Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Kaş Ekimi

Kaş Ekimi

  Kaş Ekimi; Kaş yaralanması ve kıl kökü hasarı ile görülen seyreklik, dökülme ya da kaş şekillendirme gibi estetik ihtiyaçlara yanıt veren Kaş Ekimi, estetik bir ekim prosedürü olup, kişisel  tedavi planlaması öncesi merak edilen Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?, Kaş Ekimi Kimler İçin Uygundur? ve Kaş Ekimi Sonrası İyileşme Süreci hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Düzenli ve sürekli yapılan kaş alma işlemleri kaşlarda küsme olarak adlandırılan kaş seyrekliğine ya da dökülmesine yol açmaktadır. Bunun sonucunda da kaş kalınlığında ve hacminde azalmalar ortaya çıkmasıyla yüzün ifadesini oluşturan kaşların seyrekliği sonucunda bir takım estetik ihtiyaçlar kendini göstermektedir.

  Kaş Ekimi

  Kaşların eski kalınlığına ve hacmine geri kavuşmasını sağlamak amacı ile uygulanan Kaş Ekimi operasyonu genellikle kadınlar tarafından tercih edilen bir tedavidir. Kaç dökülmesi ve kaş seyrekliği dışında yanıklar, travmalar ve geçirilen kazalar sonucunda kaybedilen kaşlarda da uygulanabilen kaş ekim tedavisi, başarılı bir şekilde uygulanarak diğer yöntemlere ve uygulamalara kıyasla hasta memnuniyeti sağlayan pozitif sonuçlar vermektedir.

  Kaşların yeniden şekillendirilmesini sağlayan, dökülme ya da seyreklik gibi problemlere daha kalın ve sık kaş yapısı ile yanıt veren kaş ekim tedavisi öncesinde ekilecek greft sayısının belirlenmesi, yüz hattına uygun kaş şeklinin oluşturulması ya da nakil alınacak bölgenin tespit edilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Kalıcı ve doğal bir kaş görünümünü başarılı bir şekilde oluşturabilen kaş ekim işlemi öncesinde operasyona ilişkin sorularınızı iletmek, ön kontrol için randevu talebinde bulunmak ya da Kaş Ekimi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Kirpik Ekimi
  BENZER TEDAVİLER
  Kirpik Ekimi
  FUE yöntemi ile donör alandan alınan greftlerin kirpik bölgesine transfer edilmesi şeklinde gerçekleştirilen Kirpik Ekimi, hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilen etkin ve başarılı bir tedavidir.

  Kaş Ekimi Tedavisi

  Genellikle kaş kıllarının kökünde oluşan hasarların etkili olduğu seyreklik ya da kaş dökülmesi önemli bir estetik problemdir. Yüz hattının görünümünü tümü ile etkileyen bu sorun, alternatif yöntemlerin kullanılmasına yol açmakla birlikte bu yöntemler sonucunda kıl köklerinin tümü ile hasar görmesi ile kalıcı sonuçlara zemin hazırlayabilmektedir.

  Hem kaşlardaki seyrelme hem de kaş dökülmelerinde ortaya çıkarmış olduğu sonuçlar nedeni ile en iyi çözüm olarak sunulan Kaş Ekimi tedavisi, kişinin kendi saç köklerinin kullanıldığı ve kaş bölgesine doğru açılar ile ekildiği başarılı bir operasyondur.

  Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

  Kaş Ekimi operasyonu, saç ekimi işlemlerinde tercih edilmekte olan FUE ekim yöntemi esasına dayanarak gerçekleştirilen bir işlemdir. Hasta konforunu en üst seviyeye çıkarmak ve acı ya da ağrı hissini minimum düzeye çekmek amacı ile lokal anestezi altında gerçekleştirilen ekim işlemi, ortalama 3 ila 4 saat sürmektedir.

  Ekim işlemi çizilen kaş modelinin yoğunluğuna ve kalınlığına göre belirlenen ortalama kök sayısının hesaplanması ile başlamaktadır. Yapılan bu hesaplamaya göre saç kökünden yeterli miktarda greft toplanmakta ve ekim işlemine geçilmektedir.

  FUE yöntemi ile sağlıklı saç köklerinin bulunduğu ense bölgesinden alınan saç kökleri kullanılmaktadır. Ekim işlemi esnasında alınan köklerin nakil edilecek kaç bölgesine belirli yönlerde ve açılarda yerleştirilmesine özen gösterilmektedir. İfade etmek gerekir ki; saç kökleri ciltten 45 derecelik bir açı ile çıkmaktadır. Kaşlar ise saçlara kıyasla farklı açılara sahiptir. Bu nedenle ciltten 10 ila 15 derecelik bir açı ile çıkan kaşların ekimi esnasında kanallar açılırken ve kökler yerleştirilirken dikkat edilmekte ve özen gösterilerek her bir kıl kökü kaşın kendi açısına göre tek tek yerleştirilmektedir.

  Kaşın iç bölgesi yukarı, orta kısmı paralel ve dış kısmı ise hafif aşağı yöne doğru açı verilerek lateral slit yardımı ile mikro kanallar açılmakta ve kıl kökleri özenle yerleştirilmektedir. Bu alana ekilecek olan köklerin 0,6 ila 0,7 mm’lik aletler ile alınması sonrasında aynı çaplardaki iğneler ile cilde herhangi bir kesi atılmadan ekimi gerçekleştirilmektedir.

  Bu işlem esnasında cilt üzerine kesi atılmaması ve kullanılan aletlerin ince uçlu olması iyileşme süreci sonrasında iz kalmasının önüne geçmesi nedeni ile tercih edilmektedir. Böylece ekim işlemi sonrasında kaşın farklı açılarda uzaması ya da ters yönde çıkması gibi problemlerin önüne geçilmiş olmaktadır.

  Kaş Ekimi Kimler İçin Uygundur?

  Kaşa istenilen şeklin verilmesi, kavisli kaşın düzleştirilmesi, kaşın başlangıç kısmının kalınlaştırılması, kaş kökünün kütleştirilmesi ve daha pek çok kaş şekillendirme işleminin yapıldığı Kaş Ekimi işlemi, tüm bu ihtiyaçların karşılanması amacı ile uygulanabildiği gibi; sık kaş alımı, yaralanma, yanık veya hastalık gibi faktörlere bağlı olarak kaşları tümü ile ya da kısmen dökülmüş kişiler başta olmak üzere, kaş dökülmesi sorunu estetik bir problem haline gelen herkese uygulanabilen en iyi çözüm yöntemidir.

  Kaş Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Kaş Ekimi işlemi sonrasında ekim işleminde açılan kanallara bağlı olarak küçük boyutlarda kabuklanmalar görülebilmektedir. Ancak bu kabuklanmalar hızlı bir şekilde dökülme göstermektedir. Bu nedenle sosyal ve profesyonel hayatı engellememektedir. Ancak işlem sonrasında ortalama 2 hafta gibi bir süre deniz, havuz, yoğun güneş ışığı ve solaryum gibi iyileşme sürecini etkileyen durumlardan kaçınılması önerilmektedir.

  Kaş Ekimi Sonrası İyileşme Süreci

  Kaş Ekimi sonrasında görülen kabuklanma, iyileşme süreci içerisinde yer alan önemli bir durumdur. Bu kabuklanmaların dökülmesinin ardından ekim bölgesinde 15 gün sonra hızlı bir dökülme görülmektedir. Bu dökülme 3 aylık bir süre boyunca devam etmekle birlikte yalnızca kaşlarda değil diğer tüm ekim işlemlerinde görülen ve beklenilen bir durumdur. Bu nedenle dökülme görüldüğünde tedirgin olmamak gerekmektedir. 3 ay sonrasında da kendiliğinden durmaktadır.

  Dökülme süreci sonrasında da ortalama 3 ay içerisinde yeni kaşlar uzamaya başlamaktadır. Yaklaşık olarak 7 ila 8 ay sonrasında da kaşlar iyileşme sürecinin son aşamasına gelmekte ve son şeklini almaktadır. İyileşme sürecinin sonrasında dikkat edilmesi gereken husus ise; kaşların uzama hızıdır. Kaş Ekimi işlemi esnasında köklerin ense bölgesindeki saçlardan alınması nedeni ile kaşlarda da saçlarda olduğu gibi hızlı bir uzama gözlemlenmektedir. Bu nedenle 15 gün ara ile kaş uçlarının düzenli olarak kesilmesi önerilmektedir. 1 yıl sonunda ise kaş kıl kökleri bulundukları ve nakil edildikleri bölgenin özelliklerine uyum sağlayarak uzama hızları yavaşlamaktadır. Böylece düzenli periyotlar ile keserek düzeltme ihtiyacı da azalmaktadır.

  Kişinin dış görünümünde ihtiyaç duyduğu düzenlemeyi sağlayan ve yüz ifadesini yeniden oluşturan kaş ekim işlemi öncesinde operasyona ilişkin kişiye özel parametrelerin oluşturulması ve ihtiyaç duyulan kök sayısının belirlenmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  İstenilen kaş şeklinin seçilmesini sağlayan, dökülme ve seyreklik problemini tercih edilen kaş yoğunluğu ile sonuçlandırarak estetik bir görünüm yakalanmasına olanak sunan kaş ekim tedavisi öncesinde ön kontrol için randevu talebinde bulunmak ya da Kaş Ekimi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Kaş Ekimi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×