Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

  Lazer Epilasyon Tedavisi Nasıl Yapılır?; Kadınlar ve erkekler için en ideal epilasyon yöntemi olan Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır sorusu kişisel tedavi planlaması ve test atımı öncesinde en sık merak edilen konu olup, Lazer Epilasyon Etki Mekanizması ve Lazer Epilasyon İşlem Basamakları hakkındaki detaylı konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Tıbbi ve klinik çalışmalarda geniş kullanım alanına sahip olan lazer teknolojileri epilasyon tedavilerinde de üstün ve kalıcı etkinliği sayesinde tercih edilmektedir. Ağda, epilatör, cımbız, ip, jilet ya da kimyasal tüy dökücü kremlerin zahmetli, uğraştırıcı, ağrılı ve tekrarlanabilir olması sebebi ile en sık tercih edilen cilt tedavisi yöntemi lazer epilasyon işlemi kalıcı çözümler sunarken pratik ve konforlu işlem olanağına sahip olması da önemli bir avantajdır.

  Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

  FDA tarafından onaylanan farklı tip lazer epilasyon cihazlarının el aletleri ile uygulanan; lazer ışını ile kılı üreten kök hücrelerinin yapısını ve fonksiyonunu bozmayı hedefleyen kalıcı Lazer Epilasyon tedavileri estetik, hijyen ve psikososyal sorunlara neden olan istenmeyen kılların tekrar cilt yüzeyinde uzamasını durdurmaktadır. Nanometre cinsinden ışık dalga boylarına sahip gelişmiş teknolojiler ile uygulanan bu tedavi işlem bölgesinin genişliğine ve kıl yoğunluğuna göre oldukça kısa sürelerde tamamlanmaktadır.

  Cilt tipi, kıl rengi, işlem bölgesi ve kıl yoğunluğuna göre seans protokolünde ve özelleştirilmiş dozlarda uygulanan Lazer Epilasyon tedavisi öncesinde Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır sorusuna yanıt almak, özelleştirilmiş tedavi planlaması için klinik değerlendirme ve test atımı yaptırmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Cildin üst bölümündeki kıl ve deri altı kısmındaki kök ya da torbası şeklinde iki bölümden oluşan istenmeyen kılları kıldan kıl köküne iletilen ısı enerjisi ile etkileyen güvenilir ve sağlıklı Lazer Epilasyon tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır öğrenmek, ücretsiz klinik değerlendirme ve test atımı için randevu almak ya da Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi edinmek için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Zararlı Mı?
  BENZER TEDAVİLER
  Lazer Epilasyon Zararlı Mı?
  Lazer epilasyon cihazlarından üretilen ışınlar belli dalga boyuna sahip etkinliklerde olup işlem sırasında ciltte ve cilt altı dokularında olumsuz etkiler oluşturmamaktadır.

  Lazer Epilasyon Etki Mekanizması ve Başarısı

  Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır? konu başlığı içinde ele alınacak ilk husus lazerin etki mekanizmasıdır. Ergenlik döneminde ya da sonrasında hormonların etkisi ile cilt üzerinde uzayan ve biyolojik cinsiyete bağlı olarak bazı bölgelerde yoğunlaşan kıllar anajen evrededir. Kılların aktif olarak büyüdüğü ve geliştiği bu evrede kılların köklerinden koparılması ya da cilt üzerindeki bölümünün kesilmesi sonrasında maksimum birkaç hafta sonra tekrar uzamaya devam etmektedir. Bu nedenle klasik kıl alma yöntemlerinin etkinliği kısa sürmektedir. Lazer epilasyon işleminde ise amaç kılı üreten kök hücrelerinin hedef alınarak uzama ve gelişme fonksiyonlarının bozulmasını sağlamaktır.

  Melanin pigmentinin en yoğun olduğu anajen evredeki kılları gelişmiş lazer teknolojilerinin nanometre dalga boyundaki ışınları ile hedef alan bu güvenli tedavi yönteminde tekli ve kontrollü atışlar sonrasında kıldan kıl köküne ışık enerjisi ısı enerjisi olarak iletilmektedir. Bu iletilen ısı enerjisi kıla rengini veren melanin pigmenti tarafından emilerek kıl kökünde ve kök hücrelerinde hasarlar oluşmaktadır. Bu hasar etkisinin kalıcı ve uzun süreli sürdürülmesini sağlamak için de periyodik seanslar halinde uygulanmaktadır. Özelleştirilmiş seanslar sonunda da kılların gelişimi durarak cilt pürüzsüz hale gelmektedir.

  Lazer Epilasyon İşlem Basamakları

  Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır konu başlığında önemli bir yere sahip olan işlem basamağı klinik değerlendirme, cihaz seçimi ve test atımıdır. Kişiselleştirilmiş bir tedavi olan Lazer Epilasyon işleminin başarısını ve etkinliğini arttırmak için ilk olarak klinik değerlendirme yapılmaktadır. Bu değerlendirme esnasında kıl tipi, cilt tipi, işlem bölgesi ve kıl yoğunluğu analiz edilerek uygun cihaz tipi belirlenmektedir. Nanometre cinsinden farklı ışık dalga boylarına sahip Alexandrite Lazer, Nd Yag Lazer, Tarama Lazer, Buz Lazer ve Diode Lazer tiplerinden uygun cihaz seçilerek test atımı yapılmaktadır. Test atımı kılın, kıl köklerinin ve derinin lazer ışınına vermiş olduğu yanıtın analiz edilmesini sağlamaktadır. Uygun cihaz ve dozların belirlenmesinin ardından da seans planlaması oluşturulmaktadır.

  Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

  Gelişmiş yeni nesil lazer epilasyon cihazlarından üretilen lazer ışınları işlem bölgesinin genişliğine uygun olarak tasarlanmış sistem başlıkları yani el aletleri ile uygulanan oldukça konforlu ve pratik bir tedavidir. Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır sorusuna daha net bir yanıt vermek gerekir ise; el aletleri ile tek tek ve düzenli atışlar şeklinde işlem alanının taranması şeklinde uygulanmaktadır.

  Seans sırasında kullanılan cihazın tipi, dalga boyu ve cilt hassasiyetine göre lokal anestezik krem sürülebilmektedir. Cilt yüzeyinin solüsyon ile temizlenip arındırılmasının ardından lokal anestezik krem ile uyuşması beklenmektedir. Yeterli uyuşmanın elde edilmesi ile jel sürülerek ya da jelsiz taramalar yapılmaktadır. Tarama sırasında özellikle yüz uygulamalarında koruyucu gözlük takılması oldukça önemlidir.

  Tüm tedavi alanının düzenli ve tekli atışlar halinde taranmasının ardından seans sonlandırılmış olmaktadır. Tedavinin etki mekanizmasına bağlı olarak işlem bölgesinde ve kıl köklerinde ısı artışı, hassasiyet ve kızarıklık görülebilmektedir. Bu etkiler olası geçici yan etkiler olup; sosyal hayata geri dönülebilmektedir.

  Lazer Epilasyon Öncesi Yapılması Gerekenler

  Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır konu başlığında işlem başarısı için dikkat edilmesi gereken en önemli husus tedavi hazırlığıdır. Lazer ışınlarının etki mekanizmasının çalışması ve hedeflenen başarının elde edilebilmesi için tedaviden en az 30 gün öncesine kadar ağda, epilatör, cımbız ve ip gibi kılları kökünden koparan epilasyon uygulamalarının yapılmaması istenmektedir.

  Lazer ışınlarının kıl köklerinde emiliminin gerçekleşebilmesi için kıl köklerinin yerlerinden koparılmaması oldukça önemlidir. Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır sorusunda tedavi bölgesindeki kılların seanstan en az 3 gün önce tıraş makinesi ya da bir jilet yardımı ile kısaltılmasına dikkat edilmelidir.

  Lazer ışınları kıl köklerindeki boya maddesi olan melanin pigmentlerini hedef aldığı için tedavi süresince bronzlaşma olmamasına ve solaryuma girmemeye özen gösterilmelidir.

  Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Lazer Epilasyon tedavisinde atışlar ile hissedilen hafif batma hissi kıl köküne iletilen ısı ve kıl kökünün tahrip edilmesi ile ilgilidir. Bu ani ısı artışı tedavi alanındaki kıl köklerinde şişme ve kızarıklığa yol açmaktadır. Bu bölgeye 15 dakika aralıklar ile buz uygulanabilir. Buz kompresi ile hassasiyet, şişlik ve kızarıklık hafifleyerek kaybolmaktadır.

  Ani ısı artışı ile kuruyan ve hassaslaşan cildin yatıştırılması için nemlendirici uygulanması önerilmektedir. Cildin nem dengesinin sağlanması tedavi alanının toparlanmasına yardımcı olmaktadır. Bu süreç içerisinde ilk 24 saat boyunca hassasiyetin artmaması için sıcak su ile temas ettirilmemesi ve kese ya da peeling gibi uygulamaların yapılmamasına dikkat edilmelidir. Güneşin zararlı etkilerinden korunmak için de yüksek faktörlü güneş kremlerinin kullanılması istenmektedir.

  Lazer Epilasyon Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

  Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır işlem basamaklarında seanslar çok önemlidir. Periyodik seanslar halinde uygulanan ve düzenli seanslar sonucunda hedeflenen başarıyı sağlayan Lazer Epilasyon tedavisi kıl tipi, cilt rengi, kıl yoğunluğu, işlem bölgesi ve cihaz gibi parametrelere göre planlanan seanslar halinde uygulanmaktadır. Ortalama 6 ila 8 seans sonunda optimum başarı sağlayan tedavinin seans aralıkları ise vücut bölgelerinde 2 aydır. Yüz bölgesi kılları ve hormonal etkenli kıllanmalarda seans sayıları 10’a kadar çıkarılabilmektedir. Yüz için seans aralıkları ise genellikle 30 gündür.

  Koltuk altı, tüm kol ve bacak, genital bölge, sırt, ense, boyun, göğüs ve tüm yüz gibi alanlarda işlem yapılmasına olanak sunan cihazlar ile kıl köklerini hedeflenen başarıda yok etmeyi sağlayan Lazer Epilasyon tedavisi öncesinde klinik değerlendirme ile test atımı yaptırmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Kıl ve kıl kökünde bulunan melanin ismindeki siyah boya maddesi tarafından tutunan lazer ışınlığı ile etki mekanizmasını çalıştıran ve tekli atışlar ile milisaniyelik sürelerde kılı ve kıl kökünü tahrip eden Lazer Epilasyon tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır sorusuna ilişkin bilgi detaylı bilgi almak, ücretsiz klinik muayene ve test atımı için randevu almak ya da Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi edinmek için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×