Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Kadın Lazer Epilasyon

Kadın Lazer Epilasyon

  Kadın Lazer Epilasyon; İstenmeyen tüylerde kullanılan en etkin ve başarılı yöntem Kadın Lazer Epilasyon tedavileri kılları lazerin kıl kökünü tahrip etme etkisinden yararlanarak vücuttan uzaklaştıran ideal bir yöntem olup, kişisel tedavi planlaması, cihaz seçimi ve seans takvimi öncesinde merak edilen Kadınlarda Lazer Epilasyon Yapılan Bölgeler Nelerdir? ve Kadın Lazer Epilasyonunda Kullanılan Cihazlar gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Lazer teknolojisi, selektif fototermoliz adı verilen yani ışık ısısı ile seçici tahrip mekanizması üzerinde etki gösteren bir yöntemdir. Deriye lazer atışının yapılması ile ışık milisaniye içerisinde cilt tarafından emilmeden geçerek kıl kökü ve kıl gövdesi tarafından emilmektedir. Bu emilim esnasında kıl kökü içerisinde yüksek seviyede ısı artışı meydana gelmekte ve bu artış kıl köklerinin tahrip olmasına yol açmaktadır.

  Kadın Lazer Epilasyon

  Kadınlarda istenmeyen tüy problemlerinde etkin bir şekilde kullanılan lazer epilasyon uygulamaları kıl köklerinde tahribatlar oluştururken çevre dokulara zarar vermemektedir. Böylece olası yan etki ya da komplikasyon gelişme riski olmadan acısız ve ağrısız bir şekilde tüy sorunun ortadan kaldırılmasına olanak sunmaktadır.

   Erkek Lazer Epilasyon gibi Kadın Lazer Epilasyon uygulamaları ile vücutta bulunan istenmeyen tüy probleminden kalıcı bir şekilde kurtularak sağlıklı ve parlak bir cilt dokusuna sahip olmak mümkündür. Her daim bakımlı ve güzel görünebilmek için istenmeyen tüy problemlerinin kalıcı bir şekilde önüne geçilebilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak cilt tipi ve kıl karakterine uygun kişiye özel planlan lazer tedavilerinden yararlanabilirsiniz.

  Ön kontrol esnasında yapılan ücretsiz test atışları ile cilt rengi, cilt yapısı, kıl rengi ve kalınlığı gibi özelliklere bağlı olarak alınan yanıtlara göre uygun lazer teknolojisi, seans süresi ve sayıları belirlenmektedir. Bu nedenle tedavi öncesi ön kontrol önemlidir.

  Ücretsiz muayenemizden yararlanabilmek ve test atışları ile uygun tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden randevu talebinde bulunabilir ve Kadın Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

  Erkek Lazer Epilasyon
  BENZER TEDAVİLER
  Erkek Lazer Epilasyon
  Erkek Lazer Epilasyon farklı karakterdeki ve derin yerleşimli istenmeyen vücut kıllarının yeni nesil epilasyon sistemleri kullanılarak kalıcı etki ile azaltıldığı ya da yok edildiği epilasyon tedavileri bütünüdür.

  Kadın Lazer Epilasyon Tedavileri

  Ağda, tüy dökücü kremler, jilet, cımbız ve epilatör uygulamaları istenmeyen tüy problemlerinde yalnızca kısa süreli çözümler sunmaktadır. Bununla birlikte zahmetli olan bu uygulamalar kıl köklerinin daha koyu ve sert çıkmasına yol açmaktadır. Ancak Lazer Epilasyon uygulamaları ile tüm bu zahmetli uygulamaları geride bırakarak kalıcı ve daha konforlu çözümler sunulmaktadır.

  Kadınlara özel lazer epilasyon yöntemleri sayesinde vücudun istenilen bölgesindeki tüylerden zaman ve hijyen kazanarak kurtulmak mümkündür. Böylece tekrarlayan zahmetli uygulamalarla vakit kaybetmeden lazer ışınlarının kıl köklerinde oluşturmuş olduğu tahribat ile daha pürüzsüz bir cilt yüzeyi ortaya çıkmakta ve kusursuz bir görünüm elde edilmektedir.

  Kadınlarda Lazer Epilasyon Yapılan Bölgeler

  Kadın Lazer Epilasyon uygulamaları ile istenilen bölgedeki tüy problemlerinden kalıcı olarak kurtulmak mümkündür. Kadınlar için yapılan lazer epilasyon uygulamalarındaki bölgeler aşağıda yer almaktadır. Bu bölgeler neredeyse tüm kadınların ağırlıklı olarak lazer epilasyon tedavisi gördükleri bölgelerdir.

  • Kol
  • Koltuk altı
  • Bacak
  • Genital bölge
  • Bikini bölgesi
  • Göbek
  • Göğüs
  • Göğüs ucu ve çevresi
  • Yüz (yanak, çene ve bıyık)
  • Sırt
  • Kalça

  Kadın Epilasyonunda Kullanılan Lazer Teknolojileri

  Kadınlar tarafından hem kozmetik hem de kişisel hijyen sağlamak amacı ile tercih edilen lazer epilasyon uygulamaları teknolojinin gelişmesi ile birlikte farklı ten ve kıl karakterlerine uygun uygulama seçeneği sunmaktadır. Aşağıda yer alan bu yöntemlerin her biri farklı dalga boyuna sahip lazer teknolojileridir.

  Kadın Lazer Epilasyon tedavilerinde kullanılan bu lazer teknolojileri arasından hangisinin seçileceği ve kullanılacağı ten rengi, kıl yapısı ve uygulama yapılacak vücut bölgesi gibi parametrelerle birlikte lazer sisteminin özellikleri ele alınarak karar verilmektedir.

  Alexandrite Lazer Epilasyon

  755 nanometre dalga boyuna sahip Alexandrite Lazer kırmızı ışık rengine sahiptir. Sahip olduğu dalga boyu sayesinde çok koyu olmayan cilt renklerinde en etkili ve en başarılı sonuçlar veren lazer tipidir. Bu lazer teknolojisi direkt olarak melanin pigmentini hedef almakta ve diğer yöntemlere göre bu pigmentlerde daha yoğun tutulmaktadır.

  Kadın Lazer Epilasyon uygulamalarında sıklıkla tercih edilen Alexandrite lazer teknolojisi daha derin kıl köklerine ulaşabilir özelliktedir. Emilim avantajı nedeni ile tolere edilebilen dozlar sayesinde en az acıyla daha geniş bölgelere etki eden Alexandrite kısa zamanda etkili sonuçlar verdiği için oldukça avantajlı bir teknolojidir.

  Cilt rengine uygun lazer ışıkları ile direkt olarak kıl köküne odaklanan bu lazer sistemi, çevre dokulara zarar vermemektedir. Bu nedenle dudak üstü, yanaklar, alın, çene, favoriler, şakaklar, kulak, dekolte bölgesi, sırt, ense, boyun, göbek, kalça, el,  tüm kol, tüm bacak ve bikini bölgesi gibi tüm vücut bölgelerinde uygulanabilmektedir.

  Nd:YAG Lazer Epilasyon

  1064 nanometre dalga boyundaki Nd Yağ lazer epilasyon sistemi, kıl köklerini besleyen kılcal damarlara ulaşmaktadır. Koyu cilt tiplerinde daha etkili olan bu lazer teknolojisinin dalga boyunun diğer sistemlere göre daha geniş ve cilt altına nüfuz etme oranı daha yüksek olmasından dolayı Kadın Lazer Epilasyon uygulamaları arasında en ağrılı sistem olarak sınıflandırılmaktadır.

  Nd Yag Lazer sistemi diğer lazer teknolojilerine göre kullanım alanı kısıtlıdır. Bu teknoloji dikkatle ve nadiren tercih edilen etkili bir lazer epilasyon uygulaması sunmaktadır. Kıl köklerini besleyen kılcal damarlarını hedeflediği için en koyu cilt renklerinde ve en ince tüylerde kalıcı kıl kaybı için kullanılmaktadır.

  Koltuk altı ve genital bölge gibi vücudun pek çok alanında kullanılabilen Nd Yag Lazer yüz bölgesindeki ince ve renkli tüylerde, dudak üzerindeki yüz tüylerinde sıklıkla tercih edilmektedir.

  Buz Lazer Epilasyon

  810 nanometre dalga boyuna sahip ileri teknoloji epilasyon yöntemlerinden bir tanesi olan Buz Lazer, en acısız ve en hızlı sonuç veren lazer epilasyon uygulamaları içerisinde yerini almaktadır. Kadın Lazer Epilasyon işlemlerinde farklı uygulama yöntemine sahip olan bu epilasyon teknolojisi dalga boyu ve etki alanının fazla olmasından dolayı seans süresini kısa tutan bir sistemdir.

  Uygulama esnasında kıl köklerinin yavaşça ısıtıldığı evrede buz etkisi ile cilt altında oluşan ısı artışına bağlı gelişen ağrı ve acı hissini ortadan kaldıran buz lazer uygulaması konforlu ve rahat uygulama avantajına sahiptir.

  Cilt üzerinde en açık ve güçsüz kıl karakterlerinde dahi etkisini gösteren yeni nesil teknoloji her cilt tipi ve kıl karakterinde kullanılabilmektedir. Ayrıca yüz bölgesindeki tüylenme problemleri dahil tüm vücut bölgelerinde kullanılabildiği gibi kaş arası ve kulaç içi gibi küçük alanlarda da uygulanabilir özelliktedir.

  Scanner (Tarama) Lazer Epilasyon

  808 nanometre ve 980 nanometre dalga boylarının bir arada bulunduğu Scanner yani Tarama Lazer teknolojisi, tüm cilt tipleri için güvenilir epilasyon seçeneği sunmaktadır. Kalıcı sonuçlar veren bu teknolojideki 808 nanometre dalga boyu açık tenliler başta olmak üzere diğer tüm cilt renklerinde kullanılmaktadır.

  980 nanometre dalga boyunun da kullanıldığı tarama lazer teknolojisinde koyu veya bronz tenliler için kalıcı ve etkili çözümler sunulmaktadır. Bu dalga boyunda hassas ciltlerde ve uygulama bölgesindeki ağrılarda yüksek konfor sağladığı için oldukça avantajlı bir lazer teknolojisidir.

  Kısa pulse ve yüksek lazer enerjisi özelliklerine sahip olması ile Kadın Lazer Epilasyon işlemlerinde ince tüylerde dahi etkisini gösteren tarama lazerde hasta konforunun en üst seviyeye çıkarılabilmesi amacı ile akıllı soğutma sistemi bulunmaktadır. Bu soğutma sistemi ile hastanın ihtiyacına uygun en ideal epilasyon tedavisi sunulmaktadır.

  Diode Lazer Epilasyon

  810 nanometre dalga boyuna sahip Diode Lazer teknolojisi, yüksek dalga boyu sayesinde daha derinlerdeki kıl köklerine rahatlıkla nüfuz edebilmektedir. Süper devamlı dalga boyu her atış ile etkisini göstermektedir.

  Pulse süresinin ayarlanabilir özellikte olması koyu ciltlerde dahi epilasyon uygulaması yapılmasına olanak sunmaktadır. Bununla birlikte ince tüylerde ve özellikle yüz bölgesinde en ideal teknoloji olarak tercih edilmektedir. İnce tüyleri uyarmayan ve direkt olarak kıl köklerine etki eden bu teknoloji istenmeyen tüy probleminin ortadan kalmasına yardımcı olmaktadır. Bu nedenle yüz, sırt ve kol gibi pek çok lazer sisteminin sorunlu olabileceği bölgelerde başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

  Soğutucu mekanizması sayesinde Kadın Lazer Epilasyon işlemleri sırasında acısız bir epilasyon olanağı sunan Diode Lazer etki mekanizmasını hızlı bir şekilde çalıştıran ve ortalama 1 ila 2 hafta içerisinde kıl köklerinde belirgin etkiler yaratan bir epilasyon sistemidir.

  Tüm bu lazer epilasyon teknolojilerinin amacı kıl üreten kök hücrelerinin tüm fonksiyonlarını bozarak kök hücrelerinin hasara uğratılması ve kıl probleminin önüne geçilmesidir. Bu amaçla uygulanan her bir yöntem deri rengi, kıl tipi, uygulanacak bölge gibi parametrelere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Yani her bir lazer epilasyon teknolojisinin doğru ve uygun bir şekilde tercih edilerek kullanılması Kadın Lazer Epilasyon tedavilerinde başarılı sonuçlar alınması için önemlidir.

  Uygun lazer teknolojisinin belirlenmesi için uygulama öncesinde test atışları ile cilt ve kıl yapısının değerlendirilmesi tedavinin başarısı açısından önem taşımaktadır. Bu nedenle daha etkili ve kalıcı sonuçlar alabilmek için ücretsiz muayenemizden yararlanarak test atışları yapılmasına olanak sunabilirsiniz. Ayrıca aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden Kadın Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi alabileceğiniz gibi, test atışı için randevu talebinde bulunabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Kadın Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin
   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×