Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Kırışıklık Tedavileri

Kırışıklık Tedavileri

  Kırışıklık Tedavileri; Ameliyatsız Kırışıklık Tedavileri içerisinde kullanılan ameliyatsız yüz germe uygulaması botoks enjeksiyonu ile alın, göz, kaş arası, dudak, boyun ve çene bölgesindeki kırışıklıklar tedavi hafifletilmekte ve geciktirilmekte olup; yazımız içerisinde Botoks ile Kırışıklık Tedavisi Nasıl Uygulanır, Kırışıklık Tedavisi Hangi Bölgeler Uygulanır ve Botoksun Etkileri gibi konu başlıklarına ulaşabilirsiniz.

  Kozmetik işlemlerde ideal sonucun alınabilmesi ve mükemmel bir sonuç elde edilebilmesi için asıl amaç en az yan etki oluşturmaktan geçmektedir. Ayrıca istenmeyen bir yan etkinin gelişebilme olasılığına karşı elde edilen işlemin sonucunun geri dönüşümlü olmasına dikkat edilmelidir. Bu nedenle botoks uygulamaları bu kriterlere uyumlu olan en ideal kozmetik işlem arasında yerini almaktadır.

  Kırışıklık Tedavileri

  Cilt kırışıklıkları cilt altında bulunan kasların kasılması ile derinin çekilmesi sonucunda ortaya çıkmaktadır. Bu cilt altındaki kasların gevşemesi sonucunda derinin istenilen konuma gelmesi sonrasında karışıklıklar üzerinde belirgin seviyede azalmalar ortaya çıkmakta ve hatta ortadan kaybolmaktadır. Bu nedenle Kırışıklık Tedavileri içerisinde yaygın olarak kullanılan botoks maddesi ile alın, göz ve kaş arasındaki kırışıklıklar ile birlikte boyun ve çene bölgesi dahil cilt üzerinde kendini gösteren kırışıklıklar tedavi edilebilmektedir.

  Mimik kaslarının yoğun bir şekilde kullanılması sonucunda ortaya çıkan, yaşlanma sürecinde kalıcı hale gelen cilt karışıklıkları botoks uygulamaları ile tedavi edilerek azaltılabilmektedir. Düzenli olarak uygulanması ile mimik kaslarını kullanma biçimini değiştirerek yeni kırışıklıkların oluşmasını önleyen ve kırışıklıkların derinleşmesini ve kalıcı hale gelmesini engelleyerek botoks tedavi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Bu amaçla aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden online randevu oluşturabileceğiniz gibi Kırışıklık Tedavileri fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

  Cilt Germe Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Cilt Germe Tedavisi
  Ameliyatsız cilt tedavileri içerisinde yer alan Cilt Germe Tedavisi medikal estetik alanda uygulanan ve cilt dokusundaki hacim eksikliklerinin ve kırışıklıkların giderilmesini hedefleyen prosedürleri içermektedir.

  Botoks ile Kırışıklık Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  Yüzde rahatsız eden bir görüntüye yol açan mimik, çizgi ve kırışıklıklar ameliyatsız botoks uygulamaları ile kolaylıkla çözüme kavuşturulmaktadır. Güvenli ve başarılı bir şekilde estetik uygulamalarında tercih edilen bu işlem ile yüzdeki dinamik çizgiler ya da kırışıklıklar ortadan kaldırılmaktadır.

  Alın, kaş arası, göz kenarları, kaz ayakları, dudak üstü, ağız çevresi ve boyun gibi alanlarda uygulanabilen Kırışıklık Tedavileri öncesinde uygulama bölgesine lokal anestezik krem sürülerek bölgenin uyuşturulması sağlanmaktadır. Böylece enjeksiyon esnasında oluşabilecek ağrı ve acı hissi azaltılmış olmaktadır. Daha sonrasında antiseptik solüsyonlar aracılığı ile cilt yüzeyi temizlenmektedir. Tedaviye hazır hale getirilen noktalar tespit edilerek kalem ile işaretlenmekte ve çok ince iğneler yardımı ile enjeksiyon işlemine başlanmaktadır.

  Cilt altında bulunan minik kasların içerisine işaretlenen her bir noktadan botulinum toksin tip A enjeksiyonu yapılarak botoks uygulaması tamamlanmaktadır. İşlemin etkileri ise ortalama 3 – 5 gün içerisinde kendini gösterirken, optimum sonuçlar 15 gün içerisinde kendini gösterdiği ortalama 15 gün sonra kontrol muayenesi yapılmaktadır.

  Botoks Maddesinin Özellikleri

  Botoks uygulamasındaki etken madde “botulinum toksin tip A” olarak adlandırılan bir proteindir. Bu protein “clostridium botulinum” adı verilen bakteri tarafından üretilmektedir. Bu maddenin enjekte edildiği bölgelerdeki kaslarda etkisi göstererek aşırı kasılmanın önüne geçmekte ve böylece ciltte oluşan kırışıklıkları azaltmaktadır.

  Bu maddenin cilt üzerinde herhangi bir yan etkisi saptanmamıştır. Botoks maddesi Kırışıklık Tedavileri içerisinde estetik amaçla düşük dozlarda kullanıldığında, uygulama bölgesindeki kasları etkilemesi ve vücuda yayılım göstermemesi nedeni ile oldukça güvenli bir yöntem olarak tercih edilmektedir.

  Kırışıklık Tedavisi Hangi Bölgelere Uygulanır?

  • Kaş arasındaki (frown lines) karışıklıklar: Firavun çizgileri ya da aslan çizgileri olarak adlandırılan bu kırışıklıklar kişileri oldukça yaşlı ve sert gösteren mimik çizgileridir. Kaş arası botoks Kırışıklık Tedavisi uygulaması ile bu mimik çizgileri düzeltilebilmektedir.
  • Alın bölgesindeki kırışıklıklar: Alın bölgesi, yüzdeki ince kırışıklıkları ve mimik çizgilerini en fazla gösteren alanlardan bir tanesidir. Bu bölgedeki yatak kırışıklıklar alın Karışıklık Tedavisi ile düzeltilebilmektedir. Bu tedavi esnasında kaşların ve göz kapaklarının durumları da dikkate alınmaktadır. Bazı durumlarda kaş kaldırma tedavisi ile kombine edilebilirken, alın ve kaş arası botoks tedavisi genellikle birlikte uygulanmaktadır.
  • Göz çevresindeki (kaz ayakları) kırışıklıklar: Bu alanda kendini gösteren kırışıklıklar “kaz ayakları” olarak adlandırılmaktadır. Özellikle gülme eylemi ile göz çevresinde kendini gösteren bu kırışıklıklar yani kaz ayakları botoks tedavisi ile düzeltilebilmektedir.
  • Çenedeki ( portakal kabuğu görüntüsü) kırışıklıklar: Çene uçunda oluşan portakal kabuğu görüntüsüne ya da kırışıklıklarına çene botoksu ile müdahale edilebilmektedir. Bu tedavi çenedeki kırışıklıklara etki ederken aynı esnada alt dudak köşelerini aşağıya doğru çeken kasları bloke ederek dudak köşelerinin yukarı kalkmasına yardımcı olmaktadır.
  • Boyun bölgesindeki kırışıklıklar: Boyun bölgesindeki iki adet dikey kas boyun Kırışıklık Tedavileri ile düzeltilerek bölgede oluşan kırışıklıkların azalması sağlanmaktadır. Bu kasların gevşemesi sonucunda oluşan özellikle dikey durumda bulunan kaslardaki çizgi görünümünün ortadan kalmasına yardımcı olmaktadır. Bu alana uygulanan botoks miktarı, diğer alanlara göre değişiklik göstermektedir.
  • Üst dudak üzerindeki (barkod çizgileri) kırışıklıklar: Dudak üzerindeki sigara çizgileri olarak adlandırılan bu kırışıklıklara dudak botoksu uygulaması yapılmaktadır. Bu tedavi dudağın dolgunlaşması, yeniden hacim kazanması için uygulanmaz ve dudağı şişirmez. Yalnızca dudak üzerindeki kırışıklıkların giderilmesini ve düzelmesini sağlamaktadır. Dudak botoksu tedavisinin diğer botoks uygulamalarından farklılık gösterdiğini de ifade edebiliriz.
  • Ağız kenarındaki (marionette çizgileri) kırışıklıklar: Marionette olarak da adlandırılan ağız kenarlarındaki ince çizgiler yüz bölgesinde kendini en belirgin şekilde gösteren kırışıklıklar arasındadır. Bu kırışıklıklar da botoks tedavisi ile ortadan kaldırılabilmektedir. Genellikle dudak botoksu tedavisi ile birlikte yapılmaktadır.

  Botoks Tedavisinin Etkileri

  Botoks enjeksiyonuyla aşırı çalışan mimik kaslarının gevşemesi sağlanarak oluşan çizgiler azaltılmaktadır. Bu etki ortalama olarak 3 ila 5 gün içerisinde kendini göstermekte ve 3 ila 6 ay gibi bir süre devam etmektedir. Bu süreninin sonunda yeni enjeksiyonlara ihtiyaç duyulurken her bir enjeksiyonun etkileri tedaviler arasındaki sıklığı ve aralığı uzatmaktadır. Ancak bu etki sürelerinin kişiden kişiye değişiklik gösterdiği unutulmamalıdır.

  Botoks ile Kırışıklık Tedavileri enjeksiyonu sonrasında kas kontraksiyonunu oluşturan sinirlerde blokaj meydana gelmektedir. Bu nedenle botoks etkisinin maksimum görülebilmesi için öncelikle tedavi alanında ortalama 2 – 3 saat dokunulmamalıdır. Bu süre boyunca dik bir pozisyonda kalarak mimik kaslarının çok fazla çalıştırılmaması istenmektedir. Böylece botoks ile istenilen kaslar ve sinirlere etki edilerek kaşlar arasındaki kırışıklıklarda kaş çatma, alın kırışıklıklarında kaş kaldırma ve göz kırışıklıklarında da gözleri kısabilme gibi maksimum etkilerde fayda sağlamaktadır.

  Botoks ile Kırışıklık Tedavisi Yan Etkileri

  Kırışıklık Tedavileri içerisinde kullanılan botoks enjeksiyonlarında toksin çok düşük miktarlardadır. Bu nedenle tedavi güvenli olmakla birlikte yan etkiler ise minimal seviyededir. Enjeksiyon esnasında bazı hastalarda yanma hissi görülebilmektedir. Botoks bir dolgu maddesi olmadığı için uygulama bölgelerinde hacim artışı ya da şişlik gibi yan etkiler oluşmamaktadır. Tedavi sonrasında oluşabilecek ödemler ortalama 2 gün içerisinde kendiliğinden kaybolmaktadır.

  Nadiren enjeksiyon alanlarında morarma gelişebilmektedir. Bu durumlar genellikle beklenilen tablolardır. Diğer yan etkiler ise; enjeksiyon sonrasında göz kapaklarında ve kaşlarda görülen düşüklüklerdir. Bu yan etkinin görülme oranı ortalama %1 civarındadır. Oluşması halinde ortalama 4 hafta içerisinde gerilemektedir. Ancak uygulamanın doğru yöntemler ve doğru tekniklerle yapılması sonrasında bu yan etkilerin pek çoğu görülmemektedir.

  Yorgun, yaşlı ve sinirli bir görünüme neden olan yüz şeklinde belirgin bir iyileşme sağlayan botoks tedavisi ile kırışıklıkları azaltmak ya da tamamen ortadan kaldırmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Bu nedenle aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden randevu talebinde bulunabileceğiniz gibi, Kırışıklık Tedavileri fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Kırışıklık Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×