Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Jawline Dolgu

Jawline Dolgu

  Jawline Dolgu; Son dönemde en popüler uygulamalardan olan Jawline Dolgu çene ve gıdının birleşim noktalarını netleştiren, çene köşelerini keskinleştiren ve çene ucunu sivrileştiren bir enjeksiyon uygulaması olup, yüz analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Jawline Dolgu Nasıl Yapılır? Kalıcılığı ve Etkinlik süresi hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Estetik ve komzetik alanda yaygınlıkla kullanılan altın oran, yüzde uyum açısından en yetkin boyutları oluşturan oran olarak ifade edilebilir. Her bireyin farklı yapısı olması nedeni ile altın oranı da farklıdır. Yüz konturunda kaş, göz, alın – saç çizgisi, çene ve burun gibi yapılar kişinin altın oranını belirlerken, estetik ve kozmetik alanlarda yapılan uygulamalar ile de bu oran yeniden şekillendirilerek ideale yakın forma getirilebilmektedir.

  Alın burun mesafesi, burun ve çene mesafesi, çene ve boyun hattı, burun ile üst dudak arasındaki açı, alt dudağın çene ile oluşturmuş olduğu açı gibi ölçümler kişilerin altın oranını belirlemektedir. Tüm bunların yanı sıra çene konturu, çene ucu ve genişliği de yüz konturunda oldukça önemlidir. Yuvarlak ya da kısa bir yüz hattına yol açabilen bu yapı erkeksi ya da daha kadınsı bir ifade katabilme özelliğine de sahiptir. Bu nedenle estetik görünümünden ve ifadesinden şikayetçi olan kişilerin ilk olarak çene yapısı ele alınmaktadır.

  Jawline Dolgu

  Medikal estetik tedaviler içerisinde kullanılan Jawline, çenenin yan konturunu ifade etmek amacı ile kullanılan bir terim olsa da bir dermal dolgu enjeksiyon işlemidir. Bu işlemle yukarıda ifade edilen yüz hattındaki altın oranı sağlamak mümkünken aynı zamanda güçlü ve belirgin bir çene yan açısı ile tam orta hatta ve belirgin bir çene ucuna sahip olmak mümkündür.

  Çenenin uç bölümünden kulak çizgisi hattına kadar uzanan kemik boyunca çenenin köşelerine uygulanan bir dolgu enjeksiyonu işlemi olan Jawline ile daha kıvrımlı ve belirgin çene hattına sahip olmak isteyen ya da genel görünümünü değiştirmek isteyenler ücretsiz muayene ve ön kontrol olanaklarımızdan yararlanarak yüz yapılarına uygun ideal tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunabilirler.

  Çene köşelerinden çene ucuna kadar olan tüm yüz hattını belirginleştiren ve dinamik bir görünüm katan dermal dolgu enjeksiyonu hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, dolgu enjeksiyonu öncesinde ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Jawline Dolgu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Elmacık Kemiği Dolgusu
  BENZER TEDAVİLER
  Elmacık Kemiği Dolgusu
  Elmacık Kemiği Dolgusu yüz dinamiğinin ve yanak hattının yeniden şekillendirilmesi ve lifting etkisi ile yüzde dolgun bir görünüm elde edilmesi amacı ile uygulanan enjeksiyon işlemidir.

  Jawline Dolgu Nasıl Yapılır?

  Çene hattı dolgusu olarak bilinen Jawline Dolgu, çene ve gıdının birleşim noktalarını netleştiren, çene köşelerini keskinleştiren ve çene ucunu sivrileştiren bir enjeksiyon uygulamasıdır. Hyalüronik asit içerikli dolgu maddesinin ve türlerinin kullanıldığı bu dermal enjeksiyon uygulaması ince uçlu iğneler aracılığı ile ya da kanüller ile gerçekleştirilmektedir.

  Oldukça pratik ve hızlı işlem olanağına sahip olan dolgu tedavisi, ilk olarak kişinin hyalüronik asit içerikli dolgu maddesine alerjisi olup olmadığı değerlendirilerek başlanmaktadır. Herhangi bir alerjik durum tespit edilmediğinde ön kontrol esnasında belirlenen yüz formuna ve ideal konturlara uygun enjeksiyon alanları işaretlenmektedir. Daha sonrasında ise lokal anestezik krem sürülerek acı ve ağrı hissinin en aza indirilmesi sağlanmaktadır.

  Yeterli uyuşmanın elde edilmesi ile birlikte işleme geçilmektedir. Hyalüronik asit içerikli dolgu maddesinin bulunduğu iğne ile enjeksiyon alanlarından girilerek çene hattı boyunca dolgu enjekte edilmektedir. Daha önceden belirlenen uygun dozların tümünün çene ucu ve çene köşelerine kadar enjekte edilmektedir. İşlemin tüm çene hattına yapılmasının ardından işlem sonlanmış olmaktadır.

  Jawline Dolgu Kalıcılığı ve Etkinlik Süresi

  Hyalüronik asit içerikli dolgu maddeleri ile yapılan medikal estetik uygulamaların her biri tekrarlanabilir özelliğe sahiptir. Kalıcı etkili olmayan bu işlemlerin etkinlik süreleri uygulama bölgelerine ve mimik kullanımına göre değişiklik göstermektedir. Jawline Dolgu etkinlik süresi ise ortalama olarak 12 ila 18 ay arasında değişmektedir. Uygulanan doz miktarının ve uygulama yapılan kişinin yaşı da önemli bir faktör olmakla birlikte etkinlik süresinin sonuna doğru işlemin tekrarlanması halinde elde edilen görünüm ve ifade tekrar kazanılmaktadır.

  Kimler Jawline Dolgu Yaptırabilir?

  Çene hattının şeklinden, çene ucunun genişliğinden ve çene yan açısının estetiğinden memnun olmayan herkes rahatlıkla çene hattı dolgusu yaptırabilmektedir. 18 yaşını doldurmuş ve hyalüronik asit içerikli dolgu maddesine alerjisi olmayan her kadın ve erkeğin yaptırabileceği özelliğe sahip güvenli bir uygulamadır. Tüm bunlarla birlikte çene kemik yapısında problemler olan ve çene kısmında asimetri problemleri bulunan kişiler de Jawline uygulaması ile istediği estetiği yakalayabilirler.

  Jawline Dolgu Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Ortalama olarak 15 ila 30 dakika gibi çok kısa bir sürede tamamlanan Jawline Dolgu sonrasında iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmadan sosyal ve günlük yaşama dönüş yapılabilmektedir. Ancak diğer dolgu tedavilerinde de olduğu gibi enjeksiyon yapılan alanlara basınç oluşturacak masaj, yüz üstü yatma ve ağır spor gibi uygulamalardan kaçınılması gerekmektedir. Tüm bunların yanı sıra sıcak banyo, sauna ve hamam gibi hassasiyeti arttıracak etkinliklerden de 2 ila 3 gün boyunca kaçınılması gerekmektedir.

  Hyalüronik Asit İçerikli Dolgu Maddelerinin Özellikleri

  Jawline Dolgu işleminde kullanılan ve daha pek çok medikal estetik uygulamada tercih edilen hyalüronik asit içerikli dolgu maddesinin cilde birçok faydası bulunmaktadır. Özellikle hyalüronik asit cildin pürüzsüz ve dinamik bir görünümde olmasına destek olmaktadır. Cildin kendi yapısında bulunan bu maddenin zaman içerisinde yaşlanmaya bağlı olarak azaldığı ve bu nedenle cilt dokusunda hacim kayıplarının yaşandığı belirtilmelidir. Cildin desteklenmesi amacı ile uygulanan bu enjeksiyon ile birlikte ciltte gençleştirici etki yaratmaktadır.

  Hücresel yenilenmeyi tetikleyen dolgu maddesi, cildin nem dengesini korurken aynı zamanda cildin ve uygulanan bölgenin estetiğini de sağlamaktadır. Cilt ve cilt altı katmanlarında yaşanan hacim kayıpları, çözüntüler ve deformasyonlarda üstün etkiye sahip olan hyalüronik asit, yaşlanmayı geciktirici etkisi ile dinamik görünümü desteklemektedir. Tüm bunların yanı sıra hyalüronik asit yüksek su tutma kapasitesine sahip bir madde olduğu için çene hattında oluşabilecek ince ya da derin kırışıklıkların giderilmesine de yardımcı olmaktadır.

  Jawline Dolgu Risk ve Yan Etkileri Nelerdir?

  Hyalüronik asit insan vücudunda bulunan bir maddedir. Bu nedenle dolgu enjeksiyonu esnasında kullanıldığında cilt ve cilt altı dokularında herhangi bir risk oluşturmamaktadır. Ancak işlem sonunda görülmesi beklenen olası geçici yan etkiler oluşabilmektedir. Enjeksiyon bölgelerinde küçük kanamalar, şişlik ve kızarıklıklar oluşabilmektedir. Bu yan etkiler her hastada görülen yan etkiler olup, buz uygulaması yapılarak cildin yatıştırılması ile ortalama 2 gün sonunda kendiliğinden hafifleyerek kaybolmaktadır.

  Estetik trendler arasında yerini alan ve yüz hattını belirginleştirmesi nedeni ile sıklıkla tercih edilen Jawline çene dolgusu ile cerrahi bir işleme ya da iyileşme sürecine ihtiyaç duymadan çene hattının daha belirgin olmasını ve çene kontürünün ön plana çıkmasına olanak sunabilirsiniz. Yüze V şeklini kazandıran bu dermal dolgu enjeksiyonu öncesinde yüz formunuzun ve altın oranınızın değerlendirilmesine olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Yüz, boyun ve gıdı arasındaki dengeyi sağlayan, keskin hatları olan bir çene görünümü oluşturan ve küçük çene problemini yok eden dolgu enjeksiyonu hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve ön kontrol için randevu talebinde bulunmak ya da Jawline Dolgu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Jawline Dolgu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×