Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

İple Yüz Germe İple Yüz Asma

İple Yüz Germe İple Yüz Asma

  İple Yüz Germe İple Yüz Asma; Ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemi olan İple Yüz Germe İple Yüz Asma düz ya da kılçıklı farklı tiplerde özel tasarlanmış ameliyat iplerinin cilt altına yerleştirilerek cildin sıkılaştırıldığı ve askılandığı bir yüz germe prosedürü olup, yüz ve cilt analizi ile klinik değerlendirme öncesinde merak edilen İple Yüz Germe İple Yüz Asma Nedir? Nasıl Uygulanır? Kimler İple Yüz Germe Yaptırabilir? ve İple Yüz Germe Avantajları Nelerdir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Cilt dokusu üzerinde yaşlanma ile birlikte ortaya çıkan kırışıklık, sarkma ve elastikiyet kayıpları gibi problemler estetik kaygıların yaşanmasına yol açmaktadır. Bu nedenle cilt ve cilt dokusu üzerinde ortaya çıkan deformasyonlarda cilt gençleşmesi isteyen kişiler yüz germe ameliyatına alternatif olarak sunulan ameliyatsız yüz germe – asma yöntemlerini tercih ederek yaşlanma belirtilerinin hafifletilmesini istemektedirler.

  Ameliyatsız yüz germe yöntemi cilt üzerinde herhangi bir kesi oluşturmadan cerrahi özellikteki iplerin kullanılması ile yüzdeki gerginliği sağlayan işlemleri oluşturmaktadır. Cerrahi ameliyatlar esnasında yüz gerdirmeyi oluşturabilmek için kullanılan ipler, ameliyatsız yüz germe uygulamasında ise bu etki cerrahi bir işlem olmadan oluşturulmaktadır.

  İple Yüz Germe İple Yüz Asma

  İple Yüz Germe İple Yüz Asma, iple yüz asma ya da örümcek ağı yüz asma gibi adlandırılan ameliyatsız yüz germe işlemi sarkan dokuları gergin bir hale getirerek daha genç bir ifade ortaya çıkarmaktadır. Ancak yüzde deformasyonların ve bu deformasyonlarda ne derece bir gerdirme sağlanacağı hakkında net bir değerlendirme yapılabilmesi için uygulama öncesinde ön kontrol gereklidir.

  İple yüz asma işleminden uzun süreli fayda görebilmek ve kişiye özel ideal işlem planlamasının oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden randevu talebinde bulunabileceğiniz gibi İple Yüz Germe İple Yüz Asma fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

  Örümcek Ağı Estetiği
  BENZER TEDAVİLER
  Örümcek Ağı Estetiği
  Ameliyatsız cilt germe ve cilt gençleştirme yöntemi olan Örümcek Ağı Estetiği kırışıklık, ince çizgi ve sarkma gibi deformasyonların giderilmesini sağlayan medikal iplerin cilt altına yerleştirildiği başarılı ve etkin cilt tedavisi yöntemidir.

  İple Yüz Germe İple Yüz Asma Nedir?

  İple Yüz Germe İple Yüz Asma düz ya da kılçıklı olarak farklı tiplerde özel tasarlanmış ameliyat iplerinin kullanıldığı bir cilt germe yöntemidir. Bu iplerin tipleri farklı derece germe ve asma sağlamaktadır. Son dönemlerde tüm dünya çapında yaygın olarak kullanılan bu yüz asma yöntemi, boyun ve vücudun çeşitli alanlarında uygulanabilmektedir. Özellikle sarkmış yanak ve çene görüntülerinin düzeltilmesinde kolay ve güvenli bir yöntem olarak tercih edilmektedir.

  Cilt altına ameliyatsız yöntemler ile yerleştirilmiş olan ipler aracılığı ile birkaç hafta içerisinde kollajen üretimi tetiklenmekte ve buna bağlı olarak kırışıklıklar azalmakta, cilt dokusunun elastikiyeti artmakta ve sarkmış cilt yüzeyi toparlanmaktadır. Bununla birlikte cilt dokusu altına bırakılan iplerin sağlamış olduğu destekler birlikte cildin yabancı cisme vermiş olduğu reaksiyon ve iğne girişinden kaynaklı etki sonucunda cilt yenilenmesine katkı sağlanmaktadır.

  Ameliyatsız İple Yüz Germe Asma Nasıl Yapılır?

  İple Yüz Germe İple Yüz Asma yöntemi esnasında kullanılan pek çok ip türü ve uygulama yöntemi bulunmaktadır. İşlem sırasında tercih edilen iplerin her biri sağlık açısından uygunluğu kanıtlanmış PDO yani polidioksanon ameliyat iplikleridir. Bu ipler ve uygulama yöntemleri hastanın şikayetine, uygulama bölgesine ve beklenilen yanıta göre tercih edilmektedir.

  Yüz germe işlemi öncesinde şikayete neden olan bölgelerde detaylı bir inceleme ve ön kontrol gerçekleştirilmektedir. Bu inceleme sonrasında yüz özellikleri ve yaşlanma derecesi ele alınarak her yüz tipine özel bir gençleştirme reçetesi oluşturulmaktadır. Bu planlama dahilinde ne kadar iple yüzün hangi noktalarında asma işlemi yapılacağı tespit edilmektedir.

  Doğru ip ve uygulama tekniğine karar verilmesinin ardından yüz asma uygulaması genel anesteziye ihtiyaç duyulmadan lokal anestezi altında başlatılmaktadır. Cilt yüzeyinin dezenfekte edilmesi ve temizlenmesinin ardından inceleme esnasında tespit edilerek işaretlenen bölgelerden cilt altına yerleştirilen özel kanüller içerisinden gerginliği sağlayacak ipler yerleştirilmektedir. Kanüllerin cilt altına yerleştirilmesinin sonlanması ile tek tek kanüller içerisindeki ipler, cilt altına itilerek yavaşça cilt altından çekilmektedir.

  İple Yüz Germe Asma Kimlere Uygulanabilir?

  Botoks ve dolgu gibi diğer kozmetik işlemler ile kombine edilebilir olan bu yöntem, hem kadın hem de erkek hastalarda güvenli ve konforlu bir şekilde uygulanabilmektedir. Ancak kullanılan iplere alerjisi bulunan ya da cildinde enfeksiyon olan kişilerde bu işlem uygulanmamaktadır.

  İple Yüz Germe İple Yüz Asma işlemi için en ideal yaş aralığı 35 ila 50 olarak ifade edilebilmektedir. Ancak yüzünde çok fazla sarkma bulunmayan, ağır ve yağlı bir yüze sahip olmayan daha genç yaşlardaki kişiler de etkisi bulunmaktadır.

  İple Yüz Germe Asma Hangi Problemlere Uygulanır?

  Tüm yüz bölgesi dahil yanak bölgesindeki sarkmalarda bölgenin hacim kazanması, dudak ve ağız çevresindeki kırışıklıkların giderilmesi, alt göz kapağındaki kırışıklıkların gerdirilmesi, çene hattının düzeltilmesi ve yüz konturunun oluşturulması, çene altındaki sarkmaların giderilmesi, kaş sarkmaları, nazolabial yani burundan dudağa doğru uzanan çukurun iyileştirilmesi için kullanılan etkili bir işlemdir.

  İple Yüz Germe İple Yüz Asma Avantajları

  İple Yüz Germe İple Yüz Asma işlemi çok kısa sürede uygulanan bir yöntemdir. Bununla birlikte kolay ve güvenilir olması işlemin en önemli avantajı olarak değerlendirilmektedir. Konforlu ve herhangi bir zararı bulunmayan bu işlem cilt içerisindeki kollajen üretimini ve geçleştirme etkilerini tetiklemektedir. Böylece inci kırışıklıkların giderilmesini da sağlamaktadır. Genel anestezi gerektirmeyen bir uygulamadır. Gereklilik halinde tekrarlanabilir özelliğe sahip olması ile birlikte ipler çıkarılabilir ve işlem geri döndürülebilmektedir.

  İple Yüz Germe – Asma Etkileri

  Cilt dokusu altına yerleştirilen ipler 6 aylık sürenin sorunda yerini tamamen doğal görünümlü ve vücut tarafından üretilen kollajen yapıya bırakmaktadır. Yüz derisi içerisinde bulunan hücreler ve dokular ise yeni fibroblastları ve kollajenleri üretmeye başlamaktadırlar. Böylece İple Yüz Germe İple Yüz Asma ile sarkan cilt doğal bir gerginliğe kavuşmaktadır.

  PDO ipler ile yüz asma yöntemindeki ilk etkiler ise uygulamadan hemen sonra hissedilmektedir. Yerleştirilen bu iplikler yapıştırma etkisi sonucunda gevşemiş ve zayıflamış fibroblastların yerine geçeceği için, oluşturulan ip ağı ile cilt anında diri ve daha sıkı bir görünüme kavuşmaktadır. İkinci etki ise fibroblast uyarımı ile ortaya çıkan anti aging etkisidir. Bu etki ise ortalama olarak 1 ay sonra kendini göstermektedir.

  İşlem sonrasında yerleştirilen iplerin etkileri 2 yıl kadar devam etmektedir. Ancak gerektiğinde sarkma derecesine ve bölgesine bağlı olarak tekrarlayan uygulamalara ihtiyaç duyulabilmektedir.

  Ameliyatsız İple Yüz Germe İple Yüz Asma Yan Etkileri

  Uygulama sonrasında bazı hastalarda küçük morluklar oluşabilmektedir. Bu durum dışında beklenen herhangi bir komplikasyon riski bulunmamaktadır. İple Yüz Germe İple Yüz Asma işlemi sonrasında hasta sosyal ve profesyonel hayatına dönebildiği gibi makyaj yapabilmektedir. Ancak birkaç hafta boyunca uygulama bölgesine gelebilecek travmadan korunması, bölgenin ovuşturulmaması ve yüz üstü yatmaktan kaçınılarak sürtünmenin azaltılması önerilmektedir.

  Uygulama sonrasında yüz bölgesinde hissedilecek rahatsızlık hissi diğer operasyonlara kıyasla oldukça düşük seviyelerdedir. Ancak her cilt altı işleminde karşılaşılabileceği gibi işlem sonrasında özellikle ilk birkaç gün içerisinde hafif bir kaşıntı hissi görülebilmektedir.

  Yüz germe ameliyatı olmak istemeyen ve cerrahi operasyon risklerinden kaçınarak iyileşme dönemi olmadan daha gergin bir yüz ifadesine sahip olmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak cilt durumuna, tercih edilecek ip türüne, ip sayısına ve uygulama tipinin belirlenmesine olanak sunabilirsiniz. Bunun için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden randevu talebinde bulunabileceğiniz gibi İple Yüz Germe – İple Yüz Asma fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  İple Yüz Germe Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×