Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Kaş Askısı

Kaş Askısı

  Kaş Askısı; Ameliyatsız Kaş Askılama ve Kaş Kaldırma prosedürü olan Kaş Askısı PDO ipliklerinin kullanıldığı ve iz bırakmadan genç bir yüz görünümünün elde edilmesini sağlayan ameliyatsız cilt ve yüz germe tedavisi olup, yüz analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Kaş Askısı Nasıl Uygulanır?, Kaş Askısı Sonrası Görülen Etkiler ve Dikkat Edilmesi Gerekenler gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Yaşlanma ve çevresel faktörlerle birlikte cilt dokusundaki elastin ve kolajen liflerinin yapısında bozulmalar meydana gelmektedir. Bununla birlikte ciltteki hyalüronik asit miktarı da azalmaktadır. Cilt altı yağ ve bağ dokusundaki azalmalar ile birlikte de ciltte gevşeme, sarkma, hacim kaybı, pigmentasyon problemleri ile cilt lekeleri ve cilt kırışıklıkları ortaya çıkmaktadır.

  Bu olumsuz cilt problemleri yüz dinamiğinin ve genel görünümün bozulmasında önemli rol oynamaktadır. Cilt yaşlanması olarak ifade edilebilen bu genel tablo kaş, göz çevresi ve alın bölgesinde ilk olarak gözlemlenirken yüz estetiğinin önemli bir dinamiği olan kaş şeklinin ve formunun da bozulmasına yol açmaktadır. Cilt sarkması ve gevşemesi ile kaş düşüklüğü problemine neden olan bu deformasyonlar mimik ve yüz ifadesinin bozulmasına hatta kişilerin daha yaşlı ve yorgun bir görünümde olmasına neden olmaktadır.

  Kaş Askısı

  Yaşlanma ile birlikte gelişen ve yüz dinamiğinden ifadeye kadar pek çok estetik probleme yol açan kaş formunun bozulmasında uygulanan cerrahi kaş kaldırma yöntemlerinin yanı sıra medikal estetik uygulamalar ile daha çekik ve kalkık bir kaş yapısına sahip olmak mümkündür. Kaş Askısı olarak ifade edilen bu yöntem ile gözle görülür etkilere sahip olan yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırarak daha genç bir bakışa sahip olunabilmektedir.

  Tıbbi ve medikal estetik alanda kullanılan özel ipler ile kaşın yukarı kaldırılması esasına dayanan bir işlem protokolü olan kaş askılama ile cerrahi prosedürlerin içerisinde barındırdığı riskler olmadan daha estetik bir ifadeye sahip olmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Genetik ya da yaşlanma ile birlikte oluşan kaş düşüklüğü ve göz çevresindeki kırışıklık problemlerini cilt altına yerleştirilen ipler ile ortadan kaldıran kaş kaldırma tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve ön kontrol için randevu talebinde bulunmak ya da Kaş Askısı fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fransız Askısı
  BENZER TEDAVİLER
  Fransız Askısı
  Ameliyatsız cilt germe tedavileri içerisinde yer alan Fransız Askısı, elastikiyet kayıplarının ve gevşemelerin bulunduğu noktaları hedef alarak medikal ipler yardımı ile cildi askılayan bir cilt germe prosedürüdür.

  Kaş Askısı Nedir?

  Kaş Askısı alın ve kaş bölgesindeki cilt dokusunun üçte birlik bölümünün yükseltilmesini sağlayan ve cilt dokusunu sıkılaştırmayı hedefleyen estetik kozmetik bir işlemdir. Kaşların arasındaki kırışıklıkları düzelten, kaş düşüklüğü sonucunda göz çevresindeki ışınlı çizgileri yani kaz ayaklarını açan ve yatay alın çizgilerinin derinleşmesini önleyen oldukça güvenli bir işlem protokolüdür.

  Kaşların dış kuyruklarından ya da orta kısımlarından kaldırılması şeklinde içi farklı kaldırma tekniği bulunan bu kaş askılama işlemi PDO ipliklerinin kullanılarak gerçekleştirildiği ve iz bırakmadan genç bir yüz görünümünün elde edilmesini sağlamak amacı ile tasarlanmıştır. Cerrahide uzun zamanlardır kullanılan PDO yani polidioksanon iplikler ile anında sonuç veren bir işlem yapılmasının yanı sıra cilt altındaki kollajen üretimini de tetiklemesi ile iplerin bulunduğu alanlarda cilt gençleştirici etki ortaya çıkarmaktadır.

  Kaş Askısı Nasıl Yapılır?

  Kaş düşüklüğünün altında yatan deformasyonları cilt germe etkisi ile ortadan kaldırmasının yanı sıra alındaki çatık çizgileri hafifleten, kaz ayaklarını azaltan  ve göz çevresindeki cilt dokusunu destekleyen Kaş Askısı invaziv olmayan bir teknikle uygulanmaktadır. Cerrahi ameliyatların sahip olduğu kesi, dikiş, komplikasyon, iyileşme süreci gibi prosedürleri bulunmayan askılama tedavisi 1 saat gibi çok kısa bir sürede tamamlanabilen konforlu bir işlemdir.

  Lokal anestezi eşliğinde çok kısa bir sürede gerçekleştirilebilen kaş askılama işlemi öncesinde yüzün hatları klinik muayene ile değerlendirilmektedir. Daha sonrasında kaşların yeniden şekillendirilmesi için iplerin yerleştirileceği alan belirlenmektedir. Klinik değerlendirmenin ardından yüz solüsyonlar ile temizlenerek kir ve makyaj kalıntılarından arındırılmaktadır.

  Sterilizasyonun ardından iplerin yerleştirileceği alanda duyulacak hissin en aza indirilebilmesi için lokal ya da direkt olarak anestezi uygulanmaktadır. Yeterli uyuşmanın elde edilmesi ile birlikte 360 derecelik PDO iplikler yerleştirilmekte ve kaş askılama etkisi için ipler bulundukları alanda yukarı kaldırılmaktadır. Daha sonrasında da iplerin uçları saçlı deri içerisine saklanarak 60 dakika gibi çok kısa bir süre içerisinde işlem tamamlanmış olmaktadır.

  Kaş Askısı Sonrası Görülen Etkiler

  PDO ipliklerinin kullanılarak gerçekleştirildiği Kaş Askısı işleminden hemen sonra etki görülmektedir. Anında gençleştirici etki ortaya çıkaran bu askılama işlemi, iplerin cilt altına yerleştirilmesi ile birlikte kaşlarda yukarı kaldıran lifting etkisi oluştururken aynı sıra cildin sıkılığını, hacmini arttırarak daha genç ve dinamik bir ifadeye sağlamaktadır. Zaman içerisinde de cilt yenilenmesine yardımcı olan cilt doku hücrelerinin yanı kollajen ve elastin üretimini de uyararak arttırmaktadır.

  Kaş Askısı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Cerrahi kaş askılama prosedürlerinde olduğu gibi PDO ipliklerinin kullanılarak gerçekleştirildiği Kaş Askısı işleminden sonra yatış süresine ya da iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmamaktadır. 60 dakika gibi çok kısa bir sürede tamamlanan askılama sonrasında sosyal ve günlük hayata kesintisiz devam edilebilmektedir. Ancak işlemden sonra en az 48 saatlik süre ile makyaj yapılmaması istenmektedir. Ayrıca iplerin bulunduğu bölgelerde travmatik etkiler oluşturulmaması için yüze basınç uygulanmamalı, dokunulmamalı ve ağız egzersizlerden kaçınılmalıdır. Tüm bunların yanı sıra ilk birkaç hafta sırt üstü yatılarak başın biraz yüksekte olmasına dikkat edilmelidir.

  Kaş Askısı Etkinliği ve Kalıcılık Süresi

  Kaş Askısı tekrarlanabilir özelliğe sahip bir işlemdir. Cilde hızlı ve anında doğal bir görünüm kazandıran bu işlemin maksimum etkileri 10 ila 14 gün içerisinde ortaya çıkmaktadır. Vücudun protein sentezi sürecinin başlaması ile ipler cildi pürüzsüz ve esnek tutarak 2 yıl boyunca etkinliğini devam ettirmektedir. İplerin cilt altında kalma süresi ise ortalama 6 aydır.

  PDO özellikli ipler cilt altına yerleştirildikten sonra 3 ila 6 ay içinde bulundukları alanlarda çözünmeye başlamaktadırlar. Ancak iplerin bulundukları bölgelerde çözünmesi ile birlikte yeni kollajen ipleri meydana gelmektedir. Kollajen üretimini tetikleyen bu etkinliği ile kaşlarda ve cilt dokusunda kaldırma etkisi ve cilt yenileme etkinliği devam etmektedir.

  Kimler Kaş Askısı Yaptırabilir?

  Kaş Askısı oldukça güvenli, basit ve pratik işlemdir. Genetik ya da yaşlanmaya bağlı kaş düşüklüğü problemi bulunan tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir özelliktedir. Ancak hamilelik ya da emzirme döneminde olan kişiler, enfeksiyon ve otoimmün hastalıkları bulunan kişilere uygulanması tercih edilmemektedir.

  Kaş Askısı Riskli Midir? Yan Etkisi Var Mıdır?

  Kaş Askısı komplikasyon riski bulunmayan basit ve invaziv olmayan bir tekniktir. Ancak işlem sonrasında hafif şişlik, hassasiyet, morarma ve ağrı gelişebilmektedir. Bu yan etkiler işlemden sonra görülmesi beklenen olası geçici yan etkilerdir. Birkaç gün içerisinde herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan hafifleyerek kendiliğinden kaybolmaktadır.

  Cilt altında yerleştirilen PDO ipler ise alerjik ya da antijenik değildir. Bulundukları alanlarda etki süresi sonunda biyolojik olarak parçalanmaktadır. Böylece zaman içerisinde vücut tarafından tamamen emilmektedirler. Biyomedikal alanda yaygın olarak kullanılan ve çözünebilir süturdan oluşan bu iplikler ile güvenle Kaş Askılama işlemi gerçekleştirilmektedir.

  Son derece güvenli olması nedeni ile tıp alanında ve pek çok medikal estetik tedavide kullanılan PDO iplikler ile daha genç ve dinamik bir görünüme kavuşmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir; kaş düşüklüğü ve cilt problemlerine uygun özelleştirilmiş tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz.

  PDO ipliklerinin kullanılarak minimum sürede iz bırakmadan genç bir ifade ortaya çıkaran kozmetik prosedür hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, klinik değerlendirme için ücretsiz muayene randevusu almak ya da Kaş Askısı fiyatları hakkında bilgi edinmek için aşağıda yer alan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Kaş Askısı Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×