Selanik Caddesi Mehtap Apartmanı NO:41/8 Kızılay/Ankara
trenar

Lazer Epilasyon Ne Kadar Etkili?

Lazer Epilasyon Ne Kadar Etkili?

  Lazer Epilasyon Ne Kadar Etkili?; Klinik muayene, cihaz seçimi ve test atımı öncesinde sıklıkla sorulan Lazer Epilasyon Ne Kadar Etkili sorusuna ait merak edilen tüm konu başlıkları yazımız içerisinde açıklanmakta olup, Lazer Epilasyonun Etki Mekanizması Nasıl Çalışır?, Lazer Epilasyonun Kalıcılığını Etkileyen Faktörler Nelerdir? gibi önemli konu başlıklarına ulaşabilirsiniz.

  Çocukluktan itibaren vücutta var olan ve ergenlik döneminde ve sonrasında hormonal etki ile tetiklenerek artan vücut kılları biyolojik cinsiyete bağlı olarak farklı bölgelerde farklı kalınlıklarda, uzunluklarda ve renklerde uzamaktadırlar. Vücut kılları estetik, hijyenik ve hatta psikososyal açıdan olumsuz durumlar yaratmaktadır.

  Bu nedenle can sıkıcı bu problemlerin giderilmesi için ağda, cımbız, ip, epilatör, kimyasal tüy dökücü kremler gibi yöntemler ile alınmaktadır. Ancak anajen evrede yani büyüme ve gelişme evresindeki kılların köklerinden koparılması ya da kesilerek kısaltılması kalıcı etkili sonuç vermemekte ve maksimum birkaç hafta içerisinde tekrar cilt üzerinde gelişmektedirler. Bu nedenle hem kadınlar hem de erkekler Lazer Epilasyon tedavilerine başvurmakta; Lazer Epilasyon Ne Kadar Etkili sorusuna yanıt aramaktadırlar. 

  Lazer Epilasyon Ne Kadar Etkili?

  Hijyen problemlerine yol açan ve hatta sosyal hayatı dahi olumsuz etkileyebilen istenmeyen tüylerin klasik yöntemler ile alınması, klasik kıl alma yöntemlerinin acılı, zahmetli ve uğraştırıcı olmasının yanı sıra kalıcı etkili olmaması ve bazı durumlarda kılları tetikleyerek kalınlaşmasına ve yoğunlaşmasına neden olması sebebi ile en ideal çözüm lazer epilasyon tedavileridir. Günümüzde hem kadın hem de erkeklerin en çok tercih etmiş olduğu medikal estetik tedavi yöntemi Lazer Epilasyon işleminin popüler olması ise Lazer Epilasyon Ne Kadar Etkili sorusunu beraberinde getirmektedir.

  Acılı ve zahmetli klasik epilasyon yöntemlerine hedeflenen sonuçta başarı sağlayarak çözüm üreten lazer epilasyon tedavisi öncesinde etkin ve kalıcı sonuçların sağlanabilmesi için doğru cihaz ve doz seçiminin yapılması oldukça önemlidir. Klinik değerlendirme ve test atımı sonucunda oluşturulan kişiselleştirilmiş tedavi planlaması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak test atımı yaptırabilir, en ideal seans sonucunda pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

  Ergenlik dönemi, genetik yatkınlık, yanlış epilasyon yöntemlerinin kullanılması ve daha pek çok etken sonucunda oluşan vücut kıllarını kıl ve kıl köklerindeki siyah boya maddesini hedef alarak tekrar cilt üzerinde uzamasını engelleyen Lazer Epilasyon cihazları ve Lazer Epilasyon Ne Kadar Etkili hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve ücretsiz test atımı için randevu talebinde bulunmak ya da Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Ne Kadar Kalıcı?
  BENZER TEDAVİLER
  Lazer Epilasyon Ne Kadar Kalıcı?
  Klasik kıl alma yöntemlerine kıyasla kıl köklerinin uzuma fonksiyonlarını kaybetmesini sağlayan Lazer Epilasyon tedavileri etkin ve kalıcı prosedürlerdir.

  Lazer Epilasyon Nedir? Etki Mekanizması Nasıl Çalışır?

  Lazer Epilasyon tedavileri günümüzde hem kadınların hem de erkeklerin istenmeyen kıllarından kurtulmak için tercih ettiği en etkili ve ideal yöntemdir. Cilt rengi, kıl rengi, kılların kalınlıkları, kıl köklerinin derinlikleri, kıl yoğunluğu ve cilt hassasiyetine göre işlem yapılmasına olanak sunan nanometre cinsinden farklı dalga boylarındaki cihazların el aletleri ile uygulanan lazer epilasyon işlemleri oldukça etkin, güvenilir ve hedefe yönelik başarılı sonuçlar sağlamaktadır.

  Kılların kalınlıkları ve köklerinin derinlikleri arttıkça yüksek dalga boyunda cihazların ve sistemlerin kullanıldığı Lazer Epilasyon tedavilerinde cihazdan üretilen ışınlar kıllardan köklere ulaşarak kılın ve kıl kökünün yapısında bulunan siyah boya maddesi tarafından absorbe edilmektedir. Kıl foliküllerine gönderilerek köklerde absorbe edilen ışınlar yoğun bir şekilde etki ederek alınan ışık, ısı enerjisine dönüşmektedir. Kıl köklerindeki ısı artışı ise kıl ve kılı üreten kök hücrelerinde tahribata yol açmaktadır.

  Kıl köklerinde lazer ışınlarının absorbsiyonu ile oluşan tahribat anajen evredeki kılın uzama, gelişme ve kalınlaşma fonksiyonunu kaybetmesini sağlamaktadır. Yalnızca cilt ve kıl kökleri ile sınırlı kalan dalga boylarının köklerde oluşturduğu bu tahrip etkisinin periyodik seanslar halinde uygulanmasının ardından da kökler büyüme ve gelişme özelliklerini kaybetmektedir. Böylece kişiselleştirilmiş seans sonunda hedeflenen optimum başarı elde edilerek tedavi alanı pürüzsüz, estetik ve hijyenik bir görünüm almaktadır.

  Lazer Epilasyonun Kalıcılığında Önemli İşlem Basamakları

  Lazer Epilasyon Ne Kadar Etkili konu başlığında ele alınacak pek çok husus bulunmaktadır. Çeşitli parametrelere ve işlem basamaklarına sahip lazer epilasyon tedavisi özelleştirilmiş seanslar, cihaz ve dozlarda uygulandığı için klinik değerlendirme, cilt ve kıl karakterinin doğru değerlendirilmesi oldukça önemlidir. Bu nedenle lazer epilasyon tedavisi öncesinde ten rengi, kıl rengi, kıl kalınlığı, kıl köklerinin derinlikleri, kıl yoğunluğu ve cilt hassasiyeti incelenerek olası yan etkiler incelenmekte ve lazer epilasyona uygunluk durumuna göre lazer tipi seçilmektedir.

  Alexandrite Lazer Epilasyon, Nd Yag Lazer Epilasyon, Tarama Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon ve Diode Lazer Epilasyon sistemlerinin bulunduğu lazer tiplerinin her biri nanometre cinsinden farklı dalga boyuna sahiptir. Uygun cihaz ve dalga boyunun seçimi ile test atımı yapılarak cildin ve kılların vermiş olduğu reaksiyon analiz edilmektedir. Bu etkin klinik değerlendirme sonrasında seanslar oluşturulmaktadır. Böylece hedeflenen başarılı ve kalıcı lazer epilasyon işleminin planlaması yapılmış olmaktadır.

  Lazer Epilasyonun Kalıcılığını Etkileyen Faktörler

  Lazer Epilasyon Ne Kadar Etkili sorusunda ifade edildiği gibi lazer epilasyon cihazlarından üretilen ışınlar kıl köklerindeki siyah boya maddeleri tarafından emildiği gibi seans süreleri boyunca kılların köklerinden koparılmaması ve tedavinin etkinliğin bozulmaması oldukça önemlidir. Bu nedenle lazer epilasyon seansı öncesinde en az 1 ay öncesine kadar ve seans aralıklarında kılları köklerinden koparan ağda, cımbız, ip ve epilatör gibi işlemlerin durdurulması gerekmektedir.

  Seans öncesinde ise ışınların kıllardan köklere etkin bir şekilde iletilebilmesi için belli bir kısalıkta olması gerekmektedir. Seanstan en az 3 gün öncesinde ya da seanstan hemen önce bir jilet ya da tıraş makinesi yardımı ile kılların köklerinden koparılmadan kısaltılması kalıcı ve başarılı lazer epilasyonun önemli bir noktasıdır.

  Vücut kılları hormonal faktörlere bağlı olarak gelişen, yoğunlaşan ve tetiklenen karakterde olduğu için özellikle yüz lazer epilasyon tedavilerinde kıl gelişiminin tamamlanmış olması yani ergenlik döneminin tamamlanmış olması gerekmektedir. Asgari yaş sınırını tamamlamış ancak hormonal problemler nedeni ile kıllanma yaşayan kişilerin kalıcı sonuç alabilmesi için de hormonal hastalık tedavi edilmiş olmalıdır.

  Lazer Epilasyon Ne Kadar Etkili konu başlığında en önemli parametre ise periyodik seanslar ve seans planlamasına özen gösterilmesidir. Kalıcı etki ile vücut kıllarından kurtulmak için ortalama 4 ila 6 hafta aralıklar ile 6 – 8 seans süren tedavi planlamasına uyum sağlanmalıdır. Seans sürelerine ve seans aralıklarında dikkat edilmesi gereken hususlara özen gösterildiğinde hedeflenen başarı ve kıl yoğunluğunda azalma maksimum seviyede elde edilmektedir.

  Genetik ve hormonal düzensizlikler, ergenlik, kullanılan ilaçlar ve yanlış epilasyon yöntemleri gibi çeşitli etkiler sonucunda cilt üzerinde uzayan ya da tetiklenen kılları azaltmayı ya da kalıcı etki ile gelişme ve uzama özelliklerini kaybetmesini sağlayan lazer epilasyon tedavisi öncesinde etkin ve doğru tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak test atımı yaptırabilirsiniz.

  Acılı, zahmetli ve tekrarlayan klasik kıl alma yöntemlerine kalıcı etki ile alternatif bir çözüm olan lazer epilasyon tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, Lazer Epilasyon Ne Kadar Etkili öğrenmek, ücretsiz klinik muayene ve test atımı için randevu almak ya da Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Lazer Epilasyon Ne Kadar Etkili Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Tedavilerimiz Hakkında Bilgi Almak ve Fiyatlarımızı Öğrenmek İçin Bizi Arayabilirsiniz:
   Call Now Button
   ×