Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

İple Badem Göz Estetiği

İple Badem Göz Estetiği

  İple Badem Göz Estetiği; Son dönemde popüler uygulamalar içerisinde yer alan İple Badem Göz Estetiği göz konturunun yeniden şekillendirilmesini sağlayan özel medikal iplerin kullanıldığı ameliyatsız cilt asma tedavisi olup, yüz analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde araştırılan İple Badem Göz Estetiği Nedir? Özellikleri Nelerdir? İple Badem Göz Estetiği Nasıl Uygulanır? ve Kalıcılık Süresi gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Gözler estetik ifadede, genel görünümde ve iletişimde önemli rol oynamaktadır. Etnik köken, genetik faktörler ve kronolojik yaşlanmanın yanı sıra çevresel faktörlerin eşlik ettiği pek çok etken sonucunda doğal göz şeklinde farklılıklar ve değişimler gözlemlenmektedir. Göz kapaklarının konturlarında oluşan bu değişimler orta yüzün şeklini bozarak kişilerin yorgun, üzgün ve daha yaşlı görünmesine neden olmaktadır.

  Tüm bunların yanı sıra göz çevresindeki cilt dokusu diğer vücut bölgelerine kıyasla daha ince ve hassas yapıya sahip olduğu için iç ve dış etkenlerden direkt olarak etkilenmekte ve kronolojik yaşlanmanın da eşlik ettiği deformasyonlar belirgin olarak gözlemlenmektedir. Cilt katmanlarında kollajen ve elastin liflerinin azalması, kasların zayıflaması ve hyalüronik asitin azalmasına bağlı hacim kaybı görülmesi ile göz çevresinde kırışıklıklar, göz konturunda bozulmalar ve göz dış köşelerinde aşağı doğru düşüşler olmaktadır. Bu da genetik göz konturunun daha da bozularak yaşlı bir görünüme sahip olmasına neden olmaktadır.

  İple Badem Göz Estetiği

  Günümüzde hem kadınların hem de erkeklerin yorgun, yaşlı, üzgün ve göz kapağı düşüklüğü gibi sorunlara neden olan cilt problemlerinin giderilmesi ve göz konturunun şekillendirilmesi için cerrahi operasyonlar ve medikal estetik uygulamalar kullanılmaktadır. Son dönemde göz çevresi estetiğinde popüler olan dış köşe konturlarının hafifçe yükseltilmiş olduğu işlemlere badem göz estetiği adı verilmektedir. Cerrahi operasyonlara alternatif olarak kullanılmakta olan cerrahi operasyonlara alternatif olarak tercih edilen tedavilerde ise ameliyatsız İple Badem Göz Estetiği prosedürü bulunmaktadır.

  Göz dış köşe konturunu hafif yukarı ve dışa doğru çekerek genetik ya da yaşlanma ile bozulan göz hatlarını düzenleyen, gözlerin daha iri, çekik ve şekilli görünmesine olanak sunan ip askı ile badem göz estetiği öncesinde yüz ve cilt analizi yaparak altın orana ve ihtiyaca uygun ideal planlamanın oluşturulabilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Gözlerdeki ve bakışlardaki ifadeyi yeniden düzenleyerek ve şekillendirerek yeni, genç, estetik ve dinamik bir görünüme sahip olmaya yardımcı olan ameliyatsız badem göz estetiği hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve yüz analizi için randevu talebinde bulunmak ya da İple Badem Göz Estetiği fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Kaş Askısı
  BENZER TEDAVİLER
  Kaş Askısı
  Ameliyatsız Kaş Askılama ve Kaş Kaldırma prosedürü olan Kaş Askısı PDO ipliklerinin kullanıldığı ve iz bırakmadan genç bir yüz görünümünün elde edilmesini sağlayan ameliyatsız cilt ve yüz germe tedavisidir.

  İple Badem Göz Estetiği Nedir? Özellikleri Nelerdir?

  İp askı ile badem göz estetiği; dışı silikon ve yüzeyi kılçıklı iplerin cilt altında tedavi planlamasına uygun açılar ile yerleştirilerek göz konturunun şekillenmesini sağlayan oldukça pratik ve kolay bir işlemdir. Bu işlemin en belirgin özelliği ise göz konturunun ve şeklinin yeniden düzenlenmesini sağlarken aynı anda kaş formunun şekillenmesine ve göz çevresindeki kaz ayaklarının giderilmesine yardımcı olmaktadır. Böylece işlem sonrasında bütüncül bir nitelik elde edilmiş olmaktadır.

  Estetik ameliyatların, cerrahi prosedürlerin ve anestezinin beraberinde getirdiği komplikasyon risklerine kıyasla oldukça avantajlı bir tedavi protokolü olan İple Badem Göz Estetiği işlem sonrasında iz bırakmayan, pansuman gerektirmeyen ve kalıcı etkili sonuçlar ortaya çıkaran bir tedavi olduğu için tüm kadın ve erkekler için estetik ameliyatlara alternatif olarak tercih edilmektedir.

  İple Badem Göz Estetiği Nasıl Uygulanır?

  İple Badem Göz Estetiği künt kanüllerle uygulanan oldukça pratik bir uygulamadır. Yaklaşık 30 ila 60 dakikalık işlem prosedürüne sahip olan bu tedavinin en önemli basamağı yüz analizidir. Burun, kaş şekli, göz ve göz çevresi analiz edilerek iplerin yerleştirileceği alanlar ve açılar belirlenmektedir. Klinik değerlendirme esnasında çalışma alanlarının belirlenmesinin ardından cilt yüzeyi temizlenmekte ve lokal anestezi yapılarak uyuşma için beklenmektedir.

  Yeterli uyuşmanın elde edilmesinin ardından lokal anestezi eşliğinde özel silikon yapılı ve kılçıklı ipler 45 derecelik açı ile cilt altından yerleştirilerek göz kenarlarından yukarı doğru çekilerek gerdirilmektedir. Daha sonrasında cilt altında sabitleme işlemi yapılarak ip askı badem göz estetiği tamamlanmış olmaktadır. İşlem prosedürünün her iki göze de uygulanarak gözlerin, kaşların ve yüz hattının tekrar analiz edilmesi ile işlem sonlandırılmış olmaktadır.

  İp Askı Badem Göz Estetiği Sonrası Görülen Etkiler

  Göz konturunu şekillendirerek bakışlardaki yaşlı, yorgun ve kapalı ifadeyi ortadan kaldırmayı amaçlayan İple Badem Göz Estetiği sonrasında olumlu etkileri görmek mümkündür. Optimum 60 dakikalık işlem prosedürü sonrasında köz konturlarına belirli açılar ile yerleştirilen ipler gözlerin dış köşe konturlarını yukarı kaldırdığı için daha iri, şekilli ve hafif çekik bir göz yapısı oluşmaktadır.

  İşlem sonrasında yatış süreci ya da iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmadan tedaviden hızlı ve anında sonuç alınmasına yardımcı olan badem göz estetiği işlemi ile gözlerin dış konturları yukarı kaldırıldığı için kaşlar ve göz çevresi cilt dokusu da lifting etkisi ile toparlanmaktadır. Badem gözler, kaş formunun yeniden şekillenmesi ve göz çevresi cildinin yukarı kalması ile yüz estetiğinde belirgin bir değişim elde edilmektedir.

  Tüm bunların yanı sıra işlem esnasında kullanılmakta olan özel cerrahi ipler yerleştirildiği alanda fibroblastik aktiviteyi harekete geçirdiği için kollajen ve elastin liflerinin üretimini tetikleyerek hasarlı doku hücrelerinin onarılmasını, cilt kırışıklıklarının açılmasını ve gevşeme probleminin giderilmesini sağlayarak kalıcı etkili onarım sürecini aktive etmektedir. Böylece cilt yenileme ve anti aging etkisi elde edilmiş olmaktadır.

  İple Badem Göz Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  İple Badem Göz Estetiği sonrasında iplerin cilt altında tutunma sürecini olumsuz etkilememek için ortalama 1 hafta süre ile dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Özellikle askılama işlemi sonrasında cildin kozmetiklerden korunması ve makyaj yapılmaması istenmektedir. Cilt hassasiyetinin arttırılmasına yol açacak uygulamalardan kaçınılmasının yanı sıra travmatik etkiler oluşturacak masaj ve peeling uygulamalarının yapılmaması da oldukça önemlidir.

  İple Badem Göz Estetiği Etkinliği ve Kalıcılık Süresi

  İp askı ile badem göz estetiği işlem esnasında kullanılan iplerin özelliklerine göre farklı kalıcılık süresine sahip bir tedavi protokolüdür. İple Badem Göz Estetiği cilt altında çözünebilen ve kalıcı ipler kullanılmaktadır. İplerin özelliklerine ve kişiye göre 3 ila 7 yıl arasında etkinliğini sürdürmektedir. Bu tedavinin etkinliğinde ve kalıcılığında en önemli parametre ise iplerin yerleştirildiği alanlardan tekrar geri alınabilir özellikte olmasıdır. Göz konturlarını ve kaş şeklini yeniden düzenlemek isteyen kişiler talepleri doğrultusunda ipleri çıkarttırarak eski görünümlerine tekrar kavuşabilmektedirler.

  Günümüzde pek çok kadının ve erkeğin dikkatini çekmesi ile popüler medikal estetik uygulamalar arasında yer alan İple Badem Göz Estetiği öncesinde yüz analizi, cilt analizi ve klinik muayene yaptırarak ihtiyaca yönelik kişisel tedavi planlamasının oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Gözleri ve bakışları güzelleştiren, göz konturlarının daha yuvarlak, çekici ve genç bir şekil almasına yardımcı olan ameliyatsız badem göz tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve yüz analizi için randevu talebinde bulunmak ya da İple Badem Göz Estetiği fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  İple Badem Göz Estetiği Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×