Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Lazer Epilasyon Leke Yapar Mı?

Lazer Epilasyon Leke Yapar Mı?

  Lazer Epilasyon Leke Yapar Mı: Lazer Epilasyon tedavileri genel olarak cilt tonunu dengeleme veya cilt renginde belirgin değişiklik yapma amacı taşıyan bir işlem değildir. Ancak Lazer Epilasyon Leke Yapar Mı sorusu sıklıkla sorulmakta olup olası geçici yan etkilerde olduğu gibi bazı ender durumlarda pigmentasyon değişikliklerine, lekelere yol açabildiği gibi doğru cihaz kullanımı ve seans sonrası bakım ile cilt tonunda eşitlenmeye de yardımcı olmaktadır. Bu nedenle sıklıkla merak edilen Lazer Epilasyon Sonrası Leke Nasıl Oluşur ve Lazer Epilasyon Lekesi Nasıl Geçer? gibi önemli konu başlıklarının detaylı araştırılması gerekir.

  Lazer Epilasyon Sonrası Kızarıklık Olur Mu?
  BENZER TEDAVİLER
  Lazer Epilasyon Sonrası Kızarıklık Olur Mu?
  Lazer epilasyon sonrasında ısı etkisi, cilt hassasiyeti, kıl foliküllerinin uyarılması, geçici irritasyon ve işlemin türüne göre ciltte kızarıklık olabilir.

  Lazer Epilasyon Leke Yapar mı?

  Lazer epilasyon işlemlerinde amaç kıl köklerini hedef almak ve istenmeyen tüylerin uzama fonksiyonlarını kaybetmesini sağlamaktır. Ancak lazer atımları sırasında cildin en üst katmanına ısı uygulandığı için ve bu ısı enerjisi kıl köklerindeki pigmentasyon hücrelerini hedef aldığı için artan sıcaklık ciltte kızarıklık veya geçici pigmentasyon değişiklikleri oluşturmaktadır. Bu etkiler ve değişiklikler genel olarak kısa süreli ve olası geçici yan etkilerdir.

  Bu istenmeyen yan etkilerin en yüksek olduğu süreler lazer epilasyon seans sonudur. Periyodik seanslar sonrasında cildin kaşınması, sıcak su ile temas edilmesi, nemlendirici kullanılmaması ve güneşe direkt olarak maruz kalınması ciltte leke gibi reaksiyonlara yol açabilmekte hatta güneş lekeleri ve yanıkları oluşabilmektedir. Bu nedenle cilt tipine ve rengine dikkat edilerek her seans sonrasında ve seans aralarında cildin desteklenmesi, güneşten kaçınılması ve yüksek faktörlü güneş kremlerinin kullanılması ile leke oluşumu engellenmelidir.

  Tüm bunların yanı sıra epilasyon seansı sonrasında önerilen bakım tavsiyelerine uyulması, soğutucu jel, losyon ve nemlendiricilere ek olarak cildin güneş kremleri ile desteklenmesi cilt tonunda belirgin düzelmelere ve hatta cilt yüzeyindeki pürüzsüzlük ile birlikte canlanmaya yardımcı olmaktadır. Ayrıca cildi tahriş etme potansiyeli yüksek olan ağda, epilatör, jilet ve diğer tüm uygulamalar gibi ciltte kararma, iltihaplanma veya kızarıklık gibi kalıcı yan etkilere yol açmamaktadır.

  Lazer Epilasyon Sonrası Bakım Önerileri

  Lazer Epilasyon sonrası bakım, cildin işlem sonrasında rahatlaması, iyileşme süresinin hızlanması ve olası yan etkilerin en aza indirilmesi açısından çok önemlidir. Tüm bunlara ek olarak lazer epilasyon sonrasında oluşabilecek leke ve izlerin de önlenmesinde oldukça önemlidir.

  Lazer Epilasyon Leke Yapar Mı sorusuna yanıt aramamak için ilk olarak işlem sonrasında cildin güneşten korunması gerekmektedir. Bu nedenle lazer epilasyon seans sonunda en az bir hafta süre ile güneşten kaçınılmalıdır. Güneşe ile maruziyet durumunda yüksek faktörlü güneş kremini tercih edilmelidir.

  Lazer epilasyon seansından hemen sonra ve birkaç gün süre ile sıcak su ve buhar banyolarından kaçınmak cilt hassasiyetinin artmadan kendiliğinden kaybolması açısından önemlidir. Bu nedenle birkaç gün cilt tahrişini en aza indirmek için ılık su tercih edilmelidir.

  Artan cilt ısısı ciltte belirgin bir kuruluğa yol açabilmektedir. Kaşıntı, hassasiyet, kızarıklık gibi durumlarda cildi daha fazla tahriş etmemek için parfümlü, alkollü veya cildi kurutan bakım ürünlerinden kaçınılmalıdır. Bu dönemde hassas cilt temizleyicileri ve nemlendiriciler kullanılmalıdır.

  Yüz Lazer Epilasyon işlemleri sonrasında ilk birkaç gün makyaj yapılması tavsiye edilmemektedir. Cildin yatışmasına izin verilmeli ve önerilen bakım tavsiyelerine dikkat edilmelidir. Böylece ciltte oluşabilecek leke ve izler önlenmiş olmaktadır.

  Vücut Lazer Epilasyon uygulamalarında işlem yapılan bölgelerin travmatik etkilerden korunması için sıkı ve dar kıyafetlerin tercih edilmemesi gerekmektedir. Bol ve rahat giysiler tercih edilerek cildin rahatlaması beklenmelidir.

  Vücut Lazer Epilasyon ve Yüz Lazer Epilasyon tedavilerinde özellikle ilk birkaç gün spor ve aktivitelerden kaçınılması önerilmektedir. Bu aktiviteler cilt ısısını artırdığı ve terlettiği için olası tahrişe zemin hazırlamaktadır. Bu nedenle özellikle birkaç gün yoğun aktivitelerden kaçınılmalıdır.

  Her cilt yapısı, kıl karakteri, kişisel tepki ve kullanılan lazer epilasyon teknolojisinin olası etkileri kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bu nedenle tüm bunlara ek olarak polikliniğimizde uzmanımız tarafından önerilen ekstra bakım önerilerine ve tavsiyelerine de dikkat edilmelidir.

  Lazer Epilasyon Sonrası Leke Gelişirse Ne Yapmalı?

  Lazer epilasyon sonrasında leke oluşumu istenmeyen ancak görülmesi beklenen yan etkiler arasındadır. Çeşitli faktörlere bağlı olarak gelişebilme riski olan cilt lekelerinde öncelik olarak uzmanımız tarafından kişisel ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak önerilen bakım ve tedavi tavsiyelerine uymak önemlidir.

  Polikliniğimiz tarafından yapılan değerlendirme sonrasında oluşan lekenin derinliğinin artmaması için güneşten kaçınmak çok önemlidir. Yüksek faktörlü güneş kremi kullanarak cilt korunmalıdır. Geniş spektrumlu, yüksek faktörlü bir güneş koruyucu kullanmak lazer epilasyon sonrası leke gelişimini durduracak ve azaltacaktır.

  Olası lekelenme durumlarında cilt nemlendirilmelidir. Cildin ihtiyacı olan nemi sağlamak iyileşme sürecine katkı sağlayacaktır. Hafif ve cildi destekleyen bir nemlendirici kullanılmasına dikkat edilmelidir.

  Lazer Epilasyon Leke Yapar Mı konu başlığında ifade edilmesi gereken en önemli husus leke gelişimi olan durumlarda sabırlı olmaktır. Ciltteki değişiklikler ve lekeler için uygulanan bakım tavsiyelerinde tedavi sürecini uygun bir şekilde sürdürmek ve önerilmeyen agresif tedaviler uygulamaktan kaçınılmalıdır.

  Her bir cilt tipi farklıdırı ve cilt lekesi durumu her birey için farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle lazer epilasyon tedavilerinde kıl tipinin analizi kadar cilt karakterinin de analiz edilmesi ve doğur tedavi planlamasının oluşturulması çok önemlidir. Kişisel ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak kıl karakteri, cilt tipi, işlem bölgesi ve test atımı sonrasında elde edilen analizler sonrasında oluşturulacak Lazer Epilasyon Tedavileri için ücretsiz muayenemizden yararlanarak test atımı yaptırabilir, kişisel seans planlamanızı oluşturabilirsiniz.

  Lazer epilasyon sonrası görülmesi beklenen olası yan etkiler, Lazer Epilasyon Leke Yapar Mı ve leke oluşumunu önlemek için dikkat edilmesi gereken diğer bakım tavsiyeleri gibi önemli konu başlıkları hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan iletişim formunu kullanabilir, iletişim numaralarımız üzerinden polikliniğimizi arayabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazer Epilasyon Leke Yapar mı Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin
   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×