Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Kaş Arası Botoks

Kaş Arası Botoks

  Kaş Arası Botoks; Mimik ve yüz kaslarının aşırı kullanımı ile oluşan kaş ortasındaki kırışıklık ve çizgilerin geciktirilmesinde uygulanan Kaş Arası Botoks kaş ortasındaki glabellar hat olarak tanımlanan yüzün orta üst kısmına uygulanan enjeksiyon işlemi olup, yüz ve cilt analizi ile kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Kaş Arası Botoks Nasıl Uygulanır? Botoks Sonrası Görülen Etkiler ve Kalıcılık Süresi gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Yaşın ilerlemesi ve mimik kaslarının yoğun kullanımı sonucunda oluşan kaş arası kırışıklıkları pek çok kişinin şikayetçi olduğu bir estetik problemdir. Gülümseme, kaşların çatılması, gözlerin kısılarak bakılması gibi mimik kullanımlarına bağlı olarak gelişen ve aynı zamanda yaş ile doğru orantılı olan bu derin yerleşimli çizgiler cilt yaşlanması sonucunda cilt dokusunun nemini kaybetmesi ile birlikte derinleşerek kaş ortasına yerleşmektedir.x

  Kaş Arası Botoks

  Güneşin zararlı etkileri, mimik kasları ve yaşlanma ile birlikte oluşan kaş arası kırışıklıklarında uygulanan pek çok kozmetik uygulama, tedavi ve medikal estetik işlem bulunmaktadır. Cerrahi ve ameliyatsız uygulamalar olarak adlandırılan bu tedaviler arasında en sık tercih edilen işlem Kaş Arası Botoks işlemidir. Aşırı mimik kullanımı ile oluşan kaş arası kırışıklıklarında etkin sonuçlar ortaya çıkaran botoks tedavi ile gözle görünür derecedeki derin yerleşimli kırışıklıklar düzeltilebilmektedir.

  Kaş arasında bulunan glabellar hat olarak ifade edilen yüzün orta üst kısmındaki alanda kendini gösteren cilt kırışıklıkları ve deformasyonlarının FDA onaylı botoks maddesi ile giderildiği, geciktirildiği ve engellendiği işlem öncesinde ön kontrol gerçekleştirerek cilt analizi yaptırmak ve kırışıklıkların derinliklerine uygun dozlarda tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Yaşlanmanın etkisi, mimik kaslarının kullanımı, cilt altı dokularındaki elastikiyet ve hacim kayıpları gibi pek çok faktör sonucunda kendini gösteren glabellar hattaki istenmeyen cilt problemlerini gideren botoks tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ile cilt analizi yaptırmak için randevu talebinde bulunmak ya da Kaş Arası Botoks fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Burun Botoksu
  BENZER TEDAVİLER
  Burun Botoksu
  Burun Botoksu kanatların genişlemesinin azaltılması, aşağıya doğru yönlenen burun ucunu kaldırmak ve burun sırtı üzerindeki kırışıklıkları gidermek için uygulanan enjeksiyon işlemidir.

  Kaş Arası Botoks Nedir?

  Günümüzde en popüler ve en yaygın medikal estetik uygulama olan Kaş Arası Botoks uygulaması bir enjeksiyon işlemidir. Mimik kaslarının kullanımı, yaşlanma etkileri, güneş ve cilt altı dokularında kaybedilen hacim gibi pek çok sebepler ile ortaya çıkan glabellar hattaki yani kaş arasındaki kırışan bölgenin düzeltilmesi amacı ile uygulanmaktadır. Çatık kaş görünümünün hafifletilmesini sağlayan bu enjeksiyon işleminde botulinum toksini yani botoks maddesi kullanılmaktadır. Kas kaynaklı deformasyonlar oluşan bölgede kas içine enjekte edilerek kası bloke eden bu işlem sonrasında daha genç ve estetik bir görünüm kazanılmaktadır.

  Botoks Nedir? Özellikleri Nelerdir?

  Kaş Arası Botoks işleminde de olduğu gibi cilt kırışıklıklarının giderilmesinde uzun yıllardır kullanılan botoks maddesi, clostridium botulinum adlı bir bakteriden elde edilmektedir. Özel bir bakteriden üretilen saflaştırılmış protein esaslı bir ilaç olan botoks, laboratuvar koşullarında hazırlanan bir ekzotoksindir. Kaslardan sinir uçlarına iletim sağlayan elemanların salınımını durdurmaktadır. Geçici olarak sinirler ile kaslar ya da ter bezlerindeki iletimi durdurma etkisine sahi olan botoks yalnızca enjekte edildiği alanda etkisini gösterirken aynı anda da kas hareketleri sonucunda görünür hale gelen cilt çizgilerinin derinleşmesini önleyerek düzelmesini sağlamaktadır.

  Kaş Arası Botoks Nasıl Yapılır?

  Kaş arasındaki kırışıklıklara doğru alanlardan uygun dozlar ile müdahale edilebilmesi için ön kontrol ve cilt analizi gerekmektedir. Bu analiz ile birlikte her iki kaşın ortasında kırışıklığa ve dikey çizgilere neden olan kaslar belirlenmektedir. Yaş, kırışıklık derecesi ve derinliği gibi etmenler değerlendirilerek planlama oluşturulmaktadır.

  Bir enjeksiyon uygulaması olan botoks tedavisi öncesinde kaş arasına lokal anestezik krem sürülmektedir. Hasta konforunun yükseltilmesi ve işlemden hissedilebilecek acı hissinin en aza indirilmesi için uygulanan lokal anestezi sonrasında yeterli uyuşmanın elde edilmesi ile birlikte botoks maddesi bir enjektör ya da kanül aracalığı ile cilt altından kas içine enjekte edilmektedir. Uygun dozlarda ve doğru alanlarda enjeksiyon işleminin yapılması ile tedavi sonlanmış olmaktadır.

  Kaş Arası Botoks Sonrasında Görülen Etkiler

  Botoks enjeksiyonu sonrasında iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmamaktadır. Kişi sosyal ve günlük yaşamına kesintisiz olarak devam edebilmektedir. Kaş Arası Botoks işlemi sonrasında etki ise hemen başlamamaktadır. Uygulamanın ilk etkileri ortalama 48 ile 72 saat arasınnda kendini göstermektedir. İşleme ait maksimum etkiler ise 10 ila 14 gün arasında belirgin hale gelmektedir.

  Erkeklerde ve kadınlarda eşit dereceli etkiye sahip uygulama sonrasında kaslarda belirgin derecede gevşeme görülmektedir. Zamanla gevşeyemez hale gelen kaslardaki gevşeme etkisi ile kaş ortası kırışıklıklarında açılma görülmektedir.

  Geçici etki ile kasları bloke ettiği için etkinlik süresi boyunca glabellar hattaki dikey kırışıklıkları düzeltmektedir. Bu etkisi ile birlikte çatık, yaşlı ve agresif görünüm daha dinamik ve stabil bir hale dönüşmektedir. Ayrıca kasların aşırı hareketliliği ve mimik kullanımı sonucu oluşan cilt deformasyonlarını önlemesi nedeni ile uygulama bölgelerinde yaşlanma ile kendini gösteren kırışıklık ve elastikiyet kaybı gibi problemleri de antiaging etki ile geciktirmiş olmaktadır.

  Kaş Arası Botoks Etkinliği ve Kalıcılık Süresi

  Botoks enjeksiyonu kalıcı etkiye sahip bir işlem değildir. Tekrarlanabilir özelliğe sahip olan bu enjeksiyon işleminin ilk uygulanmasında ortalama olarak 4.5 ila 6 aya kadar etkisini göstermektedir. İşlemin tekrarlanmasının halinde bu süre artmakta ve ortalama 8 ila 10 aya kadar uzamaktadır.

  Enjeksiyon işleminin düzenli olarak tekrarlanması halinde kaş ortasındaki kırışıklığın oluşmasına neden olan kaslarda zayıflama görülmektedir. Bu belirgin zayıflama sonucunda da botoksun etki süresi uzamaktadır. Böylece kalıcılık süresi arttığı için daha uzun aralıklar ile yapılmaya başlanmaktadır.

  Tekrar edilen uygulamalar bu süreyi 16 ila 18 aya kadar çıkarabilirken, işlemin tekrarlanmaması halinde dahi kaş arasındaki cilt kırışıklıkları ve problemli alanların genel görünümü ilk enjeksiyon işleminden daha iyi olmaktadır.

  Kimler Kaş Arası Botoks Yaptırabilir?

  Botoks enjeksiyonu uygulaması 18 yaşını tamamlamış tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir özelliğe sahiptir. Kaşlarının arasındaki derin çizgilenmelerden, kırışıklıklardan, yaşlı bir ifade oluşturan dikey kaş ortası çizgilerinden ve çatık kaşlı görünümünden şikayetçi olan herkes Kaş Arası Botoks tedavisi yaptırabilir. Ancak kas ve sinir sistemi hastalıkları bulunanlara, hamilelere ve emziren annelere botoks enjeksiyonu yapılmamaktadır.

  Kaş Arası Botoks Ağrılı Bir İşlem Midir?

  Kaş Arası Botoks enjeksiyonu esnasında oldukça ince iğneler kullanılmaktadır. Bu iğneler ile küçük dozlar şeklinde kas içerisine iletilen botoks maddesi herhangi bir ağrı ya da acıya neden olmamaktadır. Yalnızca iğne girişi esnasında çok hafif bir batma hissi görülmektedir.

  Kaş Ortası Botoks Riskli Midir Yan Etkisi Var Mı?

  Botoks maddesi saflaştırılmış protein içerikli bir ilaç olması nedeni ile cilt ve cilt altında herhangi bir riski bulunmamaktadır. Kaş ortası botoks işlemi sonrasında enjeksiyona bağlı olarak geçici yan etkiler görülebilmektedir. İğne giriş alanlarında noktasal kanama ve kabarıklık görülebilmektedir. Bu kısa süreli yan etkiler ortalama 24 ila 48 saat içerisinde kendiliğinden kaybolmaktadır. Bununla birlikte ender olarak morarma görülebilmektedir. Ancak botoks bir dolgu maddesi olmadığı için şişlik gibi şikayetlere neden olmaz.

  Uygulama kolaylığı, etkinliği ve işlem sonrasında oluşturmuş olduğu pozitif etkileri sayesinde kaş ortası kırışıklıklarında en çok tercih edilen kaş ortası botoks tedavisi öncesinde cilt analizi yaptırarak doğru doz ve doğru uygulama alanı ile üstün etkili sonuçlar almak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Kaş çatma botoksu olarak da adlandırılan işlem ile glabellar hatta oluşan kırışıklıklar nedeni ile oluşan agresif, sinirli, yorgun ve yaşlı bir görünümünü ortadan kaldırmak isteyen kişilerin tercih etmiş olduğu popüler botoks tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Kaş Arası Botoks fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Kaş Arası Botoks Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×