Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Lazer Epilasyon Lekesi Geçer Mi?

Lazer Epilasyon Lekesi Geçer Mi?

  Lazer Epilasyon Lekesi Geçer Mi: Lazer epilasyon sonrası oluşan lekeler olası geçici yan etkiler arasında yer almakta olup genellikle geçicidir ve zamanla kendiliğinden kaybolmaktadır. Ancak lekelerin derinlikleri ve her bireyin cilt karakteri farklı olduğu için ne kadar sürede geçeceği kişiden kişiye değişmekte olup Lazer Epilasyon Lekesi Geçer Mi konu başlığına ek olarak Lazer Epilasyon Ciltte Leke Bırakır Mı? ve  Lazer Epilasyon Lekesi Nasıl Geçer? ve Lazer Epilasyon Yanığı Nasıl Olur? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Yazın Lazer Epilasyon Yapılır Mı?
  BENZER TEDAVİLER
  Yazın Lazer Epilasyon Yapılır Mı?
  Yaz aylarında cildi negatif ve olumsuz yönde etkilemeden olası geçici yan etkileri ortadan kaldırarak lazer epilasyon yapılmasına olanak sunan yeni nesil lazer epilasyon tipleri ve uygulamaları bulunmaktadır.

  Lazer Epilasyon Lekesi Geçer Mi?

  Lazer epilasyon sonrası görülen cilt lekeleri genellikle geçici cilt lekeleridir. Zaman içerisinde hafifleyerek kendiliğinden kaybolmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki her bireyin cilt ve tım karakteri, kullanılan lazer epilasyon cihazı, dalga boyu ve işlem bölgesi birbirinden farklılık göstermektedir. Bu nedenle tam olarak ne kadar sürede hafifleyeceği ve geçeceği kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

  Ancak lazer epilasyon sonrası oluşan cilt lekeleri beklenenden daha uzun süre devam ettiği veya şiddetlendiği durumlarda doktor kontrolünde takip edilmesi gerekmektedir. Bu takip sürecinde cilt tipi ve leke derinliği değerlendirilerek özel bir tedavi planı oluşturulmaktadır.

  Tüm bunlara ek olarak yanlış uygulama ve uygun önlemlerin alınmaması halinde ciltte lekelerin eşlik ettiği yan etkiler de görülebilmektedir. Yanık oluşumu da bu istenmeyen olası yan etkiler arasındadır. Uygun olmayan dalga boyları, güneş koruyucu ürünlerin kullanılmaması, cildin tahriş edilmesi ve diğer bakım talimatlarına uyulmaması gibi durumlarda ciltte yanık oluşma riski artmakta ve yanık lekeleri oluşabilmektedir. Bu durumda da doktor kontrolünde hazırlanan cilt bakım talimatlarına uyulması ve cildi koruma yöntemlerine dikkat edilmesi gerekmektedir.

  Cilt tipi ve kıl karakteri, doğru lazer ayarları, etkin güneş koruyucu ürünler ve kişisel cilt bakım talimatları ile başarılı lazer epilasyon sonuçlarına ulaşmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak test atımı yaptırabilir; kişiselleştirilmiş tedavi planlamanız ile pürüzsüz cilde sahip olabilirsiniz.

  Her cilt tipi farklıdır ve lazer epilasyon öncesinde ve sonrasında doğru değerlendirme ile işlemi gerçekleştirilmesi gerektiği önemli olup Lazer Epilasyon Lekesi Geçer Mi? ve Lazer Epilasyon fiyatları gibi merak ettiğiniz tüm sorular için iletişim numaralarımızdan bize ulaşabileceğiniz gibi aşağıda yer alan iletişim formunu kullanarak sorularınızı bize iletebilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Ciltte Leke Bırakır Mı?

  Lazer Epilasyon Lekesi Geçer Mi başlığına ek olarak merak edilen bir diğer konu lazer epilasyon işlemlerinin ciltte leke bırakıp bırakmadığıdır. Lazer epilasyon işlemi genel olarak güvenli bir estetik prosedür olup ciltte leke bırakma riski oldukça düşüktür. Ancak her kişinin cilt tipi, cilt hassasiyeti ve kıl karakteri farklı olduğu için bazı ender durumlarda, yanlış lazer epilasyon ayarlarında ve bakım uygulamalarında yan etki ortaya çıkabilmektedir.

  Lazer epilasyon sonrasında leke oluşumu güneşe maruz kalma durumlarında da kendini göstermektedir. Güneş koruyucu ürünler kullanılmaması halinde ciltte lekelenme ve hiperpigmentasyon riski artabilmektedir. Ayrıca hormonal değişiklikler de ciltte renk değişikliklerine ve lekelenmelere neden olmaktadır.

  Lazer Epilasyon Lekesi Nasıl Geçer?

  Lazer epilasyon doğru bir şekilde uygulandığında ve önerilen bakım önlemleri alındığında leke oluşma riski oldukça düşüktür. Ancak herhangi bir cilt lekesi reaksiyonunda ve beklenilen sürenin sonunda leke tablosu şiddetlenirse doktor kontrolünde cilt tipi değerlendirilerek işlem bölgesine uygun ve leke probleminin derinliğine göre hazırlanmış tedavi planının uygulanması önerilmektedir.

  Bu aşamada cildi en önemli faktör olan güneşten korumak çok önemlidir. Bu süreçte yüksek faktörlü güneş koruyucu ürünlerin kullanılması ve lekelerin daha fazla belirginleşmemesi sağlanmalıdır. Ayrıca güneş koruyucu ürünler oluşan lekelerin iyileşme sürecine destek olmaktadır.

  Cilt bakımı sırasında cildi nemlendirecek ve aydınlatacak ürünlerin kullanımı sırasında cildin iyileşme sürecine destek olacak, besleyici, doğru ve doktor tarafından önerilen ürün kullanımına özen gösterilmelidir. Kimyasal peeling ve kese gibi cildi tahriş edici ürünlerin ve bakım prosedürlerinin kullanımı öncesinde profesyonel değerlendirme alınması çok önemlidir. Aksi halde bu tür işlemler cildi daha hassas hale getirmekte ve lekenin şiddetini arttırabilmektedir.

  Lazer Epilasyon Yanığı Nasıl Olur?

  Lazer Epilasyon Lekesi Geçer Mi sorusu ile birlikte sıklıkla karşılaşılan bir diğer reaksiyon sorunu lazer epilasyon yanığıdır. Yukarıda da ifade edildiği gibi  lazer epilasyon güvenli bir prosedürdür ancak yanlış uygulama ve doğru önlemlerin alınmaması halinde nadirende olsa yan etkiler ortaya çıkabilmektedir. Lazer Epilasyon Yanıkları ise bu yan etkiler arasındadır. Özellikle lazerin enerji düzeyi, doğru dalga boyu ve diğer ayarlar, cilt rengi, kıl karakteri ve uygulama teknikleri ile birlikte cildin güneşe maruz kalması, yanlış bakım uygulamaları ve diğer koruyucu önlemlerin alınmaması lazer epilasyon sonrasında yanıklara yol açmaktadır.

  Lazer epilasyon yanıkları nadir görülen bir yan etki dahi olsa doğru enerji düzeyi, doğru dalga boyu ve doğru klinik değerlendirme ile kişisel tedavi planlamasının oluşturulması çok önemlidir. Polikliniğimizde kişinin cilt tipi değerlendirilerek test atımı yapılmakta ve uygun tedavi planlaması oluşturulmaktadır. Böylece yan etki riski en aza indirilerek kişisilleştirilmiş lazer epilasyon seansları hazırlanmış olmaktadır.

  Her bireyin cilt tipi ve kıl karakteri farklıdır. Doğru klinik değerlendirme ve test atımı ile kişisel tedavi planlamanızın oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz. Ayrıca Lazer Epilasyon Lekesi Geçer Mi ve Lazer Epilasyon Lekesi Nasıl Geçer? gibi merak ettiğiniz diğer sorularınızı aşağıda yer alan iletişim formu üzerinden iletebileceğiniz gibi iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazer Epilasyon Lekesi Geçer Mi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin
   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×