Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Lazer Epilasyon Acıtıyor Mu?

Lazer Epilasyon Acıtıyor Mu?

  Lazer Epilasyon Acıtıyor Mu?; Kadın ve Erkek Lazer Epilasyon planlaması öncesinde Lazer Epilasyon Acıtıyor Mu sorusu en sık sorulan soru olup, Lazerin Etki Mekanizması Nasıl Çalışır? Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır? ve Lazer Epilasyon Acısını Azaltmak İçin Ne Yapmak Gerekir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  İstenmeyen vücut kılları hem kadınlar hem de erkekler için estetik ve hijyen problemlerine neden olmaktadır. Psikososyal sorunların da oluşmasına yol açan bu kıllar ağda, cımbız, epilatör, ip, jilet ya da kimyasal kıl dökücü kremler kullanılarak vücuttan uzaklaştırılmakta; cilt kozmetiği ve hijyeni sağlanmaktadır. Ancak klasik kıl alma yöntemleri olarak adlandırılan bu işlemler kılları köklerinden kopardığı ya da cilt seviyesinde kısalttığı için maksimum birkaç hafta hatta birkaç gün içerisinde tekrar gelişerek uzamaktadırlar.

  Biyolojik cinsiyete göre vücudun farklı bölgelerinde çeşitli karakterlerde ve uzunluklarda görülen vücut kıllarını klasik kıl alma yöntemleri ile alınması oldukça zahmetli ve uğraştırıcıdır. Kalıcı etkili olmayan bu epilasyon yöntemlerinin acılı, cildi tahriş edici, ciltte kararmaya yol açması gibi gibi olumsuz etkileri lazer epilasyon uygulamalarına tercih sıklığını arttırmaktadır. Günümüzde kadın ve erkeklerin lazer epilasyon tedavilerini tercih etme sıklığının artması ile Lazer Epilasyon Acıtıyor Mu sorusu da sıklıkla sorulmaktadır.

  Lazer Epilasyon Acıtıyor Mu?

  Yeni nesil cihazlar ile üretilmiş lazer ışınlarının kıl köklerini kontrollü ısı artışı ile tahrip etme etkinliğinden yararlanılan epilasyon uygulamalarında cilt ile sınırlı dalga boyundaki ışınlar kullanılırken tekli ve kontrollü atışlar esnasında hafif batma hissi oluşmaktadır. Bu batma hissi cilt hassasiyetine ve acı eşiğine göre kişiden kişiye değişirken lazer epilasyon işlemlerinin acı veren bir yöntem olduğu düşünülmektedir.

  Bilinenin aksine geliştirilmiş sistemler ve lazer epilasyon öncesi hazırlıklar ile batma hissini, cilt hassasiyetini ve yan etki olasılığını minimize eden yeni tip lazer epilasyon cihazları ve Lazer Epilasyon tedavilerimiz ve uygulamalarımız ile istenmeyen vücut kıllarından kurtulmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ücretsiz test atımı yaptırabilir; doğru doz, doğru cihaz ve kişisel seans takvimi ile pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

  Dalga boyu prensibi ile çalışan ve cilt ile sınırlı kalan ışınların kıl köklerinde absorbe edilmesi ve aktif uzama evresindeki kılların fonksiyonlarını kaybetmesini sağlayan Lazer Epilasyon işlemi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, Lazer Epilasyon Acıtıyor Mu öğrenmek, ücretsiz muayene ve ücretsiz test atımı için randevu almak ya da Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Ne Kadar Etkili?
  BENZER TEDAVİLER
  Lazer Epilasyon Ne Kadar Etkili?
  Lazerin kıl köklerini tahrip etme ve uzama fonksiyonlarını yitirmesini sağlama etkinliğinden yararlanılan Lazer Epilasyon tedavileri klasik epilasyonlara kıyasla oldukça etkin ve başarılı bir tedavidir.

  Lazer Epilasyon Nasıl Çalışır?

  Lazer Epilasyon Acıtıyor Mu sorusuna net yanıt verebilmek için lazer ışınlarının çalışma prensibi ve etki mekanizmasının nasıl çalıştığı hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Nd Yag Lazer Epilasyon, Tarama Lazer Epilasyon, Alexandrite Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon ve Diode Lazer Epilasyon sistemlerinin kullanıldığı epilasyon uygulamalarında bu sistemlerden üretilen lazer ışınları kıl köklerine kıllardan iletilerek kıla rengini veren siyah boya maddesi yani melanin maddesi tarafından emilmektedir.

  Kıl köklerinde absorbe edilen lazer ışınları emilim sonrasında ısı enerjisine dönüşerek kılların anajen fazdaki büyüme ve gelişme özelliklerine etki etmektedir. Kıl köklerinde soğurulan ışının ısı enerjisine dönüşmesi kök hücrelerinin fonksiyonlarını kaybetmesine, tahrip olmasına ve kılların periyodik seanslar sonucunda incelerek dökülmesini sağlamaktadır. Kişisel seans takvimine uyulması ve lazer epilasyonun düzenli olarak tekrarlanması sonucunda kıllar cilt altında ve cilt üzerinde uzamayı durdurmaktadır. Böylece kalıcı etki ile işlemden başarı sağlanmaktadır.

  Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

  Lazer Epilasyon Acıtıyor Mu konu başlığında ele alınacak bir diğer husus ise epilasyon tedavisinde kullanılan cihaz, doz ve işlemin uygulanma prensibidir. Kıl karakteri, kıl kökünün derinliği, kılın kalınlığı, cilt rengi ve işlem bölgesi gibi parametrelere göre seçilen cihaz ve dozlar epilasyon seanslarında hissedilen batma hissi ile doğru orantılıdır. Derin yerleşimli kıl köklerinde farklı dalga boyları ve yüksek dozlar uygulanacağı için tekli ve kontrollü atışlar esnasında cilt taranırken hassasiyet, ısı artışı ve batma hissi gelişmektedir.

  Kalıcı lazer epilasyon başarısı için doğru cihaz seçimi ve doz oldukça önemlidir. Bu nedenle uygulama öncesinde kıl karakteri, cilt rengi ve işlem bölgesi analiz edilerek cihaz seçimi yapılmaktadır. Daha sonrasında test atımı yapılarak hem kılların hem de cildin lazer ışınına vermiş olduğu yanıt değerlendirilmektedir. Bu atım esnasında lazerin oluşturmuş olduğu acı ya da batma hissi de değerlendirilmektedir. Cilt hassasiyetine ve acı eşiğine uygun olarak lazer epilasyon öncesinde işlem hazırlıkları yapılmaktadır.

  İşlem sırasında lokal anestezik krem, jel ve sistem başlığında bulunan kontakt soğutma teknolojisinden yararlanılarak cildin taranması sırasında oluşabilecek batma hissi en aza indirilmektedir. Böylece en az acı ve hassasiyet ile kesintisiz olarak seansın tamamlanması sağlanmaktadır.

  Lazer Epilasyon Acısını Azaltmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

  Lazer Epilasyon Acıtıyor Mu konusunda tedirgin olan ya da lazer epilasyon işlemi esnasında hassasiyet yaşama düşüncesi olan kadın ve erkekler için batma hissini en aza indiren bir takım yöntemler uygulanmaktadır. Lazer epilasyon işlem hazırlığında tedavi alanının solüsyonlar ile temizlenmesinin ardından lokal anestezik krem sürülerek hassasiyet ve acı hissinin en aza indirilmesi sağlanmaktadır. Lokal anestezik kremin sürülmesinin ardından yeterli uyuşma elde edildiğinde cilt taranmakta ve seans konforlu bir şekilde tamamlanmaktadır.

  Lokal anestezik kremlerin yanı sıra geliştirilmiş sistem başlıklarının cilde temas ettirilmesinden önce tedavi alanına jel sürülmektedir. Jeller lazer ışınlarının cilt altına iletilmesi ve ısı artışı sonrasında hassasiyet gelişmesinin en aza indirilmesinde oldukça yararlıdır. Ayrıca el aletinin ciltte daha konforlu ve düzenli olarak gezdirilmesine de olanak tanımaktadır.

  Lazer epilasyon işlemlerinin ciltte ısı artışına yol açması ile oluşabilecek hassasiyeti en aza indiren sistemler ve cihazlar bulunmaktadır. Özelikle Buz Lazer Epilasyon teknolojisi Lazer Epilasyon Acıtıyor Mu hususunda tedirginlik duyan kadın ve erkekler için üstün etkili bir sistemdir. Hasta konforunu ve işlem sırasında hissedilecek batma hissini en aza indiren kontakt soğutma sistemi bulunmaktadır. Cildi -3 dereceye kadar soğutarak sıcaklık artışı ile gelişen hassasiyeti düşürmekle birlikte; seansların daha hızlı, konforlu ve yan etki olasılığı gelişmeden tamamlanmasına olanak tanımaktadır.

  Sistem başlıklarındaki cildi serinleten ve soğutarak rahatlatan uçlar ile lazer epilasyon uygulamalarının tüm ciltlerde ve vücut bölgelerinde uygulanmasına olanak sunarken, geliştirilmiş bu sistemler ile hassas cilde sahip ve acı eşiği düşük olan tüm kadın ve erkekler rahatlıkla konforlu ve zevkli bir şekilde seanslarını tamamlayabilmektedir.

  Gecici ve klasik kıl alma yöntemleri yerine lazerin kıl kökünü tahrip etme etkisinden yararlanarak kalıcı epilasyon sağlamak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyenler ücretsiz muayenemizden yararlanarak test atımı yaptırabilir; kıl karakteri, cilt rengi ve işlem bölgesine uygun acısız ve ağrısız lazer epilasyon planlaması oluşturabilmektedir.

  Yüz ve vücut kıllarında işlem yapma olanağı sunan yeni nesil lazer epilasyon teknolojileri ve bu teknolojilerden üretilen lazer ışınları ile etkin dozlarda işlem yapabilmek, doğru dozlar ile hedefe uygun başarılı sonuçlar sağlamak amacı ile planlanan acısız lazer epilasyon tedavilerimiz hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, Lazer Epilasyon Acıtıyor Mu öğrenmek, ücretsiz test atımı ve ücretsiz muayene için randevu almak ya da Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi edinmek için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazer Epilasyon Acıtıyor Mu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×