Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Kalıcı Lazer Epilasyon

Kalıcı Lazer Epilasyon

  Kalıcı Lazer Epilasyon; Kalıcı lazer epilasyon tedavileri diğer klasik epilasyon yöntemlerine kıyasla en sık tercih edilen etkin ve kalıcı bir cilt tedavisi yöntemi olup Lazer Epilasyon Etki Mekanizması, Lazer Epilasyon Kalıcılığı ve Lazer Epilasyonda En İyi Sonuç Nasıl Alınır? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Kalıcı Lazer Epilasyon

  Ergenlik döneminde ya da daha sonrasında gelişen vücut kılları neredeyse tüm vücudu kapsamaktadır. Biyolojik cinsiyete göre vücudun farklı alanlarında yoğunlaşan bu kıllar anatomik bir yapı içerisindedir. Farklı kalınlıklarda, renklerde ve yoğunluklarda uzayan bu kıllar estetik ve hijyen problemlerine neden olduğu için ağda, jilet, tüy dökücü kremler, epilatör ya da çeşitli epilasyon yöntemleri ile köklerinden koparılarak veya kesilerek kısaltılmaktadır.

  Kılların aktif olduğu ve büyüme gelişme sürecinde olduğu anajen evredeki kıllar köklerde oluşumunu tamamlayarak cilt yüzeyinde uzamaya devam etmektedirler. Kılların en sağlıklı ve hızlı büyüdüğü bu evrede uygulanan epilasyon işlemleri ne yazık ki tekrar kılların uzaması ile son bulmaktadır. Birkaç hafta içerisinde kılların cilt yüzeyinde uzaması ile elde edilen estetiğin, pürüzsüzlüğün ve hijyenin ortadan kalkmasına neden olan bu evrede tekrarlanan klasik epilasyon işlemleri ise oldukça zahmetli ve uğraştırıcı olmaktadır.

  Kılların aktif olduğu dönemde uygulanan ve tekrarlayan ağrılı, zahmetli ve uğraştırıcı epilasyon yöntemlerine alternatif olarak uygulanan en etkin epilasyon yöntemi lazerdir. Anajen evrede kıl köklerine verilen lazer ışığı ile kıl köklerini tahrip eden Kalıcı Lazer Epilasyon yöntemi aralıklı seanslar halinde uygulandığında zayıflayan, incelen ve azalan cilt yüzeyindeki kılların tekrar uzamasını önlemektedir.

  Lazer Epilasyon Kalıcı Mıdır?

  Farklı dalga boylarına sahip lazer ışını ile kıl köklerini tahrip etmeyi hedefleyen yeni nesil lazer epilasyon cihazları ile tekrarlayan klasik kıl alma yöntemlerini ortadan kaldıran Lazer Epilasyon tedavileri öncesinde test atımı yaptırarak kıl tipi, cilt rengi, kıl rengi ve kıl yoğunluğuna göre cihaz seçimi ve seans planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Her cilt tipinde, kıl karakterinde ve vücut bölgesinde işlem yapılmasına olanak sunan en gelişmiş teknolojik cihazlar ile kıl köklerini hedef alan etkin ve kalıcı lazer tedavileri hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve test atımı için randevu talebinde bulunmak ya da Kalıcı Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon
  BENZER TEDAVİLER
  Lazer Epilasyon
  Farklı dalga boylarına ve çalışma prensiplerine sahip yeni nesil teknolojik cihazlar ile uygulanan Lazer Epilasyon tedavileri istenmeyen vücut kıllarının kalıcı etki ile azaltıldığı ya da yok edildiği güvenli epilasyon işlemidir.

  Lazer Epilasyon Nedir?

  Karakterleri ve yoğunlukları ile estetik ve hijyen problemlerine yol açmasının yanı sıra özgüven kaybı, sosyal hayatı kısıtlama ve psikolojik açıdan da olumsuz etkiler yaratabilen vücut kıllarından kalıcı etki ile kurtulmayı sağlayan en etkin yöntem Kalıcı Lazer Epilasyon tedavisidir. Kadın ve erkekler tarafından uzun zamandır tercih edilen bu tedavi yöntemi geliştirilmiş ve farklı dalga boylarına sahip lazer epilasyon cihazları ile her cilt tipinde, kıl karakterine ve vücut bölgesinde işlem yapılmasına olanak sunmaktadır.

  Ağda, cımbız, ip, kimyasal tüy dökücü kremler, epilatörler ya da jilet gibi klasik tüy alma yöntemlerine kalıcı etki ile alternatif sunan Lazer Epilasyon tedavisi, kıl foliküllerindeki melanin adı verilen renk maddesinin dalga boyu prensibi ile iletilen lazer ışınını tutarak ısıya dönüştürmesi ve artan ısı enerjisi ile kıl folikülünü tahrip etmesi esasına dayanan bir tedavidir. Cinsiyet, kıl rengi, cilt rengi ve cihaz seçimi ile kalıcı sonuçlar veren bu tedavide klinik değerlendirme ve test atımı oldukça önemlidir.

  Kalıcı Lazer Epilasyon Etki Mekanizması Nasıl Çalışır?

  Kalıcı Lazer Epilasyon tedavisinin amacı kılı üreten kök hücrelerinin lazer ışınları ile tahrip edilmesini ve uzama fonksiyonlarını yitirmesini sağlamaktır. Bu amaçla uygulanan epilasyon tedavilerinde kullanılan cihazlar ile kontrollü ve tekli atışlar yapılarak ani yüksek ısı enerjisi iletilmektedir.

  Bu ısı enerjisi kıl köklerinde bulunan siyah boya maddesi olan melaninler tarafından emilmektedir. Bu emilim sonrasında ise kılı üreten ve uzamasını sağlayan kök hücreleri ısınmakta ve hasara uğramaktadır. Her bir periyodik seans sonucunda elde edilen bu kontrollü hasar ile kıllar uzama özelliklerini kaybederek pürüzsüz, estetik ve hijyenik cilt elde edilmiş olmaktadır.

  Lazer Epilasyonun Kalıcılığı ve Önemli Faktörler

  Kalıcı Lazer Epilasyon işlemlerinde klinik değerlendirme ve test atımı önemli bir basamaktır. Uygulama yapılacak bölgenin, kıl karakterinin ve cilt renginin analiz edilmesinin ardından dalga boylarına göre sınıflandırılan cihazlar kullanılarak test atımı yapılmaktadır. Test atımı sonrasında cilt ve kıl köklerinin vermiş olduğu yanıt analiz edilerek kişisel ve özelleştirilmiş seans planlamaları oluşturulmaktadır.

  Test atımında nanometre cinsinden ışık dalga boylarına göre sınıflandırılan Buz Lazer Epilasyon, Tarama Lazer Epilasyon, Diode Lazer Epilasyon, Alexandrite Lazer Epilasyon ve Nd Yag Lazer Epilasyon tipleri kullanılmaktadır. İstenmeyen kılların kalıcı etki ile yok edilmesini sağlayan bu tedavide cihaz seçimi sonrasında kıl yoğunluğu da analiz edilerek seans planlaması yapılmakta ve kılın uzama hızına bağlı olarak seans aralıkları düzenlenerek işleme geçilmektedir.

  Lazer Epilasyonda En İyi Sonuç Nasıl Alınır?

  Kalıcı Lazer Epilasyon tedavisinde klinik değerlendirme, test atımı, cihaz seçimi ve seans planlamasının yapılmasından sonra işlemin çalışma mekanizması ve etkinliğinin arttırılabilmesi için dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunmaktadır. Dalga boyu prensibi ile etki gösteren ışınların kıl kökleri tarafından tutunabilmesi için epilasyon işleminden en az 30 gün öncesine kadar kılları kökünden koparan uygulamalardan kaçınılması gerekmektedir.

  Lazer Epilasyon seanslarından 1 ay önce ağda, cımbız, epilatör ve ip gibi klasik tüy alma yöntemlerinin durdurulması istenmektedir. Seanstan en az 3 gün öncesinde ya da seans gününde kılların bir jilet yardımı ile kısaltılarak gelinmesi lazer ışınlarının kıl köküne kadar etki etmesini sağlamaktadır. Böylece kontrollü ve tekli atışlar halinde cilt altındaki kıl köklerine iletilen ışınlar daha iyi etki ederek istenilen tahrip enerjisi sağlanmış olmaktadır.

  Kalıcı Lazer Epilasyon Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Lazer epilasyon tedavisinin kalıcılığında önemli bir diğer parametre ise seans planlamasıdır. Kıl köklerini tahrip eden periyodik seanslar sonucunda kıllar zayıflamakta, incelmekte ve kişisel seans planlaması sonrasında ise tahrip olarak tekrar cilt yüzeyinde uzamamaktadır. Bu nedenle oluşturulan periyodik seans planlamalarına özen gösterilmesi istenmektedir.

  Kalıcı Lazer Epilasyon seans sayıları ise genellikle 6 ila 8 seansa arasında değişiklik göstermektedir. Yüz bölgesi lazer epilasyon işlemlerinde bu bölgedeki kıllar vücut kıllarına göre farklı karakterde olduğu için 10 seansa kadar çıkabilmektedir. Seans aralıkları ise vücut için ortalama 2 ay, yüz bölgesinde ise genellikle 1 aydır.

  Tüm cilt tiplerinde ve kıl karakterlerinde tercih edilebilen lazer epilasyon tipleri ve periyodik seanslar sonucunda kalıcı etkili başarılar ortaya çıkaran Kalıcı Lazer Epilasyon tedavisi öncesinde klinik muayene esnasında test atımı yaptırarak kişiselleştirilmiş seans planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Kadın ve erkekleri rahatsız eden istenmeyen kılları tekrarlayan ve zahmetli klasik epilasyon yöntemleri ile almak yerine kalıcı etki ile yok etmeyi sağlayan Lazer Epilasyon tedavileri hakkında bilgi almak, işlem bölgelerini öğrenmek, klinik değerlendirme ve ücretsiz test atımı için randevu almak ya da Kalıcı Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Kalıcı Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×