Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

İple Kaş Kaldırma

İple Kaş Kaldırma

  İple Kaş Kaldırma; Ameliyatsız Kaş Kaldırma ve cilt germe estetiği işlemlerinden olan İple Kaş Kaldırma PDO ipliklerin kombinasyonunun kullanıldığı ve özellikle kaşların yukarı lifting etkisi ile kaldırılmasını amaçlayan bir cilt ya da yüz germe işlemi olup, yüz analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen İple Kaş Kaldırma Nasıl Yapılır? Etki Süresi ve Kalıcılığı, Kimler İple Kaş Kaldırma Yaptırabilir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Kaş yapısı ve kaşın formu genetik olarak belirlenmektedir. Ancak yaşlanma ile birlikte derideki kollajen ve elastin seviyesinin dereceli olarak düşüşü kaş yapısında değişikliğe ve bozulmalara neden olmaktadır. Kollajen cilde güç verirken elastin genç bir geri dönüş etkisi yaratmaktadır. Yaşlanma ile birlikte görülen kollajen ve elastin kayıpları ile birlikte yer çekimi alın ve kaş çevresindeki cilt dokusunda sarkmalara neden olmaktadır. Bu olumsuz etkiler kaş düşüklüğü ile birlikte üst göz kapaklarının ağır, solgun ve gevşek görünmesine yol açmaktadır.

  İple Kaş Kaldırma

  Genetik ve çevresel faktörler sonucunda görülen kaş düşüklüğü ve cilt deformasyonları problemleri son bir kaç yıl içerisinde geliştirilen ameliyatsız kaş kaldırma yöntemleri ile ortadan kaldırılabilmektedir. Ameliyatsız estetik tedaviler içerisinde en popüler olan işlem İple Kaş Kaldırma tedavisidir. İple ameliyatsız kaş kaldırma işlemi cildin altına belirli yönlerde yerleştirilmiş 360 derecelik PDO ipliklerin kombinasyonunun kullanıldığı ve özellikle kaşların kaldırılmasını amaçlayan bir estetik uygulamadır.

  Kaş kaldırma etkinliğinin yanı sıra bulunduğu bölgedeki kollajen ve elastin üretimini de tetikleyerek cilt altı dokusundaki problemleri de azaltan ve geciktiren kaş kaldırma estetiği öncesinde klinik muayene gerçekleştirerek kaş düşüklüğü derecesinin değerlendirilmesini ve tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  İnce cilt çizgilerinden karışıklıklara pek çok problemi hedef alarak yüz dinamiğinde olumlu etkiler ortaya çıkaran ameliyatsız kaş kaldırma işlemi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve ön kontrol için randevu talep etmek ya da İple Kaş Kaldırma fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  İple Yüz Germe İple Yüz Asma
  BENZER TEDAVİLER
  İple Yüz Germe İple Yüz Asma
  İple Yüz Germe İple Yüz Asma düz ya da kılçıklı farklı tiplerde özel tasarlanmış ameliyat iplerinin cilt altına yerleştirilerek cildin sıkılaştırıldığı ve askılandığı bir yüz germe prosedürüdür.

  İple Kaş Kaldırma Nasıl Uygulanır?

  İple Kaş Kaldırma işlemi harika sonuçlar ortaya çıkaran invaziv olmayan bir tekniktir. Ortalama 1 saat gibi çok kısa bir sürede tamamlanan bu işlem az bir lokal anestezi ile rahatlıkla gerçekleştirilmektedir. Ancak işlemin en önemli basamağını kaşların formu ve tam yüz değerlendirmesi oluşturmaktadır. Bu değerlendirmeler sonrasında iplerin yerleştirileceği alanlar belirlenmektedir.

  Çalışılacak alanlar belirlendikten sonra işlem bölgeleri makyaj ve kir kalıntılarından arındırılmak için solüsyonlar ile temizlenmektedir. Topikal anestezi ile her iki işlem bölgesinin 30 dakika gibi bir süre içerisinde uyuşturulmasının ardından ipler cilt altına yerleştirilmektedir.

  Kimler İple Kaş Kaldırma Yaptırabilir?

  Ameliyatsız medikal estetik uygulamalar içerisinde son dönemde popüler olan ve yaygın olarak tercih edilen İple Kaş Kaldırma işlemi 30 ila 40 yaş aralığında bulunan; cildinde sarkma seviyesi minimal derecede bulunan kişilere uygulanabilir özelliktedir. Ancak belirtmek gerekir ki yüzdeki cilt sarkmasının seviyesine göre iple kaş askılama yani kaldırma tedavisi diğer medikal estetik işlemler ile kombine olarak da uygulanabilimektedir. Kadınlar ve erkeklere rahatlıkla uygulanabilen bu prosedür kaş düşüklüğü problemi, göz kapağı estetiği, kaş şekli problemleri ve kaşları yüz ifadesine uyumlu olmayan kişiler için ideal bir işlem olarak tercih edilebilmektedir.

  İple Kaş Kaldırma Özellikleri

  İple Kaş Kaldırma uygulamasında en dikkat çeken etkinlik iki farklı özellikte iplerin kullanılabilir olmasıdır. Kaş kaldırma estetiğinde kullanılan PDO özellikli iplerin emilebilir olması en belirgin özelliğidir. Alın bölgesini ve özellikle kaşları kaldırmak için kullanılan bu iplerin bulunduğu bölgede emilmesi ile birlikte bu alanda iplerin yerini güçlü kollajen yapılar almaktadır. Kollajen iplerinin oluşturmuş olduğu 12 aya varan kaş kaldırma etkisi ile birlikte hem cilt dokusu hem de cilt altı doku hücreleri aktive edilerek deformasyonlar hedef alanlarda giderilmiş olmaktadır.

  İplerin kaş düşüklüğü ve cilt elastikiyet kaybının görüldüğü bölgelere yerleştirilmesi ile artan kollajen ve elastin üretimi ile optimum başarı elde edilmiş olmaktadır. Böylece kaş kaldırma etkinliğinin yanı sıra cilt kırışıklıklarını açarak gençleştirici etki ortaya çıkarmaktadır.

  İple Kaş Kaldırma estetiğinde kullanılan bir diğer ip türü ise biyouyumlu silikon bazlı ipliklerdir. Ameliyatsız kaş kaldırma işlemlerinde yaygın olarak kullanılan bu iplikler kaş bölgesine yerleştirildiğinde kaşları kaldırmanın yanı sıra gözün üst bölgesindeki cilt problemlerinden kaynaklı oluşan kaz ayakları ve ince kırışıklıkların kollajen üretimi ile giderilmesini sağlamaktadır. PDO ipliklerinden farklı olarak elastik bir yapıya sahip olan biyouyumlu silikon bazlı iplikler kaşların çatılması ve kaldırılması esnasında cilt ile birlikte rahatlıkla hareket edebilmektedir.

  İple Kaş Askılama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  İple Kaş Kaldırma işlemi oldukça güvenli ve pratik bir prosedürdür. Ancak iplerin giriş bölgelerinde düşük olasılıklı ya da görülmesi muhtemel yan etkiler görülebilmektedir. Minimal invaziv bu işlem sonrasında sosyal günlük yaşama hemen dönmek mümkündür. Ancak işlemden en az 48 saatlik süre ile makyaj yapılmaması, yüze travmatik basınçlar uygulanmaması ve egzersiz yapılmaması istenmektedir. Ayrıca ilk bir kaç hafta başın yukarı gelecek şekilde sırt üstü ve yüksek yastıkla yatılması önerilmektedir.

  İple Kaş Kaldırma Etki Süresi ve Kalıcılığı

  İple Kaş Kaldırma işlemi sonrasında etkileri hemen görmek mümkündür. Cerrahi herhangi bir prosedüre içerisinde barındırmadığı için uzun süreli iyileşme istemeyen bu işlem sonrasında iplikler ortalama olarak 3 ila 6 ay içerisinde cilt altında çözünmektedir. PDO içerikli ipliklerin cilt altında çözünmesi ile birlikte bulundukları alanda yeni kollajen üretimini ve elastin sentezini tetikleyerek kaş kaldırma ve cilt yenileme etkisi ortaya çıkarmaktadır. Böylece cildin sıkılığı ve hacmi yeniden arttırılarak göz ve kaş çevresinde istenilen genç görünüm zaman içerisinde uyarılan cilt altı doku hücreleri ile sağlanmış olmaktadır.

  İple Kaş Kaldırma Yan Etkisi ve Riskleri

  İple Kaş Kaldırma işlemi oldukça basit ve pratik bir işlemdir. Ancak iplerin cilt altına yerleştirilmesi esnasında giriş bölgelerinde morarma, şişlik veya ağrı gibi olası geçici yan etkiler görülebilmektedir. Bu etkiler herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan hafifleyerek kendiliğinden kaybolmaktadır. Bu olası yan etkilerin haricinde düşük risklere sahip minimal invaziv bir işlemdir. Güvenle tercih edilebilir.

  Son derece güvenli olması nedeni ile biyomedikal ve farmasötik uygulamalarda kullanılmakta olan PDO yani polidioksanon adı verilen çözülebilir ipler ile kaşları cilt altı doku hücrelerini yenileyerek kaldıran ameliyatsız kaş kaldırma işlemi öncesinde klinik muayene gerçekleştirmek ve özelleştirilmiş tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayene olanaklarımızdan yararlanabilirsiniz.

  Kaş çizgilerinin giderilmesi, sarkık ya da elastikiyet kaybı yaşanmış kaşların düzeltilmesi, göz üzerindeki cilt dokusunun kaldırılması ve sıkılaştırılması amacı ile de sıklıkla tercih edilen ameliyatsız kaş kaldırma estetiği hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve klinik değerlendirme için randevu talebinde bulunmak ya da İple Kaş Kaldırma fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  İple Kaş Kaldırma Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×