Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Kemer Üstü Lazer Epilasyon

Kemer Üstü Lazer Epilasyon

  Kemer Üstü Lazer Epilasyon; Erkek Lazer Epilasyon bölgeleri içerisinde olan Kemer Üstü Lazer Epilasyon kasık ve karın arasındaki bölgedeki tüylenme ve kıllanma yoğunluğunu azaltan ya da ortadan kaldıran bir epilasyon yöntemi olup, seans planlaması ve cihaz seçimi öncesinde merak edilen Kemer Üstü Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır? Seans Sayısı, Süresi ve Aralıkları hakkındaki konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  İnsan vücudunu kaplayan kıllar fizyolojik bir durumdur. Kadınlara kıyasla daha sert, koyu renkli ve yoğun oranlarda görülen erkek kılları “erkeklik tüyleri” olarak sınıflandırılmaktadır. Erkek tipi kıllanma olarak ele alınan bu durum yüz, göğüs, karın, sırt, kol, bacak ve kemer üstü bölgelerde uzun ve sert kıllar şeklindedir.

  Vücudun hemen hemen her bölgesinde ortaya çıkan bu kıllanma durumu epilasyona ihtiyaç duyulmasına neden olmaktadır. Günümüzde en az kadınlar kadar erkeklerin de epilasyonu tercih ettiğini ifade edersek, Kemer Üstü Lazer Epilasyon işleminin en sık tercih edilen erkek lazer epilasyon uygulama bölgeleri arasında yer aldığını söylememiz mümkündür.

  Kemer Üstü Lazer Epilasyon

  Kemer üstü olarak ifade edilen kasık ve karın arasındaki bölgedeki tüylenme ve kıllanma yoğunluğunu azaltan ya da ortadan kaldıran lazer epilasyon tedavisi öncesinde kıl yoğunluğuna, kıl tipine ve cilt rengine uygun cihaz seçimi ve doğru doz ayarlamalarının yapılmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir, test atışları yapılmasına olanak sunabilirsiniz.

  Jilet, tüy dökücü kremler, epilatör ya da diğer klasik tüy alma yöntemlerine kıyasla kalıcı etkiler ile kemer üstü bölgesindeki kılları seyrelten ya da azaltan epilasyon hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Kemer Üstü Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Göbek Lazer Epilasyon
  BENZER TEDAVİLER
  Göbek Lazer Epilasyon
  Göbek Lazer Epilasyon göbek bölgesindeki farklı karakterlerdeki kılları lazer ışını ile tahrip ederek ortadan kaldırmayı ya da azaltmayı amaçlayan epilasyon yöntemidir.

  Kemer Üstü Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

  Erkeklik kıllarının yoğun olarak görüldüğü kasık ve karın bölgesi kıllar için tercih edilen en etkili yöntem lazerdir. Lazer sistem başlığından gönderilen ışınların kıl köklerine ulaşması ve bu yüksek ısı enerjisi ile kıl köklerinde hasar oluşturulması esasına dayanan bu işlem cihaz seçimi ile başlamaktadır.

  Cilt tipi, kıl karakteri, kıl yoğunluğu ve kılın lazer epilasyona vermiş olduğu yanıtların değerlendirilmesi için test atışları yapılarak doğru cihaz ve doğru doz ayarlamaları yapılmaktadır. Daha sonrasında uygulama bölgesine göre tercih edilen lazer sistem başlığı ile tekli seri atışlar yapılmaktadır. Kontrollü ve düzenli yapılan bu tarama atışları 15 ila 20 dakikalık çok kısa süre içerisinde tamamlanmaktadır.

  Kemer Üstü Lazer Epilasyon Yan Etkisi Var Mı?

  Dermakozmetik alanda üstün etkili sonuçlara sahip olan lazer epilasyon cihazı teknolojisinin cilt, cilt altı ve organlarda bilinen bir yan etkisi ya da zararı yoktur. Kemer Üstü Lazer Epilasyon tedavisinde cilt altına gönderilen lazer ışınlarının yalnızca ortay deriye kadar ulaşması sebebi ile cilt altı dokuları, erkek üreme organları ve hücrelerine olumsuz bir etkisi olmadığını ifade edebiliriz. Yalnızca atış bölgesinde belirli bir derinliğe kadar etki eden bu uygulama, lazer ışınlarının yayılan bir özellikte olmaması sebebi ile oldukça güvenlidir.

  Kemer Üstü Lazer Epilasyon Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Kemer Üstü Lazer Epilasyon seans sayısı ve seans aralıkları kullanılan cihaza, tedaviden sonra görülmesi beklenen etkilere ve kılın vermiş olduğu reaksiyona göre değişmektedir. Ortalama olarak 8 ila 10 seans arasında sonuç veren bu uygulama 1 ay aralıklar ile yapılmaktadır.

  Kemer Üstü Lazer Epilasyon Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Lazer epilasyon kıl köklerini ve kıla siyah rengi veren melanin hücrelerini hedef alan bir işlemdir. Atışlar ile cilt altına gönderilen lazer ışınları kıl kökleri ve melanositler tarafından emilirken, kılların yapılarını ve uzama özelliklerini bozacak hasalar oluşturmaktadır. Bu nedenle uygulamadan en az 1 ay önce kılların köklerinden koparılmasına neden olacak ağda, cımbız, epilatör gibi klasik kıl alma yöntemlerinin kullanılmaması gerekmektedir.

  Kemer Üstü Lazer Epilasyon işleminden en az 3 gün önce bölgedeki kılların makas ya da jilet yardımı ile kısaltılarak gelinmesi önerilmektedir. Böylece tedavinin etkinliği ve etkileri maksimum dereceye çıkartılmaktadır.

  Lazer epilasyon uygulaması esnasında lazer atışları ile kıl köklerinde oluşan ısı enerjisi hafif bir batma hissi şeklindedir. Bu his kıl köklerinde oluşan ısı artışı ile uygulamadan sonra sıcaklık ve yanma gibi hissedilebilmektedir. Kıl köklerinde hafif kızarma ve şişlik olarak kendini gösteren bu tabloda 15 dakika aralıklar ile soğuk uygulaması önerilmektedir.

  Lazer epilasyon sonrasında bölgedeki ısı hassasiyetinin fazla olması nedeni ile ilk 24 saat kesinlikle sıcak su ile temastan kaçınılmalıdır.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Kemer Üstü Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×