Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Kıl Dönmesinde Lazer Epilasyon

Kıl Dönmesinde Lazer Epilasyon

  Kıl Dönmesinde Lazer Epilasyon; Cerrahi prosedürlere alternatif olan Kıl Dönmesinde Lazer Epilasyon tedavisi cilt altında uzayan veya vücutta serbest dolaşan kıl yoğunluğunun azaltılmasını hedefleyen güvenil epilasyon prosedürü olup, test atımı ve seans planlaması öncesinde merak edilen Kıl Dönmesinde Lazer Epilasyon Amacı Nedir?, Lazer Epilasyon İşleminde Kullanılan Cihazlar Nelerdir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Bir cilt hastalığı olarak ele alınan kıl dönmesi bir diğer adı ile “Pilonidal Sinüs“ kadınlara oranla erkeklerin şikayetçi olduğu bir problemdir. Genellikle kuyruk sokumu, göbek deliği ve vücudun pek çok bölgesinde oluşan bu kıl dönmesi hastalığı vücudun farklı bölgesinden dökülen tüylerin ve kılların cilt gözeneklerinden deri altına girerek bu alanda kistik bir yapı oluşturması ile gelişmektedir. Şiddetli ağrı, iltihaplı sivilce, apse ve kötü koku gibi komplikasyonlara neden olan kıl dönmesi cilt atıkları, cilt yağı, epitel doku ve kirin içeride birikmesi sonucunda daha ciddi tablolara neden olmaktadır.

  Vücuttan dökülen serbest kılların ve kıl yumaklarının kuyruk sokumu, kasık ve göbek deliği gibi bölgelerde yol açtığı bu ciddi tabloların önlenmesi için erken evrede müdahale edilmesi ve vücutta serbest dolaşan kıl ya da kıl yumaklarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Kıl dönmesi tablosunun oluşması ile birlikte bakım ve banyo rutinleri ya da tedavisinde kullanılan ağrı kesici ve antibiyotikler ile olumlu yanıt alınamamaktadır. Bu durumun sonucunda da kıl dönmesi tedavisi cerrahi müdahaleye başvurulmaktadır.

  Kıl Dönmesinde Lazer Epilasyon

  Ancak cerrahi kıl dönmesi ameliyatları sonrasında ciltte oluşan gerginlik ve iyileşme sürecindeki hareketliliğin kısıtlanması gibi durumlarda yeni sinüsler yani kıl ya da kıl yumaklarının gireceği alanlar oluşmaktadır. Bu nedenle ağrı, akıntı, kaşıntı, yanma hissi ve ciddi komplikasyonlara neden olan kıl dönmesi probleminin en etkin ve kalıcı çözümü ise vücuttaki kıl yoğunluğunun azaltılmasıdır. Vücut kıllarının azaltılması ya da temizlenmesi kıl dönmesi hastalığının tekrarlanmaması için oldukça önemli bir müdahaledir. Bu nedenle erken evre tedavilerde cerrahi operasyon ve anestezinin beraberinde getirdiği riskler olmadığı lazer epilasyonun tercih edilerek vücut kıllarının azaltılması ya da temizlenmesi önerilmektedir.

  Kıl Dönmesinde Lazer Epilasyon işlemi tekrarlayan kıl dönmesi problemlerinde tercih edilen en iyi alternatiftir. Kıl köklerini kökünden tahrip ederek yok edilmesini sağlayan bu etkin işlem, cerrahi operasyon öncesi ve sonrasında uygulanan seanslar ile hastalığın kalıcı etki ile çözümlenmesine yardımcı olmaktadır. Böylece cerrahi ameliyatlar ile alınan kıl yumağının tekrar aynı bölgede iltihaba ve şikayetlere yol açması önlenmiş olmaktadır. Ayrıca vücudun farklı bir bölgesinde kıl dönmesi oluşumunun da önüne geçilmektedir.

  Lazer Epilasyon
  BENZER TEDAVİLER
  Lazer Epilasyon
  Farklı dalga boylarına ve çalışma prensiplerine sahip yeni nesil teknolojik cihazlar ile uygulanan Lazer Epilasyon tedavileri istenmeyen vücut kıllarının kalıcı etki ile azaltıldığı ya da yok edildiği güvenli epilasyon işlemidir.

  Vücuttaki serbest kılların vücudun farklı bölgelerinde Pilonidal Sinüs yani kıl dönmesi oluşumunun önlenmesi, yinelenmesi ve çözümlenmesinde kullanılmakta olan Kıl Dönmesinde Lazer Epilasyon tedavisi ile cerrahi operasyon öncesi ve sonrası işlem yaparak hastalığın nüks etmesinin önüne geçebilmek için ücretsiz muayenemizden yararlanarak klinik muayene gerçekleştirebilir, test atışı yaptırarak en etkin ve ideal lazer epilasyon cihazı ile kıl dönmesi hastalığının oluşumunu engelleyebilirsiniz.

  Vücudun kıllı bir yapıya sahip olması sonucunda ciddi hastalıklara ve komplikasyonlara yol açan kıl dönmesi problemini kıl yoğunluğunu azaltarak ya da kalıcı etki ile yok ederek önleyen lazer epilasyon tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve test atımı için randevu talebinde bulunmak ya da Kıl Dönmesinde Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Kıl Dönmesinde Lazer Epilasyon Amacı

  Oluştuğu bölgede akıntı, apse ve iltihaplara yol açan kıl dönmesi hastalığına erken evrede ilaçlar ilerleyen evrede ise cerrahi operasyonlar ile müdahale edilmektedir. Ancak vücuttaki kıl yoğunluğuna ve cilt karakterine bağlı olarak kıl ve kıl yumakları cilt altında tekrar yerleşerek aynı tablonun nüks etmesine yol açmaktadır. Bu nedenle özellikle tekrarlayan kıl dönmesi hastalığının önlenmesi için vücuttaki kıl yoğunluğunun azaltılması ya da Kıl Dönmesinde Lazer Epilasyon tedavisi ise tümü ile kalıcı olarak yok edilmesi önerilmektedir.

  Böylece cilt altından uzayan ya da vücutta serbest dolaşan kılların cilt altında uzaması ya da deriyi delerek cilt altına yerleşmesinin önüne geçilmektedir. Özellikle cerrahi operasyon sonrası işlem yapılmasına olanak sunan lazer epilasyon cihazları pilonidal sinüsün bulunduğu bölgeye uygun kişisel seans planlaması yapılarak bölgedeki kılların köklerini tümü ile tahrip ederek uzama fonksiyonlarını bozmayı sağlamaktadır.

  Kıl Dönmesinde Lazer Epilasyon Cihazları

  Kıl Dönmesinde Lazer Epilasyon cilt rengi, kıl rengi, kıl yoğunluğu, işlem bölgesi ve cinsiyet parametrelerine göre tercih edilen en gelişmiş cihazlar ile uygulanmaktadır. Dalga boyu prensibi ile çalışan bu lazer sistemlerinde çeşitli tipler bulunmaktadır. İşlem başarısı ve tedavinin kalıcılığı için test atımı yapılarak kıl dönmesinin bulunduğu bölgeye aşağıda bulunan cihazlar arasında en uygun sistem, doz ve dalga boyu ayarlamaları yapılarak epilasyon tedavisi planlanmaktadır.

  Nd Yag Lazer Epilasyon

  Lazer epilasyon cihazları içerisinde kullanılmakta olan Nd Yag Lazer Epilasyon cihazı Kıl Dönmesinde Lazer Epilasyon tedavisi içerisinde koyu cilt tipleri için tercih edilen bir sistemdir. Kıl dönmesinin bulunduğu alanlarda güvenle tercih edilen bu cihaz bölgeye göre tercih edilen ve kıl tipine göre kullanılan gelişmiş bir teknolojidir.

  Diode Lazer Epilasyon

  Vücut bölgesindeki istenmeyen tüylerin yol açtığı batık ve kıl dönmesi problemlerinde üstün etkili sonuçlar ortaya çıkaran Diode Lazer Epilasyon özellikle erkeklerde tüylerin azaltılmasını sağlayan bir sistemdir. Dalga boyu diğer lazer epilasyon cihazlarına kıyasla daha uzun olan bu sistem seans sayısına göre ve kıl dönmesinin bulunduğu alana göre değişken ve etkili sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Diğer sistemlere oranla 810 nm dalga boyuna sahip Diode Lazer Epilasyon, ciltte daha derinlere inebildiği için derinde oluşan kıl dönmesi ve batık problemlerine kalıcı sonuçlar sunmaktadır.

  Alexandrite Lazer Epilasyon

  Açık cilt tiplerinde kullanılmakta olan Alexandrite Lazer Epilasyon, vücuttaki tüyleri hemen bölgeden uzaklaştıran ve kıl köklerini tahrip eden dalga boyuna sahiptir. Böylece vücutta dolaşan serbest kılların azaltılmasını sağlarken tüy artışının önüne geçerek kıl foliküllerinin yapısını bozmaktadır.

  Kıl Dönmesinde Lazer Epilasyon Bölgeleri

  Kıl Dönmesinde Lazer Epilasyon tedavisi kişisel tedavi protokolü ile uygulanan bir tedavidir. Bu nedenle işlem bölgesi, kıl karakteri ve cihaz seçimi işlem başarısının önemli bir basamağıdır. Kişisel tedavi planlaması oluşturulmadan önce klinik muayene ile kıl dönmesi oluşan ya da cerrahi müdahale uygulanan bölge analiz edilmektedir.

  Tüm yüz ve vücut bölgelerinde işlem yapılmasına olanak sunan lazer epilasyon cihazları ile kıl dönmesi hastalığının görüldüğü kuyruk sokumu, kasık ve göbek deliği gibi alanlarda işlem yapılabilmektedir.

  Kıl dönmesi bir diğer adı ile Plionidal Sinüs probleminin yol açtığı sırt, ense ve omuz bölgesindeki tüylerin de kalıcı etki ile tahrip edilmesini sağlayan Kıl Dönmesinde Lazer Epilasyon tedavisi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak cilt analizi gerçekleştirebilir; klinik muayene ve test atımı sonrasında alınan yanıtlar doğrultusunda kişisel tedavi planlamanızı oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz.

  Vücudun herhangi bir bölgesinden dökülerek vücutta serbest dolaşan ya da cilt altında uzamadan yuva yaparak enfeksiyon, apse ve daha pek çok komplikasyonlara neden olan kılları lazerin kıl kökünü tahrip etme etkisi ile ortadan kaldıran lazer epilasyon ile kıl dönmesi tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve test atımı için randevu talebinde bulunmak ya da Kıl Dönmesinde Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Kıl Dönmesinde Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×