Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Kaz Ayakları Botoksu

Kaz Ayakları Botoksu

  Kaz Ayakları Botoksu; Ameliyatsız Göz Çevresi Estetiği işlemlerinde uygulanan Kaz Ayakları Botoksu göz çevresi kırışıklıkları dışında ışınsal tarzda çizgilenme şeklindeki kırışıklık olarak ifade edilen kaz ayaklarının tedavisinde kullanılmakta olup, kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Kaz Ayakları Nedir? Botoks Nasıl Uygulanır? Etkileri ve Kalıcılığı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Göz etrafındaki kırışıklıklar bir diğer adı ile kaz ayakları, yaşlanma ve tekrarlayıcı göz etrafı mimik hareketlerine bağlı kasların fazla kullanımı ile ortaya çıkmaktadır. Göz kısma ve gülme gibi ifadeler ile daha da belirginleşen kaz ayakları cilt yapısının ince olduğu durumlarda mimik kaslarının baskısının daha fazla olması nedeni ile kırışıklık oluşumu daha erken süreçlerde başlamaktadır.

  Kaz Ayakları Botoksu

  Göz çevresinin dış kısmında ışınsal tarzda çizgilenme halindeki kırışıklıklar olarak ifade edilebilen kaz ayakları, Kaz Ayakları Botoksu enjeksiyonu ile etkili bir şekilde ortadan kaldırılabilmektedir. Özellikle kırışıklıkların derinleşmediği tablolarda yüksek oranda başarı sağlamakta ve söz konusu kırışıklık problemini ortadan kaldırmaktadır. Bununla birlikte derin çizgilere hakim kaz ayaklarında ise dolgu tedavisi ve botoks kombine uygulamaları ile kırışıklıkların açılması ve kırışıklıklara karşı direnç elde edilmesi sağlanmaktadır.

  Göz çevresinde üçgen bir görüntü oluşturan kaz ayaklarının giderilerek pürüzsüz bir yapıya sahip olması için uygulanan botok enjeksiyonu öncesinde ön kontrol gerçekleştirerek enjeksiyon noktalarının belirlenmesini sağlamak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Mimik hareketlerinin sık tekrarları, göz çevresindeki kasların zayıflaması ve yaşlanma ile birlikte oluşan kırışıklıklar sonucunda ihtiyaç duyulan toksin enjeksiyonu için randevu talebinde bulunmak ya da Kaz Ayakları Botoksu fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Göz Çevresi Botoks
  BENZER TEDAVİLER
  Göz Çevresi Botoks
  Göz Çevresi Botoks göz çevresinde ışın şeklindeki kırışıklıkların ve deformasyonların giderilmesi, geciktirilmesi ve önlenmesi amacıyla uygulanan enjeksiyon işlemidir.

  Kaz Ayağı Botoksu Nasıl Yapılır?

  Kırışıklık açıcı yöntem olarak uygulanan bu tedavi, kaş kıvrımının bittiği noktadan göz altının alt bölümüne kadar kırışıklık yapısına bağlı olarak uygulanmaktadır. İşlem, kaz ayaklarının oluşmasına yol açan ve harekete neden olan kas grubuna botoks maddesinin enjeksiyonu şeklinde yapılmaktadır. Bir çeşit protein olan botulinum toksinin kullanıldığı botoks uygulamasında uygulama dozu bölgeye ve kaz ayaklarının derecesine göre belirlenmektedir.

  Ameliyatsız medikal estetik uygulamalar içerisinde bulunan Kaz Ayakları Botoksu, bölgenin lokal aneztezik krem acılığı ile uyuşturulmasının ardından başlatılmaktadır. İnce uçlu bir iğne yardımı ile botulinum toksininin cilt altına enjekte edilmesi sonrasında yaklaşık 10 dakika içerisinde tamamlanmaktadır. Bu uygulamanın sonucunda da göz çevresindeki ince kırışıklıklar giderilmekte ve kaz ayakları ortadan kaldırmaktadır.

  Uygulama sonrasında kaz ayaklarının botoks yöntemi ile başarılı bir şekilde tedavi edildiğini söylemek mümkündür. Ancak bazı tablolarda göz alt kapağındaki kırışıklıkların giderilmemesine bağlı olarak uyumsuz ve deforme bir görünüm ortaya çıkabilmektedir. Bu durumun önüne geçmek ve tedavi alanını daha da genişletebilmek için göz alt kapağının alt ve dış yanına kadar uygulama yapılabilmektedir. Böylece kırışıklığa neden olan kapak hareketleri belli oranda azaltılırken, göz çevresinde daha uyumlu bir geçiş sağlanmış olmaktadır.

  Kaz Ayakları Botoksu uygulaması esnasında dikkat edilen bir diğer nokta ise; botok enjeksiyonunun yüksek seviyeye yapılmasıdır. Alt göz kapağı yanlarına inmeyen enjeksiyonlar alt göz kapağındaki karışıklıkları kesmemekte ve doğal görünümün bozulmamasına yardımcı olmaktadır. Yanaklara kadar uzun hatlar biçiminde uzanan kaz ayaklarında da botoks enjeksiyonu 2 veya 3 paralel hat üzerinden yapılarak yanak ve göz çevresi arasındaki bütünleyici uyum korunmuş olmaktadır.

  Kaz Ayağı Botoksu Kimlere Uygulanabilir?

  Göz kenarlarında kırışıklık ve ince çizgileri bulunan, herhangi bir cilt hastalığı bulunmayan tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir bir işlemdir. Kan sulandırıcı ilaç kullanan ve çeşitli göz hastalığı bulunan kişilere uygulama yapılmamaktadır.

  Kaz Ayakları Botoksunda Kullanılan Etken Maddenin Özellikleri

  Ameliyatsız Medikal Estetik alanda kullanılan botoks maddesinin içerisinde botulinum toksini bulunmaktadır. Bir bakteri çeşidi tarafından üretilen bu madde toksik protein olarak bilinmektedir. Özelliği ise direkt olarak kas fonksiyonlarına etki etmesidir. Enjeksiyon yapılan bölgede kas fonksiyonlarını durdurmakta, kas hareketlerinden kaynaklanan izleri ve ince çizgileri yok etmektedir. Yani kaslar üzerinde bir gevşeme etkisi oluşturarak çizgi ve kırışıklık oluşumunu yavaşlatmakta ve düzeltmektedir. Bu etki mekanizması uygulama süresi sonrasında oluşmakta ve cilt eski formuna dönmektedir. Geçici bir etkiye sahip olması ile birlikte tekrarlanabilen uygulamalar yapılmasına olanak sunan bir özelliğe sahiptir.

  Kaz Ayağı Botoksu Etkileri

  Tedavinin ilk etkileri 2 ila 7 gün gibi çok kısa bir süre içerisinde görülmeye başlanmaktadır. Tedavinin etkinlik süresi ortalama olarak 6 ila 8 ay arasındadır. Ancak her seans sonrasında etki süresi daha da uzamaktadır. Yani belirli periyotlarda uygulanan Kaz Ayakları Botoksu ileri evrelerde oluşacak kırışıklıkların ve derin çizgilerin azalmasına yardımcı olmaktadır.

  Botoks uygulamasında kullanılan botolinum toksini sentetik bir maddedir. Bir bakteri türünden elde edilen bu protein, enjekte edildiği andan itibaren kas dokularını etkilemektedir. Kaslar üzerinde etkinliğini göstermesi ile birlikte cilt üzerindeki kırışıklıkların ve derin çizgilerin açılmasını sağlamaktadır. Böylece etkinliği boyunca, kırışıklık bulunan tedavi alanının daha pürüzsüz bir görünüm almasına ve dinamik bir yapıya sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

  Tam etkinliğin ortaya çıkması ile birlikte düşen kaş uçlarında bir form kazanılmaktadır. Daha canlı bir bakış ortaya çıkarken, gülme esnasında derinleşen kırışıklıkların hafiflediği gözlemlenmektedir. Etkinlik süresi boyunca tedavi bölgesindeki kasların gevşemesini etkilediği için ilerleyen süreçlerde yaşlılık belirtilerinin geciktirilmesine katkı sağlamaktadır.

  Kaz Ayakları Botoksu Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

  Enjeksiyon şeklinde uygulanan ve oldukça kısa bir süre içerisinde tamamlanan Kaz Ayakları Botoksu sonrasında günlük ve profesyonel hayata hemen dönmek mümkündür. Ancak uygulama sonrasında 4 ila 5 saat arasında yatılması önerilmektedir. Bununla birlikte ilk 24 saat tedavi alanının ovuşturulmaması ve masaj yapılmaması önerilmektedir.

  Kaz Ayakları Botoksu Yan Etkileri

  Ameliyatsız bir estetik uygulama olması nedeni ile ağrısız ve kansız bir işlem olması ile birlikte cerrahi müdahalenin oluşturabileceği riskleri taşımamaktadır. Herhangi bir kesi izi bulunmadığı için enfeksiyon riski taşımamaktadır. Ayrıca Kaz Ayakları Botoksu uygulamasının iz, kanama, şişlik ve morluk gibi etkileri bulunmamaktadır. Ancak kalıcı olmamakla birlikte geçici yan etkileri olabilmektedir. Enjeksiyon bölgelerinde kızarmalar görülebilmektedir. Bu yan etkiler botoks ile ilgili olmayıp, enjeksiyona özel bir durumdur. Herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan kendiliğinden ortadan kaybolmaktadır.

  Kişinin cilt yapısı, kırışıklık derecesi, uygulama dozu ve kaz ayakları ile kombine uygulanacak yöntemlerin belirlenmesi gibi parametreler doğrultusunda uygulanan botoks enjeksiyonu için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

  Gözün yan kısmından şakaklara kadar inen inçe çizgilerin açılmasını ve ortadan kaldırılmasını sağlayan botok enjeksiyonu için randevu talebinde bulunmak ve Kaz Ayakları Botoksu fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda yer alan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Kaz Ayakları Botoksu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×