Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Lazer Epilasyon Aşamaları

Lazer Epilasyon Aşamaları

  Lazer Epilasyon Aşamaları; Her cilt tedavisinde olduğu gibi lazer epilasyon işlem aşamaları da cilt ve kıl karakterinin analiz edilmesi ile başlamakta olup doğru cihaz seçimi sonrasında seans planlaması ile devam etmektedir. Doğru işlem basamakları etkin sonuçların elde edilmesi için önemli olup Lazer Epilasyon Aşamaları, Lazer Epilasyon Öncesinde ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler hakkındaki detaylı bilgilere yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Aşamaları

  Estetik, hijyen ve psikososyal problemlere neden olan vücut kılları biyolojik cinsiyet ve hormonal etki gibi çeşitli faktörler ile vücudun farklı bölgelerinde çeşitli kalınlık, renk, uzunluk, derinlik ve yoğunluklarda uzamaktadırlar. Anajen yani aktif uzama evresinde olan bu kıllar klasik kıl alma yöntemleri ile alındığında ya da cilt seviyesinde kısaltıldığında ortalama bir kaç hafta hatta bir kaç gün içerisinde tekrar gelişerek cilt üzerinde belirginleşmektedirler.

  Ağda, epilatör, cımbız, ip, jilet ve kimyasal tüy dökücü kremlerin kullanıldığı bu klasik kıl alma yöntemleri büyüme ve gelişme evresindeki kılları köklerinden koparan ya da kısaltan işlemler olduğu için kalıcı değildir. Zahmetli, uğraştırıcı, acılı ve tekrarlayan bu uygulamalar yanlış kullanımda kıllarda tetiklenerek artma, ciltte kararma ve tahriş gibi nedenlere de yol açtığı için istenmeyen vücut kıllarında en etkin ve kalıcı yöntem lazer epilasyon olarak tercih edilmektedir.

  Günümüzde yüz ve vücut kıllarından rahatsız olan kadın ve erkeklerin tercih etmiş olduğu kalıcı lazer epilasyon uygulamaları yeni nesil lazer cihazları ile periyodik seanslar halinde uygulanan tedavi prosedürüne sahiptir. Lazer Epilasyon Aşamaları ile hedefe yönelik başarıların elde edilmesine olanak tanıyan kişisel tedavi planlaması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak test atışı yaptırabilir; cilt rengi, kıl rengi, kıl  kökünün derinliği ve işlem bölgesi gibi parametrelere uygun seçilen cihaz ile seans takviminin oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon uygulamalarından etkin, başarılı ve kalıcı sonuç alabilmek için özelleştirilen tedavi planlaması, kullanılan lazer epilasyon cihazları, ücretsiz kilink muayene ve ücretsiz test atımı ve Lazer Epilasyon Aşamaları hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, test atımı için randevu talebinde bulunmak ya da Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi edinmek için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon
  BENZER TEDAVİLER
  Lazer Epilasyon
  Farklı dalga boylarına ve çalışma prensiplerine sahip yeni nesil teknolojik cihazlar ile uygulanan Lazer Epilasyon tedavileri istenmeyen vücut kıllarının kalıcı etki ile azaltıldığı ya da yok edildiği güvenli epilasyon işlemidir.

  Lazer Epilasyonda İşlem Basamakları

  Lazer Epilasyon Aşamaları içerisinde en önemli parametre test atımıdır. Yüz ve vücut kıllarının tümünde işlem yapılmasına olanak sunan yeni tip lazer epilasyon cihazları farklı cilt tipleri ve vücut bölgelerinde etkinlik gösteren farklı dalga boyları ile çalışmaktadır. Bu nedenle klinik muayene, kıl ve cilt analizi sonrasında cihaz seçimi lazer epilasyon tedavisinin işlem basamakları arasında ilk sırada yer almaktadır. Böylece kalıcı etkin ve ideal tedavi planlaması oluşturulmuş olmaktadır.

  Klinik değerlendirme sonrasında cilt rengi, kıl rengi, kıl kalınlığı, kıl köklerinin derinliği ve cilt hassasiyetine göre uygun dalga boyunda cihaz seçimi yapıldıktan sonra atış yapılacak alandaki kıllar bir jilet yardımı ile kısaltılmaktadır. Kıllardan kıl köklerine lazer ışınlarının direkt olarak iletilebilmesi için köklerin koparılmadan kısaltılması işlem etkinliği açısından oldukça önemlidir. Kıl kısaltma işleminin ardından tekli ve kontrollü atış gerçekleştirilmektedir. Bu atış sonrasında kılın ve cildin lazer ışınına vermiş olduğu yanıt analiz edilmektedir.

  Gerekli analizler sonrasında cihaz, doz ve dalga boyu gibi önemli sistem ayarlamalarına karar verildikten sonra kişisel seans takvimi oluşturulmaktadır. Periyodik seanslar lazer ışınlarının kıl köklerindeki büyüme ve gelişmede rol alan kök hücrelerini tahrip etmektedir. Kişisel seans takvimine uyularak gerçekleştirilen düzenli atışlar kılların anajen evredeki aktif uzama özelliğini kalıcı etki ile kaybetmesini sağlamaktadır. Böylece seanslar sonunda hedeflenen başarı elde edilmektedir.

  Lazer Epilasyon Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Lazer Epilasyon Aşamaları içerisinde klinik muayene ve test atımı kadar önemli olan işlem hazırlıklarıdır. Uygulama bölgesinden hedeflenen yanıtın alınabilmesi ve kıl köklerinde maksimum tahribatın sağlanabilmesi için yukarıda da ifade edildiği gibi kılların köklerinden koparılmamasına özen gösterilmelidir. Seanslardan önce ve seans aralıklarında ağda, epilatör, cımbız, ip gibi kılı kökünden koparan klasik epilasyon yöntemleri durdurulmalıdır. İlk seanstan en az 1 ay öncesine kadar bu işlemler yapılmamakla birlikte; seans öncesinde aynı gün ya da en az 3 gün önceden bir jilet ya da traş makinesi yardımı ile kılların cilt seviyesinde kısaltılarak tedaviye gelinmesi istenmektedir. Böylece lazer atışları ile ışınlar kıllardan kıl köküne kadar ulaşabilmektedir.

  Lazer epilasyon cihazları cilt rengi ve kıl rengi gibi parametrelere göre çalışan, kıl köklerindeki siyah boya maddesi melanin pigmentlerini hedef alan bir çalışma prensibine sahip olduğu için uygulama öncesinde bronzluk tedavinin etkinliğini düşürerek ciltte leke oluşumu gibi yan etkiler geliştirebilmektedir. Bu nedenle bronz tene lazer epilasyon uygulaması için en az 30 ila 45 gün beklenmektedir. Cilt renginin açılması ve pigment yoğunluğunun azalması ile lazer epilasyon uygulamasına geçilmektedir. Tedavi ve seans aralıklarının aksamaması için bronzlaşmamaya ve seanslar boyunca solaryuma girmemeye özen gösterilmelidir.

  Lazer Epilasyon Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Lazer Epilasyon Aşamaları içerisinde dikkat edilmesi gereken son basamak seans sonunda dikkat edilmesi gereken hususlardır. Lazer Epilasyon cihazlarından üretilen ışınlar kıl köklerine ulaştığında bu köklerde ısı enerjisine dönüştüğü için seans sonunda uygulama bölgesinde hassasiyet, kızarıklık ve ender durumlarda ödem gelişebilmektedir. Cilt hassasiyetinin arttırılmaması ve olası geçici yan etkilerin ortadan kaldırılabilmesi için buz ve nemlendirici uygulanması önerilmektedir.

  Tüm bunların yanı sıra cilt lekesi oluşumunu önlemek ve güneşin ciltteki olumsuz etkilerini en aza indirebilmek için her seans sonunda güneşin direkt ışınlarından kaçınılması ve yüksek faktörlü güneş kremleri ile cildin desteklenmesi istenmektedir. Ayrıca tedaviden sonra ilk 24 saatlik süre içerisinde işlem bölgesinin sıcak su ile teması sınırlandırılmaladır.

  Kese ve peeling gibi uygulamalar ciltte tahrişi ve hassasiyeti arttıracağı için bu tip uygulamaların durdurulması önemlidir. Lazer epilasyon cihazlarında geliştirilen kontakt soğutma sistemleri ve işlem öncesinde cilt hassasiyetine göre uygulanabilen lokal anestezik kremler ile işlem esnasında hissedilecek batma ve ısı artışı hissi en aza indirilebilmektedir. Ancak tüm bu Lazer Epilasyon Aşamaları ve her bir aşamanın doğru disiplinle uygulanması ile başarılı sonuçlar elde edilmiş olmaktadır.

  Geleneksel, estetik ve hijyenik sebeplerden kaynaklı pek çok açıdan olumsuz etkiler oluşturan yüz ve vücut kıllarını lazerin kıl köklerini tahrip etme etkisinden yararlanarak kalıcı etki ile yok eden Lazer Epilasyon tedavisi öncesinde kalıcılığı arttıran Lazer Epilasyon Aşamaları ile kişisel tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak test atımı yaptırabilirsiniz.

  Tüm yüz, koltuk altı, kollar ve bacaklar, genital bölge, ense, boyun, sırt, göğüs ve göbek gibi vücudun ve yüzün tüm alanında işlem yapma olanağına sahip olan lazer epilasyon ve lazer epilasyon cihazları hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, Lazer Epilasyon Aşamaları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz muayene ve test atımı için randevu talebinde bulunmak ya da Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazer Epilasyon Aşamaları Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin
   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×