Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Kadın Saç Ekimi

Kadın Saç Ekimi

  Kadın Saç Ekimi; Estetik ve kozmetik sorunlara yol açan erkek tipi saç dökülmelerinde problemi ortadan kaldırmak amacı ile Kadın Saç Ekimi etkin ve başarılı bir tedavi yöntemi olup, kişisel tedavi planlaması öncesi merak edilen Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılır? ve Kadın Saç Ekiminde Kullanılan Yöntemler gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Kadınlar için özellikle estetik görünümün tamamlanması açısından saçlar önemli bir bütünleyicidir. Bu nedenle günümüzde pek çok kadının saç bakımı konusunda hassas olduklarını ve erkek tipi saç dökülmeleri ile genetik kökenli saç dökülmelerine karşı uygulamalar yaparak bu saç kayıplarının önüne geçmeye çalıştıklarını ifade edebiliriz.

  Kadın Saç Ekimi

  Günümüzde kadınlar tarafından saç sıklığının arttırılmasını ve saç sağlığının yeniden kazandırılmasını sağlamak amacı ile pek çok yöntem kullanılmaktadır. Ancak bu alternatif yöntemler yaşanmış olan saç kayıplarını önleyememektedir. Bunun sonucunda da seyrek görünümlü ve cansız bir saç yapısı ortaya çıkmaktadır. Bu aşamada ise; uygulanmakta olan en etkili yöntemin Kadın Saç Ekimi işlemi olduğunu ifade etmek mümkündür. Bu yöntem ile herhangi bir kimyasal işleme gerek duyulmadan kalıcı sonuçlar elde edilebilmekte ve saç sıklığı arttırılarak daha canlı, daha gür ve daha sağlıklı yeni saçların uzamasına olanak sunulmaktadır.

  Saç kayıplarında ve saç seyrekliklerinde üstün etkili sonuçlar sunarak kadınların estetik görünümünü başarılı bir şekilde iyileştiren kadınlarda saç ekim işlemi öncesinde ön kontrol gerçekleştirerek; saç analizinin yapılması, dökülme tipinin belirlenmesi ve saç dökülmesine neden olan faktörlerin değerlendirilmesini sağlamak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Genetik ve kalıcı saç dökülmelerinde hasta memnuniyetini sağlayan ve başarılı sonuçlar ortaya çıkaran kadınlara saç ekimi işlemi öncesinde ücretsiz muayenemiz için randevu talebinde bulunmak, kadınlarda saç ekimi hakkında bilgi almak ya da Kadın Saç Ekimi fiyatları konusunda bilgi edinmek için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Kirpik Ekimi
  BENZER TEDAVİLER
  Kirpik Ekimi
  FUE yöntemi ile donör alandan alınan greftlerin kirpik bölgesine transfer edilmesi şeklinde gerçekleştirilen Kirpik Ekimi, hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilen etkin ve başarılı bir tedavidir.

  Kadınlarda Saç Dökülmesi

  Kadınlarda saç dökülmeleri genetik faktörlere bağlı ise; dökülme, seyreklik ya da alın bölgesinin açıklığı yani geriye çekilme olarak kendini göstermektedir. Diğer dökülme türleri ise hormonal dökülmeler olarak değerlendirilmekte; pek çok kadın hem genetik hem de hormonal faktörlere bağlı olarak saç dökülmesi sorunu ile karşı karşıya kalabilmektedir.

  Kadın Saç Ekimi işleminde önemli olan saç dökülme tipi, tedavinin başarısını önemli derecede etkileyen bir faktördür. Bu nedenle saç dökülme tipinin belirlenmesi gerekmektedir. Ön ve tepe kısmında seyreklik ya da açıklık durumu söz konusu ise bu kadınlarda “erkek tipi saç dökülmesi” bulunuyor demektir. Bu tip saç dökülmesi probleminde yüksek oranda başarılı sonuçlar alındığını söyleyebiliriz.

  Kadınlarda saç dökülmesi genellikle; hamilelik, emzirme ve doğum gibi hormonal düzensizliklerde, tiroid hastalıklarında, cilt hastalıklarında, stres, kemoterapi ve genetik faktörlere bağlı olarak görülebilmektedir. Bunun yanı sıra saçlı deri bölgesinde meydana gelen yaralanmalar (yanma) sonrasında da kalıcı saç kaybı ve kellik görülmektedir.

  Bu etkenlerden hangi unsur saç dökülmesine ya da kelliğe yol açıyor ise saç kaybının durdurulması ya da sağlıklı saçların yeniden kazanılmasına yönelik çözümler kadınlarda saç tedavisinin asıl hedefidir. Ancak genetik ve kalıcı dökülmeler ya da kelleşme durumu söz konusu ise en etkili yöntem olarak seç ekim yöntemine başvurulması gerekmektedir. Kadın Saç Ekimi tedavisi, saç kayıplarının önlenmesinde ve sağlıklı saçların yeniden kazanılmasında en etkili yöntemdir.

  Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

  Saç ekimi işlemine geçmeden önce ilk olarak iyi bir saç analizi yapılmaktadır. Bu analiz esnasında saç dökülmesinin geçici veya kalıcı olup olmadığı değerlendirilmektedir. Hormonal değerlerinde incelenmesinin ardından saç dökülmesine neden olan etkenler ele alınmakta ve bu parametreler doğrultusunda ekim işlemine geçilmektedir.

  Kadınlarda FUE Saç Ekim Yöntemi kullanılarak gerçekleştirilen bu işlem, erkeklerde uygulanılan saç ekim işlemi ile aynıdır. Yani işlemin temel prensibini kişinin kendi dokusundan alınan saç köklerinin başka bir alana nakledilmesi oluşturmaktadır. Bir diğer anlamda donör alan yine saç ekimi yaptıracak olan kişinin saçlı bölgesinden seçilmektedir. Ancak dönor alan seçimi öncesinde ekim yapılacak bölge incelenerek greft sayısı belirlenmektedir.

  Kadın Saç Ekimi işlemine geçilmesi ile birlikte nakil yapılacak olan alan lokal anestezi eşliğinde uyuşturularak hasta konforu üst seviyeye çıkarılmaktadır. FUE yöntemi ile gerçekleştirilen bu işlem sonrasında toplanılan saç kökleri ekim yapılacak alanda açılan kanallara saçların doğal çıkış yönlerine göre tek tek yerleştirilmektedir. Toplanan greftlerin saçsız alanda açılan kanallara tek tek yerleştirilmesinin ardından saç ekim işlemi sonlandırılmaktadır.

  Kadın Saç Ekiminde Kullanılan Yöntemler

  Kadın Saç Ekimi işlemi sırasında kullanılmakta olan FUE yöntemi dışında kadınlarda saç kesimine ihtiyaç duyulmadan saç ekimi yapılmasına olanak sunan bir diğer yöntem DHİ Saç Ekim Yöntemi kullanılabilmektedir. Bu yöntemde, saçlar kesilmeden yalnızca alım yapılacak bölgede küçük bir alan tıraşlanarak saç telleri toplanmaktadır. Küçük implanter adı verilen araçlar yardımı ile bu toplanan saç köklerinin ekimi yapılmakta ve kozmetik bir kaygı yaratmadan saç ekim işleminin avantajlı bir şekilde sürdürülmesi sağlanmaktadır.

  Kadınlarda Saç Ekimi Sonrası İyileşme Süreci

  Kadın Saç Ekimi işlemi sonrasında dikkat edilmesi gereken ilk husus yıkama işlemidir. Saç ekimi işleminden sonra ilk yıkama oldukça önemlidir. Bu nedenle ilk yıkamaya ilişkin hususlara ve ekim yapılan alana yapılacak müdahalelere karşı oldukça dikkatli olunmalı ve saçların yıkanması aşamasında kullanılacak ürünler ile verilen talimatların dışına çıkılmaması gerekmektedir.

  İyileşme süreci içerisinde ortalama 2 hafta içerisinde ekilen saçların dökülmesi beklenmektedir. Bu durum kişileri tedirgin etmemelidir. Bu saç ekimi işlemi sonrasında görülmesi beklenilen bir durum olmakla birlikte; ekilen saçların dökülmesi ve buna eşlik eden yeni saçlar ile bu saçların uzama sürecine girmesi, saç ekim işleminin başarılı sonuç verdiğinin bir göstergesi olarak ele alınmaktadır.

  Ekilen saçların dökülmesi ile birlikte yeni saçlar ortalama 3 ay sonrasında uzamaya başlamaktadır. Saç ekimi işleminin iyileşme süreci sonrasında ortalama sonuç alma süresi ise 8 ay olarak ifade edilebilmektedir. Bu süre sonrasında tedavinin başarılı sonuç verip vermediği konusunda net bir görüntüye sahip olmak mümkündür.

  Kadınlarda dökülme, seyrelme ya da yaralanmaya bağlı oluşan kellik gibi pek çok saç sorununu avantajlı bir şekilde ortadan kaldırmaya yönelik gerçekleştirilen saç ekim işlemi öncesinde donör alanın tespiti ve ekim alanına göre toplanılacak greft sayısının belirlenmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Kadınların kozmetik kaygılarını ortadan kaldıran; daha gür, daha sağlıklı ve daha canlı saçlar ile estetik bütünlüğü yakalamasına olanak sağlayan kadınlarda saç ekimi tedavisi öncesinde tedaviye ilişkin bilgi almak, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Kadın Saç Ekimi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Kadın Saç Ekimi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×