Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Kaş Üstü Lazer Epilasyon

Kaş Üstü Lazer Epilasyon

  Kaş Üstü Lazer Epilasyon; Yüz Lazer Epilasyon işlemi olan Kaş Üstü Lazer Epilasyon kaş üzerinde şekil bozukluğuna yol açan ve uzama hızı fazla olan kaş üstü tüylerini lazer ile tahrip eden epilasyon yöntemi olup, seans planlaması ve cihaz seçimi öncesinde merak edilen Kaş Üzeri Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır? Seans Sayısı, Seans Süresi ve Aralıkları hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Kaş üzerinden alın bölgesine hatta saça kadar yayılım gösteren tüy ve kıllar görülebilmektedir. Genetik, hormonal ya da bazı ilaçların kullanımı sonrasında ortaya çıkan bu problem, estetik ve kozmetik probleme yol açarken, yüz ve bakış ifadesini oluşturan kaş formunun bozulmasına da neden olmaktadır.

  Kas Üstü Lazer Epilasyon hem kadınlarda hem erkeklerde görülen kaş üzerindeki ince kılların ve tüylerin kalıcı bir şekilde yok edilmesi amacı ile uygulanmaktadır. Özellikle ip, cımbız ve ağda gibi klasik tüy alma yöntemlerine kıyasla kıl köklerini güçlendirmeden cansızlaştıran bu tedavi, kıl ve kıl köklerinin hasara uğratılması gibi olumlu faydalar ortaya çıkararak hızlı ve kalıcı etkili epilasyon olanağı sunmaktadır.

  Kaş Üstü Lazer Epilasyon

  Gelişim ve uzama hızı fazla olan kaş üstü tüylerini lazer epilasyon teknolojisi ile yok eden kaş üzeri lazer epilasyon tedavisi öncesinde cilt tipi ve kıl tipine uygun lazer cihazının seçilmesi ve doğru seans planlamasının oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir, test atışı ile kıl kökünün lazer ışınına vermiş olduğu yanıtın değerlendirilmesine olanak sunabilirsiniz.

  Kaş üzerinden alına kadar yayılım göstererek kaşın şekli ve formunu bozan istenmeyen kılları lazer epilasyon ile ortadan kaldırarak kaşa şekil veren lazer epilasyon tedavisi hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Kaş Üstü lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Dudak Üstü Lazer Epilasyon
  BENZER TEDAVİLER
  Dudak Üstü Lazer Epilasyon
  Kadın Lazer Epilasyon bölgelerinden olan Dudak Üstü Lazer Epilasyon, bıyık bölgesindeki istenmeyen tüylerin lazer teknolojisi ile yok edilmesini hedefleyen güvenli bir epilasyon yöntemidir.

  Kaş Üstü Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

  Kaş Üstü Lazer Epilasyon uygulaması öncesinde ilk olarak cihaz seçimi yapılmaktadır. Bu aşamada cilt tipi, kıl karakteri ve cinsiyet gibi faktörler ele alınarak test atışları yapılmakta ve kaş üzerindeki kılların lazer ışınlarına vermiş olduğu reaksiyona göre doğru doz ayarlamaları yapılmaktadır.

  Lazer epilasyon işlemlerinin her birinde olduğu gibi, kaş üzeri bölgesinde de kıl köklerini koparacak cımbız, ağda, ip ve epilatör gibi klasik epilasyon yöntemlerinin işlemden en az 1 ay önce yapılmış olması gerekmektedir.

  İşlem, lazer epilasyon sistem başlığının yalnızca kaş üzerindeki istenmeyen tüylerin bulunduğu bölgeleri hedef alarak tekli atışlar şeklinde taranması şeklinde uygulanmaktadır. Bu tekli seri atışlar esnasında kıl köklerinde oluşan ısı artışına bağlı ani batma hissi oluşabilmektedir. Bu durum cihazda başlığında bulunun soğutucu sistemler ile hafifletilebilirken, hassas cilt yapısında olan hastalara lokal anestezik krem sürülebilmektedir.

  Kaş üzerinden saçlı deri bölgesine kadar görülebilen kıl köklerinin, lazer ışını ile ortalama 15 dakika gibi bir sürede tahrip edilmesi sonrasında uygulama sonlanmaktadır.

  Lazer Epilasyon Seans Süresi ve Seans Aralığı

  Kaş üzerinde bulunan kılların ince yapılı olması seans sayısını etkileyen bir durumdur. Bu nedenle genel olarak kaş üstü kıllarından 8 ila 10 seans arasında optimum sonuç alındığını söyleyebiliriz. Kaş Üstü Lazer Epilasyon seans sıklığı ise kılın uzama hızına göre ortalama 1 aydır.

  Kaş Üstü Lazer Epilasyon Etkileri

  Yüz bölgesindeki kıl köklerinin ve kıl uzama döngüsünün diğer vücut bölgelerine kıyasla daha farklı olduğunu ifade edebiliriz. Hormonal duyarlılığı fazla olan bu kaş üstü kıllarında tercih edilen lazer cihazına göre etkiler değişiklik göstermektedir.

  Doğru uygulama prosedürü ve doğru lazer epilasyon cihazı ile etkin kalıcı sonuçlar çıkaran Kaş Üstü Lazer Epilasyon uygulaması, kıl ve kıl kökünün yapısında bulunan siyah boya maddesi melanosit hücrelerini etkilediği için bu tutulan ışık enerjisi ile oluşan ısı kıl kökünü tahrip etmektedir. Hafif bir batma şeklinde kendini gösteren bu etki mekanizması sonrasında da kaş üzerindeki kıllar dökülerek, düzenli seanslar sonrasında tümü ile yok olmaktadır.

  Kaş Üstü Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Kaş üstü ve alın bölgesi tüylerinin lazer epilasyon ile yok edildiği Kaş Üstü Lazer Epilasyon sonrasında, cilt altına iletilen ışık enerjisine bağlı olarak kıl köklerinin diplerinde ısı artışı, kızarıklık ve ödem oluşabilmektedir. Bu durum uygulamadan sonra görülmesi beklenen geçici yan etkiler olup, 15 dakika ara ile buz uygulaması önerilmektedir.

  İşlemden sonra ilk 24 saat boyunca bölgenin sıcak su ile temasından kaçınılmalı ve güneş ışınlarına direk olarak mazur kalınmamalıdır. Bu durum, ısı artışı görülen bölgede cilt lekesi, yanık ve cilt hasarlarına yol açabilmektedir. Bölgenin güneş koruyucu kremler ile korunarak UV ışınlarına karşı önlem alınması gerekmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Kaş Üstü Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×