Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Lazer Epilasyon Gebelikte Yapılır Mı?

Lazer Epilasyon Gebelikte Yapılır Mı?

  Lazer Epilasyon Gebelikte Yapılır Mı: Gebelik döneminde lazer epilasyon yapılıp yapılamayacağı Lazer Epilasyon Gebelikte Yapılır Mı sorusu genellikle kaçınılan bir konu olmakla birlikte bu dönemde risk teşkil etmeyen ancak hormonal değişiklikler, işlemin güvenliği ve riskleri ile cilt hassasiyeti gibi bazı önemli noktalar dikkate alındığında önerilmeyen bir prosedürdür. Diğer kozmetik işlemlerde olduğu gibi sınırlandırılması tavsiye edilen gebelikte lazer epilasyon işlemlerinde merak edilen Lazer Epilasyon Gebelikte Yapılır Mı? Gebelikte Lazer Epilasyon Güvenli Mi?, Gebelikte Hangi Bölgelere Lazer Epilasyon Yapılır? ve Gebelikte Hormonal Değişiklikler ve Dikkat Edilmesi Gerekenler gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Nerelerde Yapılır?
  BENZER TEDAVİLER
  Lazer Epilasyon Nerelerde Yapılır?
  İstenilen etkilerin sağlanabilmesi için profesyonel sağlık kuruluşları ve güzellik merkezlerinden hizmet alınması çok önemlidir.

  Lazer Epilasyon Gebelikte Yapılır Mı?

  Lazer epilasyon seçici fototermolizi prensibine dayanarak çalışan ve kıl köklerindeki renk pigmentlerine hedef alarak etkinliğini gösteren bir tedavidir. Lazer ışığı kıl köklerindeki melanini emerek burada enerjiyi ısıya dönüştürmekte ve bu ısı enerjisi kıl köklerinde tahribe yol açmaktadır. Yüksek ısı ile birlikte kıl köklerinde büyüme engellenmiş olmaktadır.

  Kıl köklerini hedef alan ve periyodik seanslar ile kıl büyümesini kalıcı olarak azaltmayı sağlayan lazer epilasyon işleminin gebelik döneminde de yapılıp yapılmayacağı merak edilmektedir. Lazer Epilasyon Gebelikte Yapılır Mı sorusuna net bir ifade kullanmak mümkün değildir. Lazer epilasyon işleminin gebelik döneminde güvenliği ve riskleri hususunda yeterli bir bilgi bulunmamakla birlikte estetik ve kozmetik uygulamalardan bu dönemde kaçınıldığı gibi Gebelikte Lazer Epilasyon işleminin de sınırlandırılması önerilmekte diyebiliriz.

  Gebelikte hormonal değişiklikler, cilt hassasiyetleri ve diğer faktörlere dikkat edilerek klinik değerlendirme gerçekleştirmek, profesyonel sağlık uzmanlarımız eşliğinde detaylı bilgi almak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Lazer Epilasyon Gebelikte Yapılır Mı hakkında merak ettiğiniz diğer konu başlıkları için aşağıda yer alan iletişim formunu kullanabileceğiniz gibi iletişim numaralarımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

  Gebelikte Lazer Epilasyon Güvenli Mi?

  Gebelikte lazer epilasyon işleminin güvenliği ve riskleri konusunda net bir bilgi bulunmamaktadır. Ancak lazer epilasyon cilt üzerinde ısı enerjisi kullanılarak çalışan bir işlem olması sebebi ile hamilelik döneminde cilt hassasiyeti normalden daha fazla oluşabilmektedir. Bu da ciltte istenmeyen yan etkilerin oluşmasına ve olası geçici etkilerin artmasına yol açabilmektedir.

  Tüm bunların yanı sıra hormonal değişiklikler lazer epilasyonda önemli bir noktadır. İstenmeyen kıllanmalarda hormonal faktörler önemli olduğu gibi gebelik döneminde de hormonal değişiklikler göz önünde bulundurulduğunda lazer epilasyonun etkinliği üzerinde olumsuz etkileri olduğunu söylemek mümkündür. Özellikle karın bölgesi, meme ve genital bölge gibi hassas bölgelere yapılan lazer epilasyon işlemlerinde cilt hassasiyetinde artış gözlemlenebildiği gibi kılların tetiklenmesine de yol açabilmektedir.

  Gebeliğin herhangi bir evresinde lazer epilasyon işlemi düşünülüyorsa muhakkak bir sağlık profesyonelinden ve dermatologdan uzman bir görüş almak çok önemlidir. Özellikle merkezimizdeki uzmanımız kişinin gebelik durumunu, dönemini, işlem bölgesini, cilt tipini ve kıl karakterini değerlendirerek uygun ve güvenli olanı önermektedir. Böylece anne ve bebek sağlığı için büyük önem taşıyan bu tip prosedürlerde kapsamlı bir klinik değerlendirme yapılmış olmaktadır. 

  Gebelikte Hangi Bölgelere Lazer Epilasyon Yapılır?

  Lazer Epilasyon Gebelikte Yapılır Mı konu başlığında merak edilen bir diğer soru ise gebelik döneminde hangi bölgelere lazer epilasyon yapılabildiğidir.

  Gebelik döneminde lazer epilasyon yapılması hususunda kısıtlamalara gidilmektedir. Özellikle karın, meme ve genital bölge lazer epilasyon işlemleri önerilmemektedir. Bu bölgelerdeki cilt diğer bölgelere oranla daha hassas olabileceği için işlem sırasında ağrı veya tahrişe yol açabilmektedir. Ayrıca hormonal faktörlere bağlı olarak bu bölgelerde lazer epilasyon lekeleri ve cilt rengi değişikliklerine yol açabildiği söylenmektedir.

  Gebelik döneminde lazer epilasyon düşünen ya da yaptıran annelerin tercih ettiği bölgeler arasında ise bacaklar, kollar, sırt ve yüz bölgesi bulunmaktadır. Özellikle yüz bölgesi en hassas bölge olması nedeni ile uzman bir hekim önerisi olmadan tercih edilmemelidir.

  Özet olarak gebelikte lazer epilasyon işlemi için kabul edilen bir standart yoktur ve gebelik döneminde hormonal faktörlerde göz önünde bulundurulduğunda oluşabilecek risklerin önlenebilmesi için güvenli bir yaklaşım ile konuda uzman bir doktorun klinik değerlendirmesi ile lazer epilasyon tedavisini planlaması gerekmektedir.

  Gebelikte Hormonal Değişiklikler ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Gebelik dönemi anne adaylarının önemli hormonal değişiklikler yaşadığı bir süreçtir. Gebelik ile birlikte ortaya çıkan bu hormonal değişiklikler neredeyse tüm estetik uygulamaların güvenli bir şekilde yapılmasını zorlaştırmakta ve hatta kısıtlamalara gidilmesine neden olmaktadır.

  Gebelik dönemindeki kozmetik ve estetik uygulamalardaki kısıtlamalar lazer epilasyon tedavilerinde de karşımıza çıkmaktadır. Gebelikte anne adayının vücudunda meydana gelen hormonal değişiklikler lazer epilasyonun etkinliği ve güvenliğini etkilemektedir. 

  Lazer Epilasyon Gebelikte Yapılır Mı konu başlığı altında da görüldüğü gibi hormonal faktör özellikle östrojen ve progesteron hormonlarının artması ile vücuttaki kıl yapısı, yoğunluğu ve uzama hızları direkt olarak etkilenebilmektedir. Bu nedenle gebelik döneminde uygulanan lazer epilasyon tedavisinin etkinliği belirsiz hale dönüşmektedir. 

  Tüm bunlara ek olarak gebelikte hormonal etkilere ek olarak cilt normalden daha hassas ve duyarlı hale gelebilmektedir. Lazer epilasyon teknolojileri cildi ısı enerjisi kullanarak tedavi ettiği için epilasyon tedavileri sırasında veya sonrasında ciltte belirgin bir hassasiyet artışı oluşabilmektedir. Bu olası geçici etki rahatsızlık ve istenmeyen tahrişlere yol açabilmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazer Epilasyon Gebelikte Yapılır Mı?Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin
   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×