Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Kılcal Damar Tedavisi

Kılcal Damar Tedavisi

  Kılcal Damar Tedavisi; Lazerle Kılcal Damar Tedavisi, kalıcı tedaviye yönelik yapılan ve tedavi edilen bölgelerde sorunun tekrarlanması ihtimalini son derece düşük seviyelerde tutan oldukça güvenli ve etkin bir işlem olup, Kılcal Damar Çatlaması, Damar Belirginleşmesi Hangi Bölgelerde Ortaya Çıkar ve Kılcal Damar Tedavisi Nasıl Uygulanır gibi konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Genişlemiş ve yüzeye yakın olan kılcal damarlar, vücudun herhangi bir bölgesinde kendini gösterebildiği gibi daha çok yüz ve bacak bölgelerinde ortaya çıkmaktadır. Yüz bölgesinde meydana gelen genişlemiş ve yüzeye yakın olan bu kılcal damar çatlamaları kızarıklığa neden olmaktadır. Bu toplum içerisinde sıklıkla karşılaşılan bir tablo olmakla birlikte hem sağlık açısından hem de estetik açıdan rahatsız eden bir görüntüye yol açmaktadır.

  Kılcal Damar Tedavisi

  İlk olarak ince kırmızı çizgi şeklinde kendini gösteren kılcal damarlar, ilerleyen süreçlerde daha koyu kırmızı hatta mor renge dönüşmektedir. Bu yüzeye yakın görüntü ve çizgiler daha büyük damarları etkileyerek dolaşım sorunlarına dönüşebilmektedir. Bu açıdan ilk olarak sağlık ve daha sonrasında estetik açısından sorunların oluşmasına zemin hazırlayan kılcal damar çatlamalarının tedavi edilmesi öngörülmektedir.

  Kliniğimizde, kılcal damar genişlemeleri ve çatlamaları lazer yöntemi ile kolay ve güvenilir bir şekilde tedavi edilmektedir. Zamanla daha büyük sağlık sorunlarına yol açan ve estetik görünüme olumsuz etkileri bulunan bu tablodan Kılcal Damar Tedavisi yöntemi ile kurtulmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz. Ayrıca tedavi hakkında detaylı bilgi almak ve sorularınızı iletmek için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden bizimle iletişime geçebilir kılcal damar tedavisi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

  Doğum Lekesi Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Doğum Lekesi Tedavisi
  Doğumsal olarak cilt üzerinde görülen cilt lekelerinin tedavisinde kullanılan Doğum Lekesi Tedavisi lekenin derinliği, genişliği, bulunduğu bölge ve cilt özelliklerine göre uygulanan kişisel tedavi prosedürüdür.

  Kılcal Damar Çatlaması

  Cilt üzerinde bulunan kılcal damarlar yani kan damarları genişleyerek 1 mm çapa ulaştıklarında ya da çatlamaları sonucunda gözle görülür bir hale gelmektedirler. Bazı durumlarda herhangi bir neden olmaksızın kılcal damar genişlemeleri ve çatlamaları ile karşılaşmak mümkündür. Ancak bu tabloya etki eden en önemli faktörün güneş ışınları olduğunu söyleyebiliriz. Uzun süre güneşe maruz kalan kişilerde boyun ve ense bölgelerinde kılcal damarlarda ağ şeklinde kırmızı ve kahverengi değişiklikler görülmektedir.

  Kılcal damarların belirginleşmesine neden olan diğer faktörler ise; gebelik, yaşlanma, ayakta uzun süreli durmayı gerektiren işler, selülit, kilo, ağır kaldırma, su tüketiminin az olması, sıkı ve dar kıyafetlerin tercih edilmesi, yüksek topuklu ayakkabılar, hormonsal ve kalıtımsal faktörlerdir. Bu faktörler kılcal damarların belirginleşmesinde ve oluşmasında direkt olarak rol oynasa da, katkısı bulunduğunu söylemek mümkündür.

  Günümüzde özellikle kadınların pek çoğunda kılcal damar genişlemelerinin farklı formları ve tipleri görülmektedir. Bu durum kadınlar için kozmetik durumlara yol açmakla birlikte varis açısından da değerlendirilmektedir. Bu nedenle ödem, gece krampları, yorgunluk ve kaşıntı gibi belirtiler veren tablolarda Kılcal Damar Tedavisi gerekmektedir.

  Damar Belirginleşmesi Hangi Bölgelerde Ortaya Çıkar?

  Kılcal damarlar vücudun herhangi bir bölgesinde ortaya çıkabileceği gibi sıklıkla yüz, bacak ve kalçalarda kendini göstermektedir. Özellikle yüz bölgesinde; burun kenarları, göz altları ve yanaklarda belirginleşmektedir. Bacaklarda ise; ayak bilekleri ya da üst bacak bölgesinde örümcek ağı şeklinde ortaya çıkmaktadır. Yüzde oluşan kılcal damar genişlemeleri güneş, kuru cilt, güneş ışınları ve hormonal faktörler gibi nedenlerden kaynaklanabilirken, bacak bölgesinde ortaya çıkan genişlemeler genellikle uzun süreli ayakta kalmaya bağlı fiziki nedenlerden kaynaklanmaktadır.

  Kılcal Damar Tedavisi

  Yüz bölgesi başta olmak üzere tüm vücutta bulunan kılcal damar genişlemeleri için Lazerle Kılcal Damar Tedavisi tercih etmekteyiz. Bu tedavi sonrasında cilt üzerinde kırmızı hatta mor renge yol açan son derece rahatsız edici bu görüntü herhangi bir risk teşkil etmeden lazer uygulamaları ile giderilmektedir. Böylece estetik kaygılara yol açan kılcal damar genişlemelerinin neden olduğu sorunlar konforlu ve güvenilir bir şekilde ortadan kaldırılmaktadır.

  Kılcal Damar Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  Tedavide tercih etmiş olduğumuz lazer, damar içerisinde bulunan oksijeni ve demir taşıyan yapıları hedef almaktadır. Lazer ışınları ile elde edilen ısı sayesinde kılcal damarlar ve varis olarak değerlendirilen daha geniş damarlar tedavi edilebilmektedir. Yani lazer ışınları sorunlu kılcal damarları hedef alarak bu damarların deforme olmasını sağlamakta ve tedavi etmektedir. Bu nedenle en etkili sonuçlar genellikle ince damar ağlarından oluşan kılcal damar genişlemelerinde ya da çatlamalarında elde edilmektedir diyebiliriz.

  Kalıcı tedaviye yönelik yapılan Kılcal Damar Tedavisi, tedavi edilen bölgelerde sorunun tekrarlanması ihtimali son derece düşük olan bir işlemdir. Tedaviden sonra hemen yanıt alındığı gibi çok kısa bir süre içerisinde iyileşme elde edilmektedir. Bu nedenle yüzeyel görüntü sorununa sebep olan kılcal damar sorunun ilerlemesinin ve büyük damarların etkilenmesinin de önüne geçilmiş olunmaktadır. Hatta bölgede kaşıntı, karıncalanma, şişlik ve ağrı gibi sağlık sorunlarının yalnızca lazer yöntemi ile hızlı bir şekilde önüne geçildiğini ve tedavi edildiğini belirtebiliriz.

  Belirginleşen Kılcal Damarlarda Lazerin Etkinliği

  Kılcal damar tedavisinde lazer yöntemi sağlıklı dokulara zarar vermeden etkin bir tedavi seçeneği sunmaktadır. Özellikle erken dönemlerde yüzeyel ve ince kılcal damar yapılarında sorunun çözülmesi ve büyük problemlere yol açmaması hususunda başarılı sonuçlar vermektedir. Özellikle cilt üzerinde örümcek ağı görüntüsü vererek estetik sorunlara yol açan bu kılcal damarlar lazer ışınlarının etkinliği ile silinebilmektedir.

  Kılcal damarların silinmesi genel dolaşım üzerinde herhangi bir sorun teşkil etmemesi nedeni ile risksiz bir işlemdir. Ancak burada dikkat edilecek en önemli püf nokta tedavi planlaması ve damar yapısına uygun dozdur. Bu nedenle cihaz seçimlerinde ve doz ayarlamalarında damarların genişliği, damarların yoğunluğu ve tedavi bölgesi baz alınarak tedaviyi planlamaktayız. Özellikle farklı dalga boylarının ve değişken atış sürelerinin olduğu düşünüldüğünde; dalga boyu, atış süresi ve lazer ışınlarının çapları hesaplanarak kılcal damar genişlemesine uygun ideal parametreler oluşturmaktayız. Bu planlama daha etkin ve başarılı sonuçlar elde edilmesi açısından oldukça önemlidir.

  Seans Süreleri ve Seans Sayıları

  Günümüzde lazer yöntemi pek çok alanda güvenli bir şekilde kullanılmaktadır. Özellikle kılcal damar genişlemelerinde ve çatlamalarında lazerle tedavi yöntemleri tek seanslık ya da iki seanslık uygulamalar ile başarılı yanıt vermektedir.

  Kliniğimizde uygulamış olduğumuz Kılcal Damar Tedavisi yöntemi olan lazer tekniği, diğer tedavi yöntemlerine göre hızlı, etkili ve çevre dokulara hasar oluşturmadan ortalama 15 ila 30 dakika arası süren seanslarda yapılmaktadır. Ancak seans sürelerinin hastalara ve kılcal damar yapılarına bağlı olarak değiştiğini ifade etmemiz gerekmektedir. Özellikle parametreler belirlenirken bu planlamalar kişiye özel ve sorunun türüne göre yapılmaktadır. Bu durum da değişken süre ve sayılara neden olmaktadır.

  Kılcal Damar Tedavisi öncesinde, seans süresi ve seans sayısının belirlenebilmesi için muayene gereklidir. Bu muayene esnasında kılcal damar sorunu tespit edilmektedir. Bu tespit sonrasında damar yapısına, özelliğine ve bulunduğu bölgeye göre uygun tedavi planı oluşturulmaktadır.

  Bu amaçla kılcal damar genişlemesinin tespiti, tedavi planlaması, seans süreleri ve seans sayıları hakkında detaylı bilgi almak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz. Ayrıca Kılcal Damar Tedavisi hakkında bilgi almak ya da merak ettiğiniz diğer sorularınıza yanıt bulmak için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden bizimle iletişime geçebilir ve işlem detayları hakkında yanıt alabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×