Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Kök Hücre Destekli Saç Ekimi

Kök Hücre Destekli Saç Ekimi

  Kök Hücre Destekli Saç Ekimi; Saç Ekimi tedavilerinde kullanılan Kök Hücre Destekli Saç Ekimi kişinin kendi kök hücrelerinin ekilen greftlerin sağlıklı olarak büyümesinin teşvik edilmesi amacıyla kullanıldığı başarılı bir ekim yöntemi olup, tedavi öncesi merak edilen Kök Hücre Saç Ekimi Nedir? Kök Hücre Destekli Saç Ekimi Nasıl Uygulanır? ve Kök Hücre Destekli Saç Ekimi Etkileri hakkındaki konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Kök Hücre Destekli Saç Ekimi kök hücrelerinin üreme ve büyüme potansiyelleri kullanılarak saç büyümesinin teşvik edilmesi amacı ile uygulandığı bir yöntemdir. Mikroenjeksiyon tekniğine dayanan bu saç ekim yöntemi saç telinin yeniden oluşturulması ve saç dökülmesi olan bölgede yeni hücrelerin üretilmesi esasına dayanmaktadır.

  Enjekte edilen kök hücreler ölü veya hasar görmüş olan tüm saç foliküllerini aktive ederek saç büyümesine katkı sağlamakta; erkekler ve kadınların estetik sorun yaşamasına neden olan saç dökülme sorununu yavaşlatmaya, iyileştirmeye ya da ortadan kaldırmaya yardımcı olmaktadır.

  Kök Hücre Destekli Saç Ekimi

  Daha dolgun, daha yoğun ve daha canlı bir görünüm elde edebilmek ve doğal saç gelişimini minimum yan etkiler ile uyarmak amacı ile kendi vücut dokularındaki hücrelerin kullanıldığı saç ekim yöntemi için ön kontrol gerçekleştirmek ve tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Diğer saç ekimi yöntemlerine kıyasla saç ekiminde farklı bir yaklaşım olarak kabul edilen kök hücre saç ekimi ile saç büyümesini arttırmak, genç ve sağlıklı görünümü ağrısız ve doğal bir yöntemle geri kazanılmasına olanak sunmak için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden randevu talebinde bulunabilişiniz. Ayrıca yine iletişim formu üzerinden Kök Hücre Destekli Saç Ekimi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

  PRP Ozon Yöntemiyle Saç Ekimi
  BENZER TEDAVİLER
  PRP Ozon Yöntemiyle Saç Ekimi
  Saç  ekim tekniği olan PRP Ozon Yöntemi ile Saç Ekimi işlemi saç köklerinin adaptasyon sürecini arttıran, ekilen saç köklerinin tutunma ve iyileşme sürecini hızlandıran bir ekim prosedürüdür.

  Kök Hücre Saç Ekimi Nedir?

  İleri seviye saç dökülmelerinde tercih edilen kök hücre desteği ile saç ekimi, kişinin kendi kök hücrelerinin kullanıldığı yeni bir saç ekim yöntemidir. Bu yöntemde kullanılan kök hücrelerinin dokuyu büyütme ve pek çok farklı hücreye ayrılma özelliği kullanılmaktadır. Yani kök hücrelerinin bölme, üretme ve yenilenme potansiyellerinden yararlanıldığı bir saç ekim yöntemi demek mümkündür.

  Kök Hücre Destekli Saç Ekimi işleminde saç büyümesinin teşvik edilebilmesi amacı ile kök hücrelerinin büyüme özelliklerinden yararlanılmaktadır. Bu özellik sayesinde kök hücreler, saç dökülmesi görülen bölgelerde yeni hücreler üretmek için bölünmekte ve saç tellerini yeniden oluşturmaktadırlar.

  Kök Hücre Destekli Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

  Dikiş gerektirmeyen, iz bırakmayan ve hızlı bir iyileşme etkisi ortaya koyan bu işlem, cerrahi tekniklerden farklıdır. Uygulamanın ilk aşamasında hastanın kulak arkasından küçük bir yağ dokusu ya da az miktarlarda kan alınmaktadır. Alınan bu yağ dokusu laboratuvar ortamında hürce çoğaltma işlemine tabii tutulmaktadır. Santrifüj adı verilen işlem sonrasında kök hücre yönünden zengin olan bu sıvı mikroenjeksiyon yöntemi ile saç nakil bölgesine enjekte edilmektedir. Enjekte işlemi sonrasında ise saç nakli operasyonuna geçilmektedir.

  Kök hücre tedavisi esnasında uygulanan saç ekim yöntemi ise FUE saç ekim tekniğidir. İşlem öncesinde genel olarak lokal anestezi kullanılmakta ve ağrı ya da acı şikayetleri en aza indirilerek daha konforlu işlem olanağı sunulmaktadır. Anestezi işlemi sonrasında saç ekimi yapılacak alana saçların çıkış açılarına ve kıl köklerine uygun kanallar açılmaktadır. İnce uçlu mikro motor aracılığı ile donör bölgeden toplanan kökler kanalların açıldığı bölgelere nakledilmektedir.

  Kök Hücre Destekli Saç Ekimi saç derisine ekilen saçların tutunmasını ve beslenmesini desteklemektedir. Bunun sonucunda da ekim işlemi daha verimli hale gelmektedir.

  Kök Hücreli Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

  Kök hücreli saç ekimi, canlandırıcı olma ve yüksek iyileşme potansiyeli sayesinde saç dökülmesine karşı önlem almak isteyen ya da saç kaybını minimum seviyede tutarak saç kaybını yavaşlatmak isteyen her yaşta tüm kadınlar ve erkekler tarafından rahatlıkla tercih edilebilecek bir yöntemdir.

  Kaş ve sakal dahil ileri seviye saç dökülmesine sahip, cerrahi saç ekimi yöntemlerini tercih etmek istemeyen ve tıbbi tedavilere yanıt alınamayan tüm kadın ve erkeklere uygulanabilmektedir.

  Kök Hücre Yöntemi ile Saç Ekimi Etkileri

  Kök hücreler canlı hücrelerdir. Uygulandığı noktalarda bölünerek o bölgede canlandırma etkisi ortaya çıkarmaktadırlar. Bu nedenle Kök Hücre Destekli Saç Ekimi yöntemi ilk olarak seyrelmiş alanların tekrar canlanmasına ve bölgedeki saçların artmasına yardımcı olmakla birlikte saçlardaki dökülmeyi engelleme etkisine sahiptir.

  Diğer saç ekim yöntemlerinden farklı olarak doğal ön saç çizgisini gençleştirme etkisine sahip olması nedeni ile doğal genç görünümü geri kazandırmaktadır. Saç büyümesi için cerrahi dışı ve sonuç odaklı olan bu yöntemin etkileri işlemin yapıldığı ay içerisinde kendini göstermeye başlamaktadır.

  Saç nakli sonrasında daha gür ve güçlü saçlara kavuşulması açısından yüksek verimli etkilere sahiptir. Tüm bunların yanı sıra ekimi yapılan saç köklerinin ekim alanlarına daha kolay uyum sağlaması ve ekim sonrasında iyileşme süreci içerisinde gözle görülür hızlanma gibi olumlu etkileri bulunmaktadır. Ayrıca saç dökülmesi yaşanmamış alanlardaki saç köklerini besleyerek saçları güçlendirmekte ve daha sağlıklı saç kökleri ortaya çıkararak söz konusu bölgelerdeki dökülme riskini en aza indirmektedir.

  Normal saç ekimi işlemlerine oranla daha iyi sonuçlar ortaya çıkaran tedavi sonrasında ilk etkiler ise; 2 ila 4 hafta sonrasında saç büyümesi foliküllerinde fark edilebilmektedir. Kesin sonuçlar ve kalıcı etkiler ise ortalama olarak 8 ila 12 ay içerisinde kendini göstermektedir. Bu etkiler sonrasında daha gür ve kalın saç telleri ortaya çıkmaktadır.

  Kök Hücreli Saç Ekimi Yan Etkileri

  Kök hücreli saç ekimi, minimum ağrıya yol açan ve hızlı iyileşme süreci olan bir saç ekim yöntemidir. Kişinin kendi kök hücrelerinin kıl foliküllerine implante edilmesi sonrasında saç büyümesini arttıran bu işlemin bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Hızlı sonuçlar ortaya çıkaran bu işlem sonrasında aynı gün sosyal ve profesyonel hayata dönmek mümkündür.

  Yaşam boyu yoğun, doğal ve kalıcı saç büyümesi sağlayan; saç ekimi işlemi esnasında uygulanabilen saç kök hücre tedavisi hakkında bilgi almak, işlem öncesinde ön kontrol gerçekleştirmek ve tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Saç ekimi sonrasında normal saç ekimine kıyasla daha yoğun ve sağlıklı saçlara kavuşulmasına olanak sunan hücre takviyesinin saç nakil işlemi ile birleştiği bu tedavi için randevu talebinde bulunmak ve Kök Hücre Destekli Saç Ekimi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Kök Hücre Destekli Saç Ekimi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×