Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Lazer Epilasyon Kısırlık Yapar Mı?

Lazer Epilasyon Kısırlık Yapar Mı?

  Lazer Epilasyon Kısırlık Yapar Mı?; Kadın ve Erkek Lazer Epilasyon uygulamalarında sıklıkla merak edilen Lazer Epilasyon Kısırlık Yapar Mı sorusunda Lazer Epilasyonun Etki Mekanizması ve cihazların dalga boyu önemli rol oynamakta olup, test atımı, cihaz seçimi ve seans planlaması öncesinde merak edilen Lazer Epilasyon Etki Mekanizması Nasıl Çalışır?, Lazer Epilasyon Riskli Midir? ve Yan Etkisi Var Mıdır? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  İstenmeyen kılların klasik epilasyon yöntemleri yerine kalıcı etki ile yok edildiği Lazer Epilasyon tedavisi pratik, konforlu ve etkin bir işlem olması sebebi ile hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Lazer cihazlarından üretilen ışınların kıllardan kıl köklerine iletilmesi ile etki mekanizmasını çalıştırdığı bu tedavi yöntemi anajen fazda yani aktif büyüme evresinde olan kılları ve kök hücrelerini tahrip ederek yeniden cilt altında ve cilt üzerinde gelişmelerini önlemektedir.

  Lazer Epilasyon Kısırlık Yapar Mı?

  Neredeyse tüm vücut bölgesini kaplayan kılları geliştirilmiş lazer epilasyon teknolojileri ile hedef alarak yok eden lazer epilasyon tedavilerinin tüm vücut ve yüz bölgeleri için kadın ve erkekler tarafından sıklıkla tercih edilmesi özellikle kadın lazer epilasyon ve erkek lazer epilasyon işlemleri öncesinde Lazer Epilasyon Kısırlık Yapar Mı sorusunun da sorulmasına yol açmaktadır. Tıp ve medikal estetik alanda geniş kullanım alanına sahip lazer teknolojisinin kılları yok etme amacı ile kullanıldığı epilasyon tedavileri, çalışma mekanizması ve riskleri hakkında bilgi sahibi olarak işlem yaptırmak en etkin tedavi planlaması için önemli bir basamaktır.

  Biyolojik cinsiyete göre vücudun farklı bölgelerinde yoğunlaşarak hem estetik hem de hijyen hatta psikososyal problemlere neden olan vücut kıllarının ciltten uzaklaştırıldığı Lazer Epilasyon tedavisi öncesinde etkin, güvenli ve başarılı sonuçların elde edilebilmesi için klinik değerlendirme ile test atımı yaptırabilir; lazer epilasyon etki alanı, çalışma mekanizması ve riskleri hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

  Nanometre cinsinden farklı dalga boyundaki ışınlara sahip geliştirilmiş lazer teknolojilerinin kullanıldığı Lazer Epilasyon hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, Lazer Epilasyon Kısırlık Yapar Mı öğrenmek, ücretsiz muayene ve test atımı için randevu almak ya da Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Nerelere Yapılır?
  BENZER TEDAVİLER
  Lazer Epilasyon Nerelere Yapılır?
  Lazerin kıl köklerini tahrip etme özelliğinden yararlanılarak kalıcı pürüzsüzlüğün elde edildiği lazer epilasyon işlemleri istenmeyen kılların bulunduğu tüm vücut bölgelerine uygulanabilir özelliktedir.

  Lazer Epilasyon Nedir? Etki Mekanizması Nasıl Çalışır?

  Günümüzde hem kadınların hem de erkeklerin istenmeyen kıllardan kurtulmak için tercih etmiş olduğu Lazer Epilasyon ağda, ip, cımbız, jilet, epilatör ve kimyasal kıl dökücü kremler gibi klasik kıl alma yöntemlerine kıyasla ideal çözüm sunan en etkili yöntemdir. Lazerle cilt tedavileri, lazerle kılcal damar tedavileri ve lazerle dövme silme gibi çeşitli alanlarda kullanılmakta olan lazer ışınlarının geliştirilmesi ile kullanılmakta olan Lazer Epilasyon uygulamaları FDA tarafından onaylanan bir prosedürdür.

  Dalga boyu prensibi ile çalışan farklı lazer tipleri ile uygulanmakta olan Lazer Epilasyon tedavileri seans protokolü ile uygulanmaktadır. Cilt rengi, kıl rengi, kıl köklerinin derinliği, kılların kalınlığı, kılların yoğunluğu, işlem bölgesi, cinsiyet ve yaş gibi parametrelere göre seçilen cihaz ve seans takvimi ile uygulanan epilasyon uygulamalarında etki cilt ile sınırlı olup; kıla ve kıl köklerine rengini veren melanin pigmentleri hedef alınmaktadır.

  Cihazlar tarafından üretilen lazer ışınları melamin olarak adlandırılan siyah boya maddesi tarafından absorbe edilmektedirler. İşlem bölgesinde kıllardan kıl köklerini hedef alarak epilasyonu sağlayan bu etki mekanizmasında işlem bölgesindeki çevre dokularda zarar ya da hasar oluşmadan yalnızca kılların uzama döngüsündeki anajen fazı yani aktif büyüme özelliğini bozmaktadır.

  Tüm cilt tiplerinde ve kıl karakterinde işlem yapılmasına olanak sunan Lazer Epilasyon teknolojileri tüm vücut ve tüm yüz bölgesindeki kılları kalıcı etki ile yok ederken melanin maddesi lazer ışınını soğurma özelliği sayesinde ani ve kontrollü ısı artışı meydana gelmektedir. Lazer ışınının kıllardan kıl köklerine iletilen enerjisi köklerde ısıya dönüştüğünde ise ani batma hissi gelişmektedir. Bu etki lazerin etki mekanizmasını çalıştırmasını sağlayan bir durum olup, kıl köklerinde oluşan ısı artışı sebebi ile seans sonlarında gelişmesi beklenen olası geçici yan etkileri de beraberinde getirmektedir.

  Lazer Epilasyon Yan Etkisi Var Mıdır?

  Kıl ve cilt rengine göre işlem yapılmasına olanak sunan lazer epilasyon cihazlarından üretilen ışınlar tekli ve kontrollü atışlar halinde cildi tararken kıl foliküllerindeki melanin maddesi tarafından absorbe edildiğinde yani ışının kıl kökleri tarafından emilmesi esnasında ortaya çıkan ısı enerjisi kıl köklerinde ve kök hücrelerinde tahribata yol açarken tedavi sonrasında görülmesi beklenen yan etkiler gelişebilmektedir.

  Cilde ulaşan ışınlar kıl köklerinde tutulurken ısı dönüşmesi işlem bölgesinde ısı artışının da hissedilmesine yol açmaktadır. Oldukça güvenli ve etkili bu işlemin çalışma prensibi sebebi ile görülen bu ısı artışı seans sonunda cilt hassasiyeti, kızarıklık ve ender durumlarda ödem şeklinde yan etki oluşturabilmektedir. Buz kompresi yapmak ve nemlendirici ile cildi yatıştırmak bu olası geçici yan etkilerin daha hızlı ve kendiliğinden kaybolmasına yardımcı olmaktadır.

  Lazer Epilasyon Riskli Midir?

  Lazer Epilasyon Kısırlık Yapar Mı konu başlığında ele alınacak en önemli nokta epilasyon tedavisinin riskleridir. Yukarıda da ifade edildiği gibi dalga boyu prensibine sahip geliştirilmiş sistemler ile üretilen lazer ışınları yalnızca cilt üzerindeki kılları ve cilt altındaki kıl köklerini hedef almaktadır. Melanin pigmenti üzerinde çalışan ve kılların büyüme ve gelişme gibi fonksiyonlarını tahrip eden bu etkinlik esnasında kılcal damarlar, çevre dokular, ter bezleri ve iç organlar etkilenmemektedir.

  Cilt ile sınırlı olan lazer epilasyon tedavisi FDA onaylıdır. Son derece güvenli ve hem kadınlar hem de erkekler tarafından tüm vücut bölgelerine işlem yapabilme olanağı sunduğu için tercih edilen Lazer Epilasyon uygulamalarında kısıtlama yoktur. Uygun cihazlar ve uygun dozlarda atımlar yapıldığında yanık, leke ve iz oluşturmayan tedavi tehlikeli olmamakla birlikte kanser gibi tehlikeli riskler taşımamaktadır. İşlem yapıldığı bölgede cilt altına ulaşmadığı için herhangi bir risk teşkil etmemekte; güvenle uygulanabilmektedir.

  Lazer Epilasyon kısırlık Yapar Mı sorusuna daha net yanıt vermek gerekir ise; lazer epilasyon tedavisinin kısırlık ile ilgili bir riski bulunmamaktadır. Uygulandığı alanda ispatlanmış bir riski bulunmayan lazer ışınları cilt altında inmediği için iç organlara, yumurtalıklara ve rahme ulaşmamaktadır. Bunun sonucunda da kısırlık oluşturabilecek bir risk ya da yan etkiye neden olmamaktadır.

  Genital Bölge Lazer Epilasyon, Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon, Bacak Lazer Epilasyon, Popo Lazer Epilasyon ve Kemer Üstü Lazer Epilasyon gibi kadın ve erkek lazer epilasyon uygulamalarında en çok merak edilen Lazer Epilasyon Kısırlık Yapar Mı sorusuna yanıt almak, gelişmiş epilasyon teknolojileri ile test atımı yaptırarak kişisel seans takvimini oluşturmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Aktif uzama fazında olan vücut kıllarını lazer ışınları ile hedef alarak yok etmeyi amaçlayan ve herhangi bir risk ya da kısırlık gibi zararlar teşkil etmeden daha pürüzsüz bir cilt yüzeyi oluşturan lazer epilasyon tedavileri öncesinde merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve ücretsiz test atımı için randevu almak ya da Lazer Epilasyon fiyatları hakkında detaylı bilgi edinmek için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilir; lazer epilasyon ve lazer epilasyon kısırlık nedeni midir sorusuna daha detaylı yanıt alabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazer Epilasyon Kısırlık Yapar Mı Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×