Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanmaz?

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanmaz?

  Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanmaz; Günümüzde hem kadınların hem de erkeklerin en çok tercih ettiği epilasyon yöntemi Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanmaz? konu başlığı sıklıkla araştırılmakta olup; cilt hassasiyeti ve kıl köklerinin yapıları gereği bazı vücut bölgelerinde lazer epilasyon işlemleri sakıncalı olarak değerlendirilmektedir.

  Çocukluktan itibaren ergenlik dönemi ve sonrasında artarak neredeyse tüm vücudu kaplayan kıllar biyolojik cinsiyete bağlı olarak vücudun bazı bölgelerinde yoğunlaşmaktadır. Farklı uzunluk, kalınlık, renk ve derinliklerde gelişen bu vücut kılları genetik, hormonal dengesizlik, kullanılan ilaçlar, kortizon, kıl bezlerinde oluşan problemler ve yanlış epilasyon yöntemlerinin kullanılması gibi faktörler sonucunda tetiklenerek artmaktadır. Tetiklenerek daha kalın, siyah, sık ve gür çıkan kıllar ise estetik ve hijyen problemlerine yol açarken aynı zamanda psikososyal sorunları da beraberinde getirmektedir. Bunun sonucunda da Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanmaz sorusu araştırılmaktadır.

  Ağda, ip, cımbız, epilatör, jilet ya da kimyasal kıl dökücü kremlerin tercih edildiği klasik kıl alma yöntemleri ile istenmeyen kılların vücuttan uzaklaştırılması birkaç gün ya da maksimum birkaç hafta sürmektedir. Özellikle bu epilasyon yöntemlerinin ciltte leke, morarma ya da cilt kararması gibi olumsuz etkileri de düşünüldüğünde güvenli, başarılı ve kalıcı sonuçlar ortaya çıkaran lazer epilasyon işlemlerinin tercih edilme sıklığı artmaktadır. Yüz ve vücutta kılları kalıcı etki ile yok eden lazer epilasyon işleminin hem kadınlar hem de erkekler tarafından ideal çözüm olarak tercih edilmesi işlem detaylarına ilişkin soruları da beraberinde getirmektedir.

  Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanmaz?

  Lazer Epilasyon uygulamalarının günümüzde sıklıkla tercih edilmesi ile merak edilen konu başlıkları içerisinde Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanmaz yer almaktadır. Yüz ve vücudun neredeyse tümünü kaplayan kılları kalıcı olarak tercih etmek isteyenler için geniş kullanım ve tedavi seçeneği sunan lazer epilasyon tüm ve tüm vücut bölgelerinde uygulanırken uygulamanın yapılmadığı ve sakıncalı olarak düşünüldüğü alanlarda vardır. Lazer alanları cilt ile sınırlı olsa da direkt olarak cilde uygulandığından işlem bölgesinde oluşabilecek problemlerin önlenebilmesi için uygulama alanları sınırlandırılmaktadır.

  Kıl rengi, kıl uzama döngüsü, cilt rengi, cinsiyet, yaş, işlem bölgesi ve hormonal değerler gibi parametreler analiz edilerek yapılan cihaz seçimi ve test atımı sonrasında doğru cihaz, doğru doz ve kişisel seans takvimi ile güvenli ve kalıcı epilasyon olanağı sunan Lazer Epilasyon tedavisi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak test atımı yaptırabilir; Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanmaz ve lazer epilasyonun sakıncalı olduğu bölgeler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Nerelere Yapılır?
  BENZER TEDAVİLER
  Lazer Epilasyon Nerelere Yapılır?
  Lazerin kıl köklerini tahrip etme özelliğinden yararlanılarak kalıcı pürüzsüzlüğün elde edildiği lazer epilasyon işlemleri istenmeyen kılların bulunduğu tüm vücut bölgelerine uygulanabilir özelliktedir.

  Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanmaz konu başlığı altında ele alınacak en önemli husus lazerin etki mekanizmasıdır. Lazer epilasyon cihazlarından üretilen farklı dalga boyundaki ışınlar el aletleri ile tekli atışlar halinde cilt altına iletildiğinde kıla rengini veren siyah boya maddesi tarafından absorbe edilmektedir. Melanin pigmentleri tarafından absorbe edilen yani emilen bu ışınlar ani bir ısı enerjisine dönüşerek kılı ve kıl kökünü tahrip ederek büyüme, uzama ve gelişme fonksiyonlarını kaybetmesini sağlamaktadır.

  Anajen fazdaki yani aktif büyüme evresindeki kılların uzama fonksiyonlarını kaybetmesini sağlayan bu etki mekanizmasının çalışabilmesi için kıllarda melanin yoğunluğunun olması ve lazer ışınlarının kılı görmesi gerekmektedir. Ayrıca kılların gelişim nedenlerinin altındaki parametrler de etki mekanizmasında önemli rol oynamaktadır. Tüm bu tablo değerlendirildiğinde yalnızca clit ile sınırlı kalarak kalıcı etki ile kılları yok eden bu epilasyon işleminin kullanılmadığı yani uygulanmadığı vücut bölgeleri olduğunu da ifade edebiliriz.

  Lazer Epilasyon Uygulama Bölgeleri

  Kişiselleştirilmiş tedavi protokolü ile cihaz, doz ve seans planlaması dahilinde uygulanan Lazer Epilasyon uygulamaları kişiye özel bir tedavi planlaması olduğu için yüz ve vücut bölgelerinde kıllanma problemi olan kişilerde geniş kullanım alanına sahip cihaz tipleri ile güvenle işlem yapılabilmektedir. Kadın Lazer Epilasyon ve Erkek Lazer Epilasyon uygulamalarında en sık tercih edilen işlem bölgeleri şunlardır:

  • Tüm Yüz Lazer Epilasyon
  • Kulak Lazer Epilasyon
  • Sakal Üstü Lazer Epilasyon
  • Boyun Lazer Epilasyon
  • Ense Lazer Epilasyon
  • Göğüs ve Göğüs Arası Lazer Epilasyon
  • Kol Lazer Epilasyon
  • Koltuk Altı Lazer Epilasyon
  • El Üzeri Lazer Epilasyon
  • Sırt Lazer Epilasyon
  • Popo Üzeri Lazer Epilasyon
  • Genital Bölge Lazer Epilasyon
  • Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon
  • Kemer Üstü Lazer Epilasyon
  • Bacak Lazer Epilasyon
  • Ayak Üstü Lazer Epilasyon

  Lazer Epilasyon Uygulanmayan Bölgeler

  Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanmaz konu başlığı altında ele alınacak en önemli faktör kılların oluşumundaki faktörlerdir. Özellikle yüz bölgesindeki kıllanmalarda kıllanma nedeninin hormonal duyarlılık ile ilgili olup olmadığı araştırılmaktadır. Yüz ve vücut kıllanmalarında hormonlar etkili ise hastalığın tespit edilip, tedavi edilmesi istenmektedir. Aksi halde lazer epilasyon tedavisinden olumlu yanıt alınamayacağı için işlem yapılmamaktadır. Hormonal duyarlılık dışında lazer epilasyon işleminin yapılmadığı diğer vücut bölgeleri ise şunlardır:

  • Burun İçi
  • Kulak İçi
  • Göz Çevresi
  • Kirpik Çevresi ve Kirpik Dipleri
  • Skar ve Açık Yara Bulunan Bölgeler
  • Egzama ve Mantar Gibi Cilt Hastalığı Bulunan Alanlar
  • Et Beni Üzeri
  • Saç Dipleri
  • Dövme Bulunan Alan

  Yukarıda da ifade edildiği gibi lazer ışınları kıl köklerindeki siyah boya maddesini hedef aldığı için et beni üzerinde ve dövme üzerine işlem yapılmamaktadır. Et beninin ciltten daha koyu renkte olması işlemin etkinliğini bozarken; lazer ışınları dövme içerisindeki boyayı hedef alacağından dövmenin şeklinin, tonunun ve yoğunluğunun bozulmasına yol açabilmektedir. Bu nedenle dövme üzeri lazer epilasyon işlemlerinde hastalara işlem detaylarına ilişkin bilgiler aktarılmaktadır.

  Kimler Lazer Epilasyon Yaptıramaz?

  Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanmaz konu başlığında ele alınacak önemli diğer konu başlığı ise lazer epilasyon işleminin kimler için uygun olup olmadığıdır. Lazer Epilasyon tedavisi etkin ve kalıcı bir epilasyon yöntemi olduğu için ilk olarak bu işlemin kıl gelişimini tamamlamış kişilere uygulandığını ifade edebiliriz. Ergenlik döneminde hormonal duyarlılık yüksek ve kıl gelişimi de aktiftir. Bu nedenle lazer epilasyon yaşı 16 ile sınırlı olarak ifade edilmektedir. Ancak sosyal endikasyonu bulunan bireylerde daha erken yaşlarda da başlanabilmektedir. Ayrıca gebelik döneminde tespit edilmiş bir riski bulunmasa da hamilelerde uygulanmamaktadır. Hepatit B hastalarında ve cilt hastalığı bulunanlarda da işlem yapılmamaktadır.

  Dalga boyu prensibi ile çalışan ve farklı dalga boyundaki lazer ışınları ile farklı cilt ve kıl karakterlerinde işlem yapılmasına olanak sunan Lazer Epilasyon uygulamaları öncesinde test atımı yaptırarak lazer epilasyona uygunluk durumunun değerlendirilmesi ile kişisel seans takviminin oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilir; Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanmaz öğrenebilirsiniz.

  Uygun cihaz seçiminin yapılması, doğru dozun belirlenmesi ve seans planlamasının oluşturulması ile tüm vücut ve yüz bölgesinde uygulanabilen lazer epilasyon hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, işlem bölgelerini öğrenmek, ücretsiz muayene ve ücretsiz test atımı için randevu almak ya da Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi edinmek için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanmaz Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×