Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

İpek Kirpik Uygulaması

İpek Kirpik Uygulaması

  İpek Kirpik Uygulaması; Saf ipekten imal edilen kirpiklerin tek tek istenilen hacim ve yoğunluğa uygun olarak doğal kirpik diplerine sabitlendiği İpek Kirpik Uygulaması bir estetik işlem olup, uygulama öncesi merak edilen İpek Kirpik Nasıl Uygulanır?, İpek Kirpik Kimlere Uygulanabilir? ve İpek Kirpik Bakımı hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Yüz ve göz güzelliğini ortaya çıkaran kirpiklerin hem fonksiyonel hem de estetik anlamda önemli bir yeri bulunmaktadır. Göz kapağı altı ve üstünde yer alan bu kirpikler sahip oldukları refleksle göz sağlığını korumakla görevli olmakla birlikte dolgun ve uzun görünümleri ile daha çekici ve belirgin göz hattının oluşmasına yardımcı olmaktadır.

  İpek Kirpik Uygulaması

  Gür olmayan, dökülme ya da yaralanma sonrasında kirpiklerde görülen hasarlara bağlı olarak göz hattındaki estetik görünüm kaybolabilmektedir. Bu noktada medikal estetik uygulamalar içerisinde kullanılmakta olan teknikler ve yöntemler sayesinde İpek Kirpik Uygulaması ile kirpik dolgunluğunun ve uzunluğunun istenilen estetik görüntüye tekrar kavuşturulması mümkün olmaktadır.

  Kirpiklerin hasar görmesine yol açan takma kirpikler yerine ipek kirpikler ile kirpiklerin daha dolgun ve güzel kıvrımlara sahip olmasına yardımcı olan uygulama öncesinde alt ve üst göz kapağına kullanılacak kirpik sayısının belirlenmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Güzellik ve estetik alanında yapılan yenilikler çerçevesinde doğal görünümlü ipek kirpikler ile göz daha gür, uzun ve kıvrımlı bir görünüme sahip olunmasına olanak sunan uygulama hakkında bilgi edinmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da İpek Kirpik Uygulaması fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Kirpik Ekimi
  BENZER TEDAVİLER
  Kirpik Ekimi
  FUE yöntemi ile donör alandan alınan greftlerin kirpik bölgesine transfer edilmesi şeklinde gerçekleştirilen Kirpik Ekimi, hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilen etkin ve başarılı bir tedavidir.

  İpek Kirpik

  İpek Kirpik Uygulaması içerisinde kullanılan kirpikler adından da anlaşılacağı üzere saf ipekten imal edilmektedir. Sentetik kirpiklere kıyasla daha estetik, esnek ve doğal bir görünüme sahip olan bu kirpikler tek tek hastanın istemiş olduğu hacme göre uygulanarak bakışlardaki ifadenin yeniden kazandırılmasını sağlamaktadır.

  İpek kirpikler, doğal kirpiklerin uçlarına eklenmesi nedeni ile doğal kirpik diplerinin hava almasını engellememektedir. Bununla birlikte ipekten üretilmiş olmaları nedeni ile oldukça yumuş ve hafiftir. Böylece uygulama sonrasında göz kapakları üzerinde takma kirpikler gibi ağırlık ya da rahatsızlık hissi oluşturmamaktadırlar. Yani ipek kirpikler özellik olarak gerçek kirpik yapısına en yakın ipekten yapılması nedeni ile hem kullanım açısından hem de dış görünüş açısından bir fark oluşturmamaktadır. Uygulama sonrasında kirpikler bulundukları alanlarda doğal, uzun, gür ve kıvrımlı bir görünüm oluşturmaktadır.

  İpek Kirpik Nasıl Uygulanır?

  İpek Kirpik Uygulaması öncesinde ilk olarak gözler için gerekli olan ipek kirpik sayısının belirlenmesi için doğal kirpikler incelenmekte ve göz büyüklüğü, istenilen yoğunluk ve hacim doğrultusunda uygun kirpik sayısına karar verilmektedir.

  İpek kirpik sayısının belirlenmesinin ardından göz ve göz çevresi temizlenerek işleme geçilmektedir. İpek kirpiklerin tekli olarak doğal kirpiklerin yanlarına özel medikal yapıştırıcılar ile sabitlenmesi şeklinde uygulanan bu işlem, kullanılan kirpik sayısına ve kirpik yoğunluğuna bağlı olarak ortalama 1 saat gibi çok kısa bir süre içerisinde tamamlanmaktadır.

  Uygulama esnasında acı ya da ağrı hissi oluşmamaktadır. Ancak kirpiklerin sabitleştirilmesi için kullanılan solüsyon bazı hastalarda göz hassasiyetini arttırabilmektedir. Bu durum işlemin bitmesi ile herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan hafifleyerek ortadan kaybolmaktadır.

  Uygulamanın tamamlanmasının ardından kirpiklerin sahip olduğu hacimli yapı ile yoğun bakışlara sahip olarak sosyal ve profesyonel hayatı aksatmadan günlük yaşama anında dönmek mümkündür.

  İpek Kirpik Kimlere Uygulanabilir?

  Daha yoğun, gür ve kıvrımlı kirpiklere sahip olmak isteyenler ile birlikte; kirpiklerinde rimel kullanmak istemeyen ya da dökülen, seyrekleşen veya kirpiği bulunmayan kişilerin takma kirpik kullanmak istememesi noktasında yenilikçi bir yöntem olarak karışımıza çıkan İpek Kirpik Uygulaması tüm kadın ve erkeklere memnun edici sonuçlar ile uygulanabilir özelliğe sahiptir.

  İpek Kirpik Kalıcılık Süresi

  Diğer uygulamalara ve kozmetik işlemlere kıyasla daha uzun kalıcılık süresine sahip olan ipek kirpiklerin kalıcılık süresi kişinin kullanımına ve ekilen kirpik yoğunluğuna bağlı olarak değişmekle birlikte ortalama 3 ila 6 ay gibi bir süre ile çıkarılması önerilmektedir. Bu süreye doğal kirpiklerin dinlendirilmesi için ihtiyaç duyulmaktadır. Ortalama 1 ay boyunca kirpiklerin dinlendirilmesi sonrasında tekrarlanabilir bir uygulamadır.

  İpek kirpikler diğer kozmetik ürünleri ya da takma kirpikler gibi deniz veya havuz suyuna temas etmesi halinde deforme olmamaktadır. İpek Kirpik Uygulaması sonrasında kalıcılık süresi içerisinde herhangi bir ek bakıma ihtiyaç duymaması önemli bir avantajıdır. Ancak kullanım süresi boyunca ipek kirpiklerin yapısının bozulmaması için yoğun fiziksel temastan kaçınılması önerilmektedir.

  İpek Kirpik Bakımı

  İpek kirpik bakımı aşamasında dikkat edilmesi gereken en önemli husus hijyen kurallarıdır. Kozmetik ürünlerinin kullanımında yağlı ürünlerin ya da maskaraların kirpik dökülmesine neden olması sebebi ile bu ürünlerin kullanımından kaçınılması önerilmektedir. Bunun yanı sıra kirpiklerin düşmesi durumunda düşen kirpiklerin yerine yenisinin eklenmesi aşamasında uygulamanın tekrarlanarak ek kirpik eklenmesi tavsiye edilmektedir. Ayrıca uzanma esnasında sırt üstü yatılması ve gözlerin sık sık ovuşturularak yapısının bozulmasına neden olacak davranışlardan kaçınılması gerekmektedir.

  İpek Kirpik Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  İpek Kirpik Uygulaması medikal estetik uygulamalar içerisinde uygulanmakta olan oldukça basit ve konforlu bir işlemdir. Ancak her uygulamada olduğu gibi kirpik işleminde de dikkat edilmesi gereken bir takım noktalar bulunmaktadır. Bu aşamada ilk olarak ipek kirpik işleminin doğru koşullarda yapılmasına özen gösterilmektedir. Böylece ipek kirpiklerin olası zararlarının önüne geçilmiş olmaktadır. Yanlış yapılan herhangi bir uygulama kişinin kendi kirpiklerinin dökülmesine yol açabilirken, oldukça hassas bölge olan göz ve göz çevresinde farklı problemlerin de ortaya çıkmasına yol açabilmektedir. Bu nedenle kirpik uygulaması öncesinde ve sonrasında tüm sağlık ve sterilizasyon koşullarına özen gösterilmektedir.

  İpek Kirpikler Nasıl Çıkarılır?

  İpek kirpiklerin çıkarılma süresinin gelmesi ile kirpiklerin kişi tarafından çıkarılmaması önerilmektedir. Çıkarma işlemi esnasında yapılan yanlış bir müdahale doğal kirpiklere hasar verebilmekte ya da dökülmesi gibi istenmeyen durumlara yol açabilmektedir. Ayrıca kirpikler sabitlenirken kullanılan solüsyonun çözülmesi için yine özel bir solüsyona ihtiyaç duyulması nedeni ile bu işlemin kişinin kendi kendine yapmaması tavsiye edilmektedir.

  Uzun süreli doğal bir görünüm ile kirpik yoğunluğunu kıvrımlı ve hacimli ipek kirpikler ile arttıran uygulama öncesinde doğal görünüme en yakın kirpik sayısının belirlenmesine olanak sunmak ve göz kapaklarında kullanılacak ipek kirpik sayısının tespit edilmesini sağlamak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Maskara ve takma kirpik kullanımının önüne geçerek kirpiklerin istenilen yoğunluğa ve estetik görünüme sahip olmasına olanak sunan ipek kirpikler hakkında detaylı bilgi almak, ücretsiz ön muayene için randevu talebinde bulunmak ya da İpek Kirpik Uygulaması fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  İpek Kirpik Uygulaması Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×