilmesidir. IceGraft Yöntemi ile Saç Ekimi işlemi de bu önemli kuraldan yola çıkarak saç ekimi tekniklerine uyarlanmış olan bir çalışma prensibidir. Bu yöntem içerisinde saklama koşullarını en iyi hale getirilebilmesi için kullanılan özel bir solüsyon bulunmaktadır.

  Bu yöntemin ana maddesi özel bir solüsyon olan “IceGraft” solüsyonudur. Bu solüsyon alınan dokunun canlılığını korumaya yardımcı olarak hücre kaybının önüne geçecek besleyici mineraller ve güçlü antioksidanlar kullanılarak formüle edilmiş bir solüsyondur. Bu formülasyon sayesinde hüce ve doku kayıplarının önüne geçilmektedir.

  Solüsyonun Özellikleri

  • Alınan sağlıklı saç köklerindeki hücre kaybını önlemektedir.
  • Saç köklerinin dışarda beklediği süre içerisinde zarar görmesinin önüne geçmektedir.
  • Doku canlılığını sağlamaktadır.
  • Sağlıklı hücrelerin zarar görmesini engellemek için serbest radikalleri bloke etmektedir.
  • Serbest radikaller üstündeki etkisi ile saç köklerinin PH değerini korumaktadır.
  • Köklerin çevresel etkilerden zarar görmesini engellemektedir.
  • Hücre zarında diffüzyon desteği sağlamaktadır.
  • Saç köklerindeki hücrelerin ısı stabilazyonuna yardımcı olmaktadır.

  IceGraft Yöntemi ile Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

  Saçsızlık problemini çözmede kullanılan yöntemlerden bir tanesi olan IceGraft Yöntemi ile Saç Ekimi, FUE yöntemine benzer bir şekilde uygulanmaktadır. Ön kontrol esnasında incelenen saçtan donör bölgesi saptanmakta ve alınacak greft sayısı tespit edilmektedir.

  Donör bölgeye lokal anestezi işlemi yapılarak uyuşturulmaktadır. Anestezi eşliğinde ağrı ve acı hissinin azaltılması ile greft alımına başlanmaktadır. Bu aşama en az ekim işlemi kadar önem taşımaktadır. Bu nedenle saç kökleri çok dikkatli bir şekilde alınmakta ve özel solüsyonda korunmaktadır.

  IceGraft yönteminde alınan saç kökleri saline (serum) solüsyonlarında bekletilmek yerine IceGraft solüsyonunda bekletilmektedir. Petri adı verilen yuvarlak saklama kaplarındaki solüsyon içerisine yerleştirilen saç kökleri daha sonrasında ısı seviyesinin dengede kalabilmesi için soğutucu bölmelerde ekim zamanına kadar bekletilmektedir. Bu işlem, ekimden önce daha verimli sonuçların alınması amacı ile uygulanan bir tekniktir.

  Ekim işlemi esnasında en yüksek sağlıklı gref sayısına ulaşabilmek için solüsyonun sıcaklığı sabit bir seviyede tutulmaktadır. Bu nedenle dijital bir sensör kullanılarak IceGraft Yöntemi ile Saç Ekimi işlemi süresince solüsyonun sıcaklığı izlenmektedir. Böylece ekim işleminin en verimli ve en iyi sonuç alacak bir biçimde organize edilmiş olması sağlanmaktadır.

  Diğer yöntemler farklı bir uygulama şekline sahip değildir. Ancak diğer yöntemlerde kanal açma süresi boyunca bekletilen köklerde kayıplar olabilmektedir. Bunun nedeni ise vücuttan ayrılan sağlıklı saç köklerinin dış ortamdan olumsuz etkilenmesi ile canlılığını yitirmeye başlaması ve yitirmesidir. IceGraft Yöntemi ile Saç Ekimi uygulamasında greft kayıpları en aza indirgenerek daha başarılı saç ekimi işlemlerin yapılması sağlanmaktadır.

  Alınan saç köklerinin özel solüsyonlarda bekletilmesinin ardından ekim işlemine geçilmektedir. Titizlikle ve dikkatle saçın açısı ve yönleri tespit edilerek her bir greft yerleştirilmektedir. Bu işlem uygulama alanına bağlı olarak ortalama 5 ila 8 saat arasında sürebilmektedir. İşlemin tamamlanmasının ardından pansuman yapılmakta ve hasta sosyal hayatına geri dönmektedir.

  IceGraft Yöntemi Kimlere Uygulanabilir?

  IceGraft Yöntemi ile Saç Ekimi, donör alanda yeterli miktarda saçı olan, kellik veya şiddetli saç dökülmesi problemi yaşayan tüm kadın ve erkeklere rahatlıkla uygulanabilen bir saç ekim yöntemidir. Özellikle erkek tipi olarak adlandırılan saç dökülmelerine sahip olan kadınlar da arzu ettiklerinde bu yöntem eşliğinde saç ekimi yaptırabilmektedirler.

  IceGraft Yönteminin Etkileri

  IceGraft solüsyonu düşük sıcaklıklarda serbet radikalleri temizlemek için hücre içi PH’ seviyesini dengelerken saç tellerini oluşturan hücrelere enerji sağlamaktadır. Böylece greftlerin  dışık sıcaklıkta dahi ömrünün uzamasına yardımcı olmaktadır.

  Besleyici minearaller, güçlü antioksidanlar ve tescilli optimize edilmiş formülasyonu sayesinde alınan greftler dışık ısı ile birlikte daha uzun süre hayatta kalmaktadırlar. IceGraft Yöntemi ile Saç Ekimi için kullanılan bu solüsyon sıcaklığa bağlı moleküler hücre stresini yükselten tüm tepkileri kontrol altına alarak vitaminlerle saç hücrelerini beslemektedir. Böylece saç ekiminde yerine yerleştirilecek olan greftler beslerken, canlılığını da korumuş olmaktadır.

  IceGraft Saç Ekimi Sonuçları

  • Diğer yöntemlere kıyasla daha az saç kökü kaybının yaşanması nedeni ile daha başarılı saç ekimi sonuçları alınmaktadır.
  • Canlı ve sağlıklı saç kökleri daha hızlı iyileşme sağlamaktadır. Saç ekimi sonrasında ekilen saç köklerinin uzayarak doğal bir görünüme kavuşma süresi oldukça kısadır.
  • Saç köklerini güçlendiren bu özel solüsyon sayesinde saç kılları daha gür ve verimli çıkmaktadır.
  • Saçların ve saç köklerinin PH dengesini korumaktadır.
  • Çoklu greft ekimi işlemlerinde bekleme süresini uzatarak operasyonların başarısı açısından avantaj sunmaktadır.
  • Soğuk ortamda bekletilen greftlerdeki hücre içi iyon dengesi korunmaktadır. Bunun sonucunda da saç köklerinin ekimi sonrasında saç köklerinin ekim alanlarına hızlı bir biçimde adapte olmasına yardımcı olmaktadır.
  • IceGraft yöntemi yalnızca saç ekimi işlemlerinde değil sakal, bıyık ve kaş ekimlerinde de tercih edilmektedir.

  Kendi başına bir yöntem olmayan tamamen ekim sürecini destekleyici bir parça olarak tercih edilen bu işlemde, alınacak greft sayısı ve donör bölgesinin saptanabilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden randevu talebinde bulunabileceğiniz gibi IceGraft Yöntemi ile Saç Ekimi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  IceGraft Yöntemi ile Saç Ekimi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×