Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Karbon Peeling

Karbon Peeling

  Karbon Peeling; Çeşitli cilt problemlerinde kullanılmakta olan Karbon Peeling, cildin mat ve soluk görüntüsünü azaltarak cilde parlaklık kazandıran en popüler lazerle cilt yenileme işlemi olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde en çok merak edilen Karbon Peeling Nasıl Uygulanır, Yan Etkileri Var Mıdır, Seans Süreleri ve Sayısı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Karbon Peeling, lazerle tedavi esnasında lazer enerjisinin emilimini arttıran aktif karbon maddesinin kullanıldığı bir uygulamadır. Bu uygulama başta leke tedavisi olmak üzere gözenekleri küçülten, cildi aydınlatan ve gençleştirme etkisi bulunan bir tedavi yöntemidir.

  Cilt üzerine uygulanan karbon solüsyonu lazer enerjisi ile buharlaştırılmaktadır. Bu buharlaşma esnasında ısı ve ses dalgalarının etkisi ile cilt dokusunda parlaklık, sıkılaşma ve gençleşme etkisi sağlanırken, gözenekler daralarak yağlanma en aza inmektedir.

  Karbon Peeling

  Karbon solüsyonunun cilde sürülmesi, cilt yüzeyinde etkisini gösterirken gözeneklerin içerisinde siyah renk pigmentinin tetikleyerek artmasını sağlamaktadır. Artan siyah renk pigmenti lazer uygulaması ile oluşturulan ses ve ısı dalgalarının, cilt ve gözenekler üstünde etkinliğini arttırmaktadır. Isı artışına bağlı olarak cilt altında kollajen üretimi artmakta ve ses dalgalarının etkisi sonucunda da gözenekler daralmaktadır. Böylece cilt gençleştirme etkisi ortaya çıkarmakta ve aşırı yağlanma sorunun önüne geçmektedir.

  Cildin mat ve soluk görüntüsünü azaltarak cilt dokusuna parlaklık kazandıran Karbon Peeling son dönemde tercih edilen en popüler lazerle cilt yenileme işlemidir. Bu işlem için kliniğimizin ücretsiz muayenesinden yararlanarak tedaviye uygun cilt analizi yaptırabilirsiniz. Ayrıca tedavi ücreti hakkında bilgi almak ve randevu talebinde bulunmak için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Mavi Peeling
  BENZER TEDAVİLER
  Mavi Peeling
  Çeşitli cilt problemlerinde kullanılmakta olan Mavi Peeling, güneş hasarlarının yol açtığı leke, kırışıklık gibi şikayetlerde hassas ve sorunlu cilt tiplerinde uygulanan etkili bir peeling yöntemidir.

  Karbon Peeling Nasıl Uygulanır?

  Klinik ortamda uygulamış olduğumuz Karbon Peeling seans şeklinde uygulanmaktadır. Seans öncesinde uygulama yapılacak alana aktif karbon solüsyonu sürülmektedir. Bu işlem sonrasında karbon solüsyonunun cilt dokusu tarafından emilebilmesi için 15 dakika gibi kısa bir süre beklenmektedir.

  Cilt üzerine sürülen karbon solüsyonu lazer uygulaması ile ısı ve ses dalgaları kullanılarak taranmakta ve buharlaştırılarak ciltten temizlenmektedir. Bu temizleme işlemi de ortalama 15 ila 20 dakika gibi çok kısa bir sürede tamamlanmaktadır. Peeling işleminin bitmesinden hemen sonra cildin nem dengesini sağlamak için düzenli olarak nemlendirici kullanılmaktadır. Ayrıca güneşin zararlı etkilerinden korunabilmek için güneş koruyucu kremler de ilave edilmektedir.

  Karbon Peeling Kimlere Uygulanır?

  Cilt lekesi, akne izi ve gözenek problemi olan herkese ve her cilt tipine güvenle uygulanabilen bir yöntemdir. Cilt yüzeyindeki tüm ölü dokular, gözeneklere yapışmış yağ ve kirler lazer atışları esnasında patlayan karbonların etkisi ile temizlenmektedir. Bu nedenle Karbon Peeling bir cilt temizleme yöntemi ve dezenfeksiyon işlemi olarak ele alınabilmektedir.

  Akne tedavisinde kombine tedavi olarak kullanılan karbopeel yöntemi, akne sorunu olmayan yalnızca yağlanma problemi olan ve bu problem sonucunda cilt dokusundaki parlamalardan rahatsız olan kişilerde de bakım amacı ile uygulanmaktadır.

  Karbon Peeling Uygulamasının Yan Etkileri Var Mıdır?

  Lazer sistemlerinde bulunan soğutma sistemleri sayesinde işlem esnasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmemektedir. İşlem esnasında hissedilen acı genellikle hafif bir batma şeklindedir.

  Uygulama bölgelerinde ortalama yarım saat kadar süren bir kızarıklık oluşmaktadır. Ancak bu kızarıklıklar herhangi bir müdahaleye gerek duyulmadan kendiliğinden kaybolmaktadır. Yani işlem sorasında iyileşme süresine ihtiyaç duyulmamaktadır. Bu nedenle sosyal ve profesyonel hayatı etkilememesi nedeni ile oldukça rahat ve konforlu bir işlem olduğunu söyleyebiliriz.

  Tedavi lazer ışığının cilt dokusu içerisindeki iyileştirici etkilerinden yararlanılarak geliştirilmiş olması nedeni ile yan etki gözlenmemektedir.

  Karbon Peeling Tedavisinin Etkileri

  İlk Karbon Peeling seansı sonrasında etkiler görülmeye başlanmaktadır. Lazer sistemi ile elde edilen ısı artışı sonucunda derideki kollajen yapılar uyarılmaktadır. Bu uyarılma sonrasında cilt tonusunda belirgin seviyede toparlanma görülmektedir. Tarama esnasında karbon küllerinin ani patlaması ile gözeneklerde kapanma refleksi gelişmektedir.

  Aktif karbon parçacıklarının lazer ışınları ile patlatıldığı esnada cilt dokusunda mikroskobik pulcuklar şekilde dökülmeler oluşmaktadır. Bu etki peeling sağlarken yağ bezlerinin büzülmesine ve yağ salınımının azalmasına yardımcı olmaktadır. Bunun sonucunda da cilt dokusunun en üst kısmında bir miktar soyulma görülmektedir.

  Cilt yüzeyindeki soyulma, akne ve sivilce gibi problemleri bulunan cilt tiplerinde yağ dengesini düzenleyerek akne ve sivilce probleminin ortadan kalmasına yardımcı olmaktadır. Bu amaçla, aktif karbonla uygulanan peeling işleminin cilt yüzeyindeki antibakteriyel etkisi sayesinde akne tedavilerine kombine olarak ve tedavi sonrasında koruma amacı ile kullanılabilmektedir.

  Bu uygulama sonrasında cilt dokusunun yalnızca yüzeyi değil alt katmanları da tedaviden etkilenmektedir. Bunun sonucunda da geniş gözenekler daralma, cilt dokusundaki aşırı yağlanma oranında gerileme, cildin mat ve soluk görüntüsünde parlamalar oluşmaktadır. Açık renkli ince cilt tüylerin azalmasına olanak sunarken, yüzeyel ve ince kırışıklıkların giderilmesini sağlamaktadır. Bununla birlikte hafif yüzeydeki cilt lekelerinin giderilmesinde de oldukça etkilidir.

  Karbon Peeling Seans Süreleri ve Sayısı

  Karbon Peeling tedavisinin seans süreleri ve sayıları, amaçlanan tedavi doğrultusunda ciltte gözlemlenen problemin türüne ve derecesine göre belirlenmektedir. Ancak genel olarak 1 ila 2 hafta ara ile gerçekleştirilecek 4 ila 5 seans sayısının yeterli olduğunu söylemek mümkündür. Bu nedenle tedavi öncesi ön kontrol gereklidir.

  Leke tedavilerinde lekenin derinliğine ve bulunduğu bölgeye bağlı olarak bu süre ve sayı artabilmektedir. Bunun dışında uygulama sonrasında cilt yapısına ve tedavi planlamasına bağlı olarak koruma amacı ile ek seansa ihtiyaç duyulabilmektedir.

  Seans sonrasında işlemin etkisi uygulandığı andan itibaren yani karbon taneciklerinin deri altına yayıldığı andan itibaren görülmektedir. Epidermis üzerinde yani cilt yüzeyinde başarılı etkilerin gözlemlenmesi ikinci seanstan net olarak kendini göstermektedir. Tüm seansların tamamlanmasının ardından tedavinin olumlu etkileri gözlemlenmektedir. İlk seanstan son seansa kadar olan sürecin tamamlanması ile birlikte yeni ve estetik bir görüntü yakalanmış olmaktadır.

  Karbon Peeling Uygulaması İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Estetik medikal tedaviler içerisinde yer alan Karbon Peeling uygulaması tıbbi bir işlemdir. Bu nedenle muhakkak alanında uzman ve tecrübeli kişiler tarafından yapılan cilt analizleri sonrasında uygulanması gerekmektedir. Böylece risk oluşturabilecek etkenlerin önlenmesi sağlanmakta ve tedavinin başarısı arttırılmış olmaktadır.

  İyileşme süreci gerektirmeyen, uzun süreli etkiye sahip, tüm cilt tiplerinde güvenilir bir şekilde kullanılan, hızlı, rahat ve etkili sonuçlar veren Karbon Peeling tedavisi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Cilt dokusunun ihtiyacına göre hazırlanan tedavi planlamasının hazırlanmasına olanak sunarak daha canlı ve parlak bir cilt dokusuna sahip olabilirsiniz. Ayrıca tedavi hakkında detaylı bilgi almak ve randevu talebinde bulunmak için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Karbon Peeling Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×