Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Kavitasyon ile Bölgesel Zayıflama

Kavitasyon ile Bölgesel Zayıflama

  Kavitasyon ile Bölgesel Zayıflama; Hem kadın hem de erkekler tarafından tercih edilen Kavitasyon ile Bölgesel Zayıflama bölgesel yağlanmalarda ultrasonik ses dalgalarından yararlanılan üstün etkili yeni nesil bölgesel zayıflama işlemi olup, vücut analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Kavitasyon ile Bölgesel İncelme Nasıl Uygulanır? Kimler Kavitasyon ile Bölgesel Zayıflama Yaptırabilir? ve Kavitasyon Seans Süresi, Sayısı ve Seans Aralıkları hakkındaki önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Günümüzde her kadın ve erkek sağlıklı diyet ve egzersiz programları ile daha estetik ve formda bir görünüme sahip olmak istemektedir. Ancak vücudun belirli bölgelerinde oluşan yağlanma problemlerinde egzersiz ve diyet ile olumlu yanıt alınamamaktadır. Özellikle bel çevresi, basen, bacak içi, göbek ve kol içleri genellikle dirençli depo yağların bulunduğu alanlar olduğu için bu alanlarda biriken yağlardan kurtulmak ve istenilen vücut şekline sahip olmak yalnızca diyet ve egzersiz programları ile mümkün olmamaktadır.

  Kavitasyon ile Bölgesel Zayıflama

  Diyet, düzenli egzersiz ve hareketli yaşam ile zayıflama ya da depo yağların sorunlu bölgeden uzaklaştırılması mümkün olmadığında başvurulan en ideal ve etkili çözüm bölgesel zayıflama yöntemleridir. Vücutta depo yağların ve kilonun yoğunlaşmış olduğu alanlar hedeflenerek teknolojik cihazlar ya da teknikler ile uygulanan işlemler bölgesel zayıflama tedavileridir. Bu tedaviler içerisinde kullanılmakta olan Kavitasyon teknolojisi de sorunlu hedef bölgedeki yağ depozitlerinin çözünmesini sağlayarak incelme ve sıkılaşma etkisi ortaya çıkarmaktadır.

  Vücut şeklinin ve formunun bozulmasına neden olan yağ depozitlerinin ve dirençli yağların yoğunlaştığı bölgeleri hedef alarak ultrasonik ses dalgaları ile yağ yakım hızını arttıran ve bölgeden uzaklaştırdıktan sonra şekillendiren Kavitasyon ile Bölgesel Zayıflama yöntemi öncesinde işleme ihtiyaç duyan bölgelerin tespit edilmesi, seans sayılarının oluşturulması ve etkin planlamanın yapılması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak vücut analizi yaptırabilirsiniz.

  Ultrasonik ses dalgaları ile yağ hücrelerini hasara uğratarak etkinliğini gösteren ve metabolik faaliyetleri hızlandırarak yıkılan yağların vücuttan atılmasını sağlayan Kavitasyon hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz klinik muayene ile vücut analizi yaptırmak için randevu talep etmek ya da Kavitasyon ile Bölgesel Zayıflama fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Lenf Drenaj
  BENZER TEDAVİLER
  Lenf Drenaj
  Bölgesel Zayıflama ve Selülit Tedavisi yöntemlerinden olan Lenf Drenaj, ayak parmak uçlarından bel bölgesine veya boyuna kadar uygulanan yoğun basınçlı masaj tekniği esasına dayanan bir prosedürdür.

  Kavitasyon Nedir?

  Bölgesel zayıflama ve selülit tedavileri içerisinde üstün etkili sonuçlar ortaya çıkaran Kavitasyon ile Bölgesel Zayıflama yöntemi, dirençli depo yağlarının parçalanarak sorunlu bölgeden uzaklaştırılmasını sağlayan yen nesil bir sistemdir. Ultrasonik ses dalgalarının kullanıldığı bu sistemde ultrasound ve elektropedlerden yararlanılmaktadır. Bu güçlü sistem ultrason dalgaları ile yağ hücrelerini parçalarken cilt altı doku hücrelerinde aktivite hızını arttırmakta, hasarlı doku hücrelerini de onararak sıkılaşma ve yenilenme etkisi açığa çıkarmaktadır. Bunun sonucunda da incelme etkisi ile birlikte boşalan ve gevşeyen dokuyu sıkılaştırarak vücut şekillendirme etkinliği göstermektedir.

  Kavitasyon ile Bölgesel Zayıflama Nasıl Uygulanır?

  Kavitasyon oldukça sağlıklı ve pratik bir işlem prosedürüne sahiptir. Seans şeklinde uygulanan bu tedavi öncesinde kişisel seans planlamasının ve uygulanacak güç ayarlarının belirlenebilmesi için klinik muayene ile vücut analizi yapılmaktadır. Vücut analizi esnasında depo yağların derecesi, yaygınlıkları ve direnci değerlendirilerek işlem bölgeleri ve ultrason dalgalarının hangi güç üzerinde çalışacağı tespit edilmektedir.

  Seans öncesi hazırlıkların tamamlanmasının ardından sistem üzerinde doz ve güç ayarlarının yapılması ile sistem başlığının işlem bölgesinde konforlu bir şekilde hareket ettirilebilmesini sağlamak amacı ile bölgeye jel sürülmektedir. Daha sonrasında sistem başlığı cilde temas ettirilmektedir. Doku masajı tekniği ile cihazın yağlanma bölgesinde gezdirilmesinin ardından Kavitasyon ile Bölgesel Zayıflama seansı tamamlanmış olmaktadır.

  Yakılan ve parçalanan yağ hücrelerinin lenf drenaj yolu ile bölgeden uzaklaştırılmasını sağlayan bu işlem öncesinde su tüketiminin arttırılması oldukça önemlidir. Bu nedenle seans öncesinde ve seanstan en az 2 gün önce su tüketiminin 2,5 litreye çıkarılması istenmektedir.

  Kavitasyon ile Bölgesel Zayıflama Etki Mekanizması Nasıl Çalışır?

  Kavitasyon ile Bölgesel Zayıflama işleminde kullanılmakta olan ultrasonik ses dalgaları bölgesel kilo sorununa neden olan yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlamaktadır. Selülit oluşumuna neden olan yağ bantlarının çözünmesinde de üstün etkilere sahip olan bu sistem, yağ hücrelerinin duvarlarını parçalamakta ve açığa çıkmış olan yağ hücreleri ile yağ asitlerini lenfatik dolaşımla vücuttan atılmasını sağlamaktadır.

  Bu etki mekanizması esnasında cilt yüzeyinden uygulanan ultrasonik ses dalgaları yağ hücrelerinde ani bir basınca neden olmaktadır. Bu basınç artışı ile bölgede köpüklenme oluşmaktadır. Oluşan köpüklenme ile birlikte bölgede genleşme etkileri gelişmektedir. Genleşme ile bir patlama etkisi oluşarak Kavitasyon adı verilen etkinlik ortaya çıkmaktadır. Bu etkinlik sonucunda da depo yağlar parçalanarak işlemden beklenilen etki mekanizması çalışmaktadır.

  Kavitasyon Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Kavitasyon ile Bölgesel Zayıflama ve selülit tedavisi seans şeklinde uygulanan bir tedavi protokolüdür. Seans sayısı ve seans aralıkları işlem bölgesine, yağlanma derecesine, depo yağların direncine ve lenfatik dolaşımdan atılım süresine bağlı olarak kişisel olarak değişmektedir. Ancak ilk seanstan itibaren etkilerini gösteren bu tedaviden optimum başarı elde edilebilmesi için genellikle 3, 7 ya da 10 gün aralıklar ile 6 – 8 seansa ihtiyaç duyulmaktadır. 60 ila 120 dakikalık işlem süresine sahip olan bu seanslar ihtiyaca göre arttırılabileceği gibi azaltılabilmektedir.

  Kavitasyon Sonrası Görülen Etkiler

  İlk seanstan itibaren etki mekanizmasını çalıştıran ve ölçülebilir etkiler ortaya çıkaran Kavitasyon ile Bölgesel Zayıflama tedavisinin belirli farklarını gözlemlemek için seanstan en az 72 saatin geçmesi gerekmektedir. Lenf dolaşımının hızı ile doğru orantılı olan bu etki mekanizması ile yüksek frekanslı ses dalgalarının parçalamış olduğu yağ hücrelerinin içerikleri vücudun akışkan alanlarına sızdırılmaktadır. Lenf sistemi sayesinde atık yağ hücreleri karaciğer tarafından işlendikten sonra vücuttan atılmaktadır. Atılımın gerçekleşmesi ile beraber herhangi bir iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmadan işlem bölgesinde belirgin derecede incelme, sıkılaşma ve toparlanma oluşmaktadır.

  Kimler Kavitasyon ile Bölgesel Zayıflama Yaptırabilir?

  Kavizasyon teknolojisi son derece güvenli ve konforlu bir işlemdir. Bölgesel kilo ve selülit problemi olan tüm kadın ve erkekler tarafından rahatlıkla tercih edilebilmektedir. Ancak hamile ve emziren kadınlara, kanser hastalarına, kalp rahatsızlığı bulunanlara, yüksek ya da düşük kan basıncı olanlara uygulanması önerilmemektedir.

  Kavitasyon ile Zayıflama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Kavitasyon ile Bölgesel Zayıflama seansı sonrasında beslenme ve egzersiz protokolüne uyum sağlanması istenmektedir. Beslenme esnasında işlem etkinliğinin arttırılması ve desteklenmesi için yağsız beslenme düzenine geçilmesi oldukça önemlidir. Ayrıca her seans öncesi ve sonrasında su alımının arttırılması oldukça önemlidir. Özellikle seans sonunda görülecek aşırı susama hissinin düzenli su içme alışkanlığının edinilerek giderilmesi tavsiye edilmektedir.

  Kavitasyon Riskli Midir? Yan Etkileri Nelerdir?

  Kavitasyon ile Bölgesel Zayıflama işlemi oldukça sağlıklı ve güvenli bir işlemdir. Ancak işlem etkinliği ve sistemin etki mekanizması sebebi ile uygulama bölgesinde ısı artışı, hassasiyet ve susama gibi olası geçici yan etkiler görülebilmektedir. Bu olası yan etkiler nadiren görülmekle birlikte ortalama 1 ila 2 saat içerisinde hafifleyerek kaybolmaktadır.

  Acı ya da ağrı oluşturmadan ultrasonik ses dalgaları ile yağ hücre duvarlarını parçalayarak bölgeden uzaklaştıran, vücudunu sıkılaştıran ve şekillendiren Kavitasyon işlemi öncesinde kişisel tedavi protokolünüzün oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz vücut analizi ve klinik muayene için randevu talebinde bulunabilirsiniz.

  Bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi işlemlerinde üstün etkili sonuçlar çıkarmasının yanı sıra cilt ve kas dokusunda sıkılaştırıcı ve toparlayıcı etkinliği gösteren Kavitasyon teknolojisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz vücut analizi ve klinik muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Kavitasyon ile Bölgesel Zayıflama fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Kavitasyon ile Bölgesel Zayıflama Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×